Jump to content

Dell Axim X50


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 272
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γίνεται να στείλω ένα αρχειο με bluetooth μέσα απο file explorer χωρίς να χρειαζεται να κα΄νω όλη τη διαδικασία του bluetooth manager?Γιατι δεν βγαίνει με το click όπως το beam file για τις υπέρυθρες?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

γίνεται να στείλω ένα αρχειο με bluetooth μέσα απο file explorer χωρίς να χρειαζεται να κα΄νω όλη τη διαδικασία του bluetooth manager?Γιατι δεν βγαίνει με το click όπως το beam file για τις υπέρυθρες?

Για την δική σου ευκολία βάλε το Resco Explorer.

Μετά όλα θα είναι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα

Μόλις αγόρασα ένα Dell axim x50v από το ebay και εκτος από την δεύτερη μπαταρία παρέχεται και 2 years advanced exchange included ξέρη κανείς τι ακριβώς να είναι αυτό.Δεν ρώτησα γιατί δεν ξέρω και καλά αγγλικά…

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλώς σας βρήκα

Μόλις αγόρασα ένα Dell axim x50v από το ebay και εκτος από την δεύτερη μπαταρία παρέχεται και 2 years advanced exchange included ξέρη κανείς τι ακριβώς να είναι αυτό.Δεν ρώτησα γιατί δεν ξέρω και καλά αγγλικά…

 

Aν σου χαλάσει το x50v σου, η αντιπροσωπεία θα αντικαταστήσει την ελλατωματική σου συσκευή με άλλη στον χώρο σου μετά από μία εργάσιμη ημέρα.

 

Ουσιαστικά είναι ένα επιπρόσθετο μέρος της εγγύησης που όμως περιλαμβάνεται σε όλα τα pda της Dell και ισχύει από την ημέρα που αγοράστηκε αρχικά το προιόν και όχι από την ημερομηνία που το αγόρασες εσύ από Ebay. Αν θες ρώτησε τον seller για την αρχική ημερομηνία αγοράς.

 

Το advanced exchange ισχύει για οποιαδήποτε χώρα άσχετα αν αγοράστηκε από άλλη και αν το επιθυμείς έχεις την δυνατότητα να αγοράσεις από την Dell επιμήκυνση της προαγορασμένης διάρκειας advanced exchange.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι θα γίνει με τα windows 2005? Πήγε Οκτώβριος, και ούτε φωνή ούτε ακρόαση ...

Ξέρετε πότε θα βγει το update ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι θα γίνει με τα windows 2005? Πήγε Οκτώβριος, και ούτε φωνή ούτε ακρόαση ...

Ξέρετε πότε θα βγει το update ?

 

Oκτώβριο είχαν πει, αλλά μάλλον για νοέμβριο πάει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τι θα γίνει με τα windows 2005? Πήγε Οκτώβριος, και ούτε φωνή ούτε ακρόαση ...

Ξέρετε πότε θα βγει το update ?

 

Κανείς δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα αφού η εταιρία αποφεύγει κάθε αναφορά προβλεπόμενης ημερομηνίας. Ανεπίσημη πληροφόρηση αναφέρει την αναβολή της δημόσιας διάθεσης λόγω κάποιων "last minute bugs".

 

Άλλη ανεπίσημη εταιρική πληροφορία ξεκαθαρίζει ότι πλέον η Dell δεν θα διαθέτει upgrades μέσω download παρά μόνο σε CD για να αποφύγει την δίχως έλεγχο παραγωγή αντιγράφων!

 

Στο Αμερικάνικο και Αγγλικό small business section του δικτυακού τόπου της Dell υπήρχε link για αγορά WM5 upgrade CD μέχρι και πριν 1,5 εβδομάδα το οποίο και αποσύρθηκε. Όσες παραγγελίες έγιναν ακυρώθηκαν μέχρι νεωτέρας.

 

Άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι για λόγους marketing "πρέπει να στηριχθεί" για λίγο καιρό ακόμα η σημαντικότερη διαφορά του x51 έναντι του x50 καθώς και ότι η αναβαθμισμένη WM5 rom του x50 υπάρχει ήδη στα γνωστά λημέρια που όμως χαρακτηρίζεται ως προβληματική.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα ...

Άλλη ανεπίσημη εταιρική πληροφορία ξεκαθαρίζει ...

Στο Αμερικάνικο και Αγγλικό small business section ...

Άλλες πληροφορίες αναφέρουν ότι ....

Οι πληροφορίες σου για το χρηματηστήριο τί λένε; Να αγοράσουμε ή να πουλήσουμε ; :D

 

Thank you Sofokli, για τις τόσο ψαγμένες πληροφορίες !!

Link to comment
Share on other sites

Tα Dell web sites του εξωτερικού επανέφεραν την online παραγγελία του WM5 upgrade CD για Axim x50/x50v. Στο Ελληνικό site ούτε λόγος...

