Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κρίμα.... Αν θυμάμαι καλά κάποιο μέλος είχε γράψει πριν λίγο σχετικά καιρό ότι αλλαγή οθόνης πακέτο με νέα μπαταρία (& πιθανότατα μαζί με πλακέτα; το ερωτηματικό διότι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) στα 250 ευρώ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μετα απο ελευθερη πτωση.. οθονη αντιο :( ..αν ξερει κανας προσφατος ομοιοπαθης ποσο παει η αντικατασταση ? ... θεσσαλονικη μενω αλλα μηπως συμφερει να το στειλω αλλου :cry::X

 

 

 

Ψήσου για s10. Αλλιώς pocophone είχαν βάλει σε προσφορά.... Στη σμαρτεκ 200 ευρώ πριν λίγο καιρό... Θέλει 250 κανονικά... Οι edge οθόνες βλέπεις....

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 χρόνια στην σαμσουνγκ πλέον αποχωρώ με ανάμεικτα συναισθήματα. Δυστυχώς μουωλειπει η παλιά σαμσουνγκ. Δεν με καλύπτει με τα κινητα που βγάζει. Δεν λέω ότι δεν ειμαι καλα. Μπορεί να είναι τα καλύτερα. Απλά δεν είναι αυτό που ψάχνω. Μετά από ένα νοτε και νοτε 3 ( το οποίο αγαπώ και θεωρω ίσως και καλύτερο που έβγαλε η σαμμυ) και ένα s7 edge που ποτε δεν μουωγεμισε το μάτι, ήρθε η ώρα να δοκιμάσω την τύχη μ αλλου. Ελπίζω η σαμμυ να ξαναγυρίσει στα παλιά και εγω θα επιστρέψω αμέσως. Μέχρι τότε καλα να περνάτε αλάνια εγω παράγω σε δίπλα θρεντ
Link to comment
Share on other sites

Ψήσου για s10. Αλλιώς pocophone είχαν βάλει σε προσφορά.... Στη σμαρτεκ 200 ευρώ πριν λίγο καιρό... Θέλει 250 κανονικά... Οι edge οθόνες βλέπεις....

 

Κρίμα.... Αν θυμάμαι καλά κάποιο μέλος είχε γράψει πριν λίγο σχετικά καιρό ότι αλλαγή οθόνης πακέτο με νέα μπαταρία (& πιθανότατα μαζί με πλακέτα; το ερωτηματικό διότι δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) στα 250 ευρώ!

thanks παιδια μεχρι 200 το φτιαχνω παραπανω θα αρχισω να το σκεφτομαι , ειναι για την συζυγο πλεον εγω περασα στο note 8 προσφατως

αλλα το λυπαμαι να το πεταξω , εχει και φοβερη καμερα ..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια μεχρι 200 το φτιαχνω παραπανω θα αρχισω να το σκεφτομαι , ειναι για την συζυγο πλεον εγω περασα στο note 8 προσφατως

αλλα το λυπαμαι να το πεταξω , εχει και φοβερη καμερα ..

 

 

 

Είναι πολλά τα 200 για μια οθόνη αν κ του είχα αδυναμία παλιά στη συσκευή.. Ψάξε λίγο μέσω fb κάποιο ανεβάζουν πως πουλάνε οθόνες με 100-150 ευρώ.. Θα σ έλεγα αλήθεια να δεις για το pocophone που είναι δυνατή κ καινούργια συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 7 χρόνια στην σαμσουνγκ πλέον αποχωρώ με ανάμεικτα συναισθήματα. Δυστυχώς μουωλειπει η παλιά σαμσουνγκ. Δεν με καλύπτει με τα κινητα που βγάζει. Δεν λέω ότι δεν ειμαι καλα. Μπορεί να είναι τα καλύτερα. Απλά δεν είναι αυτό που ψάχνω. Μετά από ένα νοτε και νοτε 3 ( το οποίο αγαπώ και θεωρω ίσως και καλύτερο που έβγαλε η σαμμυ) και ένα s7 edge που ποτε δεν μουωγεμισε το μάτι, ήρθε η ώρα να δοκιμάσω την τύχη μ αλλου. Ελπίζω η σαμμυ να ξαναγυρίσει στα παλιά και εγω θα επιστρέψω αμέσως. Μέχρι τότε καλα να περνάτε αλάνια εγω παράγω σε δίπλα θρεντ

 

 

 

Νομίζω το s10 αξίζει μια ευκαιρία...

