Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ποιο είναι το τελευταίο update που λέτε;

εγώ έχω το παρακάτω και δεν μου βγάζει για update... είναι αυστριακό.

 

 

Φιλε κ εγω νε αυστριακο ΑΤΟ ειμαι και δεν εχω παρει ακομα... Μην ανησυχεις θα παρουμε αλλα αποτι φαινεται και απο τα προηγουμενα updates τα ΑΤΟ τα παιρνουν τελευταια

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε κ εγω νε αυστριακο ΑΤΟ ειμαι και δεν εχω παρει ακομα... Μην ανησυχεις θα παρουμε αλλα αποτι φαινεται και απο τα προηγουμενα updates τα ΑΤΟ τα παιρνουν τελευταια

 

οκ, ευχαριστώ...

Να υποθέσω πως κι εσύ έχεις το firmware που έχω κι εγώ;

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστώ...

Να υποθέσω πως κι εσύ έχεις το firmware που έχω κι εγώ;

Ναι να υποθεσεις ακριβως αυτο! Λογικα μεχρι και την αλλη βδομαδα θα έχουμε του Σεπτεμβριου πιστεύω...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι να υποθεσεις ακριβως αυτο! Λογικα μεχρι και την αλλη βδομαδα θα έχουμε του Σεπτεμβριου πιστεύω...

 

Δεν λέγαμε κάτι άλλο καλύτερα; Τώρα εμφανίστηκε η αναβάθμιση.

Λοιπόν, για να "κάτσει" καλύτερα, εκτός από wipe cache, χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Καλημέρα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέγαμε κάτι άλλο καλύτερα; Τώρα εμφανίστηκε η αναβάθμιση.

Λοιπόν, για να "κάτσει" καλύτερα, εκτός από wipe cache, χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Καλημέρα...

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση!

Τίποτα άλλο δεν σε σώζει!

Εγω δεν έχω κάνει καθόλου από τοτε που το πείρα και χανω μπαταρία σαν νερό μερικές φορές!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέγαμε κάτι άλλο καλύτερα; Τώρα εμφανίστηκε η αναβάθμιση.

Λοιπόν, για να "κάτσει" καλύτερα, εκτός από wipe cache, χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Καλημέρα...

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση!

Τίποτα άλλο δεν σε σώζει!

Εγω δεν έχω κάνει καθόλου από τοτε που το πείρα και χανω μπαταρία σαν νερό μερικές φορές!

 

Εμανα τωρα μου την εβγαλε την BPHJ αυτη ειναι του σεπτεμβριου η του αυγουστου ??? Εν τω μεταξυ ουτε εγω εχω κανει κανενα reset και οπως πολυ σωστα λεει και ο φιλος ο thanos1989 κανονικα θελει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση αλλα εγω θα το κανω αυτο οταν σε λιγους μηνες με το καλο ερεθει το nougat 7.0 η νεα εκδοση του android !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκεινο το κολπο που κανει το s7 edge που πατας στην ακρη της οθονης και σου ανοιγει ενα παραθυρακι με προγραματα που θελεις δεν το κανει το δικο μας?? αν οχι ξερει κανεις καποια εφαρμογη που να το κανει???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκεινο το κολπο που κανει το s7 edge που πατας στην ακρη της οθονης και σου ανοιγει ενα παραθυρακι με προγραματα που θελεις δεν το κανει το δικο μας?? αν οχι ξερει κανεις καποια εφαρμογη που να το κανει???

 

Κάτι τέτοιο εννοείς;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourhorsemen.edgescreennote7

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αυτο σε ευχαριστω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για στην παρέα. Μόλις το πήρα το εργαλείο αλλά νομίζω ότι δεν μου δουλεύει το Wi fi ενώ συνδέεται δεν μπαίνει στο δίκτυο. Δεν έχω θέμα με κανένα άλλο κινητό και το rooter, είναι κάποια ρύθμιση η πάω και το αλλάζω?

 

Χαιρετώ ξανά όλη την παρέα και να πω ότι όσο και να το έψαξα μόνο με αλλαγή router βρήκα άκρη. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι μόνο η δικιά μου συσκευή είχε θέμα.ένα s6 που έχω ήταν μια χαρά. Τέλος καλό όμως.η συσκευή τα σπάει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ξανά όλη την παρέα και να πω ότι όσο και να το έψαξα μόνο με αλλαγή router βρήκα άκρη. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι μόνο η δικιά μου συσκευή είχε θέμα.ένα s6 που έχω ήταν μια χαρά. Τέλος καλό όμως.η συσκευή τα σπάει.

Ίσως χάλασε το ρουτερ τώρα πχ και δεν είχε πάθει κάτι όσο είχες s6. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με WiFi αν και κυρίως χρησιμοποιώ δεδομένα γιατί είμαι εκτός

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χάλασε το ρουτερ τώρα πχ και δεν είχε πάθει κάτι όσο είχες s6. Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με WiFi αν και κυρίως χρησιμοποιώ δεδομένα γιατί είμαι εκτός

 

Το 6 το είναι της γυναίκας μου το πήρα και αυτό πρόσφατα.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Το 6 το είναι της γυναίκας μου το πήρα και αυτό πρόσφατα.

