Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γυαλι είναι φίλε το λέει στα χαρακτηριστικά.

 

να ρωτήσω εγω κάτι? το χρυσό το έχει κανείς πως είναι σαν χρώμα?

Εγω το έχω, εξαρχής έτσι ήθελα να το παρω. Μου αρέσει αρκετά, ξεχωρίζει απ τα άλλα κιν και γενικότερα έχει αφήσει καλή εντύπωση στους γύρω μου σαν χρώμα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από το geekbuying και ΙΣΠΑΝΙΑ σε πολύ καλή τιμή το 64άρι σε μαύρο χρώμα!!

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-15inch-FHD-Android-6-0-Type-C-3GB-64GB-4G-LTE-Smartphone-372920.html

Μόνο 289.99 USD !!Βλέπω να πέφτει πάρα πολύ η τιμή του γενικά και μάλιστα σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Από το geekbuying και ΙΣΠΑΝΙΑ σε πολύ καλή τιμή το 64άρι σε μαύρο χρώμα!!

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-15inch-FHD-Android-6-0-Type-C-3GB-64GB-4G-LTE-Smartphone-372920.html

Μόνο 289.99 USD !!Βλέπω να πέφτει πάρα πολύ η τιμή του γενικά και μάλιστα σύντομα.

Ευκαιρία αν και ακατανόητη το 64άρι πιο φθηνό από 32άρι!!!!

 

ξέρεις αν είναι έτοιμο με global rom?

 

Επαναλαμβάνω και την ερώτηση προς ναυτιλλομένους :

Ποιά μεμβράνη κάθεται καλά πάνω στο κινητό, κλείνω προς την NILLKIN H+PRO, προτείνετε κάτι καλύτερο και δοκιμασμένο;

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία αν και ακατανόητη το 64άρι πιο φθηνό από 32άρι!!!!

 

ξέρεις αν είναι έτοιμο με global rom?

 

Όχι δεν είναι πιο φτηνό!!

Το κατάστημα ξανακτύπησε... Λευκό 32άρι μόνο με 249.99 $!!!

(Το παρήγγειλα πρόσφατα πολύ πιο ακριβό. )

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-2inch-FHD-Android-6-0-OS-3GB-32GB-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-Type-C---White-363112.html

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι rom φοράει. Πιστεύω πως αφού προορίζεται για Ευρώπη κάπως πιο "προσεγμένο" θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι πιο φτηνό!!

Είναι, αναφέρομαι στο απόθεμα ισπανίας...

Για να δεις τι λακαμάδες είναι αυτό που παρέθεσες πριν πέταξε στα 330$... άγνωστο πόσοι πρόλαβαν να "αρπάξουν" κανένα...

 

Και εγώ 280$ (μαύρο) το πήρα απο vick αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους..........!!!!!!!!!! Πανο που θα την επεφτα για υπνο .. Το εφταξαααααααααααααααα !!!! Ωρα να κανω και εγω τον μινι οδηγο μου !!!

Αφου ειχα κανει της απειρες δοκιμες με τα flash tool και της fastboot rom σε EDL (9008) μου εβγαζε το μηνυμα error : (0x80070026: Receiving Hello Packet)

Εψαξα και εγω στο νετ τι ειναι αυτο και πως φτιαχνει και τυχαια τελευταια σχεδον στιγμηη επεσα πανω σε αυτο το λινκ το οποιο με 2 λογια λεει ο φιλος εκει

 

οτι αν σου κολλαει και σου βγαζει το μηνυμα αυτο θα πρεπει αφου βαλεις την ρομ στο miflashtool και φορτωση και κανεις και το Rerfese και δεις το κινητο σου σε

 

νεα PORT τοτε πας αριστερα επανω εκει που λεει browse πατας το βελακι και μετα το μενου advanced οπου εκει επιλεγεις να βαλεις εσυ χειροκινητα στα πινακα !! Ετσι εφτιαξε. Τι κινητο ειναι πολυ καλο αξιζει τελικα !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω, εξαρχής έτσι ήθελα να το παρω. Μου αρέσει αρκετά, ξεχωρίζει απ τα άλλα κιν και γενικότερα έχει αφήσει καλή εντύπωση στους γύρω μου σαν χρώμα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραία ευχαριστώ γιατί έχω βαρεθεί όλο μαύρο άσπρο μαύρο άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν εχει αναφερθει παλι αλλα ξεκινησαν οι cm nightlies(η πρωτη τουλαχιστον!)

