Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια υπαρχει τροπος να κατεβασω το firmware του S7 G930FXXU1DQD7 να το περασω με Odin γιατι το τηλεφωνο μπρικαρε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με αυτά που διαβάζω ούτε κάν σκέφτομαι να κάνω update σε nougat.

Με την 6-αρα πάντως 20 μέρες σχεδόν που το έχω όχι απλά δεν είχα θέμα με τις κλήσεις αλλά στο σπίτι (μένω σε ημιυπόγειο) έχω πολύ καλύτερη ποιότητα κλήσεων απο το sony. Μπορεί οι μπάρες σήματος να είναι 1-2 όπως και στο sony αλλά δεν έχω ούτε σπασίματα ούτε "έλα κάνεις διακοπές" και ο ήχος είναι πεντακάθαρος.

Τώρα στο θέμα της πυξίδας που διαβάζω, μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς είναι αυτό?

Σας βγάζει κάποιο μήνυμα για καλιμπράρισμα μετά απο reboot? Εμένα δε μου βγάζει. Πρέπει να το κοιτάξω ανεξάρτητα ή αφου δε μου βγάζει μήνυμα είμαι οκ?

Το μόνο θέμα (που βασικά δεν είναι θέμα ακριβώς) είναι οτι όταν είμαι μέσα στο σπίτι, στο χάρτη με δείχνει 1 τετράγωνο πιο κάτω. Με το sony με έδειχνε ακριβώς.

Βέβαια φαντάζομαι οτι αυτό συμβαίνει γιατί με βρίσκει μάλλον μέσω wifi και κινητής. Μόλις βγώ στο παράθυρο με δείχνει σπίτι κανονικά.

Όπως και να έχει, πρέπει να κοιτάξω κάτι με το θέμα της πυξίδας?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μέσα στο σπίτι με wifi ανοιχτο,το σήμα της κινητης(2,3,4g)ειναι πάτος..Οταν κλείσω wifi,ανεβαίνει 2 γραμμές τουλάχιστον ..Τι να συμβαίνει?

 

Λέτε να φταίει η σύνδεση s7 με ρούτερ cosmote? Να κάνω ένα reset στο ρούτερ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα τα αρχεια....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και δεν έχει μετά από αυτό πειραχτεί ο Knox έτσι;

Επίσης, OTA με αυτό το τρόπο παίρνεις μετά; Φλασάροντας μέχρι το S6 μόνο το αρχείο AP και μετά ένα factory reset, έπαιρνα κανονικά.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι να γραψει ο Knox; ΟΤΑ δεν μου εχει ερθει ακομα αλλα δεν βλεπω το λογο να μην περνει αφου εχει CSC Code.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε ειδοποίηση για πακέτο πιστοποιητικών ασφαλείας, αλλά όταν βγήκα από την ειδοποίηση για να ενεργοποιήσω wifi,το έχασα...Πως το ξαναβρίσκω?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρήγγειλα το S8 και το S7 θα το πουλήσω ή θα το κρατήσω για backup, έκανα την αναβάθμιση το ΣΒΚ και μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα. Ήμουν πολύ επιφυλακτικός αλλά τελικά όλα ΟΚ και χωρίς hard reset!

Την Παρασκευή S8 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κατέβασα σήμερα το screen off and lock και όταν πάω να ανοίξω το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει το pin που έχω βάλει για να ξεκλειδώσει, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανασφάλεια μετά από ένα χρόνο με το S7.

 

Είμαι στη vodafone και κάνω πολύ χρήση data. Η σωστή ένδειξη για το γρήγορο δίκτυο είναι LTE ή κάτι άλλο?

4G δεν είδα να γράφει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανασφάλεια μετά από ένα χρόνο με το S7.

 

Είμαι στη vodafone και κάνω πολύ χρήση data. Η σωστή ένδειξη για το γρήγορο δίκτυο είναι LTE ή κάτι άλλο?

4G δεν είδα να γράφει ποτέ.

Το lte είναι το 4g

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά την τοποθεσία λέτε να την έχω on η off ?

Άμα σου χρειάζεται κάπου ανοιχτή αν όχι κλειστή.. Αναφορικά με τη μπαταρία μικρό το κακό αν την έχεις ανοιχτή

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ανασφάλεια μετά από ένα χρόνο με το S7.

 

Είμαι στη vodafone και κάνω πολύ χρήση data. Η σωστή ένδειξη για το γρήγορο δίκτυο είναι LTE ή κάτι άλλο?

