Jump to content

Cosmote Calling Tunes


filippos
 Κοινοποίηση

Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;  

271 members have voted

  1. 1. Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;

    • Μου αρέσει. Πρωτότυπη
      149
    • Δεν μου αρέσει. Άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν €
      66
    • Με αφήνει αδιάφορο!
      56


Recommended Posts

Εγώ κόλλησα νομίζω...διάλεξα αυτό που ήθελα αλλά μετά τι κάνω?

Παιρνεις το 1414, πατας το 1 και εισαι στο menu Calling Tunes..Ακους ηχογραφημενες οδηγιες...στην αρχη (αν θυμαμαι καλα) σου λεει τις κατηγοριες και τα τραγουδια της καθε κατηγοριας.

Σου λεει οδηγιες τι να πατας (νουμερα, * ή #), για να προχωρησεις τραγουδι, να επιλεξεις τραγουδι etc.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, ΄χω χάσει τελείως τη μπάλα...Αντί να βάλω στα αυτιά μου τα ακουστικά, έβαλα το hands-free, και λέω γιατί δεν παίζει η μ@λ@κί@... :p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχω πρόβλημα με την υπηρεσία. Την ενεργοποίησα μόλις τώρα. Σε κάποιες κλήσεις που έκανα στον αριθμό μου ακουγόταν το τραγούδι που έβαλα και σε άλλες όχι. Έκανα π.χ. 6 απανωτές κλήσεις. Στις 3 ακούστηκε το τραγούδι και στις 3 όχι. Αυτό συμβαίνει και στον αριθμό μιας φίλης μου. Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μου έχουν πει κάποιοι που με παίρνουν ότι μερικές φορές δεν ακούγεται το τραγουδάκι που έχω βάλει...
η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν. με έιχε 10 λεπτά στο ακουστικό μέχρι να διαλέξω.

τελικά διαλέγω κάποιο και μου λέει :

αυτή τη στιγμή υπάρχει τεχνικό πρόβλημα.καλέστε αργότερα.τα λέμε.

αυτό ακριβώς.

δεν μου το έλεγε απο την αρχή ,αλλά έπρεπε να με χρεώσει 10 λεπτά πρώτα. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μου έχουν πει κάποιοι που με παίρνουν ότι μερικές φορές δεν ακούγεται το τραγουδάκι που έχω βάλει...

 

Τα ίδια και σε μένα!!! Πότε ακούγεται, πότε δεν ακούγεται και μερικές φορές ούτε καν ακούγεται ο ήχος που δείχνει ότι καλεί :wacko:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εδω και 3 μερες ανανεωσαν τα τραγουδια. Πηρα λοιπον περιχαρης να αλλαξω ηχο και αφου εκατσα τοσην ωρα στο 1414 και χρεωθηκα τα απιστευτα, μου λεει ... "αυτο που ζητας , εγινε"

 

παω να δοκιμαζω λοιπον αν εγινε και εκπληξη...δεν ειχε γινει.

 

παιρνω εκνευρισμενος το 1212 μιας και η χρεωση στο 1414 ειναι διολου ευκατοφρονητη. Απαντηση...? Το calling tunes εχει προβλημα. Λυπομαστε....

 

Σημερα ξαναπηρα τηλεφωνο στο 1414 να δω μπας και εχει φτιαξει. Οχι ομως . Δεν εχει φτιαξει ακομη. Εκνευρισμενος λοιπον πηρα το 1212 οπου και τα ακουσε μια υπαλληλος πρωινιατικα . Της ειπα εφοσον η υπηρεσια ειναι προβληματικη γιατι δεν κανουν μια ενημερωση στους συνδρομητες ωστε να μη μπαινουν και χρεωνονται αδικα ? Απαντηση της... ΜΑ και εμεις απο τους συνδρομητες το μαθαμε... ΟΥΣΤ!

Βλαχοι...

 

Εν ολιγεις και μετα απο φωνές, η κοπελα κατεληξε να μου πει να στειλω το λογαριασμό με ΦΑΞ στο Τμημα παραπονων ετσι ωστε να τους πω οτι χρεωθηκα εφοσον η υπηρεσια δε λιετουργουσε και βλεπουμε αν γινει πιστωση... ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.... Εγω παντως θα το τραβηξω μεχρι τελους γιατι εχει και τα ορια της η ανοησια και σας συμβουλευω να το κανετε και εσεις αν εχετε παρομοια εμπειρια...

