Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλε κάνεις άλλος την αναβάθμιση του Αυγούστου να μας πει εντυπώσεις...?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλε κάνεις άλλος την αναβάθμιση του Αυγούστου να μας πει εντυπώσεις...?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Έχει περίπου 3 εβδομάδες που μου ήρθε σε ιταλικό unbranded. Διαφορά να σας πω την αλήθεια δεν είδα. Ίσως λίγο καλύτερο scroll στο μενού. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160831/d357bf543181e3807c006d133069c620.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του S7 από χθες και έχω να πω ότι είναι μία παρά πολύ καλή συσκευή ίσως ή καλύτερη που είχα μέχρι τώρα.

Δύο ερωτήσεις μόνο θα κάνω.

Στο nexus 5x με σβηστή οθόνη το δακτυλικό αποτύπωμα ξεκλειδώσει την οθόνη ενώ στο S7πρεπει να ανοιξβ την οθόνη για να την ξεκλειδώσει με το αποτύπωμα...

Μήπως υπάρχει καποια ρύθμιση να ανοίγει ή οθόνη ενώ ειναι σβηστή;;;;

Και το άλλο κατά την φόρτιση ζεσταίνεται λίγο.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις άλλος την αναβάθμιση του Αυγούστου να μας πει εντυπώσεις...?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

προχθες μου ηρθε και μενα. δεν ασχοληθηκα να δω διαφορες ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του S7 από χθες και έχω να πω ότι είναι μία παρά πολύ καλή συσκευή ίσως ή καλύτερη που είχα μέχρι τώρα.

Δύο ερωτήσεις μόνο θα κάνω.

Στο nexus 5x με σβηστή οθόνη το δακτυλικό αποτύπωμα ξεκλειδώσει την οθόνη ενώ στο S7πρεπει να ανοιξβ την οθόνη για να την ξεκλειδώσει με το αποτύπωμα...

Μήπως υπάρχει καποια ρύθμιση να ανοίγει ή οθόνη ενώ ειναι σβηστή;;;;

Και το άλλο κατά την φόρτιση ζεσταίνεται λίγο.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;;

Ευχαριστώ

Καλοριζικο.Οταν η οθονη ειναι σβηστη πρεπει να αναψει για να δεχθει ο αναγνωστης το δακτυλικο αποτυπωμα,και οντως κατα την φορτιση ζεσταινεται,ειδικα αν χρησιμοποιεις την γρηγορη φορτιση. Και στην ασυρματη παρατηρειται υπερθερμανση της συσκευης,αλλα δεν ειναι κατι να σε ανυσηχει...Εγω το αφηνω ολο το βραδυ πανω στον ασυρματο φορτιστη και δεν εχει παθει το παραμικρο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του S7 από χθες και έχω να πω ότι είναι μία παρά πολύ καλή συσκευή ίσως ή καλύτερη που είχα μέχρι τώρα.

Δύο ερωτήσεις μόνο θα κάνω.

Στο nexus 5x με σβηστή οθόνη το δακτυλικό αποτύπωμα ξεκλειδώσει την οθόνη ενώ στο S7πρεπει να ανοιξβ την οθόνη για να την ξεκλειδώσει με το αποτύπωμα...

Μήπως υπάρχει καποια ρύθμιση να ανοίγει ή οθόνη ενώ ειναι σβηστή;;;;

Και το άλλο κατά την φόρτιση ζεσταίνεται λίγο.

Συμβαίνει και σε άλλους;;;;

Ευχαριστώ

 

Απλά πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί όταν είναι σβηστή η οθόνη, δεν χρειάζεται να το ξεκλειδώνεις και μετά να πατάς το δακτυλικό αποτύπωμα. Αν βλέπεις ότι δεν πιάνει αμέσως, το ίδιο δάχτυλο περασετο και δεύτερη φορά από τις ρυθμίσεις όπως έκανες στο πρώτο.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρέπει να το πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί όταν είναι σβηστή η οθόνη, δεν χρειάζεται να το ξεκλειδώνεις και μετά να πατάς το δακτυλικό αποτύπωμα. Αν βλέπεις ότι δεν πιάνει αμέσως, το ίδιο δάχτυλο περασετο και δεύτερη φορά από τις ρυθμίσεις όπως έκανες στο πρώτο.

 

Με σβηστή οθόνη παντος όσες φορές και να βάλεις το δάχτυλο στον αισθητήρα δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει ή συσκευή αν πρώτα δεν ανοίξει την οθόνη...

Αυτό λεω

Link to comment
Share on other sites

Με σβηστή οθόνη παντος όσες φορές και να βάλεις το δάχτυλο στον αισθητήρα δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει ή συσκευή αν πρώτα δεν ανοίξει την οθόνη...

