Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γραφει αλλα καμια φορα δεν ξερεις..εχουν συμβει περιστατικα στο xda!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ φιλε μου σε ευχαριστω οποτε βρηκαμε το 50% το αλλο 50% ξερει καποιος να μας πει αν περασουμε unbranded rom αν γραφει ο μετρητης knox η οχι το εχει κανει κανεναςη οχι αλλιως να ρωτησω στο νημα του s6 ?? ;)

 

Και εμένα είναι unbranded και έχω κανονικά βιντεοκληση κατά 90% δεν θα σου γράψει ο knox, τόσα παιδιά που κανανε δεν τους έγραψε.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ρουτ μπορούμε να κάνουμε η χάνουμε την εγγύηση;

 

χασιμο εγγυησης,οποτε το ξεχνας,εκτος κι αν το θελεις οπωσδηποτε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχθές αποχωριστικα s7 μου καθαρά για λόγο μεγέθους. Θα περιμένω μήπως βγει σε mini.

 

τι εννοεις?το εβρισκες μεγαλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εχθές αποχωριστικα s7 μου καθαρά για λόγο μεγέθους. Θα περιμένω μήπως βγει σε mini.

 

τι εννοεις?το εβρισκες μεγαλο?γιατι εαν μιλαμε για το απλο,ειναι πολυ βολικο στο χερι.εαν μιλαμε για το edge,εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

To απλό κατά την γνώμη μου είναι φοβερό και σε μεγεθος και στο πως "κάθεται" στο χέρι.

 

Το edge και ξεφέυγει σε μέγεθος αλλά αισθάνομαι επίσης πως θα το σπάσω αν το πιέσω :p

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?το εβρισκες μεγαλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι εννοεις?το εβρισκες μεγαλο?γιατι εαν μιλαμε για το απλο,ειναι πολυ βολικο στο χερι.εαν μιλαμε για το edge,εχεις δικιο.

 

Ναι για το απλό αναφέρομαι. Ερχομενος από το z3c που το έχω από την πρώτη στιγμή. 2 χρόνια συνηθίσα σε αυτές τις ίντσες και με υπέρ καλύπτουν προσωπικά. Το s7 είναι κορυφή απλά δεν με βολεύει στο χέρι εμένα. Και πιστεύω και σε άλλα άτομα που έχουν μικρά χέρια όπως εγώ. Το να δουλεύεις μια συσκευή με το ένα χέρι είναι πιο λειτουργικό τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Λυπάμαι που το έδωσα. Εάν βγει σε mini θα το τσιμπήσω 100%

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το απλό αναφέρομαι. Ερχομενος από το z3c που το έχω από την πρώτη στιγμή. 2 χρόνια συνηθίσα σε αυτές τις ίντσες και με υπέρ καλύπτουν προσωπικά. Το s7 είναι κορυφή απλά δεν με βολεύει στο χέρι εμένα. Και πιστεύω και σε άλλα άτομα που έχουν μικρά χέρια όπως εγώ. Το να δουλεύεις μια συσκευή με το ένα χέρι είναι πιο λειτουργικό τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Λυπάμαι που το έδωσα. Εάν βγει σε mini θα το τσιμπήσω 100%

 

προσωπικα το βρισκω πολυ βολικο στο χερι.ισως επειδη προερχομαι απο Note4..

και παλι ομως το θεωρω το πιο ανετο τηλεφωνο στις 5.1 ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα μου αφηνει 1.4 gb ram. Με τα παντα ολα κλειστα βεβαια !!! Οσο για της φωτο για το βραδυ τι να σου πω δν εχω δει το s6 πως ειναι παντως ειναι πολυ καλες και στης νυχτερινες..!! Συν οτι η αυτονομια του εμενα που ερχομαι απο g2 και ειχε περεσει και για ενα μηνα και το g4 απο τα χερια μου σημερα με την 2ερη μου φορτιση να τελειωνει σε λιγο και να μου εχει μεινει ακομη 17% μπαταρια και 2 μερες χρηση εχει βγαλει 6 ωρες + οθονη ...!!! ;) ;)

 

Παιδια μπορειτε να μου πειτε αν το κινητο μας υποστηριζη βιντεοκλησεις η οχι ?? Εχω ψαξει στης επαφες κλπ αλλα δεν βρισκω κατι.. Ηξερα απο παλια οτι τα samsung εχουν..!! Το s7 δεν εχει ???

Σε ολα τα branded s6 -s7 αφαιρεθηκε η βιντεοκληση υστερα απο απαιτηση των παροχων(επισημη ενημερωση απο samsung) . Λυση να περαστει unbranded rom οποιαδηποτε χωρας.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα branded s6 -s7 αφαιρεθηκε η βιντεοκληση υστερα απο απαιτηση των παροχων(επισημη ενημερωση απο samsung) . Λυση να περαστει unbranded rom οποιαδηποτε χωρας.

