Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια, πάω να ανοίξω την συλλογή.... Ανοίγει για ένα δεύτερο και κλείνει γράφοντας.. Απενεργοποιημενη.. Τι να κάνω?

 

Πήγαινε στο security-permissions και βρες στα apps την συλλογή και δωστου permissions σε ολα.

Αν ακομα εχεις προβλημα που δεν νομιζω, πηγενε στα installed apps-all apps στις ρυθμίσεις και βρες το gallery η συλλογή δεν ξερω πως το εχεις και κανε clear data-cache.

Μαλλον με το 1ο θα λυθεί γιατι απλα θελει permissions στο location κλπ anyway δοκίμασε και πες μου.

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα με miui 8 6.9.1 beta, τι είναι αυτή; fake? Ποιον οδηγό να δω για update σε Latest global? Αυτήν βλέπω δεν έχει Full ελληνικά μεσα..

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε αλλά πάλι κάτι σέ 6... από miui.com κατέβαζω την 8.1.2 .την περναω μέ τό guide πού έχει εκεί;

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς βάλε Screenshot από about phone. (σχετικά με το τηλέφων)

Μπόλικο υλικό και οδηγούς θα βρεις εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/154-Mi-5-Gemini/

Θα σου πρότεινα πριν κάνεις οτιδήποτε να κάνεις ένα διάβασμα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου ρώτησα ήδη τα παιδιά εκεί , αλλά δεν κρατήθηκα και το έδωσα update από τον Updater το stable από εδώ

http://en.miui.com/download-299.html

Τώρα τι θα κάνει ο θεός και η ψηχή του..

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου ρώτησα ήδη τα παιδιά εκεί , αλλά δεν κρατήθηκα και το έδωσα update από τον Updater το stable από εδώ

http://en.miui.com/download-299.html

Τώρα τι θα κάνει ο θεός και η ψηχή του..

 

Εάν είναι επίσημη Ρομ θα κάνει αναβάθμιση σταδιακά κάποια update και θα φτάσει κάποια στιγμή να κάνει και την τελευταία Ρομ

Επειδή δεν πρόλαβα να απαντήσω είχες beta και πηγές σε , stable είναι η Android 6 ενώ η beta είναι Android 7

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει πήγα σε stable V8.1.2.0.MAAMIDI (MIUI8)

Είναι 6.0.1 και η άλλη που είχα 6αρα ήταν...

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εισαι. Λογικά θα σου βγαλει αναβαθμιση για την 7.0, αλλά δεν ειναι τοσο σταθερη. Εγώ ειμαι με την 6.0 ακομα μεχρι να σταθεροποιηθει η nougat.Οπου να ναι θα παρουμε και miui 9 οποτε αναμενουμε μην ξεσκιστουμε στα factory reset :cool:
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την miui 8 κόντεψα να το πουλήσω τι gps αδύναμο τι δεν κράταγε σχεδόν τίποτα στο backround παρόλες τις ρυθμίσεις για να τα αφήνει να τρέχουν τι force close στο άσχετο και πήγα σε ressurection remix και έπαθα πλάκα...

Αλλο τηλέφωνο την miui μου μέσα...

Ισως λίγο χειρότερη μπαταρία όλα τα άλλα με εντυπωσίασαν και από customization έχω χάσει την μπάλα!!!

Α και μήν ξεχάσω και με επιλογή να ξεκινάς με google pixel launcher!!! άμα θέλεις.

Με βλέπω να κάνω καιρό να επιστρέψω σε miui...

Να και ένα βιντεάκι...

Edited by harispao
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την miui 8 κόντεψα να το πουλήσω τι gps αδύναμο τι δεν κράταγε σχεδόν τίποτα στο backround παρόλες τις ρυθμίσεις για να τα αφήνει να τρέχουν τι force close στο άσχετο και πήγα σε ressurection remix και έπαθα πλάκα...

Αλλο τηλέφωνο την miui μου μέσα...

Ισως λίγο χειρότερη μπαταρία όλα τα άλλα με εντυπωσίασαν και από customization έχω χάσει την μπάλα!!!

Α και μήν ξεχάσω και με επιλογή να ξεκινάς με google pixel launcher!!! άμα θέλεις.

Με βλέπω να κάνω καιρό να επιστρέψω σε miui...

Να και ένα βιντεάκι...

