Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είναι να τρελαίνεσαι !!!

Εμένα μου ξεκίνησε το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις περίπου ένα μήνα μετά, και σε δύο συναδέλφους στον ένα σχεδόν αμέσως στον άλλον μετά από δύο εβδομάδες περίπου...... Να πω ότι και οι τρείς έχουμε το S7 edge, αλλά πιστεύω ότι το ίδιο πράγμα είναι.

Επίσης να συμπληρώσω ότι έχοντας το βάλει όλοι μας σε 2g έτσι λύσαμε το πρόβλημα προσωρινά. Έχουμε πιο αργό ίντερνετ με τα δεδομένα , εκτός και αν το γυρίζουμε χειροκίνητα σε 4g και μετά πάλι σε 2g και ταλαιπωρούμαστε κάπως, αλλά τουλάχιστον δεν μας βρίζουν οι πελάτες μας κυρίως ( καθότι ασφαλιστές ..... ) και περιμένουμε να λυθεί το θέμα σύντομα. Αλλιώς τέρμα η Samsung μια και καλή, υπάρχουν και αλλού καλές πορτοκαλιές και σε μας λόγω φύσης επαγγέλματος , όπως και σε αρκετούς άλλους, είναι και σχεδόν τζάμπα το να πάρουμε μια άλλη ναυαρχίδα. Μας αρέσει όμως το S7 και να πάρει η ευχή θέλουμε να φτιάξει αυτή η κατάσταση.

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να με παραπέμψει σε κάποιο thread ξένου forum που να αναφέρουν ΠΟΛΛΟΙ το πρόβλημα των χαμένων κλήσεων όπως εδώ;

Thanks

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έχουν χαθεί τα αρχεία από τον private φάκελο. Έκανα backup στο Samsung cloud και μέσω Smartswitch. Μετά την αναβάθμιση έκανα restore αλλά τα ιδιωτικά αρχεία δεν αντιγραφηκαν. SOS!!! Τα χρειάζομαι οπωσδήποτε!

Μπορεί να βοηθησει καποιος;

Edited by riesiggeier
Link to comment
Share on other sites

Με τις επανεκκινήσεις προσέχετε τυχόν απενεργοποιημένες εφαρμογές και εγκατεστημένες εφαρμογές. Δεν ευθύνεται η συσκευή παντα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι σε nougat με περιορισμενο αριθμο εγκατεστημενων εφαρμογων χωρις να ρχω ουτε μια επανεκκινηση,

 

Αν εχετε επανεκκινησεις πιθανες αιτιες ειναι:

- καποια εφαρμογη τριτου που δημιουργει προβλημα

- εχετε απενεργοποιησει καποια εφαρμογη που δε πρεπει με το package disabler pro ή εστω με το built in setting

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι σε nougat με περιορισμενο αριθμο εγκατεστημενων εφαρμογων χωρις να ρχω ουτε μια επανεκκινηση,

 

Αν εχετε επανεκκινησεις πιθανες αιτιες ειναι:

- καποια εφαρμογη τριτου που δημιουργει προβλημα

- εχετε απενεργοποιησει καποια εφαρμογη που δε πρεπει με το package disabler pro ή εστω με το built in setting

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ετσι ακριβως ειναι!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Έχουμε γερμανικό αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η 7.. καμία ενημέρωση για το ποτε;;;;

 

Ακόμα τίποτα καμία ενημέρωση ;;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις call blocker που να μην κανει πρωτα ενα μπιπ και μετα να μπλοκαρει την κληση;

 

Όταν κάνω blacklist έναν αριθμό στο nougat, δεν κάνει μπιπ όταν μπλοκάρει έναν αριθμό. Το ίδιο και στα sms.

 

Σε εσένα δουλεύει διαφορετικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχουμε 2 Galaxy S7 αγορασμένα από διαφορετικά καταστήματα την προηγούμενη εβδομάδα,

το ένα Ιταλικό και το άλλο Σλοβένικο,

και τα 2 πήραν Nougat.