 

Παιδια επειδη θελω να την δουλευω και σκεφτομαι να βαλω μια μαμα unbranded πως μπορουμε να ξερουμε αν περαστει με odin

αν θα γραψει η οχι..?? Αλλοι μου λενε 90%... αλλοι μου λενε λογικα οχι αλλα... Τελικα υπαρχει σιγουρη απατηση αν γραφει η οχι

η το παιζεις κορωνα γραμματα κανεις και καμια προσευχη και την περνας και οτι κατσει... ??? :wacko: Ειναι δυνατον ?? :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να την δουλευω και σκεφτομαι να βαλω μια μαμα unbranded πως μπορουμε να ξερουμε αν περαστει με odin

αν θα γραψει η οχι..?? Αλλοι μου λενε 90%... αλλοι μου λενε λογικα οχι αλλα... Τελικα υπαρχει σιγουρη απατηση αν γραφει η οχι

η το παιζεις κορωνα γραμματα κανεις και καμια προσευχη και την περνας και οτι κατσει... ??? :wacko: Ειναι δυνατον ?? :lol:

 

Σε καμια διακοσαρια φλασαρισματα τα τελευταια χρονια (vanilla rom σε branded samsung συσκευη) δεν ειχα ποτε θεμα με knox. Εχουν, πραγματι, υπαρξει αναφορες για το αντιθετο στο διαδικτυο.

Τα δεδομενα ειναι αυτα, διαλεγεις και παιρνεις (ρισκο, μικρο - μεγαλο, εσυ το αξιολογεις - αν το odin αποφασισει οτι "θελει" να κανει trig το flag του knox, τοτε επαιξες κι εχασες)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω να την δουλευω και σκεφτομαι να βαλω μια μαμα unbranded πως μπορουμε να ξερουμε αν περαστει με odin

αν θα γραψει η οχι..?? Αλλοι μου λενε 90%... αλλοι μου λενε λογικα οχι αλλα... Τελικα υπαρχει σιγουρη απατηση αν γραφει η οχι

η το παιζεις κορωνα γραμματα κανεις και καμια προσευχη και την περνας και οτι κατσει... ??? :wacko: Ειναι δυνατον ?? :lol:

Σίγουρη απάντησή δεν υπάρχει ,παίρνεις το ρίσκο το οποίο είναι πολύ μικρο και προσωπικά δεν μου έτυχε πότε και οτι σου κάτσει .

Πάντως μέχρι τώρα στο s7/s7edge δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ,οτι δηλ έγραψε ο knox σε official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρη απάντησή δεν υπάρχει ,παίρνεις το ρίσκο το οποίο είναι πολύ μικρο και προσωπικά δεν μου έτυχε πότε και οτι σου κάτσει .

Πάντως μέχρι τώρα στο s7/s7edge δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο ,οτι δηλ έγραψε ο knox σε official firmware .

 

Σε καμια διακοσαρια φλασαρισματα τα τελευταια χρονια (vanilla rom σε branded samsung συσκευη) δεν ειχα ποτε θεμα με knox. Εχουν, πραγματι, υπαρξει αναφορες για το αντιθετο στο διαδικτυο.

Τα δεδομενα ειναι αυτα, διαλεγεις και παιρνεις (ρισκο, μικρο - μεγαλο, εσυ το αξιολογεις - αν το odin αποφασισει οτι "θελει" να κανει trig το flag του knox, τοτε επαιξες κι εχασες)...

 

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. Απο οτι καταλαβα σιγουρο αποτελεσμα δεν υπαρχει..!! Θα βοηθαγε ισως αν υπηρχει καποιος φιλος που να το ειχε κανει ο ιδιος σε ενα s7 να μας ελεγε τι του εκανε κλπ. No problem θα δουμε τι θα γινει τουλαχιστον θα βλεπεουμε τα updates που θα βγαινουν και αν βγει κατι σημαντικο και αργει να βγει σε εμας που εχουμε branded τοτε βλεπουμε !!! Αλλωστε το να βαλει καποιος μια unbraned εκτος ισως λεω απο τα ποιο γρηγορα updates και κανα 2 ψιλολειτουργεις δεν νομιζω οτι διαφερει και καπου ιδιαιτερα..!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια σας. Απο οτι καταλαβα σιγουρο αποτελεσμα δεν υπαρχει..!! Θα βοηθαγε ισως αν υπηρχει καποιος φιλος που να το ειχε κανει ο ιδιος σε ενα s7 να μας ελεγε τι του εκανε κλπ. No problem θα δουμε τι θα γινει τουλαχιστον θα βλεπεουμε τα updates που θα βγαινουν και αν βγει κατι σημαντικο και αργει να βγει σε εμας που εχουμε branded τοτε βλεπουμε !!! Αλλωστε το να βαλει καποιος μια unbraned εκτος ισως λεω απο τα ποιο γρηγορα updates και κανα 2 ψιλολειτουργεις δεν νομιζω οτι διαφερει και καπου ιδιαιτερα..!! ;) ;)

Βασικά μόνο την βιντεοκλήση θα αποκτήσεις και θα εξαφανιστεί το αρχικό Logo του παρόχου (cosmote, vodafone κλπ).

Για τις αναβαθμίσεις μάλλον ζάρι είναι. Δεν νομίζω ότι τις παίρνει νωρίτερα στάνταρ κάποιο συγκεκριμένο firmware (αγγλικό, γαλλικό κλπ).

