Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ελατε στην διαθεσιμοτητα να συζητησουμε τα χρωματα!!Μην βγαινουμε offtopic!για το φιλο με τα παρασιτα για δοκιμασε το σε 2g να δεις..αν δεν στο κανει εκει ειναι σογουρα ασθενες σημα 4G!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το Σάββατο είμαι και εγώ κάτοχος του S7σε μαύρο (το χρώμα τα σπαέι).

Πριν είχα S6 edge σε λευκο και έχω να πω τα εξής, καμία σχέση το ένα τηλέφωνο με το άλλο, καλύτερη μπαταρία με διαφορά, micro sd, αδιάβροχο και γενικά καλύτερη αίσθηση στο χέρι.

Πήρα μια διαφανή θήκη από το πλαίσιο αλλά κάνει νερά στην πλάτρη του κινητού, πήρα και ένα γυαλί το οποίο έβαλα αλλά να ξέρετε ότι αφηνει λίγο κενό περιμετρικά, θήκη πάντως ψάχνω ακόμηαλλά όχι book.

 

Παρατήρησα μόνο το εξής περίεργο το οποίο θα του δώσω χρόνο να δώ τι είναι εκτός και αν φταίει το σήμα της κινητής και δεν μου μπουν ιδέες στο μυαλό για doa...

Λοιπόν όταν μιλάω κάποιες φορές (μέσα στο ΣΚ το έκανε 5 φορές) ακούγεται στιγμιαία 2-3msecs ένα παράσιτο, ξέρετε σαν να φυσάμε.

Υποθέτω ότι είναι θέμα σήματος (το δουλέυω σε 4G) και όχι συσκευής, το ίδιο μου είπε και ένας άλλος φίλος που έχει S7 edge αλλά ήταν λέει το σήμα, έχετε καμιά ιδέα?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ σε 4g... Επίσης έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές όταν μιλάω αντί να χτυπάει η δεύτερη γραμμή.... Μου έρχεται μυνημα της κλήσης μετά.......

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Από χθες αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα. Όταν έρχεται μνμ στο WhatApp την πρώτη φορά ανάβει κόκκινο και μετά το χρώμα που έχω επιλέξει. Έχει προσέξει κάποιος κάτι. Δοκίμασα επαναφορά ρυθμίσεων μόνο, μετά επαναφορά εργοστασιακών τίποτα,πάλι τα ίδια

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Από χθες αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα. Όταν έρχεται μνμ στο WhatApp την πρώτη φορά ανάβει κόκκινο και μετά το χρώμα που έχω επιλέξει. Έχει προσέξει κάποιος κάτι. Δοκίμασα επαναφορά ρυθμίσεων μόνο, μετά επαναφορά εργοστασιακών τίποτα,πάλι τα ίδια

 

Το κάνει και σε μένα αλλά δεν ξέρω γιατί... Δεν το κάνει σε όλες τις ειδοποιήσεις αλλά μόνο σε Viber what's app, σε fb είναι κανονικά.

Εγώ χρησιμοποιώ led blinker pro εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα αλλά δεν ξέρω γιατί... Δεν το κάνει σε όλες τις ειδοποιήσεις αλλά μόνο σε Viber what's app, σε fb είναι κανονικά.

Εγώ χρησιμοποιώ led blinker pro εσύ;

 

Εμένα να σου πω την αλήθεια νομίζω πως δούλευε κανονικά, έβαλα χθες το lightflow για να βάλω led και σε άλλες εφαρμογές(τηλεφωνο μηνυμα facebook whatsapp είχαν έτσι και αλλιως) ,δεν μου άρεσε η εφαρμογη και απο τη στιγμή που την έβγαλα μου κάνει(ή τωρα το προσεξα) μονο στο whatsapp το κουλο που σου είπα...μια φορά κόκκινο και μετά κανόνικα. Στις αναπαντητες μηνυματα και φειςμπουκ δουλευει κανονικά. Το κακό είναι οτι έκανα επαναφορά και τις πέρασα ολές τις εφαρμογες πάλι και δεν δοκιμασα σιγα σιγα μήπως ειναι κάποια εφαρμογη..

