Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από S7 πιο πιθανό να πήγαινα σε J7 παρά σε S8 :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Όποιος θέλει να κάνει μετάβαση από s7 edge πάει σε s8 plus η s9 plus η note 8 για να καταλάβει διαφορά σε οθόνη και κάμερα αν πάει στις ίδιες ίντσες στα μικρά θα απογοητευτεί πιστεύω...

 

Φίλε μου σμαρτεκ και όλα θα λυθούν για έναν επιπλέον χρόνο ακόμα.. Και η οθόνη μπαταρία και πλακέτα... Θα έχεις ολοκαίνουριο κινητό μέσα στην ατυχία σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η οθόνη δεδομένου ότι έχεις καμένο pixel αλλάζεται εντός εγγύησης. Το άλλο που παθαίνεις οφείλεται είτε στη μπαταρία (τα έχει παίξει) όπου είναι εκτός εγγύησης γιατί έχει νομίζω ένα έτος είτε στη πλακέτα η οποία είναι εντός εγγύησης. Όπως και να έχει στείλτο στο επίσημο σέρβις που είναι η smartec γιατί δεν μου ακούγονται για software τα θέματα που έχεις

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε takaros31 η αληθεια ειναι πως αρκετες φορες το βραδυ πριν κοιμηθω το βαζω στη φορτιση και το βγαζω το πρωι. το κινητο επειδη φορτιζει σχετικα γρηγορα , μενει ωρες στη φορτιση ενω ειναι ηδη φορτισμενο. Λες να δημιουργηθηκε θεμα απο αυτο?Καπου ειχα διαβασει οτι το S7 εχει προστασια για αυτο το θεμα και για αυτο το εκανα.Το κινητο εχει εγγυηση δυο χρονια και ευτυχως ειμαι εντος.Γιατι κοιταω τις τιμες για αλλαγη οθονης σε χρωμα χρυσο στο σκρουτζ και η φθηνοτερη ξεκιναει απο 250 ευρω:blink:

Δεν ηξερα οτι η smartec ειναι επισημο σερβις της samsung.ευχαριστω για τη πληροφορια φιλε.Θα τους παρω τηλεφωνο σημερα κιολας.

Αν η οθονη οπως λες ειναι εντος εγγυησης σωθηκα!!!Τι να προσεξω να τους πω?Εννοω μηπως μου πουν το αντιθετο και ''τη κατσω τη βαρκα''...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε takaros31 η αληθεια ειναι πως αρκετες φορες το βραδυ πριν κοιμηθω το βαζω στη φορτιση και το βγαζω το πρωι. το κινητο επειδη φορτιζει σχετικα γρηγορα , μενει ωρες στη φορτιση ενω ειναι ηδη φορτισμενο. Λες να δημιουργηθηκε θεμα απο αυτο?Καπου ειχα διαβασει οτι το S7 εχει προστασια για αυτο το θεμα και για αυτο το εκανα.Το κινητο εχει εγγυηση δυο χρονια και ευτυχως ειμαι εντος.Γιατι κοιταω τις τιμες για αλλαγη οθονης σε χρωμα χρυσο στο σκρουτζ και η φθηνοτερη ξεκιναει απο 250 ευρω:blink:

Δεν ηξερα οτι η smartec ειναι επισημο σερβις της samsung.ευχαριστω για τη πληροφορια φιλε.Θα τους παρω τηλεφωνο σημερα κιολας.

Αν η οθονη οπως λες ειναι εντος εγγυησης σωθηκα!!!Τι να προσεξω να τους πω?Εννοω μηπως μου πουν το αντιθετο και ''τη κατσω τη βαρκα''...

 

σχεδόν όλα τα κινητά πλέον σταματάνε να φορτίζουν όταν είναι γεμάτα. Εγώ χρόνια φορτίζω έτσι χωρίς κανένα θέμα. Θα τους πεις οτι έχει ενα καμένο pixel και μια μαύρη κηλίδα και ενδεχομένως να χρειαστεί να βάλεις και ενα χαρτάκι μέσα που να περιγράφει το πρόβλημα και που περίπου βρίσκεται. Επίσης θα τους πεις οτι κάνει random restarts και υπερθερμένεται ουτώς ώστε να ελέγξουν και τυχόν πρόβλημα της πλάκετας ή της μπαταρίας. Το service της εταιρείας είναι εξαιρετικό και θεωρητικά δεν θα έχεις κανένα θέμα. Απλά πριν το στείλεις φρόντισε να πάρεις backup τα δεδομένα σου και να έχεις βάλει στο κουτί και φωτοτυπία της απόδειξης.

 

ΣΜΑΡΤΕΚ Α.Ε.  

 

Διεύθυνση: 7, Φειδιππίδου, Χαϊδάρι 124 61

Ώρες: Ανοιχτά ⋅ Κλείνει στις 5:00 μ.μ.

Τηλέφωνο: 21 0582 0000

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις. Πρώτων γτ δεν μου εμφανίζει το κινητό 4g+ και δεύτερων ώρες ώρες μου κόβετε το mobile data για κάνα μισαωτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις. Πρώτων γτ δεν μου εμφανίζει το κινητό 4g+ και δεύτερων ώρες ώρες μου κόβετε το mobile data για κάνα μισαωτο

 

Συμβαίνει το ίδιο και στης κοπέλας μου το s7 edge με κάρτα cosmote από την Παρασκευή!

Επίσης την Παρασκευή σε κάποιον στην παρέα που βρισκόμουν πάλι με cosmote αλλά δεν είδα με τι τηλέφωνο.

Εμένα με συμβόλαιο cosmote και s7 edge δεν μου έχει τύχει!