To πρόβλημα είναι ότι και τα 2 χάνουν κλήσεις, οι οποίες έρχονται αργότερα με μήνυμα, σε οποιοδήποτε σημείο και αν βρεθούνε με οποιοδήποτε συνδιασμό δικτύου. (4G, 3G, 2G)

Είναι θέμα της Nougat ή του hardware;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχουμε 2 Galaxy S7 αγορασμένα από διαφορετικά καταστήματα την προηγούμενη εβδομάδα,

το ένα Ιταλικό και το άλλο Σλοβένικο,

και τα 2 πήραν Nougat.

To πρόβλημα είναι ότι και τα 2 χάνουν κλήσεις, οι οποίες έρχονται αργότερα με μήνυμα, σε οποιοδήποτε σημείο και αν βρεθούνε με οποιοδήποτε συνδιασμό δικτύου. (4G, 3G, 2G)

Είναι θέμα της Nougat ή του hardware;

 

Nougat ,καλησπερα και καλοριζικα

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει update σε BTU απο χθές στο sammobile.. εχει ερθει σε κανέναν ΟΤΑ??

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα πρόγραμμα εγγραφης κλησεων , ηχογραφηση, αυτόματα, που να δουλευει στην εκδοση android 7 ? Οσες εχω δοκιμασει, γραφουν μονο την φωνη μου.

 

ACR δοκιμασε το ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει update σε BTU απο χθές στο sammobile.. εχει ερθει σε κανέναν ΟΤΑ??

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο sammobile. Η τελευταία είναι 6/2

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο sammobile. Η τελευταία είναι 6/2

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να τη...

 

https://www.sammobile.com/firmwares/download/127493/G930FXXU1DQC4_G930FOXA1DQB1_BTU/

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομαδα,

κατοχος πλεον εδώ και λιγων ημερων του s7 παρατηρω ότι δεν μου εμφανιζει τις αναπάντητες κλησεις στην οθονη κλειδώματος και κατά επεκταση στο always on display.όλα τα υπολοιπα δουλεουν κανονικα(μηνυματα,e-mail,viber,facebook κ.λ.π.)

 

το τηλεφωνο με το που το ενεργοποιησα εκανε αναβαθμιση σε nougat..

 

καμια ιδεα τι χρειαζεται??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με χαμενες κλησεις ειδα το ιδιο ακριβως προβλημα να αναφερουν δυο τρεις στη nougat σε forum του Xiaomi Mi5.

Εγω ακομα δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν φταινε οι παροχοι ομως.

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με χαμενες κλησεις ειδα το ιδιο ακριβως προβλημα να αναφερουν δυο τρεις στη nougat σε forum του Xiaomi Mi5.

Εγω ακομα δεν ειμαι σιγουρος οτι δεν φταινε οι παροχοι ομως.

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

η πλακα ειναι οτι εγω ειχα ελαχιστες χαμενες κλησεις με την 6. μια φορα το δεκαημερο περιπου μου το εκανε.

με την 7 ουτε μια απο τοτε που την περασα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω blacklist έναν αριθμό στο nougat, δεν κάνει μπιπ όταν μπλοκάρει έναν αριθμό. Το ίδιο και στα sms.

 

Σε εσένα δουλεύει διαφορετικά;

 

σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα το ξαναδοκιμασα και κανει πρωτα μπιπ και με την nougat δυστυχως....ισως επειδη εχω τηλεφωνητη....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για το κινητό 62 Mb στην αγγλική rom , παραμένει πάντως 7.0 η έκδοση..

 

Είδαμε καμία αλλαγή;; Εγώ τώρα την έβαλα αλλά δεν παρατήρησα κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν θυμάμαι που το είδα εδώ, ποιο double tap εγκαθιστούμε έτσι ώστε στο always on display να ανοίγει με διπλό χτύπημα και όχι από τα κουμπιά, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...