Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα κ εγω με το σημα και τις χαμενες κλησεις!

Αρχικα με αγγλικη nougat μετα δοκιμασα την ελληνικη και παλι τα ιδια..

Δε νομιζω να ειναι θεμα δικτυου μιας και πριν με το Huawei P8 και την ιδια καρτα sim δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα..

Το θεωρω το λιγοτερο τραγικο αν ειναι καποιο θεμα της nougat...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω το ιδιο προβλημα κ εγω με το σημα και τις χαμενες κλησεις!

Αρχικα με αγγλικη nougat μετα δοκιμασα την ελληνικη και παλι τα ιδια..

Δε νομιζω να ειναι θεμα δικτυου μιας και πριν με το Huawei P8 και την ιδια καρτα sim δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα..

Το θεωρω το λιγοτερο τραγικο αν ειναι καποιο θεμα της nougat...

 

Αν ηταν θεμα της nougat θα ειχαμε ολοι θεμα.

Πολλοι απο μας δεν εχουμε χασει ποτε κληση οποτε καπου αλλου ειναι το προβλημα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν θεμα της nougat θα ειχαμε ολοι θεμα.

Πολλοι απο μας δεν εχουμε χασει ποτε κληση οποτε καπου αλλου ειναι το προβλημα.

 

Δεν εχεις καθολου αδικο σε αυτο που λες, απ την αλλη ομως δεν μπορω να καταλαβω το οτι πριν την αναβαθμιση σε nougat δεν υπηρχε το προβλημα! (Να προσθεσω οτι εγινε factory reset πριν και μετα την εγκατασταση και στησιμο απ την αρχη και τις 2 φορες!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απο Sammobile μπορείτε να κατεβάσετε; Το Regular Download δουλεύει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απο Sammobile μπορείτε να κατεβάσετε; Το Regular Download δουλεύει;

 

kpogQBI.png

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

kpogQBI.png

 

Το είχα δει αυτό. :)

Απλά η ειδοποίηση έφυγε, η 12 του μηνού έφυγε, και ακόμα δεν δουλεύει το κΟμπί.

 

edit

ΔΟΥΛΕΨΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! :)

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους.... αντιμετωπίζω μετά από αναβάθμιση σε nugat ένα μικρο πρόβλημα αλλά αρκετά εκνευριστικό γιατί γενικά γράφω πολύ στο κινητό μετά την αναβάθμιση λοιπόν στο πληκτρολόγιο δεν μου πατιούνται σωστά το Π το μπακσπασε και το εντερ!! δουλεύουν μόνο αν πατήσω τα πλήκτρα ακριβώς στην κάτω αριστερή γωνιά τους!!! ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?? s.o.s !!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα. Είμαι με τη nougat και μόλις αγόρασα μια Samsung evο 64 gb. Ενώ μου την αναγνωρίζει κανονικά δεν μου επιτρέπεται καθολου η πρόσβαση. Δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα από την εσωτερική μνήμη, ούτε να διαγράψω μια φωτογραφία που μόλις έβγαλα η οτιδήποτε αλλο. Όταν πάω να παραχώρησε δικαιώματα πρόσβασης στη sd ο εσωτερικός χώρος δε μου εμφανίζεται όταν το τικαρω. Δε φαίνεται καθόλου η sd. Καμιά λύση ?

 

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια?

Δοκίμασε να την κάνεις διαμόρφωση μήπως αλλάξει κάτι.. Θα σου διαγράψει όμως ότι αρχείο έχεις μέσα να ξέρεις..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανες;;;

 

Πριν μια εβδομάδα όταν έβαλα τη nougat. Το περίεργο είναι ότι τα βλέπω όλα αλλά δε μπορώ να αγγίξω τιποτα. Δε μπορώ να παραχώρησως δικαιωματα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να προτεινετε καποιο προγραμμα να ελεγχω τον υπολογιστη απο το κινητο;; εκτος του team viewer..
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με nougat και Nova launcher και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Το widget του καιρού που έχει η συσκευή δε μου εμφανίζει τις αποθηκευμένες πόλεις. Με υποχρεώνει να ενεργοποιήσω την τοποθεσία για να λειτουργήσει και να μου εμφανίσει μόνο την τοποθεσία που βρίσκομαι.

