Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

apk mirrorlink αλλά δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση

δεν κατάλαβα τίποτα φιλε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τίποτα φιλε

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-internet-for-android/samsung-internet-for-android-5-2-02-63-release/samsung-internet-for-android-5-2-02-63-android-apk-download/download/

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν κατάλαβα τίποτα φιλε

 

Έκανα update τελικά 5.2.02-63

Link to comment
Share on other sites

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-internet-for-android/samsung-internet-for-android-5-2-02-63-release/samsung-internet-for-android-5-2-02-63-android-apk-download/download/

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έκανα update τελικά 5.2.02-63

και εμενα την έκανε πάνω που σου έγγραφα είδα ότι τα κατάφερες μήπως έχουμε να κάνουμε update και την εφαρμογή email γιατί ποτε δεν μου έχει βγάλει ενημέρωση

κανονικά δεν πρέπει να τα βγάζει ότι υπάρχουν ενημέρωση από το κατάστημα τις google η τις samsung???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει και μια εκδοση 12 φεβρουαριου:

http://s19.postimg.org/6m427exan/Screenshot_20170213_002150.jpg

Ποια ειναι ποιο προσφατη;

4.0.30-59

η

5.2.02-63

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχει και μια εκδοση 12 φεβρουαριου:

http://s19.postimg.org/6m427exan/Screenshot_20170213_002150.jpg

Ποια ειναι ποιο προσφατη;

4.0.30-59

η

5.2.02-63

 

Εγώ μπόρεσα την 5.2.02-63 να κάνω εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δοκιμασες και την 4.0.30-59 και δεν στην εκανε?

 

Την κατέβαζα και στην εγκατάσταση μου έβγαζε ότι είναι κατεστραμμενο, ίσως να φταίει κάτι σε μένα, εννοώ την 5.2.02-63 έκανα εγκατάσταση μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! το μονο ενοχλητικό bug που εχω δει εγω στην nougat είναι οταν κατεβάζεις την μπάρα κ ενεργοποιείς τα δεδομένα κανει ενα αναβοσβημα η ακρη της μπάρας.... κάτι με τα γραφικά έχει να κάνει το έχετε παρατηρήσει?? Δεν διορθώθηκε ουτε με το νεο update 98.11

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! το μονο ενοχλητικό bug που εχω δει εγω στην nougat είναι οταν κατεβάζεις την μπάρα κ ενεργοποιείς τα δεδομένα κανει ενα αναβοσβημα η ακρη της μπάρας.... κάτι με τα γραφικά έχει να κάνει το έχετε παρατηρήσει?? Δεν διορθώθηκε ουτε με το νεο update 98.11

 

Κανένα bug δεν παρατηρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως η έκδοση 4 στον browser είναι για android mm και η 5 για nougat? Αυτή την εντύπωση έχω.

 

καλημέρα!! το μονο ενοχλητικό bug που εχω δει εγω στην nougat είναι οταν κατεβάζεις την μπάρα κ ενεργοποιείς τα δεδομένα κανει ενα αναβοσβημα η ακρη της μπάρας.... κάτι με τα γραφικά έχει να κάνει το έχετε παρατηρήσει?? Δεν διορθώθηκε ουτε με το νεο update 98.11

 

Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Μήπως το θέμα που χρησιμοποιείς το προκαλείς;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα στην 6.0.1. Νομίζω ότι έχει προβλήματα η 7, τουλάχιστον σε μένα. Αρχικά χάνω συνεχώς κλήσεις, δεύτερον είδα μερικά λαγκ, σε fb, messenger και Chrome και τρίτον νομίζω υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Πέρασα ξανά την ιταλική ρομ και θα περιμένω update σε αυτή. Νομίζω ότι η 6.0.1 είναι πιο σταθερή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γύρισα στην 6.0.1. Νομίζω ότι έχει προβλήματα η 7, τουλάχιστον σε μένα. Αρχικά χάνω συνεχώς κλήσεις, δεύτερον είδα μερικά λαγκ, σε fb, messenger και Chrome και τρίτον νομίζω υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Πέρασα ξανά την ιταλική ρομ και θα περιμένω update σε αυτή. Νομίζω ότι η 6.0.1 είναι πιο σταθερή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ιταλική είχες εξαρχής; από πιο κατάστημα έγινε η αγορά του;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως η έκδοση 4 στον browser είναι για android mm και η 5 για nougat? Αυτή την εντύπωση έχω.