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=gemini

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος γενικά. Μόνο μείον η έλλειψη της band 20, όπως έχω ξαναπεί. 5μιση ώρες SOT. Είμαι με την τελευταία global dev. Συγχρονισμός ενεργοποιημένος, 2 λογαριασμοί mail, viber, skype, twitter συνέχεια, 4g κανένα 4ωρο εκτός σπιτιού, εντός με 2g και wifi, εντοπισμός θέσης μονίμως on, φωτεινότητα λίγο πάνω από τη μέση.

 

https://cloud.tapatalk.com/s/580d0d375e0bf/Screenshot_2016-10-23-22-15-39-826_com.miui.securitycenter.png?

 

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere...

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σκεφτομαι να αλλαξω το Mate S που εχω για το mi5; Αξιζει η μεταβαση; Το παραπονο μου απο το Mate ειναι η μπαταρια του,εδω πως τα παει το xiaomi;

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-15inch-FHD-Android-6-0-Type-C-3GB-32GB-4G-LTE-Smartphone-371822.html

Αξιζει να το παρω απο εδω για να μην περιμενω απο Κινα μερια τοσο καιρο;Χρωμα λευκο λεω να προτιμησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη θελω να το παραγγειλ το τηλεφωνο.Με ποια ρομ θα ηταν καλυτερα να ερθει ?

 

1.Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

2.Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)

3.Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Επειδη θελω να το παραγγειλ το τηλεφωνο.Με ποια ρομ θα ηταν καλυτερα να ερθει ?

 

1.Official DEV CN Rom (Only Chinese&English language)

2.Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language)

3.Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

Για περισσότερους χρήστες το 3 είναι η καλύτερη λύση, είναι έτοιμη, δοκιμασμένη και η πιο σταθερή. και σε λίγο διάστημα θα έχει και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Για περισσότερους χρήστες το 3 είναι η καλύτερη λύση, είναι έτοιμη, δοκιμασμένη και η πιο σταθερή. και σε λίγο διάστημα θα έχει και ελληνικά.

 

Εγω θα ηθελα απλα να μην μπω στην διαδικασια να αλλαζω ρομ και θα ηθελα να εχω ελληνικα απο την αρχη χωρις να εχει προβληματα για να μπω στη διαδικασια να την αλλαξω.Γιατι ενας φιλος πυο εχει το redmi note 3 pro το ειχε παρει απο Vickmall με ελληνικα και ειχε θεματα και την αλλαξε και εβαλε την stable.

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρεις με Global Developer. Το sait που θα επιλέξεις για την αγορά του να σε δίνει την δυνατότητα επιλογής rom.

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χτες το κινητό και δεν μπορώ να συνηθίσω το miui .μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να ρυθμίσω να μου έρχονται τα μυνήματα στο messenger όταν έχω την οθόνη κλειστή? Γιατί όταν την ανοίγω τότε μου έρχονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε χτες το κινητό και δεν μπορώ να συνηθίσω το miui .μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να ρυθμίσω να αναβοσβήνει το led όταν μου έρχονται τα μηνύματα από το messenger?

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα, το 64GB :)

Ανυπομονώ!

 

ΥΓ: Αφού το παρήγγειλα είδα ότι έβαλαν σε άλλο site το 5s σε έκπτωση και βρήκα και κουπόνι: στο τέλος έβγαινε φθηνότερο.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ σήμερα, το 64GB :)

Ανυπομονώ!

 

ΥΓ: Αφού το παρήγγειλα είδα ότι έβαλαν σε άλλο site το 5s σε έκπτωση και βρήκα και κουπόνι: στο τέλος έβγαινε φθηνότερο.. :ninja:

 

Σε ποιο site φιιλε μου σου βγανει το mI5S ποιο φθηνο και με ποιο κουπονι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site φιιλε μου σου βγανει το mI5S ποιο φθηνο και με ποιο κουπονι ?

 

Εδώ είσαι: link.