Το s7 edge ήταν πολύ δυνατή συσκευή πριν 3 χρόνια κ ακόμα κρατιέται καλά.. Σίγουρα και σε ακριβό huawei αν πας κομπλέ θα είσαι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

το F1 ? απο καμερα ειναι κοντα στο s7 ?
Βάση dxo έχει καλύτερη βαθμολογία, αλλά έχουν πολλά πράγματα σημασία. Για παράδειγμα, εγώ πήγα από S7 σε G6. Σε γενικές γραμμές, η κάμερα του G6 είναι καλύτερη. Ειδικά με την Google camera έχει απίστευτα καλύτερο dynamic range, ενώ οι φωτογραφίες δίνουν σε όλες τις φάσεις καλύτερη λεπτομέρεια. Ως εδώ όλα καλά, αλλά υπάρχουν και αρνητικά. Σε καμία περίπτωση όμως δεν υπάρχουν οι αστραπιαίες λήψεις του Samsung, που βγάζεις από την τσέπη και πυροβολείς. Auto focus ακαριαίο, μηδενικό shutter lag. Αυτά δεν τα βρήκα στο G6.

 

Τα λέω όλα αυτά, διότι μπορεί να λέμε ότι "το Α κινητό έχει καλύτερη κάμερα από το Β" και να ισχύει, αλλά μπορεί όμως το Α κινητό να έχει κάποια δυνατά σημεία, έτσι ώστε να σου είναι πιο χρήσιμα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η συζητηση και η τροπή που πήρε? Αληθεια, ποιο κινητο θα θεωρουσατε αξιο διαδοχο του S7 μας?

 

Ωραία ερώτηση παλιός ευχαριστημένος κάτοχος s7 edge το μοναδικό που είχα κρατήσει 1μιση χρόνο κ δεν το πούλησα στο τρίμηνο η στο εξάμηνο ίσως κρατήσω 2+το s10 plus μετά πήγα σε s8 plus s9plus αν το budget επιτρέπει αυτή είναι η σειρά

 

S10 plus η s10 όσοι νιωσατε παράξενα όμορφα με s7 edge θα το νιώσετε και με το s10 plus..

Mate 20 Pro η p30pro

Mi9

Mi8 - s9 plus η p20 pro

Pocophone f1

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω s7 edge και mate 20 pro . Το edge απλά δεν το αλλάζω και το έχω μαζί με το lens cover kit με τον ευρυγώνιο και τον τηλεφακό. Λόγω της πλήρης εκμετάλλευσης του 1/2,5'' αισθητήρα αλλά και του 1,7f σε συνδυασμό ότι παραμένει το ois σε αντίθεση με τα τωρινά μοντέλα που δεν έχουν σταθεροποίηση στους ευρυγώνιους(λογικό λόγω των ελαχίστων mm , εδώ δεν έχουν πανάκριβοι ευρυγώνιοι για slr) για μένα παραμένει μια σταθερή αξία σε πολλούς τομείς.

Όλα τα δείγματα τεσταρισμενα σε 27αρα 2Κ οθόνη αναφοράς και κάτοχος τεσσάρων σωμάτων dslr ksi 12 φακών οι μισοί εξ αυτών prime (σταθεροί για τους μη γνώστες).

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από πτώση είναι γεμάτο ρωγμές το πίσω μέρος.

Παράλληλα, έτυχε η οθόνη να βγάλει “burn-in”.

Το πάω στην smartec και ενώ είμαι εντός εγγύησης μου λένε ότι η εγγύηση για το πίσω καπάκι δεν ισχύει, αλλά την οθόνη την αλλάζουν και μαζί και την μπαταρία.

Αλλά για να γίνουν αυτά, θα πρέπει να αλλαχτεί και το πίσω καπάκι αναγκαστικά (πράγμα λογικό καθώς μόλις βγει θα γίνει κομμάτια).

Το ερώτημα είναι το εξής. (βασικά είναι ρητορική ερώτηση )

Αξίζει εν έτει 2019, να δώσεις 70ε για το καπάκι (και στην ουσία καινούργια οθόνη + μπαταρία "άρα «νέο κινητό»"), ή κάνεις υπομονή να πάρεις στο «κοντινό μέλλον» κάτι καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση είναι γεμάτο ρωγμές το πίσω μέρος.

Παράλληλα, έτυχε η οθόνη να βγάλει “burn-in”.

Το πάω στην smartec και ενώ είμαι εντός εγγύησης μου λένε ότι η εγγύηση για το πίσω καπάκι δεν ισχύει, αλλά την οθόνη την αλλάζουν και μαζί και την μπαταρία.

Αλλά για να γίνουν αυτά, θα πρέπει να αλλαχτεί και το πίσω καπάκι αναγκαστικά (πράγμα λογικό καθώς μόλις βγει θα γίνει κομμάτια).

