Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις συμπλήρωσα και την φόρμα για το vr ποτέ λέτε να το στείλουν? Έχει παραλάβει κάνεις ή θα μας έρθει αφού το έχουμε πουλήσει το κινητό?

 

Εχθές Τρίτη με πήραν τηλέφωνο (μετά από 1 εργάσιμη ημέρα από την ημερομηνία συμπλήρωσης της φόρμας) από Samsung για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία της αποστολής, το πολύ σε 10 ημέρες θα είναι στα χέρια μου :D.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή προστασία οθόνης;

 

Πραγματι, ακομα δυσκολα τα πραγματα για tempered glass (curved ειδικα) η σοβαρο screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που με έχει απασχολήσει και δεν ξέρω αν φταίει το κινητό ή χρειάζεται κάποια ρύθμιση.

Σε εφαρμογές για ιντερνετικό ράδιο, όπως το real fm, όταν την ανοίγεις για να ακούσεις, ανοίγει (με κάποια καθυστέρηση) αλλά όταν σβήνει η οθόνη μετά από λίγο σταματάει και η ακρόαση και χάνει υποθέτω το σήμα. Με ένα iPhone, που έχω επίσης, η ακρόαση συνεχίζει και με σβηστή οθόνη χωρίς πρόβλημα (με το ίδιο wifi που έχω σπίτι).

Μέσω του tuneln radio ο real fm δεν έχει κανένα πρόβλημα, βέβαια η οθόνη όταν χρησιμοποιείς το tuneln δεν σβήνει καθόλου από μόνη της.

Θα με υποχρεώσει αν ξέρει να μου πει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό.

 

 

Μάλλον παιδιά το βρήκα μόνος μου, πρέπει να έχει να κάνει με την εξοικονόμηση ενέργειας, όταν είναι ενεργοποιημένη και σβήσει η οθόνη σταματάει και η ακρόαση, ενώ όταν είναι απενεργοποιημένη λειτουργεί κανονικά. Αυτό στη lollipop δεν πρέπει να συνέβαινε (δεν είμαι και σίγουρος βέβαια).

Τώρα μου έχει εμφανίσει και το σύμβολο του ευρώ (€) στο πληκτρολόγιο, ενώ όταν σέταρα το κινητό δεν υπήρχε!

Αμάν αυτό το Android δεν πρόκειται να το καταλάβω ποτέ.

Επίσης να σας πω ότι με πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη Samsung και μου είπαν ότι το VR θα το παραλάβω σε 10 εργάσιμες μέρες με courier, αφού τσέκαραν διεύθυνση, Τ.Κ. και τηλέφωνο (μου ζήτησαν και αριθμό ταυτότητας).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι θεϊκό χρώμα. Νομίζω το πέτυχαν φέτος. Έχει ένα stealth look και μπρος και πίσω.

Για τα 800 ευρώ που ζητάνε δύσκολα βέβαια.... Καλοκαίρι που θα πέσει το βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι θεϊκό χρώμα. Νομίζω το πέτυχαν φέτος. Έχει ένα stealth look και μπρος και πίσω.

Για τα 800 ευρώ που ζητάνε δύσκολα βέβαια.... Καλοκαίρι που θα πέσει το βλέπουμε....

 

Εκοψαν τα καρακιτσαρια σχεδιαστικα στοιχεια (speaker grills, ασημι περίβλημα στο home button, ασημι δακτυλιος περιμετρικα της rear camera κλπ), εξ'ου και το πανεμορφο τελικο αποτελεσμα. Όλα αυτά συνιστουν την απολυτη "plain black" εμπειρια, δεν υπαρχουν περιττες διχρωμιες.

Πραγματι , φετος το πετυχαν, το μαυρο τα σπαει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να το παρω με τον snapdragon 820?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι κάποιες φορές που πάω να τραβήξω φωτογραφίες λόγω του edge όπου μάλλον ακουμπάνε τα δάχτυλα στην οθόνη αρνείται το On screen κουμπί να τραβήξει τη φωτογραφία, βέβαια έτσι είδα ότι με τα volume κουμπιά είναι πιο εύκολο και πιο ασφαλές γιατί δεν αφήνω το κράτημα του τηλεφώνου με το αριστερό χέρι.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής που λειτουργεί και σαν stand είναι αυτός που είχε βγει για το S6 και το Note 5; Κάνει και για το S7;
Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής που λειτουργεί και σαν stand είναι αυτός που είχε βγει για το S6 και το Note 5; Κάνει και για το S7;

 

Φυσικα. Σου προτείνω τον wireless fast charger, είναι πολύ καλος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς τι γίνεται με τις μεγάλες αλυσίδες από θέμα διαθεσιμότητας, ειδικά σε edge Gold και όχι μόνο σε αυτό το χρώμα; Έχω παραγγείλει από Παρασκευή με τις προσφορές που βγάλανε για μία μέρα ( οι οποίες μου είπαν ότι ισχύουν όταν θα παραλάβω ) και ακόμα τίποτα από διαθεσιμότητα. Θα τη << φάνε >> και αυτήν την εβδομάδα, μη πάνε και παραπίσω;

Μου φαίνεται ότι θα δω σε άλλες << πορτοκαλιές >> .......