4G δεν είδα να γράφει ποτέ.

Ειναι αναλογα με τη χωρα προελευσης. Σε καποιες γραφει LTE σε καποιες 4G.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κατέβασα σήμερα το screen off and lock και όταν πάω να ανοίξω το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει το pin που έχω βάλει για να ξεκλειδώσει, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να ξεφορτωθείς την εφαρμογή γιατί για λόγους ασφαλείας δεν σε αφήνει να το ξεκλειδώνεις με αποτύπωμα αφού το έχεις κλειδώσει με άλλη εφαρμογή πέρα από κουμπάκι on/off του κινητού..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κατέβασα σήμερα το screen off and lock και όταν πάω να ανοίξω το τηλέφωνο με δακτυλικό αποτύπωμα μου ζητάει το pin που έχω βάλει για να ξεκλειδώσει, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτου του τύπου οι εφαρμογες χρειάζονται μια καθυστερηση 5 δευτερολεπτων για να μην μπλοκαρουν το fingerprint unlock. Ψάξε λιγο στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Θα το βρεις

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. Πήρα το δίκαρτο S7 που πουλάνε στις αραβικές χώρες, είμαι εκτός Ελλάδος. Γράφει DUOS πίσω, όπως και το edge φίλου εδώ και μας φάνηκε παράξενο.

Φοβερή οθόνη, γρήγορο αλλά εγώ τη δεύτερη μέρα πριν βάλω μέσα sim το πήγα πίσω για έλεγχο γιατί θερμαινόταν τόσο που με ενοχλούσε στο χέρι και φοβήθηκα μην εξελιχθεί περισσότερο.

Εκεί είχαμε τα κλασσικά, δύο ώρες να με πείσουν ότι τέτοια θερμοκρασία είναι φυσιολογική, τελικά στάλθηκε στη Samsung να ελεγχθεί αν θα εγκρίνουν αντικατασταση.

Πριν απ αυτό είχα το πρώτο 1+ και έχω ακόμη το S5 LTE.

Είναι δυνατόν να είναι τόσο ενοχλητική θερμοκρασία φυσιολογική; και να με ενοχλεί επειδή είναι μεταλλικό;

Επίσης νομίζω ότι η ακρίβεια στο πληκτρολόγιο είναι κατώτερη του s5 και από τότε που συγχρονιστηκαν στο Samsung account, χειροτερεψε λίγο και στο S5.

Το κινητό ήρθε με την 7 κατευθείαν και έκανα ένα Hard reset όταν ζεσταθηκε. Κατά Τα άλλα ήταν εντυπωσιακό. Μόνο η θερμοκρασία και πως θα εξελιχθεί η διάρκεια μπαταρίας με ανησυχεί (στο s5 έχω δεύτερη με εξωτερικό φορτιστή, περιμένω να μου φέρει φίλος από US και τη μπαταρία θήκη για το S7).

Πείτε καμιά εμπειρία για τη θερμοκρασία, θα εξοικειωθώ αν το βρουν εντάξει και δεν αντικατασταθεί ή θα πάει σε αγγελία αμεταχείριστο...

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. Πήρα το δίκαρτο S7 που πουλάνε στις αραβικές χώρες, είμαι εκτός Ελλάδος. Γράφει DUOS πίσω, όπως και το edge φίλου εδώ και μας φάνηκε παράξενο.

Φοβερή οθόνη, γρήγορο αλλά εγώ τη δεύτερη μέρα πριν βάλω μέσα sim το πήγα πίσω για έλεγχο γιατί θερμαινόταν τόσο που με ενοχλούσε στο χέρι και φοβήθηκα μην εξελιχθεί περισσότερο.

Εκεί είχαμε τα κλασσικά, δύο ώρες να με πείσουν ότι τέτοια θερμοκρασία είναι φυσιολογική, τελικά στάλθηκε στη Samsung να ελεγχθεί αν θα εγκρίνουν αντικατασταση.

Πριν απ αυτό είχα το πρώτο 1+ και έχω ακόμη το S5 LTE.

Είναι δυνατόν να είναι τόσο ενοχλητική θερμοκρασία φυσιολογική; και να με ενοχλεί επειδή είναι μεταλλικό;

Επίσης νομίζω ότι η ακρίβεια στο πληκτρολόγιο είναι κατώτερη του s5 και από τότε που συγχρονιστηκαν στο Samsung account, χειροτερεψε λίγο και στο S5.