Περίεργο, αλλα αφού διορθώθηκε με το νέο ρουτερ, όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρηση.. με την τελευταια αναβαθμιση δεν μπορεις να απενεργοποιησεις καποιες εφαρμογές οπως την μαμα εφαρμογη εικονων και τις Υπηρεσιες Google play
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την στιγμή που έκανα απενεργοποίηση το Google fit και το photos(να κανει upload μόνο όταν φορτιζει το κινητο ) δεν είχα ποτέ ξανά θέμα .

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Που τις βρίσκουμε αυτές τις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η προστασία της οθόνης είναι ΑΚΡΩΣ απαραίτητη και ταυτόχρονα είναι το epic fail του S7.

Φίλος που το αγόρασε και είναι τρελός ψείρας, απέκτησε τη γνωστή 'αραχνιά΄ στο κέντρο της οθόνης.

Είχε παιδευτεί με screen protectors και διάφορα glasses και δεν είχε βγάλει άκρη. Γι αυτό το έβαζε σε τσέπη αποκλειστικά μόνο του και το πρόσεχε απίστευτα. Ευτυχώς που εγώ πρόλαβα και του έβαλα ένα screen protector υγρής τοποθέτησης....

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι άψογο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω ενα μηνα τωρα το κινητο κ μου εβγαλε καμμενο πιξελ το πηγα στην αντιπροσωπια εχει 5 μερες τωρα κ σημερα που πηγα να ρωτησω μου ειπαν αναμονη δεν υπαρχουν οθονες στην ολλανδια με το που θα εχουν θελει 2 μερες εχει καποιος αναλογη εμπειρια να μου πει ποσες μερες εκαναν για αλλαγη οθονης κ αν ηταν οπως πριν το κινητο;;;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η προστασία της οθόνης είναι ΑΚΡΩΣ απαραίτητη και ταυτόχρονα είναι το epic fail του S7.

Φίλος που το αγόρασε και είναι τρελός ψείρας, απέκτησε τη γνωστή 'αραχνιά΄ στο κέντρο της οθόνης.

Είχε παιδευτεί με screen protectors και διάφορα glasses και δεν είχε βγάλει άκρη. Γι αυτό το έβαζε σε τσέπη αποκλειστικά μόνο του και το πρόσεχε απίστευτα. Ευτυχώς που εγώ πρόλαβα και του έβαλα ένα screen protector υγρής τοποθέτησης....

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι άψογο τηλέφωνο

Τι εννοείς αραχνια; για στείλε καμιά φώτο

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί εκτενώς και στο thread με τα αξεσουάρ.

Είναι πολύ μικρές γρατζουνιές σαν ιστός αράχνης και εμφανίζονται χωρίς προφανή λόγω και αιτία. Φαίνονται κάτω από έντονο φως. Λογικά έχει κακή επικάλυψη η οθόνη και χαράσσετε με το παραμικρό. Όταν τον ξανασυναντήσω θα προσπαθήσω να βγάλω φωτό

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η προστασία της οθόνης είναι ΑΚΡΩΣ απαραίτητη και ταυτόχρονα είναι το epic fail του S7.

Φίλος που το αγόρασε και είναι τρελός ψείρας, απέκτησε τη γνωστή 'αραχνιά΄ στο κέντρο της οθόνης.

Είχε παιδευτεί με screen protectors και διάφορα glasses και δεν είχε βγάλει άκρη. Γι αυτό το έβαζε σε τσέπη αποκλειστικά μόνο του και το πρόσεχε απίστευτα. Ευτυχώς που εγώ πρόλαβα και του έβαλα ένα screen protector υγρής τοποθέτησης....

Κρίμα γιατί κατά τα άλλα είναι άψογο τηλέφωνο

 

τι ειναι το screen protector υγρης τοποθετησης;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος TWRP;

τι ακριβως έχει αλλάξει στην διαδικασία;

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ή αραχνια που λες ότι εμφανίζετε είναι σε συσκευή με ή χωρίς προστασία οθόνης;;;

Τι ερώτηση είναι αυτη; αν ήταν πάνω σε ζελατίνα δε θα το κάναμε καν θέμα, απλά θα πετουσες την ζελατίνα πχ. Προφανώς το λένε για οθόνη σκέτη χωρίς μεμβράνη

Link to comment
Share on other sites

Τι ερώτηση είναι αυτη; αν ήταν πάνω σε ζελατίνα δε θα το κάναμε καν θέμα, απλά θα πετουσες την ζελατίνα πχ. Προφανώς το λένε για οθόνη σκέτη χωρίς μεμβράνη

 

Τι απαντηση ειναι αυτη;?;

Και εγω καταλαβα οτι εννουνε σκετη οθονη απλα τωρα τελευταια πολλα διαβαζω και ακουω δεν θα μου φενοταν και περιεργο αν και με προστασια οθονης παρουσιαζει καποιο θεμα....

Και μην ξεχνας οτι αρκετα tempered glass δεν καλυπτουν ολη την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...