Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Ψάχνω να βρω την συσκευή μου με βάση το ΙΜΕΙ στο διαδίκτυο αλλά παντού μου εμφανίζει ότι το ΙΜΕΙ δεν βρέθηκε. Παίζει, λόγω του ότι το κινητό κατασκευάστηκε 12/03/2016, να μην το εμφανίζει επειδή είναι πρόσφατα κατασκευασμένο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους και εγω κατοχος S7 απο εχθες...κρατησα 3 μηνες το s6 και πηρα αυτο και σωθηκα,η μπαταρια εχει τρελη διαφορα με το 6ρι....αγορα απο seven spots....unbranded γερμανικο....μεχρι στιγμης πολυ καλες εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και εγω κατοχος S7 απο εχθες...κρατησα 3 μηνες το s6 και πηρα αυτο και σωθηκα,η μπαταρια εχει τρελη διαφορα με το 6ρι....αγορα απο seven spots....unbranded γερμανικο....μεχρι στιγμης πολυ καλες εντυπωσεις

Γειά χαρά και σε σένα να χαρείς την άψογη συσκευή σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο καθως φαινεται καποιες εφαρμογες(gmail,facebook ...) να χανουν την συνδεση με το ιντερνετ ενω φαινεται οτι ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο wifi ή μεσω 3g. Το προβλημα λυνεται μονο αν βγω και ξαναμπω στο wifi ή 3g. Το αντιμετωπιζει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο καθως φαινεται καποιες εφαρμογες(gmail,facebook ...) να χανουν την συνδεση με το ιντερνετ ενω φαινεται οτι ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο wifi ή μεσω 3g. Το προβλημα λυνεται μονο αν βγω και ξαναμπω στο wifi ή 3g. Το αντιμετωπιζει και καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Το είχα στην συσκευή την πρώτη ημέρα ( πριν μου σπάσει έπειτα ) για λίγη ώρα μετά από update. Έκανα μια επαναφορά και δεν μου το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

το doa με τα κινητα που δεν ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας,ειναι λιγο..περιεργο.

εαν π.χ ενα Ελληνικης εισαγωγης βγαλει προβλημα μεσα στο 7ημερο το οποιο επισκευαζεται,το τηλεφωνο αντικαθισταται απο καινουργιο.

στα μη Ελληνικης αντιπροσωπειας,αντικαθισταται μονο εαν το τηλεφωνο δεν φτιαχνεται.

ετσι μου ειχε δωσει να καταλαβω η τεχνικη υποστηριξη της lg οταν πηρα να ρωτησω τι ακριβως παιζεται με το doa των τηλεφωνων απο σκρουτζ.

απ`οτι καταλαβα γενικοτερα,οι αντιπροσωπειες το ψυριζουν πολυ οταν δεν προκειται για δικια τους εισαγωγη.

ας σου απαντηση και καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα,γιατι το θεμα ειναι λεπτο..

 

Περαν του doa υπαρχει καποια αλλη διαφορα αν το παρεις απο skroutzομαγαζο;

 

Εγγυηση, ποτε θα παιρνεις τα software updates κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητα ειναι και αυτα που εχουν τα σκρουτζομαγαζα και δεν εχουν καμια μα καμια απολυτως διαφορα με αυτα που δινουν τα ελληνικα μαγαζια.

Παλια υπηρχε η δικαιολογια του στυλ και καλα οτι τα παραεισαγωγης ειναι κατωτερα κλπ κλπ τα οποια ειναι βλακειες.

Απλα πλεον οι καιροι εχουν αλλαξει και οι καταναλωτες επισης για να πληρωνουμε ενα καρο μεσαζοντες...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει κάποιος από το S6 Edge; Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει η αγορά του αντί για το S6 edge (περίπου 100 ευρώ λιγότερα).

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει κάποιος από το S6 Edge; Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό θα ήθελα να ξέρω αν αξίζει η αγορά του αντί για το S6 edge (περίπου 100 ευρώ λιγότερα).