Το κινητό ήρθε με την 7 κατευθείαν και έκανα ένα Hard reset όταν ζεσταθηκε. Κατά Τα άλλα ήταν εντυπωσιακό. Μόνο η θερμοκρασία και πως θα εξελιχθεί η διάρκεια μπαταρίας με ανησυχεί (στο s5 έχω δεύτερη με εξωτερικό φορτιστή, περιμένω να μου φέρει φίλος από US και τη μπαταρία θήκη για το S7).

Πείτε καμιά εμπειρία για τη θερμοκρασία, θα εξοικειωθώ αν το βρουν εντάξει και δεν αντικατασταθεί ή θα πάει σε αγγελία αμεταχείριστο...

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Τέτοιες θερμοκρασίες που περιγράφεις φίλε μου, με τίποτα δεν είναι σχετικές με αυτό το τηλέφωνο, μα με τίποτα, αν τα περιγράφεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SOS....Διεγραψε η κόρη μου τους σελιδοδείκτες chrome από τον υπολογιστή και τώρα δεν τους βρίσκω στο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, SOS....Διεγραψε η κόρη μου τους σελιδοδείκτες chrome από τον υπολογιστή και τώρα δεν τους βρίσκω στο κινητό...

Κάπου υπάρχει να επαναφέρεις την κατάσταση όπως ήταν πριν πχ 1 μέρα ή 2 μέρες κτλ. Ψάξε να το Γιατί δεν θυμάμαι που το είχα δει αλλά το έχω κάνει Οπότε ψαξε στο ίντερνετ για επαναφορά

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά παιδιά. Πήρα το δίκαρτο S7 που πουλάνε στις αραβικές χώρες, είμαι εκτός Ελλάδος. Γράφει DUOS πίσω, όπως και το edge φίλου εδώ και μας φάνηκε παράξενο.

Φοβερή οθόνη, γρήγορο αλλά εγώ τη δεύτερη μέρα πριν βάλω μέσα sim το πήγα πίσω για έλεγχο γιατί θερμαινόταν τόσο που με ενοχλούσε στο χέρι και φοβήθηκα μην εξελιχθεί περισσότερο.

Εκεί είχαμε τα κλασσικά, δύο ώρες να με πείσουν ότι τέτοια θερμοκρασία είναι φυσιολογική, τελικά στάλθηκε στη Samsung να ελεγχθεί αν θα εγκρίνουν αντικατασταση.

Πριν απ αυτό είχα το πρώτο 1+ και έχω ακόμη το S5 LTE.

Είναι δυνατόν να είναι τόσο ενοχλητική θερμοκρασία φυσιολογική; και να με ενοχλεί επειδή είναι μεταλλικό;

Επίσης νομίζω ότι η ακρίβεια στο πληκτρολόγιο είναι κατώτερη του s5 και από τότε που συγχρονιστηκαν στο Samsung account, χειροτερεψε λίγο και στο S5.

Το κινητό ήρθε με την 7 κατευθείαν και έκανα ένα Hard reset όταν ζεσταθηκε. Κατά Τα άλλα ήταν εντυπωσιακό. Μόνο η θερμοκρασία και πως θα εξελιχθεί η διάρκεια μπαταρίας με ανησυχεί (στο s5 έχω δεύτερη με εξωτερικό φορτιστή, περιμένω να μου φέρει φίλος από US και τη μπαταρία θήκη για το S7).

Πείτε καμιά εμπειρία για τη θερμοκρασία, θα εξοικειωθώ αν το βρουν εντάξει και δεν αντικατασταθεί ή θα πάει σε αγγελία αμεταχείριστο...

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

 

 

Τα μοντερνα κινητα ζεσταινονται, και φυσικα το νιωθεις στο χερι αν ειναι μεταλλικα.

 

Η ακριβεια στο πληκτρολογιο ειναι placebo μεχρι να μαθεις τις νεες διαστασεις, και ισως να μην ειναι και ποτε ιδιες (απο τα κακά της edge οθονης)

Link to comment
Share on other sites

Γειά κα χαρα σας στα 459 SAMSUNG Galaxy S7αξίζει??

Δώσε κάτι ακομη και πάρε τo edge.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει σε αυτην την τιμη πια, ουτε το απλο s7 ουτε το edge.

Καλυτερα S8 σε κανα μηνα με κανα κατοσταρικο παραπανω, η τιμη του πεφτει ραγδαια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...