:X
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που έλεγα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία. Καλά, δεν μπορούν να τη δίνουν μέσα πχ από wap όπως κάνει η voda με το live? Ακόμα καλύτερα, να έδιναν την δυνατότητα να διάλεγες μέσα από το site της και να χρεώνεσαι μόνο τη μελωδία και όχι τη 090-like χρέωση !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο πηρα στο 1414 και αλλαξα το calling tune και δουλευει μια χαρα!

Εγω παλι νευριασα με τη Cosmote, διοτι εσβησε εντελως το τραγουδι που ειχα και δεν ειναι πλεον διαθεσιμο!:mad:

Στη θεση αυτου που ειχα επιλεξει, ειχαν βαλει απο μονοι τους κατι δικο τους!:mad:

Εβαλα κατι που δεν μ' ενθουσιαζει και τοσο!:(

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

to allo to koulo to mathate?se kapoious syndromhtes exei fygei to tragoudi pou eixan kai exei mpei to tragoudi tou EKSORKISTH!!!!exei symbei se 3 gnwstous mou mexri twra!auto symbainei apo thn tetarth.kai na theleis na to allakseis to tragoudi otan pairneis 1414 kai pas na to allakseis sou leei oti yparxei texniko problhma!!!!ti tha ginei???einai h tetarth hmera me problhma. apo thn eksyphrethsh lene oti tha to epanaferoun aytoi kai na mhn prospathoume na to allaksoume!!
Link to comment
Share on other sites

Άμα το θέλεις μπορείς να τους ειδοποιήσεις να μην διορθώσουν το πρόβλημα σε σένα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όντος έχει μπει ο εξορκιστής. Προφανός σε αυτούς που είχαν Tunes που σβήστηκαν παίζει ο εξορκιστής.

Και συμβαίνει σε ΟΛΟΥΣ που είχαν tunes που σβήστηκαν...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατεβάζει το τραγούδι , με χρεώνει αλλα οταν παιρνεις τηλεφωνο να ακουσεις , ακουγεται το παλιο... ξερει κανεις τι φταίει ? γινεται η παραγγελια και δε παει να κατσει απο πανω το κομμάτι..εχω εκνευριστει τρομερα...
:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην χρεωνεστε αδικα. Η υπηρεσια αυτη εχει καποιο προβλημα και δεν το εχουνε διορθωσει ακομα. Πηρε και ενας φιλος μου τηλ στο cc της Cosmote και του ειπανε τα παραπανω που ανεφερα.
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπορούσαν να κόψουν την πρόσβαση στην υπηρεσία για να μην χρεώνεται ο κόσμος. Αν τους στείλεις αντίγραφο λογαριασμού με τις χρεώσεις που σου έκαναν όσο ήταν εκτός λειτουργίας η υπηρεσία θα στα επιστρέψουν ή θα σφυρίζουν αδιάφορα? (λόγω κληρονομιάς δημοσίου υποθέτω το 2ο). Καλό θα ήταν να στείλετε ένα mail στο cc για να έχετε γραπτώς την παραδοχή της δυσλειτουργίας (αν δηλ. το παραδεχτούν σε απαντητικό mail..)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι. Ακομα δε φαινεται να εχει διορθωθει το προβλημα και δεν εχουν απαντησει καν σε mail...

 

Δε πειράζει. Πισω εχει η αχλάδα την ουρά.... Και εμτά σου λεει πως μενουν δυσαρεστημένοι οι πελάτες....

:X
Link to comment
Share on other sites

paidia de to perimena!mou apanthsan thlewnika sto mail kai shmera me pistwsan me 4 eyrw ta opoia eixa xalasei thn prohgoumenh ebdimada sto 1414 adika!!!!!

 

 

και μένα με πηρε με μια εβδομάδα καθυστερηση μια κοπελα και μου ειπε οτι θα κοιταξουν το προβλημα.... το κακο ειναι οτι ακομη το προβλημα ΔΕΝ εχει λυθεί...

:X
Link to comment
Share on other sites

Το μεσημερι μου ηρθε sms απο Cosmote, λεγοντας συγνωμη για την ταλαιπωρια και το προβλημα με το calling-tune και οτι θα αφαιρεσει 2,5€ απο τον επομενο λογαριασμο!:)

Απο μονοι τους, δεν τους εκανα παραπονο!:O

Δεν ξερω βεβαια αν διορθωθηκαν τα προβληματα ή οχι!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...