Το κουπόνι είναι mi5s20

Δεν το δοκίμασα, είδα στο facebook (λινκ) οτι υπάρχει και δεν το τσέκαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεπιπτόντως έκανα και αίτηση για ξεκλείδωμα (την προηγούμενη φορά πήρε 10 μέρες) και μου εγκρίθηκε σε 20' :)

Link to comment
Share on other sites

Mi5 >> Mi5s

 

Γιατί ισχύει αυτό που λες;

Προσωπικά έψαξα να βρω τις διαφορές και ουσιαστικά τα μόνα που είδα είναι:

  1. GPU πιο ψηλά χρονισμένη
  2. Διαφορετική κάμερα (αν και λιγότερα MP)
  3. Διαφορετικό αισθητήρα αποτυπωμάτων
  4. Διαφορετική ποιότητα κατασκευής (υλικά)

 

Και όλα υπέρ του Mi5s.

Αν έχεις άλλη άποψη, πες την να ξαλαφρώσουμε λίγο :lol:

Edited by happydonnut
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χτες το κινητό και δεν μπορώ να συνηθίσω το miui .μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να ρυθμίσω να μου έρχονται τα μυνήματα στο messenger όταν έχω την οθόνη κλειστή? Γιατί όταν την ανοίγω τότε μου έρχονται

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, Γραμμή κατάστασης, Διαχείριση ειδομποιησεων και εκεί μπορείς να ρυθμισεις την κάθε εφαρμογή τι τύπο ειδοποίησης να εχει (μπάρα, λεντ, οθόνη κλειδώματος)

Αν εννοείς ότι δεν λαμβάνεις το μύνημα μέχρι να ανοίξει την εφαρμογή και όχι μέχρι να ξεκλειδώσες το τηλ, τότε αυτό είναι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ισχύει αυτό που λες;

Προσωπικά έψαξα να βρω τις διαφορές και ουσιαστικά τα μόνα που είδα είναι:

  1. GPU πιο ψηλά χρονισμένη
  2. Διαφορετική κάμερα (αν και λιγότερα MP)
  3. Διαφορετική αισθητήρα αποτυπωμάτων
  4. Διαφορετική ποιότητα κατασκευής (υλικά)

 

Και όλα υπέρ του Mi5s.

Αν έχεις άλλη άποψη, πες την να ξαλαφρώσουμε λίγο :lol:

Χαχα ναι κυριως γνωμη μου.

Ο επεξεργαστης ειναι λιγο καλυτερος οντως αφου εχει τον snapdragon 821 ενω εμεις τον 820. Εγω προσωπικα εχω το μοντελο με τα 64 gb οποτε ειναι το ιδιο χρονισμενοι.

Καμερα δεν ξερω δεν με ενδιαφερει και παρα πολυ η καμερα του mi5 μου φαινεται παρα πολυ καλη απο μονη της(και ειναι οντως σε γενικες γραμμες) οποτε και λιγο καλυτερη να ειναι no big deal.

Αισθητηρας αποτηματων οντως στα χαρτια καλυτερος στην πραξη του mi5 ειναι ηδη παααρα πολυ καλος και γρηγορος απο μονος του οποτε οκ πες οτι διαβαζει το χερι οταν εισαι ιδρωμενος η βρεγμενος για μενα δεν αλλαζει κατι αφου δεν ακουμπαω ποτε το κινητο μου με λερωμενα χερια.

Υλικα κατασκευης, σιγουρα πολυ πιο ανθεκτικο το mi5s αλλα προσωπικα προσεχω πολυ τα κινητα μου με ελαχιστες πτωσεις ολα οσα ειχα(ας μην το γκαντεμιασω θεε μου :lol: ) και το γυαλι απλα δινει μια αισθηση στο κινητο καταπλικτηκη που για εμενα δεν υπαρχει στα μεταλικα κινητα.

Επισης η ελλειψη IR blaster (no big deal για τους περισσοτερους καταλαβαινω) στο s. Η μεγαλη διαφορα ειναι στη μεταλικη κατασκευη και ειναι κυριως θεμα προτιμησης. Αν καποιος δεν εχει θεμα με το γυαλι(που αντικειμενικα δινει μια πιο premium αισθηση στο κινητο) μπορει να γλιτωσει 30-40 ευρω και να μην παρει το mi5s αλλιως ναι καλυτερα να παει εκει.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6948&idPhone2=7260

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...