Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, είμαι στη τελευταία έκδοση μαμά και προσπαθώ να γυρίσω μέσω odin στην mm αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα..

Έχει αλλάξει κάτι,πχ να κλειδώσουν bootloader κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλησπέρα, είμαι στη τελευταία έκδοση μαμά και προσπαθώ να γυρίσω μέσω odin στην mm αλλά δεν τα καταφέρνω με τίποτα..

Έχει αλλάξει κάτι,πχ να κλειδώσουν bootloader κλπ;

Έχει αναφερθεί και σε νήματα κ' άλλων Samsung συσκευών ότι όντως υπάρχει ενα θέμα με το odin. Πιθανόν κάτι έκανε η Samsung.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο μου αναφορικα με τη φορτιση.

Καποιες φορες οταν το βαζω να φορτιση δειχνει εκτιμωμενο χρονο παραπανω απο το κανονικο.

Τι εννοω: Απο 15% εως 100% δειχνει 2 ωρες και 6 λεπτα.

Αν βγαλω το καλωδιο και το ξανασυνδεσω απο 1 εως 3 φορες, θα επανελθει και θα γραψει 1 ωρα και 43 λεπτα.

Να σημειωθει οτι πηρα καινουργιο φορτιστη, εκανα clear cache, αλλα τα ιδια.

Μπορει να στρωσει για καποιες μερες αλλα μετα να το εμφανισει ξανα.

Παιζει θεμα πλακετας ή εχουμε αλλο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο μου αναφορικα με τη φορτιση.

Καποιες φορες οταν το βαζω να φορτιση δειχνει εκτιμωμενο χρονο παραπανω απο το κανονικο.

Τι εννοω: Απο 15% εως 100% δειχνει 2 ωρες και 6 λεπτα.

Αν βγαλω το καλωδιο και το ξανασυνδεσω απο 1 εως 3 φορες, θα επανελθει και θα γραψει 1 ωρα και 43 λεπτα.

Να σημειωθει οτι πηρα καινουργιο φορτιστη, εκανα clear cache, αλλα τα ιδια.

Μπορει να στρωσει για καποιες μερες αλλα μετα να το εμφανισει ξανα.

Παιζει θεμα πλακετας ή εχουμε αλλο προβλημα;

Συνήθως τέτοια προβλήματα έχουν να κάνουν με το καλώδιο φόρτισης και πολύ λιγότερο συχνά με το φορτιστή.

Το ίδιο ακριβώς φαινόμενο είχα και γω και λύθηκε με αλλαγή καλωδίου.

Αν τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο και έχεις και τις παραπάνω ενέργειες που λες, τότε πήγαινε στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα διαπίστωσα μια μαύρη κηλίδα στην edge αριστερή πλευρα. Ποιο ειναι το καλύτερο service στην Θεσσαλονίκη να κανονίσω να το παω ο ιδιος;

Ξερει κανεις αν η αλλαγη οθονης γίνετε γρήγορα, δηλαδή εντός της ιδιας μερας;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησε κανένας μετά την τελευταία ενημέρωση του Δεκεμβρίου κάτι στην φωτεινότητα? Εγώ πάντα το έχω στο αυτόματο και όταν ήταν κάτω από την μέση ήταν αρκετά φωτεινό τώρα είναι πιο σκοτεινό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για αλλαγή οθόνης τι κάνουμε;;;;

Λειτουργεί κανονικά αλλά έχει ράγισε κάτω αριστερά. Αλλάζει μόνο το έξω γυαλί άραγε;;;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια σημερα διαπίστωσα μια μαύρη κηλίδα στην edge αριστερή πλευρα. Ποιο ειναι το καλύτερο service στην Θεσσαλονίκη να κανονίσω να το παω ο ιδιος;

Ξερει κανεις αν η αλλαγη οθονης γίνετε γρήγορα, δηλαδή εντός της ιδιας μερας;

Δυο φορές που χρειάστηκε service κινητό και tablet τα πήγα την Microtech . Μάλιστα είχαν και την πολιτική one hour service . Εντάξει στην περίπτωση του κινητού το πήγα το πρωί το μεσημεράκι το είχαν έτοιμο. Αν έχουν διαθέσιμα τα ανταλλακτικά δε νομίζω να καθυστερησεις. Στην περιπτωση του ταμπλετ ειχε καεί η μητρική αλλά είχε λήξει η εγγύηση για 10 μέρες με εξυπηρέτησαν και μου το περάσαν στην εγγύηση και ακόμα έχω το ταμπλετ μου :). Γενικα η εμπειρια μου ειναι καλη . Ειναι και ο Αβραμιδης στην Λεωφ Καραμανλή αλλά δεν έχω εμπειρία να σου πω.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δυο φορές που χρειάστηκε service κινητό και tablet τα πήγα την Microtech . Μάλιστα είχαν και την πολιτική one hour service . Εντάξει στην περίπτωση του κινητού το πήγα το πρωί το μεσημεράκι το είχαν έτοιμο. Αν έχουν διαθέσιμα τα ανταλλακτικά δε νομίζω να καθυστερησεις. Στην περιπτωση του ταμπλετ ειχε καεί η μητρική αλλά είχε λήξει η εγγύηση για 10 μέρες με εξυπηρέτησαν και μου το περάσαν στην εγγύηση και ακόμα έχω το ταμπλετ μου :). Γενικα η εμπειρια μου ειναι καλη . Ειναι και ο Αβραμιδης στην Λεωφ Καραμανλή αλλά δεν έχω εμπειρία να σου πω.

