Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως παίζει ρόλο στην ομαλή πτώση της μπαταρίας κάτω από το ορισμένο ποσοστό; Γιατί αν αρχίσεις και βγάζεις με φλας, ίσως δημιουργεί θέματα ( Δεν έχω γνώσεις, απλά θέτω μια παράμετρο)

Ίσως ένας ηλεκτρονικός θα μας έλυνε την απορία...

 

SM-G935F

 

Δεν χρειαζεται κανενας ειδικος να λυσει τιποτα, αν υπηρχε τετοιο θεμα θα το εκαναν και οι αλλες εταιρειες. Στο κανει για να μην ξεμεινεις απο μπαταρια, αλλα εγω γουσταρω να φτασω στο 1% με φλας, και ας σβησει. Πχ ειχες ενα ατυχημα ή θες να βγαλεις κατι, το 15% πχ ειναι πολλες ωρες χρησης, αλλα και το 5% αν κλεισεις δεδομενα πχ και χαμηλωσεις φωτεινοτητα, βγαζεις μερικες ωρες, γιατι να σου απαγορευει μια φωτο?

Δεν εχει καμια λογικη, γιατι αν ειχε θα το εκαναν και οι αλλοι. και δεν το λεω θεωρητικα, εχω χρησιμοποιησει καμερα σε πολλες συσκευες με κατω απο 10% και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα..

Προφανως δε θα παω να βγαλω 4Κ βιντεο με 1%, ομως ασε μου την επιλογη να ανοιξω καμερα και αν ειμαι χαζος να μην καταλαβαινω, προβλημα μου, δηλαδη κανει κανονα την ηλιθιοτητα και σου απαγορευει να το χρησιμοποιεις, γιατι θα βρεθει ο ενας χαζος που δε θα δει οτι δεν εχει μπαταρια και θα παει να το λιωσει..και τους υπολοιπους μας βαζει στην κατηγορια αυτη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν χρειαζεται κανενας ειδικος να λυσει τιποτα, αν υπηρχε τετοιο θεμα θα το εκαναν και οι αλλες εταιρειες. Στο κανει για να μην ξεμεινεις απο μπαταρια, αλλα εγω γουσταρω να φτασω στο 1% με φλας, και ας σβησει. Πχ ειχες ενα ατυχημα ή θες να βγαλεις κατι, το 15% πχ ειναι πολλες ωρες χρησης, αλλα και το 5% αν κλεισεις δεδομενα πχ και χαμηλωσεις φωτεινοτητα, βγαζεις μερικες ωρες, γιατι να σου απαγορευει μια φωτο?

 

Δεν εχει καμια λογικη, γιατι αν ειχε θα το εκαναν και οι αλλοι. και δεν το λεω θεωρητικα, εχω χρησιμοποιησει καμερα σε πολλες συσκευες με κατω απο 10% και ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα..

 

Προφανως δε θα παω να βγαλω 4Κ βιντεο με 1%, ομως ασε μου την επιλογη να ανοιξω καμερα και αν ειμαι χαζος να μην καταλαβαινω, προβλημα μου, δηλαδη κανει κανονα την ηλιθιοτητα και σου απαγορευει να το χρησιμοποιεις, γιατι θα βρεθει ο ενας χαζος που δε θα δει οτι δεν εχει μπαταρια και θα παει να το λιωσει..και τους υπολοιπους μας βαζει στην κατηγορια αυτη..

 

Η μόνη λύση αφού απο Sammy δεν περιμένουμε να αλλάξει τακτική,ειναι ο ανταγωνισμός να παρέχει οτι καλύτερο παρέχουν οι Κορεάτες ήδη και το αρκετα παραπάνω.

 

Αλλα εως σήμερα φτώχεια και μιζέρια απο τον ανταγωνισμο.

