Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κολλάει το Android system ανεξαρτήτως μάρκας τηλεφώνου, φταίει η rom... Στην γυναίκα μου που εχει το A5 2016 από ελληνική cosmote που είχε έβαλα γερμανική και δδεν ανέβηκε ποτέ ξανά αυτή η τιμή

Μια χαρά τότε.

Εγώ πάντως από θέμα service το πήγα μου αλλάξανε ρομ στην smartech δούλεψε μια μέρα σωστά την επόμενη πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα σκεφτομαι να το αποκτησω σε ενα ή σε δυο μηνες θα δω αναλογος. Και θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1) Το εχει κανεις απο Κυπρο να μου πει εντυπωσεις αν του κανει και αυτου τα προβληματα με το WIFI - DATA 4G ; Με ενεργοποιηση λειτουργιας πτησης λυνεται το προβλημα ; Δηλαδη το ενεργοποιηω και το απενεργοποιηω αμεσος με ανοιχτα τα δεδομενα ή το wifi ;

2) Μπορειτε να μου ανεβασετε φωτογραφιες απο το ασπρο χρωμα απο μπροστα και απο πισω για να το δω πως ειναι οπως και το χρυσο χρωμα επισης.

3) Το ασπρο χρωμα φενονται οι δακτιλιες μας πιο ευκολα απ οτι το μαυρο χρωμα ;

4) Πως σας φενεται το ασπρο και το χρυσο παιδια ;

Καλημερες καποιος να μ πει και μενα ; Για να ξερω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Αλλα εχουν και αλλα δεν εχουν εικονιδιο στο πληκτρολογιο.Απο το Α5 2016 που εχω τωρα κανω κανονικα βιντεοκλησεις μεσω δικτυου χωρις ιντερνετ με ενα φιλο με J5<Δεν εχει εικονιδιο στο δικο του αλλα δεχεται>και με εναν με νοτε4 που εχει εικονιδιο.θεμα ρομ ειναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες καποιος να μ πει και μενα ; Για να ξερω.

Το 2,3,4 μπορείς να τα δεις σε τόσα βίντεο στο YouTube, επίσης το πιο είναι πιο όμορφο είναι υποκειμενικο για τον καθένα.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το 2,3,4 μπορείς να τα δεις σε τόσα βίντεο στο YouTube, επίσης το πιο είναι πιο όμορφο είναι υποκειμενικο για τον καθένα.

Να σαι καλα προσωπικη εμπειρια θελω απο σας να μ πειτε.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα προσωπικη εμπειρια θελω απο σας να μ πειτε.

 

Τοσα χρονια μαυρα κινητα αγοραζα αλλα οταν κοιτουσα τα s7 στο κσταστημα το μαυρο αφηνε πολλες δαχτυλιες και για αυτο αγορασα το ασπρο.εχονταςκαι την clear θηκη της samsung φαινεται πολυ ωραιο το κινητο

για το χρυσο χρωμα.....τι να πω προσωπικη μου αποψη οτι εινιαι λιγο κιτς

 

Παντως αν το αγοραζα τωρα το κινητο θα περνα το ασημι χρωμα(κριμα που δεν το χαν φερει αρχικα)

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα προσωπικη εμπειρια θελω απο σας να μ πειτε.

 

εγω πηρα το ασημι, ειχα και λευκο τηλεφωνο και μαυρο και κοκκινο. απλα στο σ7 το χρυσο μου εκανε πολυ ντουμντουμ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει το Android system ανεξαρτήτως μάρκας τηλεφώνου, φταίει η rom... Στην γυναίκα μου που εχει το A5 2016 από ελληνική cosmote που είχε έβαλα γερμανική και δδεν ανέβηκε ποτέ ξανά αυτή η τιμή

Πως βάζω άλλη rom στο s7 χωρίς να χάσω την εγγύηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται δυστυχως. Παντως απο ολες τις ρομ που δοκιμασα μονο 2 αξιζουνε. Η nyssa nexus s για τους οπαδους της απλοτητας και η superman.

Απο πυρηνες ο στοκ ειναι πιο σταθερος με τους αλλους μπορει να εχεις oc η uv αλλα σε πολλους τυχαινουν κολληματα reboots κτλ.

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζω άλλη rom στο s7 χωρίς να χάσω την εγγύηση?