 

Ευχαριστώ φιλε!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μικρή ενημέρωση ασφαλείας για PHN (Patch Ιανουαρίου).

 

Επίσης κάτι άλλο. Εδώ και λίγο καιρό παρατήρησα οριζόντιες γραμμές στην οθόνη ειδικά σε γκρι φόντο. Δεν φαίνονται συνέχεια δηλαδή απλά φαίνεται λες και το χρώμα έχει "σκαλοπάτια" δεν είναι ομοιόμορφο δηλαδή. Το έχει εμφανίσει και σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ενημέρωση ασφαλείας για PHN (Patch Ιανουαρίου).

 

Επίσης κάτι άλλο. Εδώ και λίγο καιρό παρατήρησα οριζόντιες γραμμές στην οθόνη ειδικά σε γκρι φόντο. Δεν φαίνονται συνέχεια δηλαδή απλά φαίνεται λες και το χρώμα έχει "σκαλοπάτια" δεν είναι ομοιόμορφο δηλαδή. Το έχει εμφανίσει και σε κανέναν άλλο;

Πηγαινε απευθειας για εγγυηση. Αν εισαι αθηνα σμαρτεκ ειναι απο προσωπικη εμπειρια η καλυτερη. Σε 1.30 ωρα θα εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Κοζάνη είμαι δυστυχώς. Έχει κάποιος εμπειρίες από σέρβις Θεσσαλονίκη η ακόμα καλύτερα αν υπάρχει στη Λάρισα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μικρή ενημέρωση ασφαλείας για PHN (Patch Ιανουαρίου).

 

Επίσης κάτι άλλο. Εδώ και λίγο καιρό παρατήρησα οριζόντιες γραμμές στην οθόνη ειδικά σε γκρι φόντο. Δεν φαίνονται συνέχεια δηλαδή απλά φαίνεται λες και το χρώμα έχει "σκαλοπάτια" δεν είναι ομοιόμορφο δηλαδή. Το έχει εμφανίσει και σε κανέναν άλλο;

 

Την πέρασα κι εγώ πριν λίγο σε Πορτογαλικό 7edge. Μπράβο στην σαμμυ μαζί με την σονυ τις θεωρώ εξαιρετικές σε υποστήριξη τουλάχιστον σε θέματα ασφαλείας ... καμία σχέση με lg ( πρώην κάτοχος g2,g3 g4 και για μικρό διάστημα g6).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αν πάω σε σέρβις (π.χ. για αλλαγή μπαταρίας μετά από ένα χρόνο στα 20€ είναι νομίζω ή οτιδήποτε άλλο χρειαστώ) με αλλαγμένο λογισμικό (όχι root), θα το αλλάξουν ή θα αρχίσουν να μου λένε πείραξες το λογισμικό δεν το καλύπτει η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανονικά το επίσημο firmware για την συσκευή σου.

Ξέρεις πως το βρίσκω; Γιατί δεν θυμάμαι ποιο ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως το βρίσκω; Γιατί δεν θυμάμαι ποιο ήταν.
Μέσω του smart switch από pc. Κανείς επείγουσα επαναφορά, (κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λέει) και γυρνάει στο αρχικο csc. Εννοείται ότι γίνεται επαναφορά και τα χανεις όλα
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του smart switch από pc. Κανείς επείγουσα επαναφορά, (κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς πως το λέει) και γυρνάει στο αρχικο csc. Εννοείται ότι γίνεται επαναφορά και τα χανεις όλα

Έχω προσπαθήσει αλλά το έχουν αφαιρέσει. Μήπως γνωρίζεις κανένα λινκ από παλιά έκδοση του smart switch;

Και κάτι άλλο, κάπου διάβασα ότι θα κλειδώσουν και το bootloader με την ενημέρωση Ιανουαρίου για να μην γίνεται flash της ROM μέσο Odin, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανονικα εχω Αυστριακο,αλλα εχω περασει Ελληνικη ρομ.Οταν το πηγα σμαρτεκ δεν μου ειπαν τιποτα.Μου αλλαξαν μητρικη πλακετα κι εφυγα.

Απλα απο μονοι τους μου περασαν την Αυστριακη παλι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Αυστριακό έχω και πέρασα της cosmote αλλά επειδή δεν είμαι από Αθήνα και το έχω πάει ήδη μια φορά για αλλαγή οθόνης micro tech (εξυπηρέτηση 0/αναμονή 2 μήνες για ανταλλακτικό) στη Θεσσαλονίκη, αν το ξαναπάω εκεί (λόγο της απόστασης) μην μου λένε διάφορα για το λογισμικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει αλλά το έχουν αφαιρέσει. Μήπως γνωρίζεις κανένα λινκ από παλιά έκδοση του smart switch;

Και κάτι άλλο, κάπου διάβασα ότι θα κλειδώσουν και το bootloader με την ενημέρωση Ιανουαρίου για να μην γίνεται flash της ROM μέσο Odin, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο.

Ωχ, που το ειδες αυτό;;

Φοράω τη τελευταία στης γυναίκας μου,του Ιανουαρίου και προσπαθώ να το κατεβάσω σε MM και δεν πάει με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

https://wccftech.com/latest-samsung-galaxy-s8-s8-note8-bootloader-prevents-flashing-new-firmware/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου ρθε καινούργιο update να το κάνω ή θα την κλαίω την μπαταρία; Τελευταία έχει πέσει πολύ (1 χρόνο το χω το κινητό)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...