 

Ζητάνε 700-800 ευρω και δίνουν λαγούς με πετραχήλια και πετάνε χαρταετούς και πυροτεχνήματα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρουσιάστηκε για δεύτερη φορά το εξής χαζό: εκεί που πληκτρολογούσα Ελληνικό κείμενο (νομίζω στο hangouts), όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο (χρησιμοποιώ το default της samsung) εμφανιζόταν με τόνους και δεν μπορούσες να γράψεις κανένα φωνήεν χωρίς τόνο! Μετά από restart έστρωσε... Ενεργοποιώ κάτι που δεν το προσέχω ή είναι κάποια ανωμαλία? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το λ πατάς τον τόνο!

 

lol! Πιστεύεις πως δεν το είχα προσέξει ποτέ? Πατιέται το ρημάδι με την άκρη της παλάμης... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από το λ πατάς τον τόνο!

 

χαχαχα κι εγώ δεν το είχα προσέξει και μου έχει συμβεί 3-4 φορές και :wacko::wacko: και το έστρωνα με restart.

 

Ευχαριστώ ρε φίλε

Link to comment
Share on other sites

:!::!: Μεταφέρθηκαν μηνύματα! Παρακαλώ γράφετε στα σωστά threads! Υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα για Μπαταρία και για Αξεσουάρ! :!::!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον σήμερα θα το πάρω και εγώ .

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω το touch του σε κάποια reviews διάβασα ότι κάποιες φορές κάνεις σκρολ και το αναγνωρίζει ως ταπ ως αποτέλεσμα να ανοίγει το οτιδήποτε πατάει το δάχτυλο εκείνη την στιγμή. Επίσης η χρήση με ένα χέρι είναι εφικτή; η πατάει η παλάμη στις άκρες και ακουμπάει την οθόνη; Με θήκη εξακολουθεί να συμβαίνει; Με ενδιαφέρει πολύ η χρήση με ένα χέρι είχα το note 5 και μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το ένα ακόμη και ξαπλωμενος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον σήμερα θα το πάρω και εγώ .

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω το touch του σε κάποια reviews διάβασα ότι κάποιες φορές κάνεις σκρολ και το αναγνωρίζει ως ταπ ως αποτέλεσμα να ανοίγει το οτιδήποτε πατάει το δάχτυλο εκείνη την στιγμή. Επίσης η χρήση με ένα χέρι είναι εφικτή; η πατάει η παλάμη στις άκρες και ακουμπάει την οθόνη; Με θήκη εξακολουθεί να συμβαίνει; Με ενδιαφέρει πολύ η χρήση με ένα χέρι είχα το note 5 και μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το ένα ακόμη και ξαπλωμενος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχει πολυ ευαισθητη οθονη αλλα το βελτιωσαν καπως με κάποιο update.

 

Οσο για χρήση με το ενα χερι δεν θα βολεψει τόσο απ οτι έχεις συνηθίσει σε αλλες συσκευές,γενικά εχει κακο πιασιμο απο οποιαδήποτε άλλη συσκευη,ακομη και σε κανονικη θεση δεν κουμπωνει ομορφα στο χερι σου.

Επισης πολυ συχνα θα πατας με την παλαμη τις ακρες της οθονης μιας και το palm rejection δεν λειτουργεί υποδειγματικα.

Επισης χρήση με το ενα χερι και ξαπλωμενος απλα το ξεχνας.

 

Με χοντρή θηκη ναι βελτιώνεται το πιασιμο της συσκευης και νομίζω ειναι μονόδρομος να το κλεισεις μεσα σε θηκη για να γινει βολικοτερο στο κρατημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον σήμερα θα το πάρω και εγώ .