Εγώ πριν 10 μέρες καμία σχέση φίλε ανώτερο σε όλα το s7

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο σημερα , αντε να δουμε τι ψαρια θα πιανει.

ξερει κανεις σε πια χωρα πανε συνηθως οι αναβαθμισεις πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω απο σημερα , αντε να δουμε τι ψαρια θα πιανει.

ξερει κανεις σε πια χωρα πανε συνηθως οι αναβαθμισεις πρωτα?

 

Δεν θες πρώτος τις αναβαθμισεις.... χαχαχα

Αυτό το κινητό πάει σφερα όπως είναι τώρα μαμά.

Τα update αντε να χαλάσουν κάτι μετά από ένα 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο σημερα ολα καλα με το κιν απλα το νιωθω πολυ ζεστο θα στρωσει η παντα ετσι ειναι

 

Εγώ έχω το edge και δεν το έχω νιώσει ποτέ ζεστό

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο σημερα ολα καλα με το κιν απλα το νιωθω πολυ ζεστο θα στρωσει η παντα ετσι ειναι

 

Καλημέρα. Εγώ έχω το s7 και σχεδόν ποτέ δεν ζεσταίνεται..Γενικά αυτό το κινητό κράτα χαμηλές θερμοκρασίες.. Πες μας τι έχεις κάνει πως το δουλεύεις και αν του έκανες πρόσφατα αναβάθμιση μήπως δεν σου έκατσε σωστά..;

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Wifi μονο ανοιχτο 2g μονιμα απο 100% σε 90 και πισο απο την καμερα ζεστενετε εχθες το αγορασα και εγινε update 200mb φοραει btu Edited by Nistikman
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τη διάταξη των capacitive buttons ;;

Τόσα χρόνια με άλλα κινητά θέλω το back button αριστερά και όχι δεξιά.

Υπάρχει το all gestures που το έχω δοκιμάσει σε s6 και λειτουργεί αλλά επειδή το κινητό δεν ήταν δικό μου το απεγκατέστησα αμέσως.

Το έχει κάποιος δοκιμάσει να ενημερώσει αν τρέχει καλά;;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.. Ποιοι εχετε την συσκευη σε αλλο χρωμα εκτος του μαυρου?? Αν και το εκλεισα σε μαυρο αλλα προλαβαινω ακομα να το αλλαξω :lol: Λευκο δεν νομιζω γιατι εχω και το Νοτε λευκο και σκεφτομαι το χρυσο αλλα κολλαω..:O

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Wifi μονο ανοιχτο 2g μονιμα απο 100% σε 90 και πισο απο την καμερα ζεστενετε εχθες το αγορασα και εγινε update 200mb φοραει btu

 

Όταν του έκανες την αναβάθμιση που από ότι κατάλαβα έγινε μέσο ota - wifi λογικό ήταν να ζεσταθει και αν το είχες 100% και αφού τελείωσε μετά ήταν 90% πάλι λογικό...αν το έχεις σε αδράνεια πχ όλη νύχτα πέφτει 1-2% ανάλογα.. το θέμα είναι σήμερα μέσα στην ημέρα σε νορμάλ συνθήκες αν σου ζεσταίνεται και αυτό θα το δεις αφού το έχεις στήσει το κινητό με apps mp3 επαφές κλπ.. σε νορμάλ λογική χρήση δηλαδή , εμένα πχ βλέπω συχνά μέσο WiFi και YouTube 2ωρες βίντεο σειρές κλπ συχνά και δεν κάνει κιχ από ζέστη.. δες το παρακολουθησε το και μας ξαναλες.. Αν θες βάλε και μια εφαρμογή πχ το cpu temp και βλέπε την θερμοκρασία της μπαταρίας και cpu δεν θα πρέπει σε νορμάλ συνθήκες να ξεπερνά τους 35-40 °... :rolleyes:

 