Το ερώτημα είναι το εξής. (βασικά είναι ρητορική ερώτηση )

Αξίζει εν έτει 2019, να δώσεις 70ε για το καπάκι (και στην ουσία καινούργια οθόνη + μπαταρία "άρα «νέο κινητό»"), ή κάνεις υπομονή να πάρεις στο «κοντινό μέλλον» κάτι καινούργιο;

 

Αν πρόθεσή σου είναι το επόμενο κινητό σου (στο κοντινό μέλλον) να έχει γύρω στα 150 με 250 ευρώ, τότε ίσως όχι.

Αν πας για κάτι που θα ξεπερνάει τα 400 - 450 ευρώ, τότε θα μπορούσες να καθυστερήσεις την αγορά λίγο περισσότερο και να δώσεις τώρα τα 70. Κι αυτό βέβαια εφόσον το S7 καλύπτει ακόμα τις ανάγκες σου και έχεις τη διάθεση να το κρατήσεις (π.χ. για ένα εξάμηνο - χρόνο ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ευχαριστημένος είμαι από την κινητάρα, αλλά επειδή έχω χάσει επαφή, δεν ξέρω πόσο καλύτερα είναι τα κινητά του 2019.

(Σαν εμπειρία χρήσης μιλάω πάντα).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα. Είχα το s7 και εγώ και επειδή διαλύθηκε από πτώσεις ήμουν στο ίδιο δίλημμα. Τελικά πήρα το ποκοφον και δεν το μετάνιωσα. Αν θες ρήξεις του μια ματιά.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θα το φτιαχνα. Τώρα αν το έχεις βαρεθεί, θες μια αλλαγή κλπ κλπ τότε αλλάζει το θέμα. Δώσ'το για ανταλλακτικά ότι πιάσει και μετά επιλέγεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Αυτά από έναν χρήστη που δουλεύει καθημερινά και το mate 20pro και το s7 edge σε black onyx. Αγαπημένο κινητακι σε παραδοσιακο πια φορμά 16:9 με εξαιρετική κάμερα ,ειδικά αν γνωρίζεις βάζεις σε σκέψη πολλούς και πολλές με πανάκριβες τωρινές ναυαρχίδες μέχρι ενός σημείου φυσικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πως το να το φτιάξεις ειναι η σωστή επιλογή. Με 70 ευρώ έχεις ένα λειτουργικότατο κινητό το οποίο μπορείς να πουλήσεις μετά(και 70 ευρώ να το πουλήσεις το κόστος για εσένα θα είναι 0). Ενώ τώρα έχεις ένα κινητό με Burn in στην οθόνη και καπάκι πίσω σπασμένο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα το εφτιαχνα, σκέψου θα δωσεις 70 ευρω και θα πάρεις πίσω ενα κινητό που κατα 80-90% θα ειναι καινούργιο, ακόμα και αν πάρεις καινούργιο κινητό θα το εχεις για backup συσκευη.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Vodafone cu και θέλω να ενεργοποιήσω το Wi-Fi calling , πως μπορώ να το κάνω μέσα από το s7 χωρίς την εφαρμογή της Vodafone?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Vodafone cu και θέλω να ενεργοποιήσω το Wi-Fi calling , πως μπορώ να το κάνω μέσα από το s7 χωρίς την εφαρμογή της Vodafone?

 

Υποστηρίζει η Vodafone wifi calling; Νόμιζα μόνο η Cosmote

Διόρθωση, το είδα.

Θεωρητικά το υποστηρίζει, αν έχεις EUR (ίσως και Cosmote) firmware

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το έχω πάρει το τηλέφωνο αλλά δεν έχει eu FW , μπορώ να το αλλάξω εύκολα η είναι βαβούρα;
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να πείτε τη γνώμη σας.

Με μπερδέψατε περισσότερο! Χεχεχεχε! Myphone rulezzzz

 

(To poco είναι τίμιο αλλά τρώει άκυρο λόγω απουσίας NFC.

Οι ανέπαφες πληρωμές μέσω κινητού είναι ένας δρόμος χωρίς επιστροφή…)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω εχω δει απο το sammmobile οτι κυκλοφορησε security patch μαιου για το s7 και s7 edge...το εχει παρει κανενας...η αν εχει κανενας κανενα γερμανικο...
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Γερμανό με επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου το δικό μου. Είχα διαβάσει παλιότερα ότι η συσκευή από εδώ και πέρα θα υποστηρίζεται με τρίμηνα ή εξαμηνα patches. Πιθανόν να κάνω και λάθος όμως κάπου το είχε πάρει το μάτι μου, κάπου το είχα διαβάσει, ίσως κι εδώ...μερικές σελίδες πιο πίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποστ #16357 μερικές σελίδες πιο πίσω στο εδώ νήμα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ετσι ειναι. Τα S7 εχουν μπει στα 3μηναια security updates.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...