 

 

 

Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Μήπως το θέμα που χρησιμοποιείς το προκαλείς;

οχι δεν εχω βάλει θέμα... κατεβαζω την κουρτίνα - μπαρα κ ανοιγοκλεινω τα δεδομένα..... κάνει ενα αναβοσβημα ακριβώς κατω απο το τέλος της μπάρας

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορούμε να κάνουμε την ενημέρωση?

 

Εμενα την εκανε μεσω galaxy apps που απλα το ειχα βαλει να δω καμια αλλη εφαρμογη λογω του νεου κινητου... Πολυ καλος ο νεος browser . Πολυ καλο ρολλαρισμα και ακομα ποιο γρηγορος

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλα από πλήρης φόρτιση το κινητό κατά τις 1μιση με 2 τα ξημερώματα. Σήμερα κατά τις 9 το πρωί είχε πάει στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλα από πλήρης φόρτιση το κινητό κατά τις 1μιση με 2 τα ξημερώματα. Σήμερα κατά τις 9 το πρωί είχε πάει στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Πιστεύω δεν έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλα από πλήρης φόρτιση το κινητό κατά τις 1μιση με 2 τα ξημερώματα. Σήμερα κατά τις 9 το πρωί είχε πάει στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Ναι είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς. Ανάλογα με το τι έχεις ανοιχτό (wifi, συγχρονισμόυς, always on) μπορεί να χάσει από 0.5% έως 1.5%-2% την ώρα (με συγχρονισμό on και με data ανοιχτά χωρίς wifi έχει πέσει και παραπάνω).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω δίνοντας το g5.

Πέρασα την αγγλική nougat.

Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι που να με χαλάει, αν και δεν έχω δουλέψει το κινητό με marshmallow για να συγκρίνω.

Δυο θέματα που έχω είναι, δε μου ανοίγει το Samsung health, και το βασικότερο, τουλάχιστον στο σπίτι μου η ομιλία με τη wind σε 3g έχει αρκετές αυξομειώσεις και βυθισεις στον ήχο. Το γυρίζω σε 2g και είναι καμπάνα η ομιλία.

Σκέφτομαι ότι είναι θέμα πλήρους συμβατότητας μόντεμ.

Θα περιμένω να βγει η nougat για ελληνικά δίκτυα και θα τη περάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω δίνοντας το g5.

Πέρασα την αγγλική nougat.

Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι που να με χαλάει, αν και δεν έχω δουλέψει το κινητό με marshmallow για να συγκρίνω.

Δυο θέματα που έχω είναι, δε μου ανοίγει το Samsung health, και το βασικότερο, τουλάχιστον στο σπίτι μου η ομιλία με τη wind σε 3g έχει αρκετές αυξομειώσεις και βυθισεις στον ήχο. Το γυρίζω σε 2g και είναι καμπάνα η ομιλία.

Σκέφτομαι ότι είναι θέμα πλήρους συμβατότητας μόντεμ.

Θα περιμένω να βγει η nougat για ελληνικά δίκτυα και θα τη περάσω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Με ποιο τρόπο πέρασες την αγγλική??

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβγαλα από πλήρης φόρτιση το κινητό κατά τις 1μιση με 2 τα ξημερώματα. Σήμερα κατά τις 9 το πρωί είχε πάει στο 96%. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Φυσιολογική κατανάλωση είναι. Δεν έχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά του έχει κάνει restart το κινητό με την εφαρμογή YouTube? Κάποιες φορές ενώ βλέπω YouTube και πατάω το task manager να σβήσω τις εφαρμογές στο background κάνει restart.....
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν έχεις θέμα

 

Ναι είναι φυσιολογικό, μην ανησυχείς. Ανάλογα με το τι έχεις ανοιχτό (wifi, συγχρονισμόυς, always on) μπορεί να χάσει από 0.5% έως 1.5%-2% την ώρα (με συγχρονισμό on και με data ανοιχτά χωρίς wifi έχει πέσει και παραπάνω).

 

Φυσιολογική κατανάλωση είναι. Δεν έχει πρόβλημα

 

Τα είχα όλα κλειστά. Γι' αυτό ρωτάω.. Είχα και 2g γιατί δεν πιάνω καλά 3g σπίτι μου. Άρα είναι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ποιο τρόπο πέρασες την αγγλική??

Με το Odin.

Είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Έχει οδηγούς στο my phone και στο xda και δεν επηρεάζεται η εγγύηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Με το Odin.

Είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

Έχει οδηγούς στο my phone και στο xda και δεν επηρεάζεται η εγγύηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

thank you :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...