Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera, exei dokimasei kaneis to PocketCad na pei entypwseis?

Πολύ καλό και χρήσιμο ειδικά αν είσαι Μηχανικός. Αντί να κουβαλάς ολόκληρο το Laptop έχεις στο PPC το dwg αρχείο σου και είσαι κυριλέ. Βέβαια όπως θα φαντάζεσαι είναι μια πολύ lite μορφή Autocad αλλά με όλες τις βασικές λειτουργίες. Σχεδιάζει γραμμές, κύκλους, points, έχει snap, properties κ.τ.λ. και γενικά είναι πάρα πολύ καλό και χρήσιμο. Μου έχει φανεί χρήσιμο σε πολλές περιπτώσεις στο ύπαιθρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, μόλις εγκατέστησα το Wisbar Advance Desktop και κατέβασα ένα skin (Windows Vista Portable Edition) , μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως να την εγκαταστήσω; :confused:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...:)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και χρήσιμο ειδικά αν είσαι Μηχανικός. Αντί να κουβαλάς ολόκληρο το Laptop έχεις στο PPC το dwg αρχείο σου και είσαι κυριλέ. Βέβαια όπως θα φαντάζεσαι είναι μια πολύ lite μορφή Autocad αλλά με όλες τις βασικές λειτουργίες. Σχεδιάζει γραμμές, κύκλους, points, έχει snap, properties κ.τ.λ. και γενικά είναι πάρα πολύ καλό και χρήσιμο. Μου έχει φανεί χρήσιμο σε πολλές περιπτώσεις στο ύπαιθρο.

 

Φίλε μου το έχω δοκιμάσει και εγώ , άλλα για να μετατρέψει τα .dwg στην μορφή που τα διαβάζει ήθελε και ένα άλλο προγραμματάκι το οποίο έπρεπε να αγοράσεις και δεν το βρήκα. Μπορείς να μου πεις που θα το βρω?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι κάποιο απλό προγραματακι για να σημειώνω τις καθημερινες συναλλαγες , πιστωτικές κάρτες και λογαριασμούς. Χρησιμοποιω το 2pibank άλλα θέλω να μάθω μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο και πιο έυχρηστο.

Ευχαριστώ

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Mporeis na dokimaseis ayto to programa. einai poly kalo kai exei ta panta gia esoda-eksoda.

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=premium.htm

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Mporeis na dokimaseis ayto to programa. einai poly kalo kai exei ta panta gia esoda-eksoda.

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=premium.htm

 

Καλό φαίνεται , μήπως είναι λίγο πολύπλοκο όμως ? Είναι εύκολο στην χρήση?

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

για τακτοποίηση επαφών τι έχουμε σε προγραμμα?το οποίο να το φτιάχνουμε παράλληλα και απο το pc?
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/finance/?en

 

The best και εχει και connection με το microsoft money.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Αμα υπαρχει τετοιο προγραμμα το θελω και 'γω.

Αλλα δεν πιστευω να υπαρχει κατι τετοιο. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω free ελληνο-αγγλικο λεξικό (δεκτές και άλλες γλώσσες). Υπάρχει κάποιο link? Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει με pm. Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κοιτάξτε αυτο:http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?siteId=1&osId=882&jid=8C8632D9F4D9XAC91BD6BDC3X28X21EA&N=4294921619&Ntt=sniper&productId=191171&R=191171

Εχει ενδιαφερον.;) ;)

Εγω παντως το αγορασα και ειναι πολυ καλό.

Επειδη οποιος παει να το εκγαταστησει μπορει να εχει προβλημα,αν ειναι κλειδωμενη η συσκευη του ,κοιταξτε αυτο:http://robertpeloschek.blogspot.com/2006/03/howto-application-unlock-your-windows.html

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exo problima me to active sync 3.8 se imate ( s100)

 

den moy anagnorizei partnership mono guest

 

reinstall apo to pc to blepei thn a fora kanei sync kai pali ta idia

 

me to idio configuration doyleyo tora 7 mhnes

 

xerete an to epireazoyn tipota programmata ?

ebala kati klepsitipa teleytaia ta ekana unistall ta idia

h pos na to dior8oso meso registry

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exo problima me to active sync 3.8 se imate ( s100)

 

den moy anagnorizei partnership mono guest

 

reinstall apo to pc to blepei thn a fora kanei sync kai pali ta idia

 

me to idio configuration doyleyo tora 7 mhnes

 

xerete an to epireazoyn tipota programmata ?

ebala kati klepsitipa teleytaia ta ekana unistall ta idia

h pos na to dior8oso meso registry

φιλε μου ρωτα καλυτερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329&page=92

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου...

 

Ειπαρχει δυνατοτητα να βρω καποιο codec η προγραμα για να βλεπω mpg και avi videos....???

 

Το media player παιζει μονο WMV..:mad:

 

Σας ευχαριστω!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου...