Εσενα πριν τo led blinker το whatsapp σου δουλυευε κανονικα?Μπας και ειχες προσεξει?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Εμένα να σου πω την αλήθεια νομίζω πως δούλευε κανονικά, έβαλα χθες το lightflow για να βάλω led και σε άλλες εφαρμογές(τηλεφωνο μηνυμα facebook whatsapp είχαν έτσι και αλλιως) ,δεν μου άρεσε η εφαρμογη και απο τη στιγμή που την έβγαλα μου κάνει(ή τωρα το προσεξα) μονο στο whatsapp το κουλο που σου είπα...μια φορά κόκκινο και μετά κανόνικα. Στις αναπαντητες μηνυματα και φειςμπουκ δουλευει κανονικά. Το κακό είναι οτι έκανα επαναφορά και τις πέρασα ολές τις εφαρμογες πάλι και δεν δοκιμασα σιγα σιγα μήπως ειναι κάποια εφαρμογη..

Εσενα πριν τo led blinker το whatsapp σου δουλυευε κανονικα?Μπας και ειχες προσεξει?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει χωρίς έξτρα εφαρμογή χαχα

Link to comment
Share on other sites

Πού με root να προσθέσω,εγγύηση 0.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω από την εμπειρία που έχω από την 6.0 με cm 13 στο lg g2 μου το greenify είναι άχρηστο και παρόλα αγορασμένο και ροοταρισμένο το έχω βγάλει .Η google έκανε καλή δουλειά εδώ.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Για το ρουτ και την εγγύηση το ξέρω...απλά στο greenify την εφαρμογή my KNOX manager μου επιτρέπει να την παγωσω, για αυτό ρώτησα Edited by xamilos
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ σε μαύρο. Να πω ότι δοκίμασα για αρκετές μέρες και το μεγάλο αλλά τούτο το μικρό μου κάθεται καλύτερα για ένα περίεργο λόγο και στο χέρι αλλά και στη χρήση. Πολύ καλή δουλειά όπως και να χει και στα 2 .

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ σε μαύρο. Να πω ότι δοκίμασα για αρκετές μέρες και το μεγάλο αλλά τούτο το μικρό μου κάθεται καλύτερα για ένα περίεργο λόγο και στο χέρι αλλά και στη χρήση. Πολύ καλή δουλειά όπως και να χει και στα 2 .

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπραβο φιλε μας. Καλως ηρθες στην παρεα μας.Ετσι ειναι το κινητο τα σπαει και δεν ειναι τυχαιο που ολοι οσοι το εχουν παρει λενε

τα καλυτερα λογια..!!! Φετος η σαμυ εχει δωσει ρεστα..!!! ;) :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ σε μαύρο. Να πω ότι δοκίμασα για αρκετές μέρες και το μεγάλο αλλά τούτο το μικρό μου κάθεται καλύτερα για ένα περίεργο λόγο και στο χέρι αλλά και στη χρήση. Πολύ καλή δουλειά όπως και να χει και στα 2 .

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εχω ρωτησει και σε αλλον φιλο αλλα το ρωταω ξσνα. Διαφορα μπαταριας μικρού με μεγαλου ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ρωτησει και σε αλλον φιλο αλλα το ρωταω ξσνα. Διαφορα μπαταριας μικρού με μεγαλου ?

Αν και είναι νωρίς για μένα να πω με σιγουριά νομίζω ότι κινούνται και τα 2 σε υψηλά επίπεδα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του μικρού και εγώ από σήμερα, πήγα για καμιά εβδομάδα στο edge αλλά δεν με βόλεψε η edge οθόνη.

Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του μικρού και εγώ από σήμερα, πήγα για καμιά εβδομάδα στο edge αλλά δεν με βόλεψε η edge οθόνη.

Για να δούμε!