Καλησπερες.. Ποιοι εχετε την συσκευη σε αλλο χρωμα εκτος του μαυρου?? Αν και το εκλεισα σε μαυρο αλλα προλαβαινω ακομα να το αλλαξω :lol: Λευκο δεν νομιζω γιατι εχω και το Νοτε λευκο και σκεφτομαι το χρυσο αλλα κολλαω..:O

 

Το μαυρο αν το δεις υπο γωνια η μπροστα η πισω εχει κατι σαν να αλλάζει λιγο το χρωμα του σαν γκρι χαμελεον ενα πραγμα ειναι μαυρο αλλά όχι αυτο το πισσα σκούρο γιαυτό είναι και το ποιο αγαπημένο χρωμα της σειράς s7 και τον περισσότερων εδω μέσα γιατί ειναι μαυρο όχι συνηθισμένο αλλά ενα μαυρο μαγικό θα έλεγα ... :p Τώρα το χρυσό αν δεν το έχεις δει απο κοντά δεν μπορρις να ξέρεις είναι καθαρά θέμα γούστου... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση την εκανα εχθες απλα λεω οτι σημερα απο 100 % σε 90% δλδ περιπου 1 μιση ωρα χρηση και ηταν ζεστο 32°c μου βγαζει το cpu temp σε αδρανια το βραδυ απο 24% πηγε 20% νομιζω ειναι νορμαλ με wifi on Edited by Nistikman
Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση την εκανα εχθες απλα λεω οτι σημερα απο 100 % σε 90% δλδ περιπου 1 μιση ωρα χρηση και ηταν ζεστο 32°c μου βγαζει το cpu temp σε αδρανια το βραδυ απο 24% πηγε 20% νομιζω ειναι νορμαλ με wifi on

 

Νομιζω ότι όλα είναι σε φυσιολογικό επίπεδο φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.. Ποιοι εχετε την συσκευη σε αλλο χρωμα εκτος του μαυρου?? Αν και το εκλεισα σε μαυρο αλλα προλαβαινω ακομα να το αλλαξω :lol: Λευκο δεν νομιζω γιατι εχω και το Νοτε λευκο και σκεφτομαι το χρυσο αλλα κολλαω..:O

 

Φίλε μου προσωπική άποψη να μην πάρεις σε ασπρο πάλι να μην το πάρεις Ούτε σε μαυρο μου φάνηκε ψεύτικο σε σχέση με το edge Εγώ το απλό μάλλον σε χρυσό θα το έπαιρνα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πλεον μαυρη μαυριλα πλακωσε... :lol: Φοβηθηκα να το ρισκαρω το χρυσο... Και ασπρο οκ ηταν η 1η φορα που ειχα παρει το Νοτε ετσι για αλλαγη αλλα το βαρεθηκα γρηγορα... Καλως ηρθα λοιπον κι επισημα εδω... Ακομα δεν το εχω ανοιξει γιατι ειμαι κομματια ολη μερα εξω κτλ.. Του ψωνισα και 2 θηκουλες (samsung clear cover & μια προχειρη για το gym iLuv)..

Για να δουμε αυτη τη φορα .... επεσε πολυ σκεψη για να την επιλεξω παλι την Samsung κι επειδη αποφασισα να εχω για καθημερινο ενα νορμαλ μεγεθος.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλός ήρθες φίλε να χαρείς την συσκευή σου,το χρώμα είναι όλα τα λεφτά μπαταρία απόδοση κάμερα σε υψηλά επίπεδα άρχισε να μας κακό μαθαίνει η Samsung :cool:

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν προσπαθω να τρολαρω. Θελω να ρωτησω αν η εμπειρια χρησης πλεον φτανει τα επιπεδα iOS. Δηλαδη να ανοιγουν αστραπιαια οι εφαρμογες, να μην βγαινουν μηνυματα λαθους οταν ανοιγεις μια εφαρμογη, να μην κανει επανεκκινησεις το Android κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...