Αυτό λεω

Ναι έτσι γίνεται Δεν ανοίγει Εάν δεν το πατήσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενεργοποιησα την εφαρμογή galaxy apps και κατέβασα μια εφαρμογή και τώρα δε μπορώ να την απενεργοποιησω δε με αφήνει γιατί το κάνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος πλέον κι εγώ του s7, παρατήρησα κάτι ίσως περίεργο... Όταν δεν έχω ανοιχτά δεδομένα εγώ από πάντα αλλάζω το δίκτυο σε 2g και όταν είναι ν μπω ίντερνετ μπαίνω ρυθμίσεις αλλάζω σε 3g και ανοίγω δεδομένα από τις συντομεύσεις... Αυτό που παρατήρησα είναι πως όταν αλλάζω σε 3g και ανοίγω data, αργεί κάπως να βγάλει το H+ και να χει ίντερνετ, σε σχέση δηλαδή με το s5 που είχα... Νομίζετε είναι κανα πρόβλημα;;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Phone info και εκεί που γράφει Original CSC Code είναι κενό....ενώ σαν CSC Country έχει Slovakia.

Τι ακριβως παίζει???

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Phone info και εκεί που γράφει Original CSC Code είναι κενό....ενώ σαν CSC Country έχει Slovakia.

Τι ακριβως παίζει???

Και εμένα κενό είναι, μη σε φοβίζει

Έχεις περάσει ρομ άλλης χώρας από αυτό που είχε μόλις το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Με σβηστή οθόνη παντος όσες φορές και να βάλεις το δάχτυλο στον αισθητήρα δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει ή συσκευή αν πρώτα δεν ανοίξει την οθόνη...

Αυτό λεω

 

Παιδιά εγώ το s6 έχω αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει τέτοιο φάουλ η samsung και να το έχει κανει χειρότερο το δακτυλικό αποτύπωμα, όση ώρα και να μην το χρησιμοποιώ το κινητό όταν θα το πάρω στα χέρια μου θα το ανοίξω με μια κίνηση απλά θα πατήσω το κεντρικό κουμπί για 2 δεύτερα το πολύ δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσω το κινητό και μετά να βάλω το δάχτυλο μου. Ας μας απαντήσει και κανένας άλλος που έχει το s7 γιατί αν είναι έτσι όπως τα λέτε δεν προκειτε να το πάρω.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου σας παρακαλώ...

 

Ενεργοποιημένο bluetooth headset > Εισερχόμενη κλήση > Απάντηση μέσω Bluetooth > Ξεκλείδωμα οθόνης

 

Το παραπάνω συμβαίνει και είναι ενοχλητικό όταν το τηλέφωνο είναι τσέπη άρα πατιούνται κουμπιά κτλ.

Έχω ενεργοποιημένο να μην ανάβει η οθόνη όταν είναι μέσα σε τσέπι (βλέπει σκοτάδι δηλαδή ο αισθητήρας) αλλά δεν αλλάζει κάτι όταν δέχεται κλήση.

 

Έχετε να προτείνεται κάτι ?

 

Η λύση που έχω βρεί εγώ είναι άλλη εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτό > Κρατάει το τηλέφωνο κλειδωμένο σε εισερχόμενη κλήση - απάντηση απο bluetooth headset

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το s6 έχω αλλά δεν νομίζω να έχει κάνει τέτοιο φάουλ η samsung και να το έχει κανει χειρότερο το δακτυλικό αποτύπωμα, όση ώρα και να μην το χρησιμοποιώ το κινητό όταν θα το πάρω στα χέρια μου θα το ανοίξω με μια κίνηση απλά θα πατήσω το κεντρικό κουμπί για 2 δεύτερα το πολύ δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσω το κινητό και μετά να βάλω το δάχτυλο μου. Ας μας απαντήσει και κανένας άλλος που έχει το s7 γιατί αν είναι έτσι όπως τα λέτε δεν προκειτε να το πάρω.

 

Ίδιο με το s6 είναι φιλαράκι, αυτό εννοούν τα παιδιά.

 

Όταν είναι σβηστη η οθόνη δεν αρκεί να αγγίξεις το κουμπί, αλλά πρέπει να το πατήσεις, όπως κάνεις και εσύ δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνω το κινητό με το double tap του nova Launcher, δεν ξεκλειδώνει μ αποτύπωμα, αλλά ζητάει τον εναλλακτικό κωδικό. Ξέρει κανείς αν μπορεί να παρακαμφθει αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν κλειδώνω το κινητό με το double tap του nova Launcher, δεν ξεκλειδώνει μ αποτύπωμα, αλλά ζητάει τον εναλλακτικό κωδικό. Ξέρει κανείς αν μπορεί να παρακαμφθει αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχως ,ειναι ενα απο τα "κουσουρια" του συγκεκριμενου Launcher...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ,ειναι ενα απο τα "κουσουρια" του συγκεκριμενου Launcher...

Δεν φταιει ο συγκεκριμένος launcher,ουτε οποιαδήποτε launcher ήεφαρμογη κλειδώματος. Το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό έρχεται από την μαμά Google και δεν παρουσιάζεται μόνο στα galaxy, αλλά σε όλα τα κινητά που έχουν τις τελευταίες υπηρεσίες Google. Επίσης ή λύση έχει δωθεί πολλές φορές και ονομάζεται screen lock pro

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εκανα το update του Αυγουστου.

