Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων έχω καταλήξει κατά 99% ότι δεν θα υπήρχε αν όλοι αφήναμε τη ρύθμιση network στο default setting 4G. Ένα bug μετά από tweaking μιας ρύθμισης που δεν λες ότι απεθύνεται στο μέσο χρήστη, δεν είναι τόσο σοβαρό όσο δείχνουν οι τερατώδεις διαστάσεις που έχει πάρει εδώ.

 

τότε έχεις καταλήξει κατα 100% λάθος φίλε ,με default ρυθμίσεις, με 0 εγκατεστημενες εφαρμογές ,με 0 restore ,συνέχεια χαμένες κλήσεις !!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τότε έχεις καταλήξει κατα 100% λάθος φίλε ,με default ρυθμίσεις, με 0 εγκατεστημενες εφαρμογές ,με 0 restore ,συνέχεια χαμένες κλήσεις !!

 

Τι να πω ρε φίλε είναι πολύ περίεργο τότε το θέμα. Υπάρχουν όμως άτομα σαν εμένα που το αφησαν στο auto 4G και δεν είχαν θέμα οπότε 100% λάθος δεν είμαι αλλά μπορούμε να υποθέσουμε ότι στο πρόβλημα υπάρχει ένας ακόμη αρνητικός συντελεστής που λέγεται συνθήκες σήματος cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τότε έχεις καταλήξει κατα 100% λάθος φίλε ,με default ρυθμίσεις, με 0 εγκατεστημενες εφαρμογές ,με 0 restore ,συνέχεια χαμένες κλήσεις !!

Επίσης να υποθέσουμε ότι έχεις δοκιμάσει για αρκετές μέρες το s7 σου με την 6.0 (αν ειδα καλα το χεις δοκιμασει) τη τελευταία περίοδο και ήταν οκ, ή κάποια άλλη συσκευή στο ίδιο δίκτυο.

Δεν θέλω για κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω απλά προσπαθώ να βγάλω μια άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με το σήμα...Παρατηρώ ότι όταν είναι σβηστη η οθόνη για λίγη ώρα και το ανοίξω, έχει μια γραμμή σήμα..Μετά,από ελάχιστα δευτερόλεπτα ανεβαίνει σε 3-4 γραμμές...Παιζει κάποια λειτουργία που κρατάει χαμηλά το σήμα όταν δεν λειτουργεί?
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε φίλε είναι πολύ περίεργο τότε το θέμα. Υπάρχουν όμως άτομα σαν εμένα που το αφησαν στο auto 4G και δεν είχαν θέμα οπότε 100% λάθος δεν είμαι αλλά μπορούμε να υποθέσουμε ότι στο πρόβλημα υπάρχει ένας ακόμη αρνητικός συντελεστής που λέγεται συνθήκες σήματος cosmote.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης να υποθέσουμε ότι έχεις δοκιμάσει για αρκετές μέρες το s7 σου με την 6.0 (αν ειδα καλα το χεις δοκιμασει) τη τελευταία περίοδο και ήταν οκ, ή κάποια άλλη συσκευή στο ίδιο δίκτυο.

Δεν θέλω για κανένα λόγο να σε αμφισβητήσω απλά προσπαθώ να βγάλω μια άκρη..

Ναι με την 6αρα δεν χανω ποτε κλήσεις, ουτε μια φορά. Μόλις βάλω την 7αρα ξεκινάει το πρόβλημα. Απλα πριν γυρίσω στην 6αρα δοκίμασα τα πάντα αλλα εκτός του οτι δεν λύθηκε το θεμα μου δεν βρήκα και μια σταθερά σε σχέση με αλλα παιδια εδω που εχουν επισης θεμα. Δοκιμασα 2-3 διαφορετικές 7αρες . Δοκιμασα με 3g ,δοκίμασα με 4g ,με καθαρο λειτουργικό .Με Vodafone , με cosmote ,πηγα σε 3 διαφορετικους νομούς , εκανα μια επαναφορα ρυθμισεων εφαρμογών που ειχε γραφτεί εδω . Οτι μπορεσα να σκεφτω εκανα αλλα δεν βρηκα λύση με την 7αρα.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

με την 6.0 δεν ειχε κανενα θεμα με τις κλησεις ,ειτε το εβαζες 3g , ειτε 4g , ειτε 2g . με την πρωτη nougat σε ο,τι αλλο εκτος απο 2g , βγαζει θεματα . μετα την αναβαθμιση της nougat τα πραγματα δειχνουν να εχουν στρωσει. μιλαω παντα για τα ιδια ακριβως σεναρια τοποθεσιας , σηματος κλπ , αφου κινουμαι στα ιδια μερη (σπιτι , δουλεια , προπονηση )