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω το touch του σε κάποια reviews διάβασα ότι κάποιες φορές κάνεις σκρολ και το αναγνωρίζει ως ταπ ως αποτέλεσμα να ανοίγει το οτιδήποτε πατάει το δάχτυλο εκείνη την στιγμή. Επίσης η χρήση με ένα χέρι είναι εφικτή; η πατάει η παλάμη στις άκρες και ακουμπάει την οθόνη; Με θήκη εξακολουθεί να συμβαίνει; Με ενδιαφέρει πολύ η χρήση με ένα χέρι είχα το note 5 και μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το ένα ακόμη και ξαπλωμενος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Με το σκρολ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Με το ένα χέρι είναι εφικτή η χρήση, ειδικά για εσένα που έρχεσαι από το Ν5 των 5,7''. Ίσως να σε δυσκολέψει η καμπύλη στην άκρη στη χρήση με το ένα χέρι (είναι και λίγο θέμα συνήθειας) αλλά το μέγεθός του είναι μικρότερο σε σχέση με το Νοτε 5 και κάπου ισορροπεί η κατάσταση. Εγώ ήρθα από μικρότερο HTC One(4,7 ίνστες) και δεν είχα κανένα πρόβλημα από την πρώτη μέρα. Κάποια θήκη θα το βελτιώσει , οπότε δοκίμασε την clear cover της samsung, ή κάποια αντίστοιχη που να πιάνει περιμετρικά και πίσω.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον σήμερα θα το πάρω και εγώ .

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω το touch του σε κάποια reviews διάβασα ότι κάποιες φορές κάνεις σκρολ και το αναγνωρίζει ως ταπ ως αποτέλεσμα να ανοίγει το οτιδήποτε πατάει το δάχτυλο εκείνη την στιγμή.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φταίνε τα προηγούμενα κινητά. Το touch του s7 είναι αέρινο και φοβερό...απλά όποιο άλλο κινητό πας να χρησιμοποιήσεις θα σου φαίνεται ότι θέλει περισσότερο πάτημα η οθόνη. Ομοίως την πρώτη φορά μέχρι να συνηθίσεις θα σου φαίνεται μυγιάγκιχτο το s7.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην ανοίγουν οι καρτέλες πάλι στον browser του κινητου όταν τον Ανοιγεις? Δηλαδή να μην χρειάζεται να κλείνω τις καρτέλες κάθε φορά που βγαίνω.... Είναι εκνευριστικό που φορτώνει κάθε φορά
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, μια απορια:

οταν εχω μια αναπαντητη στο κινητο και παω να το πιασω απο το γραφειο πχ, μολις το αγγιζω κανει μια δονηση. Το κανει ομως την ωρα που πλησιαζω την οθονη ή το κουμπι, δεν εχω προσεξει ακομα αν ειναι επειδη εχω ηδη πατησει το κουμπι, αν ειναι επειδη το σηκωσα απο το γραφειο ή εχω αγγιξει οριακα την οθονη..

Παντως στην αρχη νομιζα οτι κατι επαθε, μετα ειδα οτι το κανει οποτε ειχα ενα μηνυμα ή μια κληση..και ηθελα να ρωτησω, αυτο σταματαει καπως?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, μια απορια:

οταν εχω μια αναπαντητη στο κινητο και παω να το πιασω απο το γραφειο πχ, μολις το αγγιζω κανει μια δονηση. Το κανει ομως την ωρα που πλησιαζω την οθονη ή το κουμπι, δεν εχω προσεξει ακομα αν ειναι επειδη εχω ηδη πατησει το κουμπι, αν ειναι επειδη το σηκωσα απο το γραφειο ή εχω αγγιξει οριακα την οθονη..

Παντως στην αρχη νομιζα οτι κατι επαθε, μετα ειδα οτι το κανει οποτε ειχα ενα μηνυμα ή μια κληση..και ηθελα να ρωτησω, αυτο σταματαει καπως?

 

Ναι Νικο,

Ρυθμίσεις, συνθετες λειτουργίες, έξυπνη ειδοποίηση.

Αυτό είναι on μάλλον γι αυτό στο κάνει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ναι Νικο,

Ρυθμίσεις, συνθετες λειτουργίες, έξυπνη ειδοποίηση.

Αυτό είναι on μάλλον γι αυτό στο κάνει.

 

ωχ, αυτα τα ειχα κλεισει, εκτος απο το screenshot, πως διαολο ανοιξαν? μηπως με κανα update που πηραμε?

Αν και δε θυμαμαι να εχω παρει σε αυτη τη συσκευη.