Μάλλον κάτι παίζει με την cosmote!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα το ιντερνέτ της cosmote. Και την Παρασκευή και σήμερα έπεσε για κάποιες ώρες

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τα σταθερά είχαν πρόβλημα στην περιοχή μου την Παρασκευή ,λογικά θέμα ΟΤΕ πρέπει να είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει θέμα το ιντερνέτ της cosmote. Και την Παρασκευή και σήμερα έπεσε για κάποιες ώρες

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

 

Αρε Τάκαρε...Στα Samsung βλέπω δεσαμε τελικά μετά από τόσα χρόνια με LG... χα χα χα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε φίλε το τερμάτισαν... Όχι ότι g6-v30 δεν είναι καλά αλλά με ξενέρωσε η εταιρία με την αντιμετώπισή στο g4. Τεσπα σορρυ για το off topic.

 

Στάλθηκε από το Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με το tethering?

Χρησιμοποιούσα μήνες απροβλημάτιστα το tethering και μετά το τελευταίο update δε μπορώ να συνδεθώ από το pc. Κολλάει στο unable to connect κλπ και δεν ξέρω από που να πρώτο ξεκινήσω το troubleshoot..

 

Μόνο το update έκανα σχετικά με αλλαγές τελευταία. Κανένας άλλος κάτι παρόμοιο?

me > you
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote δεν έχει έρθει κανένα update πάντως....

 

ισχύει.

εν το μεταξύ σήμερα αποφάσισε να μην μου εμφανίζει στην οθόνη το widget του καιρού.

Πάω να το ξαναβάλω και μου λέει πως είναι ήδη στην αρχική οθόνη.

Το έκλεισα 2 φορές το κινητο,και πάλι τίποτα.:wacko:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η samsung εδώ και λίγες μέρες πήγε την εγγύηση της μπαταρίας του s7 edge (και μόνο) στα 2 χρόνια, αντί για ένα που ισχύει για τις μπαταρίες άλλων των άλλων συσκευων. Οπότε δεν χρειάζεται να βιαστούμε για αντικατάσταση, τι κρατάμε όσο πάει κ τι αλλάζουμειταν πάει στο τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Η samsung εδώ και λίγες μέρες πήγε την εγγύηση της μπαταρίας του s7 edge (και μόνο) στα 2 χρόνια, αντί για ένα που ισχύει για τις μπαταρίες άλλων των άλλων συσκευων. Οπότε δεν χρειάζεται να βιαστούμε για αντικατάσταση, τι κρατάμε όσο πάει κ τι αλλάζουμειταν πάει στο τέρμα.

 

Αυτο ειναι επισημο; απο που η πληροφορηση;

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο και η πληροφοριση έρχεται απευθείας από Samsung Hellas.

Όποιος επιθυμεί, μπορεί να το επιβεβαιώσει σε οποιοδήποτε επίσημο service η με τη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο και η πληροφοριση έρχεται απευθείας από Samsung Hellas.

Όποιος επιθυμεί, μπορεί να το επιβεβαιώσει σε οποιοδήποτε επίσημο service η με τη Samsung.

 

Ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση. Μαθαμε γιατι; οντως πολλοι που ειχαν επισκεφτει σερβις για ασχετο πραγμα αλλαχτηκε και η μπαταρια τους ...δεν το ηξερα οτι επισημα πηγε η εγγυηση στα 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το γιατί δεν το γνωρίζω. Η μπαταρία πάντως δεν έχει κάποιο πρόβλημα, απλά σε κάποιες εργασίες (όπως πχ αλλαγή οθόνης), λόγω κατασκευής της συσκευής και για λόγους ασφαλειας θα αλλαχθεί υποχρεωτικά κ η μπαταρία. Δεν γίνεται για κάποιο άλλο λόγο.

Η νέα εγγύηση ισχύει περίπου καμιά 10ρια μέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί, αλλά αγορασμένο S7 Edge duos(UAE ) απο eglobalcentral.de καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα?

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μετά απο 1 χρόνο αλλά λέω..

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί, αλλά αγορασμένο S7 Edge duos(UAE ) απο eglobalcentral.de καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα?

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μετά απο 1 χρόνο αλλά λέω..

 

Όχι .

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει απαντηθεί, αλλά αγορασμένο S7 Edge duos(UAE ) απο eglobalcentral.de καλύπτεται απο την εγγύηση στην Ελλάδα?

Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μετά απο 1 χρόνο αλλά λέω..

 

ούτε καν το αγγίζει η αντιπροσωπεία ακόμα και με πληρωμή...:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο update σημερα. 38 ΜΒ

 

Ήρθε και σε μένα, επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου, πορτογαλικό το κινητό μου. Μπράβο στην Sammie που το υποστηρίζει 2 χρόνια μετά, καμία σχέση με την lg (5 ναυαρχιδες της είχα παλιότερα). Δηλώνω πέραν από ακρως ευχαριστημένος από την εταιρεία, εντυπωσιασμένος θα έλεγα, καμία σχέση με παλιότερες υλοποιήσεις (βλ. S4,S5) γι' αυτό και έχω πάρει και το s8 plus, τελείως απροβλημάτιστα κινητά με δυνατά χαρτιά την εξαιρετική κατασκευή & συναρμολόγηση τους, premium υλικά, αδιάβροχα με σούπερ κάμερες και τις κορυφαίες οθόνες. Λατρεύω το περιβάλλον χρήσης τους και η συσκευή είτε η μία είτε η άλλη δεν μου έχει κολλήσει ποτέ, δεν ξέρω τι πάει να πει κρασσάρισμα... βέβαια δεν χρησιμοποιώ σαβούρα applications μόνο τα απαραίτητα, χρήσιμα & έξυπνα application.

Εάν δεν είχε τόσο δυνατά specs το Huawei P20 pro εννοείται πως θα πήγαινα για s9 plus... ίδωμεν.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...