Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG G5


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 189
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει κάτι το διαφορετικό η συσκευή. Το βρίσκω ομορφότερο απο το s7 και πολυ θετικό που ομόρφυναν πολυ το καρναβαλιστικο ui π είχαν. Το γκριζακι θα φύγει γι αγορά

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάτι το διαφορετικό η συσκευή. Το γκριζακι θα φύγει γι αγορά

Παραδόξως μου αρέσει κι εμένα να είχε και καλύτερη αναλογία πλαισίου οθόνης θα ήταν σίγουρα στα υπόψιν για μελλοντική αγορά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ενδιαφέρον να βλέπαμε addon gamepad!!!

 

Λάθος τους που δεν έβγαλαν ένα τέτοιο απο την αρχή... εξάλλου ταιριάζει άψογα και στο slogan τους (life is good when you play more)

 

 

Ξέρει κανείς ποιόν camera sensor φοράει το G5 για κεντρική κάμερα; SONY? Μήπως τον ΙΜΧ298??? ή κάποιον άλλον;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καταλάβει αν θα έχουν OIS και οι δύο πίσω κάμερες? Ή θα έχει μόνον η 16άρα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε καταλάβει αν θα έχουν OIS και οι δύο πίσω κάμερες? Ή θα έχει μόνον η 16άρα?

Μόνο η 16αρα, η άλλη δεν θα έχει ούτε autofocus:

The big innovation is the second, wide-angle camera. It has 135° field of view, a mini panorama in a single shot. This camera lacks basics like autofocus, let alone OIS. The aperture is tighter too (f/2.4).

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά κρασιά!

Ουσιαστικά δηλαδή μόνον η 16αρα παίζει μπάλα! Η αλλη είναι ΣΧΕΔΟΝ διακοσμητική!

Μισές δουλειές! Ξενέρα!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η άλλη είναι για τοπία κυρίως, μεγάλους χώρους κτλ

 

Δε σε ενδιαφέρει το focus σε τέτοιες περιπτώσεις, μια χαρά φωτογραφίες θα βγάζει και με fixed focus σε αποστάσεις άνω του μισού μέτρου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να βγει κάνα review, για την μπαταρία κυρίως..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α, καλά κρασιά!

Ουσιαστικά δηλαδή μόνον η 16αρα παίζει μπάλα! Η αλλη είναι ΣΧΕΔΟΝ διακοσμητική!

Μισές δουλειές! Ξενέρα!!!!!

 

Απορώ πως βγαίνουν τέτοια συμπεράσματα όταν κάποιος δεν έχει μπει καν στον κόπο να κατανοήσει τον λόγο ύπαρξης των δυο φακών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην γνωρίζουμε τόσα όσο κάποιοι άλλοι μάστερ αλλά το συμπέρασμα είναι δικό μου, αφορά εμένα και μόνον εμένα και έχει το αποτέλεσμα που έγραψα, σε μένα.

Δεν καταλαβαίνω το επικριτικό του ποσταρισματος εκτός και αν δεν θα πρέπει να γράφουμε την άποψή μας και το τι μας αρέσει ή όχι και θα πρέπει να συμφωνούμε πάντα με τους guru του εκάστοτε είδους.

Με την άποψή μου διαφώνησε και ο Γκετσόπουλος αλλά έγραψε το γιατί και δεν είχε ύφος 10 καρδιναλίων!

 

PS: Όταν κάποια στιγμή εκφράστικα καυστικά για κάποιες απόψεις κάποιων εδώ (όχι στο παρόν νήμα) μπαναριστικα για 1 εβδομαδα, εδώ που εκφράζω την δυσαρέσκειά μου για το ύφος σου να δω τι θα ακολουθήσει!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε να το δουμε απο κοντα ρε σεις...μια χαρα κινητο ειναι,πανισχυρο επεξεργαστη,καμερα 1,8 διαφραγμα με αισθητηρα sony imx234 οπως και του g4..απορω που λετε για το ραδιο..πλεον ειναι ξεπερασμενο το ραδιο στις νεες ναυαρχιδες!!εγω θελω πολυ να δω τον snap820..γιατι στο s7 θα ειναι μονο κινα usa ο snap 820!!αναμονη!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω ότι έχει ράδιο, δε συμφωνώ πως είναι ξεπερασμένο απλά γιατί δε το βάζουν πέντε εταιρείες, και σε Μην ακούω πλέον πολύ συχνά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε να το δουμε απο κοντα ρε σεις...μια χαρα κινητο ειναι,πανισχυρο επεξεργαστη,καμερα 1,8 διαφραγμα με αισθητηρα sony imx234 οπως και του g4..απορω που λετε για το ραδιο..πλεον ειναι ξεπερασμενο το ραδιο στις νεες ναυαρχιδες!!εγω θελω πολυ να δω τον snap820..γιατι στο s7 θα ειναι μονο κινα usa ο snap 820!!αναμονη!!