Τελος παντων, σε ευχαριστω, ευτυχως που το ειπες και εκλεισα και την επανακληση γιατι μου ειχε παρει κατι τηλεφωνα και ειχα αρχισει να νομιζω οτι φταιει το ΒΤ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Στα χαρακτηριστηκα αναφέρει 4GB ram οστόσο στο τηλέφωνο αναφέρει 3,5GB ολική μνήμη.Από ότι θυμάμαι στο S7 το απλό που είχα έλεγε 4GB...εδώ τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.Στα χαρακτηριστηκα αναφέρει 4GB ram οστόσο στο τηλέφωνο αναφέρει 3,5GB ολική μνήμη.Από ότι θυμάμαι στο S7 το απλό που είχα έλεγε 4GB...εδώ τι συμβαίνει;

4gb ονομαστική. Δεν είναι 4gb ακριβώς. Όπως και στις κάρτες μνήμης σε σκληρούς και γενικά σε ότι έχει μνήμη.

 

Sent from my Galaxy S7 Edge G935F

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το είχα ξανααναφέρει λίγο καιρό πριν αλλά μάλλον δεν το αντιμετώπιζε κανείς. Μου κάνει κατά την ομιλία στιγμιαία παράσιτα αρκετά έντονα και ενοχλητικά όμως. Να είναι από το σήμα, από το δίκτυο ή από το τηλέφωνο και να χρειάζεται επίσκεψη στο service;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το είχα ξανααναφέρει λίγο καιρό πριν αλλά μάλλον δεν το αντιμετώπιζε κανείς. Μου κάνει κατά την ομιλία στιγμιαία παράσιτα αρκετά έντονα και ενοχλητικά όμως. Να είναι από το σήμα, από το δίκτυο ή από το τηλέφωνο και να χρειάζεται επίσκεψη στο service;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

 

Και εγω το εχω ,αμα κατεβασω την ένταση ενα κλικ απο το τερμα μειώνεται αισθητά

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το είχα ξανααναφέρει λίγο καιρό πριν αλλά μάλλον δεν το αντιμετώπιζε κανείς. Μου κάνει κατά την ομιλία στιγμιαία παράσιτα αρκετά έντονα και ενοχλητικά όμως. Να είναι από το σήμα, από το δίκτυο ή από το τηλέφωνο και να χρειάζεται επίσκεψη στο service;

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Εγώ θεωρώ σε ποιότητα το καλύτερο ακουστικό που είχα. Έχεις να δοκιμάσεις κάρτα sim από άλλο παρόχο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ σε ποιότητα το καλύτερο ακουστικό που είχα. Έχεις να δοκιμάσεις κάρτα sim από άλλο παρόχο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Θα το κάνω όμως και σε ευχαριστώ. Το θέμα είναι ότι μου το κάνει συνήθως με τη χρήση ακουστικών (είτε ενσύρματων είτε bluetooth) αλλά όχι πάντα. Θέλω να αποφύγω το service. Ελπίζω βέβαια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή όχι να διαπιστωθεί με τη χρήση διαγνωστικού και να μην χρειαστεί να ανοιχθεί η συσκευή.

 

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σας ανοίγει την εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς με ένα πάτημα και δακτυλικο αποτύπωμα?

Την έσβησα την έκανα εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα.

Δεν ενεργοποίητε το ξεκλειδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφονται κουφά για την χρήση της οθόνης να πω ότι

 

ΙΣΧΎΕΙ χωρίς θήκη οτι υπάρχει θέμα, το οποίο όμως περιορίζεται αν συνηθίσεις να μην ακουμπάς το εσωτερικό της παλάμης στην άκρη της οθόνης ταυτόχρονα με το δάχτυλο που γράφει.

Γράφω άνετα με ένα χέρι. Δυσκολεύομαι μόνο αν θέλω να πατήσω κάπου ψηλά αριστερά.

 

ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ ότι χρειάζεται χοντρή θήκη.

Δεν υπάρχει θέμα τόσο με την γνήσια Samsung back cover ούτε καν με την πολύ λεπτή δερμάτινη USAMS.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...