Το πρόβλημα διορθώνεται όταν είμαι με TouchWiz. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο επιδιορθωσης; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με nougat και Nova launcher και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα :

Το widget του καιρού που έχει η συσκευή δε μου εμφανίζει τις αποθηκευμένες πόλεις. Με υποχρεώνει να ενεργοποιήσω την τοποθεσία για να λειτουργήσει και να μου εμφανίσει μόνο την τοποθεσία που βρίσκομαι.

Το πρόβλημα διορθώνεται όταν είμαι με TouchWiz. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο επιδιορθωσης; Ευχαριστώ!

Ετσι είναι λόγω nova, Δεν είναι πρόβλημα.. Όπως επίσης ότι το widget που ήταν combo καιρός και ρολόι δεν υπάρχει στον nova πλέον

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ μέχρι σήμερα μου έχουν στείλει 4 άτομα στο μέσεντζερ ότι με καλούν αλλά δεν έχω σήμα. Το ωραίο είναι ότι δεν μου έρχονται και τα μηνύματα από την κοσμοτε (η έρχονται έρχονται με μεγάλη καθυστέρηση) οπότε δεν ξέρω καν πόσες κλήσεις χάνω... Πραγματικό αίσχος αξίας 600€.
Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ μέχρι σήμερα μου έχουν στείλει 4 άτομα στο μέσεντζερ ότι με καλούν αλλά δεν έχω σήμα. Το ωραίο είναι ότι δεν μου έρχονται και τα μηνύματα από την κοσμοτε (η έρχονται έρχονται με μεγάλη καθυστέρηση) οπότε δεν ξέρω καν πόσες κλήσεις χάνω... Πραγματικό αίσχος αξίας 600€.

 

Σε 2g εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 7 χάνω και εγώ κλήσεις..ελληνικο unbranded με ελληνική ρομ..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που χανετε κλησεις ,εχετε κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την εγκατασταση της 7;

Επισης μηπως εχετε παλια καρτα σιμ;

Ειναι πολυ παραξενο να χανετε κλησεις στα καλα καθουμενα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε wipe cache ? Χανονται οι ρυθμισεις των προγραμματων ? Ευχαριστω Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μόνιμα σε 2g και δεν έχω χάσει κλήση. Σε 3g/4g το βάζω μόνο όταν είμαι εκτός δικτύου wifi, για να μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ. Σε 3g/4g δεν νομίζω ότι προσφέρει κάτι καλύτερο στις κλήσεις απ ότι σε 2g

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που χανετε κλησεις ,εχετε κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την εγκατασταση της 7;

Επισης μηπως εχετε παλια καρτα σιμ;

Ειναι πολυ παραξενο να χανετε κλησεις στα καλα καθουμενα...

 

 

επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, πριν και μετα.απο τοτε 2g .

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που χανουμε κλησεις στα καλα καθουμενα δεν ειμαστε ουτε ενας, ουτε δυο, οπως επισης και οπως λενε πολλοι εχουν κανει hard reset χωρις αποτελεσμα

Οποτε δεν ειναι ουτε θεμα δικτυου ουτε θεμα hard reset, ειναι θεμα της αμαβαθμισης

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι κοινό στα S7 που έχουν θέμα με το σήμα; Ίδια rom ας πούμε ή ίδιο δίκτυο ή κάτι άλλο;

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω ΒΤU με κοσμοτε, αναβάθμιση ΟΤΑ με επαναφορά μετά την εγκατάσταση, και δεύτερη αναβάθμιση μικρή ότα χωρίς επαναφορά. Και δεν έχω χάσει κλήση.. Δε νομίζω να είναι θέμα ρομ, μιας και αρκετοί έχουν αγγλική καθώς και κοσμοτε

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ σήμερα τσέκαρα 2,3 χαμένες κλήσεις ενώ έδειχνε ότι είχα σήμα...Εκανα επαναφορά και πριν και μετά την αναβάθμιση...Ε,ρε Huawei που σ'αφησα για το χρέπι... Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...