 

Εφόσον μεσω odin φλασαρεις καποια stock rom απο το sammobile κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει κινδυνος να γραψει το knox το εχω κανει δεκαδες φορες το εκανα και με s7. Λενε οτι υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα προσωπικα δεν το πιστευω οποσδηποτε η ευθυνη ειναι του καθενος οποτε η επιλογη δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ασημί και αν αφήνει δακτυλιες. Πανικό

 

επιβεβαιωνω πληρως ως κατοχος... αφηστε που το καλοκαιρι μπορειτε να κανετε και σινιαλο με την καθρεφτιζε πλατη του.:lol:

 

επιλογη για λιγοτερες δαχτυλιες σαφως το ασπρο, αν και στο τελος της μερας μικρη σημασια εχει, μιας και ολοι τα βαζουμε σε θηκες. Σημερα εμενα εφαγε την πρωτη σαβουρντα σε μαρμαρο. Παλι καλα που φορουσε TPU αλλιως θα χαν κατεβει οι τζαμαριες νομιζω....:O

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ς7 είναι το πρώτο android που έχω και ειδικά Samsung που δεν βλέπω τον λόγο για ροοτ..

 

Είναι στην τελευταία έκδοση android

 

Για διαφημίσεις adguard

Για ηχογράφηση κλήσης jit recorder

Για bloatware ex package remove

Για screen record Ez recorder

 

Όλα δουλεύουν ρολόι πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείται από τις ρυθμίσεις.

 

Sent from SM-G935F

 

Μπορείς να είσαι λίγο πιο αναλυτικός?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω το LG G3 και πιστεύω πως ήρθε ο καιρός να το αποχωριστο. Θα ήθελα να ρωτήσω για το S7 αξίζει λέτε να το πάρω ή να κοιτάξω το s6 που είναι και πιο φθηνό! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω το LG G3 και πιστεύω πως ήρθε ο καιρός να το αποχωριστο. Θα ήθελα να ρωτήσω για το S7 αξίζει λέτε να το πάρω ή να κοιτάξω το s6 που είναι και πιο φθηνό! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αν δεν σε απασχολεί η αναβαθμισμενη κάμερα, η κάρτα μνήμης έως 200GB ,Τα 4 GB RAM , η καλύτερη μπαταρία, η καλύτερη κάρτα γραφικών , η αδιαβροχοποιηση και το ότι θα έχεις άλλες 2 νέες εκδόσεις android τότε άφοβα μπορείς να πάρεις το S6.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ς7 είναι το πρώτο android που έχω και ειδικά Samsung που δεν βλέπω τον λόγο για ροοτ..

 

Είναι στην τελευταία έκδοση android

 

Για διαφημίσεις adguard

Για ηχογράφηση κλήσης jit recorder

Για bloatware ex package remove

Για screen record Ez recorder

 

Όλα δουλεύουν ρολόι πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να προσθέσω στα παραπάνω για πολύ παραπάνω επιλογές παραμετροποηση/customization σε UI/lock screen/notification center σε stock android/πληκτρολογιο.

Sony xperia keyboard

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

Good lock

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-10-release/good-lock-24-0-10-android-apk-download/

Next lock screen

Nova prime

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το bug που χανει το internet σε cosmote τηλέφωνα εχει να εμφανιστεί εδω και αρκετες μερες.Εφτιαξε σε όλους;

Μακαρι..

Σε εμένα Νίκο πάντως έχει φτιάξει...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να προσθέσω στα παραπάνω για πολύ παραπάνω επιλογές παραμετροποηση/customization σε UI/lock screen/notification center σε stock android/πληκτρολογιο.

Sony xperia keyboard

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/app-xperia-app-stock-rom-t3263403

Good lock

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-10-release/good-lock-24-0-10-android-apk-download/

Next lock screen

Nova prime

Λοιπόν φίλε..Ένα θα σου πω...με έφτιαξες πολύ άγρια με το good lock

 

Τα σπάει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μεσω odin φλασαρεις καποια stock rom απο το sammobile κατα την γνωμη μου δεν υπαρχει κινδυνος να γραψει το knox το εχω κανει δεκαδες φορες το εκανα και με s7. Λενε οτι υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα προσωπικα δεν το πιστευω οποσδηποτε η ευθυνη ειναι του καθενος οποτε η επιλογη δικη σου.

Θέλω να βάλω άλλη ρομ γιατί ακόμα έχω το θέμα με το android system που δεν μπαίνει σε deep sleep μετά από την φόρτιση της συσκευής.

το knox μπορείτε να μου πείτε τι ακριβώς ειναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι και γενικό για όλες τις συσκευές. Η ολονυχτια φόρτιση δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στη μπαταρία η δεν τίθεται τέτοιο ζήτημα; δηλαδή να το βάλω να φορτισει στις 1 και να βγει από τη πρίζα στις 11 το άλλο πρωί, υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό; επίσης σε τέτοια περίπτωση είναι προτιμότερη η βασική φόρτιση η δεν έχει σημασία; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...