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Με custom launcher μονο μπορεις να κρυψεις εφαρμογες.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με custom launcher μονο μπορεις να κρυψεις εφαρμογες.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστα, αλλαξα και εβαλα Nova και εγινε η δουλεια, ευχαρστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πριν που μιλησα με ανθρωπο της samsung για το θεμα της βαθμονομησης πυξιδας μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο να χανεται το καλιμπραρισμα μετα απο επανεκινηση και οτι οσα samsung κινητα εχει δει ειναι ολα μπλε και με το 3 στο κυκλο.μου ειπε να κανω επαναφορα και αν δεν φτιαχτει κατευθειαν για service ειναι θεμα hardware.και οτι οταν ψαχνει για τοποθεσια μετα απο επανεκινηση και ζηταει βαθμονομηση της πυξιδας εχει προβλημα.μου λετε τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες ναυαρχίδες βγάζει η Samsung..Και δεν έχουν καν την ευθιξία να στείλουν ενημέρωση για τις προβληματικές παρτίδες...Χαμενες κλήσεις, πρόβλημα στη πυξίδα και άλλα που θα προκύψουν...Εμενα που μίλησα με σέρβις, μου είπαν να κάνω διαγραφή δεδομένων στο Google maps και να τσεκάρω το ΣΚ αν βρίσκει τη τοποθεσία με χρήση μόνο GPS ..Κι από Δευτέρα πάλι σέρβις..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Με την αναβαθμιση που βγηκε πριν λιγες ημερες, ειδατε καποια διαφορα; ειτε με τις κλησεις είτε γενικοτερα καποια θετικη η αρνητικη αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Εγω 10 μερες με την τελευταια Νουγκατ δεν εχω προβλημα. Πριν ειχα χαμενες κλησεις και επανεκκινησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω 10 μερες με την τελευταια Νουγκατ δεν εχω προβλημα. Πριν ειχα χαμενες κλησεις και επανεκκινησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ποια rom εχεις;

εχεις ενεργοποιησει το volte;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. Σχετικα με τη πυξιδα και τη βαθμονομηση μετα απο reboot. Και τα 11 Android smartphones, διαφπρετικων εταιρειων, που ειχα, ολα χρειαζονταν βαθμονομηση με το χερι (κουνωντας τη συσκευη σε 8αρι) μετα απο επανεκκινηση.

Ειναι στα καλα τους εκει στο service;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πριν που μιλησα με ανθρωπο της samsung για το θεμα της βαθμονομησης πυξιδας μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο να χανεται το καλιμπραρισμα μετα απο επανεκινηση και οτι οσα samsung κινητα εχει δει ειναι ολα μπλε και με το 3 στο κυκλο.μου ειπε να κανω επαναφορα και αν δεν φτιαχτει κατευθειαν για service ειναι θεμα hardware.και οτι οταν ψαχνει για τοποθεσια μετα απο επανεκινηση και ζηταει βαθμονομηση της πυξιδας εχει προβλημα.μου λετε τι φταιει?

 

Μου κανει εντυπωση που το αναφερουν αυτοι σαν προβλημα. Είχα πολλες ναυαρχιδες στο παρελθον, όπως και το s7 μου τώρα. Ολα θελαν καλιμπραρισμα μετα απο επανεκκινηση. Τσαμπα χρονο θα φας στο σερβις και παλι τα ιδια θα σου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχετικό με το σήμα...Παρατηρώ ότι όταν είναι σβηστη η οθόνη για λίγη ώρα και το ανοίξω, έχει μια γραμμή σήμα..Μετά,από ελάχιστα δευτερόλεπτα ανεβαίνει σε 3-4 γραμμές...Παιζει κάποια λειτουργία που κρατάει χαμηλά το σήμα όταν δεν λειτουργεί?

Μηπως ρε παιδια ολοι εσεις που εχετε προβληματα κλησεων και σηματος εχετε cosmote γιατι απ'οτι πηρε τ'αυτι μου αυτη αλλαξε κεραιες και αντι να βελτιωθει χειροτερεψε.

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις;

εχεις ενεργοποιησει το volte;

Την τελευταια Γερμανικη της Vodafone. Χωρις VOLTE.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρε παιδια ολοι εσεις που εχετε προβληματα κλησεων και σηματος εχετε cosmote γιατι απ'οτι πηρε τ'αυτι μου αυτη αλλαξε κεραιες και αντι να βελτιωθει χειροτερεψε.

 

Wind έχω...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί πιο πίσω αλλά δεν βρήκα κάτι...

Έχει βγει και ενημέρωση για την ROM της Cosmote; Δεν μου έχει έρθει κάτι, και φοβάμαι μην έχει να κάνει με το ότι την είχα flash-άρει με το CSC που αν θυμάμαι καλά έσβηνε κάτι codes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είπα να κατεβάσω από το updato, και όχι απο το sammobile που χρησιμοποιούσα ως τώρα, official BTU rom για το S7 μου (ενώ έχω TPH μαμίσια). Από Sammobile είχα το βασικό αρχείο που περιείχε ότι άλλο χρειαζόταν για το flash σε unrooted κινητό με απείραχτο knox ώστε να μην επηρεαστεί τίποτα από αυτά.

Στο αρχείο από το updato όμως, βλέπω μέσα και τα ξεχωριστά αρχεία για CSC, BL κτλ μέσα. Υποθέτω απλώς φλασάρω το AP αρχείο και μόνο και αγνοώ τα υπόλοιπα. Σωστά; Υποθέτω ναι, απλώς θέλω να είμαι 100% βέβαιος μη γίνει κανένα αστείο με knox ή μπρικάρει..

Σημείωση: έχω κάνει την ίδια ερώτηση καταλάθος και στο νήμα του S6, εάν δεν πρέπει ας αφαιρεθεί από εκει.

Ευχαριστώ!

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα υποτιθεται Κυπριακη απο το updato και βγηκε Γερμανικη Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατεβασα υποτιθεται Κυπριακη απο το updato και βγηκε Γερμανικη Vodafone.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άλλο και τουτο :lol:

Πέρα απο αυτό, φλάσαρες μόνο το AP αρχείο απο το zip?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μέσα στο σπίτι με wifi ανοιχτο,το σήμα της κινητης(2,3,4g)ειναι πάτος..Οταν κλείσω wifi,ανεβαίνει 2 γραμμές τουλάχιστον ..Τι να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τουτο :lol:

Πέρα απο αυτό, φλάσαρες μόνο το AP αρχείο απο το zip?

Οχι ολα τα αρχεια....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...