 

Χθες πηγα να δημιουργησω καινουρια επαφη και το κινητο παγωσε εντελως για περιπου 30 δευτερολετα.

 

Σημερα ημουνα στις ρυθμισεις και παλι παγωσε για περιπου 5 δευτερολεπτα.

 

Εκανα επανεκκινηση το κινητο τωρα. Για να δουμε τις επομενες μερες...

 

Παντως πριν την αναβαθμιση ενιωθα πως το κινητο ηταν σουπερ, τωρα δεν το νοιωθω αυτο. Επισης μου φαινεται και πως η μπαταρια τελειωνει γρηγοροτερα τωρα.

 

Οτι και να λεμε ομως, μολις βλεπω αναβαθμιση θελω να την κανω αμεσως, δεν μπορω να νοιωθω οτι υπαρχει αναβαθμιση κι εγω δεν ενημερωθηκα :)

 

Ας ελπισουμε ομως η επομενη να ειναι καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει ο συγκεκριμένος launcher,ουτε οποιαδήποτε launcher ήεφαρμογη κλειδώματος. Το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό έρχεται από την μαμά Google και δεν παρουσιάζεται μόνο στα galaxy, αλλά σε όλα τα κινητά που έχουν τις τελευταίες υπηρεσίες Google. Επίσης ή λύση έχει δωθεί πολλές φορές και ονομάζεται screen lock pro

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Edit: Μόλις μου ήρθε update από το greenify ότι λυνει και αυτή ή εφαρμογή το πρόβλημα αυτό. Εγω το χρησιμοποιώ για το agrresive doze και κάνει την ίδια δουλειά με την παραπάνω εφαρμογή. :o :o :p

Οπότε σβηνω τοscreen lock to προς το παρών και βλέπουμε.!

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Μόλις μου ήρθε update από το greenify ότι λυνει και αυτή ή εφαρμογή το πρόβλημα αυτό. Εγω το χρησιμοποιώ για το agrresive doze και κάνει την ίδια δουλειά με την παραπάνω εφαρμογή. :o :o :p

Οπότε σβηνω τοscreen lock to προς το παρών και βλέπουμε.!

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Δουλεύει καλά χωρίς ροοτ?

 

Το greenify το είχα παλιά έχω χρόνια να το βάλω σε συσκευή...

 

Όταν είχα πάρει HTC έκρινα ότι δεν προσφέρει τίποτα..Τώρα βλέπω να χρειάζεται πάλι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit: Μόλις μου ήρθε update από το greenify ότι λυνει και αυτή ή εφαρμογή το πρόβλημα αυτό. Εγω το χρησιμοποιώ για το agrresive doze και κάνει την ίδια δουλειά με την παραπάνω εφαρμογή. :o :o :p

Οπότε σβηνω τοscreen lock to προς το παρών και βλέπουμε.!

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Δεν βρηκα τετοια λειτουργία για κλείδωμα.. οταν επελεξα το κλείδωμα οθονης μεσω 2-tap στον nova και το συνεδεσα με το greenify (αδρανοποιηση και κλείδωμα) παλι ζηταγε κωδικο..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρηκα τετοια λειτουργία για κλείδωμα.. οταν επελεξα το κλείδωμα οθονης μεσω 2-tap στον nova και το συνεδεσα με το greenify (αδρανοποιηση και κλείδωμα) παλι ζηταγε κωδικο..

Την παρακάτω επιλογή στην βγάζει.? Βέβαια εγώ ανηκω στου beta testers και μπορεί να την πήρα πιο νωρίς..

Επίσης να πω κ στον παραπάνω φίλο ότι εγώ χρησιμοποιώ το greenify μόνο για το aggressive doze (χωρις root,δεν κάνω greenify),το οποίο βάζει τις εφαρμογές που έχεις βάλει στην εξοικονόμηση ισχύος μόλις κλείσει το κινητό κ όχι σε κάποιες ώρες που μπαίνουν κανονικά.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160902/2b4b97853c858c82e3f945b0edfffe5c.jpg

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.: όταν με καλουν, χτυπά ο ήχος για μια φορά και ύστερα σταματά. Πλέον μου το κάνει και στο youtube. Ξεκινά το βίντεο, θα ακουστεί στιγμιαία ο ήχος και έπειτα σταματά. Ακούγεται και σαν παράσιτο την ώρα που σταματα, σας σκρατσάρισμα, δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Έχει κανείς ιδέα τι στο καλό μπορεί να φταίει? Και πριν τη τελευταια αναβάθμιση το έκανε και μετα.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το fake Internet τελικά εξακολουθεί και έχει γίνει πολύ ενοχλητικό πλέον. Δείχνει ότι έχει σήμα 4G και δεν μπορείς να μπεις στο Internet. Μόνο με επανεκκίνηση ή να το βάλεις στη λειτουργία πτήσης. Το κάνει και σε σας αυτό? Είναι πολύ σπαστικό να έχεις ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο και να συμβαίνει αυτό το πράγμα. Απαράδεκτο.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...