 

Δηλαδή ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ????

 

ΟΚ , να ενημερώσουμε Mercedes, Audi, VW, Citroen , Ford, και γενικα όλες τις αυτοκινητοβιομηχανίες, ότι είναι ξεπερασμένες, πρέπει να αφαιρέσουν τα radio απο τα σαράβαλά τους!

 

Τι άλλο θα ακούσουμε!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καθιστε να το δουμε απο κοντα ρε σεις...μια χαρα κινητο ειναι,πανισχυρο επεξεργαστη,καμερα 1,8 διαφραγμα με αισθητηρα sony imx234 οπως και του g4..

 

Το ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ5 έχει τον ΙΜΧ298... ποιος είναι καλύτερος;

 

 

ΥΓ. βασικά είμαι ανάμεσα στα 2 αυτά μοντέλα αφου θα μου κοστίσουν το ίδιο!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια ο sony imx 298 ειναι καλυτερος αλλα στην πραξη οχι..το matte 8 εχει 298 αλλα καπου προβληματιζει...ο 234 ειναι πολυ καλυτερος για εμενα..ειναι πως θα κατσει με το λογισμικο..ας πουμε το z5 premium φοραει το sony imx300 που ειναι ο κορυφαιος αυτην την στιγμη αλλα τα χαλαει και αυτος..εν αναμονη τον sony imx 318 τον ολοκαινουριο..ισως τον δουμε στο z6!!θα σου λυσει ολες σου τις αποριες με τους αισθητηρες!!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Exmor

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω αρχίσει να το συμπαθώ βλέποντας τα πλεονεκτήματα που έχει σε σχέση με τα S7 και συγκεκριμένα μέχρι τώρα έχω εντοπίσει τα παρακάτω:

 

1)ράδιο

2)αφαιρούμενη μπαταρία

3)usb type-c

4)quick charge 3.0

5)υπέρυθρες

 

μένει να δούμε τι επίδραση θα έχει στην διάρκεια της μπαταρίας η πατάτα που έκανε η lg με το να την μικρύνει σε χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια ο sony imx 298 ειναι καλυτερος αλλα στην πραξη οχι..το matte 8 εχει 298 αλλα καπου προβληματιζει...ο 234 ειναι πολυ καλυτερος για εμενα..ειναι πως θα κατσει με το λογισμικο..ας πουμε το z5 premium φοραει το sony imx300 που ειναι ο κορυφαιος αυτην την στιγμη αλλα τα χαλαει και αυτος..εν αναμονη τον sony imx 318 τον ολοκαινουριο..ισως τον δουμε στο z6!!θα σου λυσει ολες σου τις αποριες με τους αισθητηρες!!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Exmor

 

στην πράξη δεν είναι καλυτερο στο Mate8 . Στο ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ5 δεν ξέρουμε πως θα είναι στην πράξη. ας περιμένουμε και θα συγκρίνουμε αποτελέσματα κάμερας G5-MI5 και θα δούμε.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

καλό το χαρακτηριστικό με την always on οθόνη δε λέω, αλλά επειδή εγώ δε θέλω να βλέπουν άλλοι τις ειδοποιήσεις μου και έχω μάθει από το gnex να έχω led το οποίο ρύθμιζω εγώ ανάλογα την ειδοποίηση και τις οποίες καταλαβαίνω μόνο εγώ τι αφορούν, ξέρουμε αν το g5 συνεχίζει να έχει αυτό το χαρακτηριστικό;

 

νομίζω είδα να υπάρχει notification led σε κάποια βίντεο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

τελικά όσο το βλέπω και το μελετάω, τόσο και το συμπαθώ...

 

βέβαια αγορά θα γίνει αμέσως μετά το καλοκαίρι. Δεν θέλω να το ταλαιπορώ στις άμμους και τα αλάτια. Και το βασικότερο, η τιμή του μ όπως σε κάθε LG, θα πέσει πολύ γρήγορα , και θα είναι VFM

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...