Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για BTU έχει βγει ενημέρωση Μαΐου με την προηγούμενη να είναι το Μάρτιο!

Βέβαια εγώ τις περνάω με Odin γιατί είναι ρουταρισμένο και δεν έχει stock recovery οπότε με ΟΤΑ δεν γίνεται!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οποτε αφου βγηκε για γερμανικο...θα ερθει και σε ελληνικο....ετσι γινεται συνηθως....εκτος αν μας ξεχασει εμας...φιλε μου μηπως ξερεις ποσα mb ειναι...και εαν εχει κατι εκτος απο το security patch....
Link to comment
Share on other sites

Πόσα mb είναι η ενημέρωση μόνη της δεν ξέρω γιατί όπως είπα κατεβάζω όλο το λειτουργικό και το περνάω με Odin.

Διαφορές δεν παρατήρησα ως τώρα!

(Το BTU είναι αγγλικό).

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εξέχασα φορτιστή και καλώδιο στην Κύπρο και αγόρασα άλλα!. Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος χρόνους φόρτισης με αργή και γρήγορη?. Νομίζω ότι αργεί και δεν μπορώ να θυμηθώ πόσο έκανε με τα δικά του. Το τηλέφωνο είναι s7 edge!. Ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Εξέχασα φορτιστή και καλώδιο στην Κύπρο και αγόρασα άλλα!. Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος χρόνους φόρτισης με αργή και γρήγορη?. Νομίζω ότι αργεί και δεν μπορώ να θυμηθώ πόσο έκανε με τα δικά του. Το τηλέφωνο είναι s7 edge!. Ευχαριστώ!.
1ωρα κ 20 λεπτά με γρήγορη κ 1 ώρα με 40 λεπτά με την κανονική φόρτιση. Η διαφορά δηλαδή είναι ένα 20 λεπτό περίπου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

1ωρα κ 20 λεπτά με γρήγορη κ 1 ώρα με 40 λεπτά με την κανονική φόρτιση. Η διαφορά δηλαδή είναι ένα 20 λεπτό περίπου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να υποθέσω ότι λες από 0% 100%.Η κάνω λάθος.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι λες από 0% 100%.Η κάνω λάθος.
Όχι Από το 0%.απο 15 %

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

1ωρα κ 20 λεπτά με γρήγορη κ 1 ώρα με 40 λεπτά με την κανονική φόρτιση. Η διαφορά δηλαδή είναι ένα 20 λεπτό περίπου.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ!.

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi Note 7 θα εχει φρεσκο android και αναβαθμισεις...

Εγω θα χτυπουσα S7 Edge χαλαρα... Ακομα και 3 χρονων συσκευη για μενα ειναι καλυτερη απο καθε Redmi overall....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και βλέπω σημάδια γήρατος στο S7 Edge μου:D Σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με το S9+ η με το LG G7. Αν και θα προσπαθήσω να την καθυστερήσω όσο μπορώ αυτή την μετάβαση.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσφατα δεν ειχαν μπει σε αυτο το ρυθμο ενημερωσης; Ακυρο ακουγεται να τα αφαιρεσουν τοσο γρηγορα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε εξάμηνο να'ναι με καλύπτει εμένα προσωπικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και συμφωνώ με GMF80

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ειναι τιποτα τρομερο... Εχω tablet που εχει να παρει ενημερωση ασφαλειας 3 χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βλακείες προκειμένου να προωήσουν τα επόμενα μοντέλα, αλλά μέχρι να σταματήσουν οι τρύπες και οι γούβες επόμενο samsung δεν παίρνω.

το 7 μου πηγαίνει άψογα κατά τα λοιπά, μόνο στα security updates υπολείπεται.

Link to comment
Share on other sites

βλακείες προκειμένου να προωήσουν τα επόμενα μοντέλα, αλλά μέχρι να σταματήσουν οι τρύπες και οι γούβες επόμενο samsung δεν παίρνω.

το 7 μου πηγαίνει άψογα κατά τα λοιπά, μόνο στα security updates υπολείπεται.

 

Εγώ πάντως διαφωνώ το s10 plus είναι απίστευτο εργαλείο κ πίστεψε με επειδή το είχα το s7 edge κ είναι το μοναδικό που κράτησα κάπου 17 μήνες.. Θα πάθεις πλάκα με το s10 plus όπως είχες πάθει με το 7αρι.. Οκ στο s11 ίσως να είναι μόνο οθόνη κ κάμερες που θα είναι pop up αλλα αξιζει το 10αρι για οθόνη μπαταρία κάμερες

 

Στο 7αρι είχα τη θήκη με τους τηλεφακους που βιδωνουν πάνω στη θήκη κ είχες 3 κάμερες όπως τώρα πολύ μπροστά...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

@tresor_jim

Το 7edge παίζει αλλού ακόμα και σήμερα με τα Lens Kit Cover διότι πολύ απλά εκμεταλλεύεται τον μεγαλύτερο αισθητήρα που έχει αποκλειστικά ο ένας και μόνος φακός (1/2.55'' + μεγάλο μέγεθος 1.4μΜ των πίξελς )οπότε τοποθετώντας τον εκάστοτε προσαρμοζόμενο φακό και χρήση 0IS έχεις και καλύτερη τιμή διαφράγματος 1.7 ;)

σου παραθέτω και τα specs:

S7 edge: 12 MP, f/1.7, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF, OIS

 

s10 plus: 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS

12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom

16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.0µm

 

* αναφέρομαι αποκλειστικά στους φακούς υπέρ ευρυγώνιο με μικρότερη τιμή f και στον τηλεφακό φυσικά

** η σειρά s10 εννοείται πως συνολικά είναι ανώτερη ουδεμία συζήτηση ή αντίρρηση

*** ο καλύτερος υπέρ ευρυγώνιος της αγοράς ενσωματωμένος στην συσκευή είναι των Huawei p30 pr0 & Mate 20 pro με διαφορά όπως φυσικά και οι τηλεφακοί τους.Από κει και πέρα τα samsung τα θεωρώ πιο ολοκληρωμένα κινητά ακόμα και σε ποιότητα συναρμολόγησης ενώ τιμιότατες συσκευές είναι τα Xiaomi.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε έτσι ακριβώς, αυτές οι @ωλοτρυπες δεν παλεύονται χα χα χα
Την ιδια αποψη ειχα και εγω. 3 μερες μετα που πηρα το S10e ειχα ξεχασει για την καμερα.... Δεν ειναι τρυπα πλεον ειναι μερος της οθονης και δεν επηρεαζει πουθενα. Σχεδιαστικα προτιμουσα S8/S9 αλλα ειναι τοσο καλο overall το S10e που ξεχνας τα υπολοιπα....Ειδικα με αυτη την αυτονομια. Πανω απο 40% μπαταρια δεν χαλαω τη μερα και πολλες φορες φτανω και 4 ωρες SOT ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...