 

Ειπαρχει δυνατοτητα να βρω καποιο codec η προγραμα για να βλεπω mpg και avi videos....???

 

Το media player παιζει μονο WMV..:mad:

 

Σας ευχαριστω!!!!

 

http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1080

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω με την σειρα μου...

 

Ειπαρχει δυνατοτητα να βρω καποιο codec η προγραμα για να βλεπω mpg και avi videos....???

 

Το media player παιζει μονο WMV..:mad:

 

Σας ευχαριστω!!!!

 

Το TCPMP παιζει τα παντα!

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σωστοι και οι δυο!!!!!!!!;)

 

Σας ευχαριστω!!!:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν μετά απο το διάβασμα όλων των σελίδων του νήματος δεν έβγαλα άκρη και ρωτάω:

Υπάρχει πρόγραμμα

για WM5,

που να μετράει εξερχόμενες κλήσεις απο το κινητό μας (π.χ. s200),

να λαμβάνει υπόψη του τα ελάχιστα '30 κάθε κλήσης και

να μπορείς να "πεις" να αγνοήσει κάποια νούμερα που τα καλείς δωρεάν (π.χ. σε οικογενειακό πακέτο)?

Υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και μαλιστα το ειχε φτιαξει ενα παιδι απο 'δω μεσα, αλλα δεν λειτουργει σε wm5. KG's power toys ειχε σαν ονομα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και χρήσιμο ειδικά αν είσαι Μηχανικός. Αντί να κουβαλάς ολόκληρο το Laptop έχεις στο PPC το dwg αρχείο σου και είσαι κυριλέ. Βέβαια όπως θα φαντάζεσαι είναι μια πολύ lite μορφή Autocad αλλά με όλες τις βασικές λειτουργίες. Σχεδιάζει γραμμές, κύκλους, points, έχει snap, properties κ.τ.λ. και γενικά είναι πάρα πολύ καλό και χρήσιμο. Μου έχει φανεί χρήσιμο σε πολλές περιπτώσεις στο ύπαιθρο.

το εγκατεστησα αλλα δεν το βλεπω πουθενα στα προγραμματα, που ειναι?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

...λοιπόν μετά απο το διάβασμα όλων των σελίδων του νήματος δεν έβγαλα άκρη και ρωτάω:

Υπάρχει πρόγραμμα

για WM5,

που να μετράει εξερχόμενες κλήσεις απο το κινητό μας (π.χ. s200),

να λαμβάνει υπόψη του τα ελάχιστα '30 κάθε κλήσης και

να μπορείς να "πεις" να αγνοήσει κάποια νούμερα που τα καλείς δωρεάν (π.χ. σε οικογενειακό πακέτο)?

Υπάρχει?

 

Υπάρχει το pocketMax phoneAlarm.

To χρησιμοποιώ καιρό, δουλεύει περίφημα και μεταξύ άλλων έχει και billing (αυτό που θες, μετρητή κλήσεων, κοστολόγηση, sms, mms, λαμβάνει υπόψη τον προπληρωμένο χρόνο-sms και άλλα).

Αλλά εγώ έχω 2003SE, για WM5 δεν ξέρω, δες στο:

www.pocketmax.net

All science is either physics or stamp collecting.

Ernest Rutherford, in J. B. Birks "Rutherford at Manchester" (1962).

British chemist & physicist (1871 - 1937).

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατάσταση το TodayPhonePro αλλά τελικά δεν μου έκανε και έκανα απεγκατάσταση από το RemovePrograms (WM5). To πρόγραμμα ότι απεγκαταστάθηκε αλλά συνέχισε να εμφανίζεται στα Programs και να δουλεύει κανονικά. Στη συνέχεια πήγα στη κάρτα SD και έσβησα τελείως τον φάκελο που το περιείχε. Το PPC έψαχνε το πρόγραμμα και έτσι πήγα στο Today>Items και ξετίκαρα το TodayPhonePro. Σε ποιό path υπάρχει ακόμα το πρόγραμμα για να το σβήσω και να μην εμφανίζεται πια πουθενά έστω και σαν απλό εικονίδιο???
Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα αλλα δεν το βλεπω πουθενα στα προγραμματα, που ειναι?

 

Ψαξε με έναν file explorer και θα το βρεις στο Program Files\PocketCAD\PocketCAD.exe

 

Στη συνέχεια πάλι με file explorer (πχ με Resco File Explorer γίνεται πανεύκολα) δημιουργείς μια συντόμευση είτε στο Windows\Start_Menu\Προγράμματα για να το βλέπεις στο μενού Προγράμματα είτε στην Today Screen για άμεση χρήση ή όπου αλλού θέλεις :worry: και είσαι ΟΚ :)

 

PS: Τα παραπάνω ισχύουν για Qtek S100, για κάποιο άλλο PDA φαντάζομαι ότι γίνεται ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...