 

Σύμφωνο για την MIUI γενικά ότι είναι κάπως... Τα προηγούμενα κινητά ήταν LG και SAMSUNG είμαι 9 μήνες με το mi5 και τώρα εδώ και 2 μήνες το συνήθισα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο για την MIUI γενικά ότι είναι κάπως... Τα προηγούμενα κινητά ήταν LG και SAMSUNG είμαι 9 μήνες με το mi5 και τώρα εδώ και 2 μήνες το συνήθισα.

Και εμένα μου αρέσει πολύ άλλωστε την χρησιμοποιούσα σχεδόν σε όλες μου τις συσκευές μέχρι που αποφάσισα να πάρω xiaomi για να την έχω και επίσημα.

Αλλά μάλλον έχουν βγάλει πάρα πολλές συσκευές και χάνουν την μπάλα σιγά-σιγά...

Τι να πώ μακάρι να στρώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει ξεζουμίσει το κινητό και έχει πολλές απαιτήσεις να μου πει τη γνώμη του με δυο λόγια...?

1) Μ' ενδιαφέρει κυρίως η μπαταρία του με βαριά χρήση.

2) Η κάμερά του σε χαμηλό φωτισμό.

Και 3) Αυτή η Official Stable Global Rom(OTA update&Greek Language), που δίνουν κάποια site, είναι πειραγμένες ή επίσημες??

 

Ευχαριστώ

 

Η μπαταρια μου κρατάει το λιγότερο μια μέρα. Συνήθως γίνεται αυτο το εκνευριστικό του στυλ 'κοιμάμαι με 48%' ψυχολογικά πολύ βαρύ!

Για την κάμερα τώρα σε νυχτερινή λήψη, αν χρησιμοποιηθεί manual με ρύθμιση του κλείστρου (1/4_1/2 περιπου) με χαμηλό iso (200-300 αν θυμαμαι καλα) απο σταθερό ομως σημείο για ευνόητους λόγους. Το αποτέλεσμα ειναι παραπάνω απο ικανοποιητικό! Με λίγα λόγια οι δυνατότητες της κάμερας υπάρχουν, η xiaomi δεν δείχνει διάθεση για αξιοποίηση.

 

Ελπιζω να σε βοήθησα αν και λίγο καθυστερημένα!

Edited by psarantonis29
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως βγαζει 1 με 1 μιση μερα. Αναλογα και την χρηση που του κανει ο καθε ενας ..!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

H stable global ROM έχει υποστήριξη 4g στο δικτυο της cosmote?

 

Ναι δουλεύει κανονικά το 4G τις cosmote

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2016/02/25/goods-img/1482472127113655428.jpg

 

Flash sale απο GearBest στα 235 Εuro :

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?lkid=10355141

Link to comment
Share on other sites

http://gloimg.gearbest.com/gb/pdm-product-pic/Electronic/2016/02/25/goods-img/1482472127113655428.jpg

 

Flash sale απο GearBest στα 235 Εuro :

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294071.html?lkid=10355141

 

Σιγά το flash sale, όταν έχει 230$ σε άλλα sites.

http://www.geekbuying.com/item/Official-Gloabl-Rom-Xiaomi-Mi5-5-15inch-3GB-32GB-Smartphone---White-374529.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις στους κατόχους του mi5. θέλω να το πάρω για την γυναίκα μου.official global έχει Ελληνικά μέσα έτσι? έχει βγάλει κάποια προβλήματα? είμαι ανάμεσα στο redmi note 4 και σε αυτό.Δεν το θέλει για τρελή χρήση foto face, insta, τα κλασικά, αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι παίρνεις το mi5 αλλά βλέπω ότι συγκρίνεις διαφορετικά μεγέθη. Το note είναι αισθητά μεγαλύτερο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχει το κινητό η γυναικά μου και εδω και καποιες μέρες δεν λειτουργουν τα δεδομένα κινητης ενω ειναι ανοιχτά,ειναι σαν να ειναι κλειστά και φοράει miui 8 global 7.2.9 beta (εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τπτ) και την καρτα sim που την δοκιμασα σε αλλο κινητο λειτουργουν κανονικα τα δεδομενα,καμια ιδεα κανεις? Edited by tasos80
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχει το κινητό η γυναικά μου και εδω και καποιες μέρες δεν λειτουργουν τα δεδομένα κινητης ενω ειναι ανοιχτά,ειναι σαν να ειναι κλειστά και φοράει miui 8 global 7.2.9 beta (εκανα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα τπτ) και την καρτα sim που την δοκιμασα σε αλλο κινητο λειτουργουν κανονικα τα δεδομενα,καμια ιδεα κανεις?

 

Tι παροχο εχει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...