 

Oι πορωμένοι, αν δεν έχουν κάποιο φίλο να τους το στείλει μέσω κάποιας άλλης χώρας μπορούν να χρησιμοποιήσουν κάποια υπηρεσία όπων την My USA.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ROM version, η τελευταία είναι η A05. Δεν είδα διαφορές από την Α03. Αν εννοείς hardware revision δεν ξέρω Α07, Α08 ? Δεν νομίζω να βγαίνουν άλλα x50 τώρα που βρήκε το x51.
y4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άρχισε η αποστολή των wm5 για τo x50(v). Σε λίγο θα έχουμε μάλλον και τις πρώτες δοκιμές. Επίσης στην dell.com υπάρχει και το:

 

Axim X50v System ROM Reinstallation utility which allows users to restore ROM image from upgraded Windows Mobile Version 5.0 to original Windows Mobile 2003 Second Edition.

y4
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι μόνο λίγες ώρες: Πολύ καλές οι πρώτες μου εντυπώσεις από wm5 στο x50v μου !!!! Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το activesync κολλάει και δεν συγχρονίζει… Συνδέεται και μπορώ να κάνω π.χ. Explore και να install προγράμματα αλλά δεν συγχρονίζει το outlook.

Κατά τα άλλα το μηχάνημα δουλεύει μια χαρά από χθες το βράδυ. Από ότι βλεπω μόνος μου τα λέω και μόνος μου τα ακούω χεχε.

y4
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζετε να εγκαταστήσεις το καινούργιο Active Sync 4 μέχρι τέλος του μηνός που θα βγεί το καινούργιο γιατί έχει κάποια προβληματάκια! Περισσότερες οδηγίες στο:

http://www.microsoft.com/windowsmobile/help/activesync/default.mspx

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι μόνο λίγες ώρες: Πολύ καλές οι πρώτες μου εντυπώσεις από wm5 στο x50v μου !!!!

Που τα βρήκες ρε φίλε? Μπήκα πάλι στην DELL αλλά δεν βρήκα κάτι? Τα αγοράσες, τα κατέβασες, τί έκανες τεσπα ?

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα και εγώ το x50v με WM5.

Όλα πήγαν καλά και προς το παρόν δεν βλέπω κανένα πρόβλημα.

Το activesync ok (συγχρονιστηκαν όλα), η CF ok και no soft resets.

Φυσικά δεν έχω εγκαταστήσει ακόμη προγράμματα.

Όσο για την ταχύτητα σίγουρα δεν είναι πιο αργό από πριν.

Δεν μπορώ να το φανταστώ πιο γρήγορα.

Από αύριο θα το τσεκάρω φορτωμένο με apps.

Link to comment
Share on other sites

Από όταν πέρασα τα 5 το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν μια μέρα που το cpu κόλλαγε στα 624… Το ξεπέρασε όμως. Έχω magic button και ilauncher MONO στην today screen (αυτά είχα και πριν με 2003se) αλλά χωρίς memory και battery meters. Δεν έχασε ποτέ τις κάρτες ελπίζω να συνεχίσει έτσι μέχρι το rom update. Είναι πολύ γρήγορο όπως και με τα 2003se !
y4
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, ήρθε η ώρα του πρώτου hard reset!:D

Δεν ξέρω ποιό πρόγραμμα έφταιξε. Υποψιάζομαι Pocket Informant 5.20 ή WeatherPanel 2.4.21.

Πάντως γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα wm5.

Απλά πρέπει να το σετάρω μια φορά και να ξερω τι τρέχω.

Δεν κατάφερα να τρέξω ούτε SPB plus 3 ούτε ilauncher 2.2...:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μας τρελάνετε. Πέστε μας πρώτα πού τα βρήκατε τα 2005 και μετά μας λέτε και για τις εντυπώσεις σας...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μας τρελάνετε. Πέστε μας πρώτα πού τα βρήκατε τα 2005 και μετά μας λέτε και για τις εντυπώσεις σας...

Noμίζω είχα απαντήσει αλλά ή σβήστηκε το post μου ή τελικά είχα πάρει πολύ lsd!:p

 

IRC server: irc.efnet.nl channel:#aivanet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Telika aksizi ton kopo na perasoume se WM5.0 yparxh diafora h na katso sta avga moy

Grapste tin gnomisas osi ta dokimasate parakalo :worry: :worry: :worry: :worry: :worry:

Nομίζω η καλύτερη λύση είναι να περιμένεις λίγο ακόμη και να κάνεις αποτελεσματικά τη δουλειά σου μέχρι να υπάρχει πλήρης συμβατότητα με τις εφαρμογές και ίσως να λυθούν bugs που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

όσοι τρέχουν το destinator 3 σε χ50ν μπορούν να μου πουν πόση RAM έχουν αφήσει ελεύθερη?

γνωρίζω περί dll κτλ αλλά δεν ξέρω αν είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dell Axim X50

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...