Στο s7 μου που είναι ελληνικό unbranded δεν έχω περάσει άλλο firmware με odin γιατί δεν έχω λόγο.

Στα 3 s6 που είχα πριν (:D) και στα 3 είχα αλλάξει rom με odin και σε κανενα δεν είχε γράψει ο knox. Αυτό δεν πιστεύω να έχει αλλάξει στο s7, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχεδον σε ολα τα samsung τηλεφωνα που ειχα τα Πολωνικά έπαιρναν πρώτα update.

Επίσης σε Note 4 & 5 που έχω τώρα φλασαρα αρκετες φορές ρομ με odin (πριν ρουταρω) και δεν έγραψε ποτε,παρα μονο με ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το απλό αναφέρομαι. Ερχομενος από το z3c που το έχω από την πρώτη στιγμή. 2 χρόνια συνηθίσα σε αυτές τις ίντσες και με υπέρ καλύπτουν προσωπικά. Το s7 είναι κορυφή απλά δεν με βολεύει στο χέρι εμένα. Και πιστεύω και σε άλλα άτομα που έχουν μικρά χέρια όπως εγώ. Το να δουλεύεις μια συσκευή με το ένα χέρι είναι πιο λειτουργικό τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Λυπάμαι που το έδωσα. Εάν βγει σε mini θα το τσιμπήσω 100%

Δεν σε βόλευε η "λειτουργία με το ένα χέρι"?

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή απο Note 4 σε S7, θα κάνατε; είδα και το S7 Edge, αλλά δεν μου αρέσει η κύστη οθόνη.

Το S Pen, Δεν νομίζω να μου λείψει.

Ίσως το μέγεθος της οθόνης, αλλά σίγουρα θα μου αρέσει το πιο μικρό μέγεθος!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή απο Note 4 σε S7, θα κάνατε; είδα και το S7 Edge, αλλά δεν μου αρέσει η κύστη οθόνη.

Το S Pen, Δεν νομίζω να μου λείψει.

Ίσως το μέγεθος της οθόνης, αλλά σίγουρα θα μου αρέσει το πιο μικρό μέγεθος!

 

το τολμησα εγω και μπορω να πω οτι δικαιωθηκα.

απιστευτο εργαλειο ο νοτης αλλα-τελικα-too much για εμενα.το s7 με βολεψε πολυ και κανω την δουλεια μου πιο ανετα.

το edge ουτε κατα διανοια.αλλωστε το μεγεθος ηταν και ενας λογος που πηγα στο s7.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω προβλημα με το μεγεθος. Μια χαρα μου αρεσει το Note 4. Την βρισκω ανετη την οθονη. Αυτο που με προβληματιζει πιο πολυ ειναι η ταχυτητα και η καμερα, τα οποια σιγουρα ειναι καλυτερα στο S7. Εσυ ειδες μεγαλη διαφορα αναμεσα στα 2 κινητα;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι μόλις πριν λίγο έβαλα μια micro sd64gb και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ τις φωτογραφίες που τραβάω να τις αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης

ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι μόλις πριν λίγο έβαλα μια micro sd64gb και αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ τις φωτογραφίες που τραβάω να τις αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης

ευχαριστώ πολύ:)

Εννοείτε πως ναι. Έχει επιλογή που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις που θα τις αποθηκεύσεις. . Νομίζω όταν τραβήξεις τη πρώτη , σε ρωτάει που θες να αποθηκεύονται .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ έτσι είναι και αν δεν το δεις πατάς το γρανάζι και εκεί βλέπεις που αποθηκεύονται :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω προβλημα με το μεγεθος. Μια χαρα μου αρεσει το Note 4. Την βρισκω ανετη την οθονη. Αυτο που με προβληματιζει πιο πολυ ειναι η ταχυτητα και η καμερα, τα οποια σιγουρα ειναι καλυτερα στο S7. Εσυ ειδες μεγαλη διαφορα αναμεσα στα 2 κινητα;

 

εχει μικροτερη αλλα καλυτερη οθονη.ειδικα στο φως δουλευω καλυτερα με το s7.

ειναι πιο γρηγορο.πολυ καλο το Note 4 με την 5.1.1,αλλα στο s7 δεν υπαρχει πουθενα ιχνος λαγκαρισματος...!

οι φωτο στο s7 ειναι πραγματι κορυφαιες.διαφορα μεγαλη υπαρχει στις νυχτερινες.στις ημερας,ειναι-σχεδον-στα ιδια επιπεδα με το note 4.

εχω βεβαια την εντυπωση οτι ο Νοτης,ειναι καλυτερος στις μακρυνες φωτο ημερας.προφανως λογω περισσοτερων mpx.

σαν ηχο τα παει επισης πολυ καλα και το s7,με λιγο χαμηλοτερη ενταση στο ακουστικο.

τελος ποιοτικα,ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου.βολικο και η αισθηση πολυτελειας που σου δινει,ειναι απιστευτη...!

προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και η μεταβαση απο τον Νοτη ηταν ομαλοτατη..:D

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...