Βλέπω σιγά - σιγά αυξάνονται αυτοί που προτιμούν το απλό απ' το edge!! :o

Τις προάλλες πήγα τα είδα και 'γω στα public! Τα είχαν δίπλα δίπλα (το απλό και το edge) και τα επεξεργάστηκα αρκετή ώρα. Μπορώ να πω πως, ίσως είμαι και' γω απ' τους λίγους, που μου άρεσε πιο πολύ το απλό απ' το edge.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σιγά - σιγά αυξάνονται αυτοί που προτιμούν το απλό απ' το edge!! :o

Τις προάλλες πήγα τα είδα και 'γω στα public! Τα είχαν δίπλα δίπλα (το απλό και το edge) και τα επεξεργάστηκα αρκετή ώρα. Μπορώ να πω πως, ίσως είμαι και' γω απ' τους λίγους, που μου άρεσε πιο πολύ το απλό απ' το edge.

 

Μωρέ πιο πολύ μου άρεσε το edge και είχε και φοβερή μπαταρία αλλά δυστυχώς επειδή είμαι εν κίνηση σχεδόν συνέχεια στην δουλειά και το δουλεύω δεν με βόλευε στο πιάσιμο, πήγε να μου πέσει 2 φορές σε μία εβδομάδα, δε λέει να το σπάσω ακόμα δεν το πήρα και πήγα στο απλό :D

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ πιο πολύ μου άρεσε το edge και είχε και φοβερή μπαταρία αλλά δυστυχώς επειδή είμαι εν κίνηση σχεδόν συνέχεια στην δουλειά και το δουλεύω δεν με βόλευε στο πιάσιμο, πήγε να μου πέσει 2 φορές σε μία εβδομάδα, δε λέει να το σπάσω ακόμα δεν το πήρα και πήγα στο απλό :D

Ναι και για μένα αυτό είναι που παίζει μεγάλο ρόλο! Και 'γω είμαι συνέχεια σε κίνηση, και επιπλέον δεν αλλάζω συχνά συσκευές και δε λέει να "παιδεύομαι" τόσο καιρό για χάριν της εμφάνισης :p

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ρωτησει και σε αλλον φιλο αλλα το ρωταω ξσνα. Διαφορα μπαταριας μικρού με μεγαλου ?

 

κορυφαια,μπορεις να δεις και στο thread για την μπαταρια.τεραστια διαφορα μεταξυ τους δεν εχουν παντως.ισως ενα 10-15%maximum υπερ του μεγαλου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κορυφαια,μπορεις να δεις και στο thread για την μπαταρια.τεραστια διαφορα μεταξυ τους δεν εχουν παντως.ισως ενα 10-15%maximum υπερ του μεγαλου.

Ακριβώς αυτό.....! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω σιγά - σιγά αυξάνονται αυτοί που προτιμούν το απλό απ' το edge!! :o

Τις προάλλες πήγα τα είδα και 'γω στα public! Τα είχαν δίπλα δίπλα (το απλό και το edge) και τα επεξεργάστηκα αρκετή ώρα. Μπορώ να πω πως, ίσως είμαι και' γω απ' τους λίγους, που μου άρεσε πιο πολύ το απλό απ' το edge.

Βάλε και εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όποιος θέλει ας πάει στο Σκρουτζ στο s7 να Δείτε την δεύτερή Βαθμολογία που έβαλε καποιος ενα αστεράκι θα πεθάνετε στα γέλια. Πιστεύω του αξιζει Αναφορά για ψεύτικη αξιολόγηση.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω το s7 ελληνικο απο cosmote με την εκδοση G930FXXU1APBB και ειδα πριν απο λιγο τυχαια μεσο ota οτι εχει αναβαθμιση

στην νεα G930FXXU1APD1 μεγεθους 211,98 mb την εχει βαλει κανεις να πας πει τι αλλαζει?? Να την βαλω μεσο ota και να το

αφησω ετσι η να κανω ενα clean install με μια επαναφορα ?? η καλυτερα μεσο odin ?? ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όποιος θέλει ας πάει στο Σκρουτζ στο s7 να Δείτε την δεύτερή Βαθμολογία που έβαλε καποιος ενα αστεράκι θα πεθάνετε στα γέλια. Πιστεύω του αξιζει Αναφορά για ψεύτικη αξιολόγηση.

 

Βασικά είναι αυτονόητο ότι δεν την έχει την συσκευή.

Ειδικά στα της κάμερας το αποτελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...