Μήπως θέλουν να ξεστοκάρουν τα S6 edge plus που τα ξαναπήγανε στο Θεό, ίδια τιμή και παραπάνω με το 7αρι και θέλουν να διώξουν αυτά πρώτα σε όσους μπορέσουν τα πουλήσουν σε αυτή τη τιμή, λόγω έλλειψης του 7 edge και σου λέει ο << καψωμένος >> θα πάει σε αυτό. Ειδικά τώρα που έρχεται - ήρθε το update σε 6αρα;

Ρε τι είναι τούτοι και η samy μαζί μου φαίνεται..... καλά ας τα καθυστερήσουν και άλλο και έρχονται και οι νέες ναυαρχίδες και από αλλού και με καλύτερες τιμές.

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει link απο Ελλαδα για τον wireless fast charger της Samsung ας το βαλει παιδια γιατι ενδιαφερομαι οπως και πολλοι αλλοι.Επισης και εγω απο μερα σε μερα περιμενω το Gear VR με εχουν παρει εδω και 5 ημερες για την επιβεβαιωση.Σημερα πηρα και αυτη την micro sd https://www.gamescom.gr/accessories/pc/samsung-microsdxc-128gb-class-10-uhs-i-evo-class-10-with-adapter-mb-mp128daeu.html τα παει περιφημα το read/write ειναι οπως αναφερει.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Σου προτείνω τον wireless fast charger, είναι πολύ καλος

 

που μπορουμε να τον βρουμε?

υπαρχει και ελλαδα πλεον?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να τον βρουμε?

υπαρχει και ελλαδα πλεον?

 

Υπαρχει και αυτο το αξεσουαρ πολυ καλο.http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EP-TG935BBUGUS

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να τον βρουμε?

υπαρχει και ελλαδα πλεον?

http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/918

Αυτός πρέπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

που μπορουμε να τον βρουμε?

υπαρχει και ελλαδα πλεον?

 

τον βρήκα απο handtec μαζί με sd καρτα samsung pro plus.το εστειλαν την ιδια μέρα με λογικά εξοδα αποστολής.

http://www.handtec.co.uk/samsung-galaxy-s6-edge-plus-note-5-fast-wireless-charging-pad-white.html

Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλεφωνο αυριο παραλαμβανω απο πλαισιο, για οποιον ενδιαφερεται εχουν φερει το λευκο και ειναι διαθεσιμο στο site τους.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αυτο το αξεσουαρ πολυ καλο.http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EP-TG935BBUGUS

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EJ-CG930UBEGUS

Και αυτό έχει κάποιο ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

Και συ αν είχες πάρει g2 ή mate 7, δεν θα είχες εκπλαγεί τόσο με Z3. (Δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση)

Η ουσία είναι ότι η samsung επιτέλους φιλοτιμήθηκε να δώσει μια πολύ καλή αυτονομία.

Υπόθετω εννοούσες ότι τέτοια νούμερα έχουμε ξαναδει, και δεν θα διαφωνήσω σε αυτό.

 

Το G2 το ειχα και ναι αυτό εννοώ ,ότι τους έχουμε ξαναδεί αυτούς τους χρονους, μην αρχίσουμε τώρα να λέμε για πρωτοπόρος και τέτοια άλλα...

Φυσικά βέβαια και είναι ευχάριστοι αυτοί οι χρόνοι , γιατί σκέφτομαι από τώρα τους χρονους στο Note 6 : D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει link απο Ελλαδα για τον wireless fast charger της Samsung ας το βαλει παιδια γιατι ενδιαφερομαι οπως και πολλοι αλλοι.Επισης και εγω απο μερα σε μερα περιμενω το Gear VR με εχουν παρει εδω και 5 ημερες για την επιβεβαιωση.Σημερα πηρα και αυτη την micro sd https://www.gamescom.gr/accessories/pc/samsung-microsdxc-128gb-class-10-uhs-i-evo-class-10-with-adapter-mb-mp128daeu.html τα παει περιφημα το read/write ειναι οπως αναφερει.

Τι write speed σου δίνει εντός κινητού?

Η δικιά μου SanDisk που έχω δίνει μου ο 20mb/sec με το A1 SD BENCH. ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το slow motion δεν είναι η επιλογή η αργή ταχύτητα;Μπορεί κάποιος να μου ανεβάσει ένα βίντεο από την συσκευή του;Γιατί μάλλον έχω θέμα στην κάμερα στο slow motion.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι write speed σου δίνει εντός κινητού?

Η δικιά μου SanDisk που έχω δίνει μου ο 20mb/sec με το A1 SD BENCH. ...

 

Στο κουτί λέει 48mb/sec αλλά δεν νομίζω να τα πιάσει ποτέ.Με το A1 SD bench read 42.7mb/s.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...