Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αν το πάω σε σμαρτεκ Αθήνα τη Δευτέρα για μπαταρία αν έχει πέσει πολύ θα την αλλάξω και λογικά για οθόνη γιατι βλέπω μια ελαφρια γραμμούλα στη μέση κ αφού έχω εγγύηση λέω να τα φτιάξω. να υπάρχουν οθόνες; θα το πάρω όντως σε καμία ώρα; γιατί το θέλω σύντομα υπάρχουν σε πολλες περιοχές; εγώ Καισαριανή κ ζωγράφου θα είμαι

 

Πάρε τηλέφωνο αύριο πρωί και ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην οθόνη αναμονής, ενώ έχει αναγνωρίσει ότι είμαι στο εξωτερικό με ροαμινγκ, δεν εμφανίζεται σωστά η ώρα Ελλάδος, ενώ εμφανίζει σωστά την ώρα στη χώρα που βρίσκομαι.

Δείχνει ακριβώς την ίδια, παρόλο που είμαι στη Γερμανία (μια ώρα πίσω) τη στιγμή που έχω όλες τις ρυθμίσεις ώρας στο αυτόματο..

Έχει άλλος παρατηρήσει αυτό το πρόβλημα; Πώς λύνεται;

 

κι εγω το ιδιο ειχα στη Γαλλία , ισως φταει το light saving time zone?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Μα και η Ελλάδα και η Γερμανία και η Γαλλία εφαρμόζουν την θερινή ώρα με τους ίδιους ακριβώς κανόνες...
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο ειχα στη Γαλλία , ισως φταει το light saving time zone?

 

Ρυθμίσεις > Γενική Διαχείριση > Ημερομηνία και ώρα > Επιλογή ζώνης ώρας και επιλέγεις GMT+03:00 Θερινή ώρα ανατολικής ευρώπης

Είχα το ίδιο θέμα πριν μερικές μέρες που ήμουν Αγγλία.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Αν φορμαριστει νομίζω πως η Google απαιτεί το Google account με το οποίο είχε γίνει ενεργοποίηση της συσκευής πρώτη φορά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα.... και αυτό αν ξέρεις υπάρχει εύκολος τρόπος να το περάσεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και συγνωμη για την ερωτηση αν ειναι χιλιοειπωμενη,

υπαρχει προγραμμα κατι που να μου κανει debloat το κινητο διχως ρουτ και διχως να μου καψει την εγγυηση; σ7 απλο.

Ειναι της δουλειας και εχω περιορισμενες δυνατοτητες για ρουτ κλπ αλλα ειναι κριμα να εχει ενα σκασμο εφαρμογες μεσα που δεν εχω ανοιξει ποτε και ουτε προκειται. :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και συγνωμη για την ερωτηση αν ειναι χιλιοειπωμενη,

υπαρχει προγραμμα κατι που να μου κανει debloat το κινητο διχως ρουτ και διχως να μου καψει την εγγυηση; σ7 απλο.

Ειναι της δουλειας και εχω περιορισμενες δυνατοτητες για ρουτ κλπ αλλα ειναι κριμα να εχει ενα σκασμο εφαρμογες μεσα που δεν εχω ανοιξει ποτε και ουτε προκειται. :(

Package Disabler Pro

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πτώση στην απόδοση της μπαταρίας με την τελευταία ενημέρωση της cosmote?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πτώση στην απόδοση της μπαταρίας με την τελευταία ενημέρωση της cosmote?

 

και εγω την παρατηρησα και μαλιστα μεγαλη πτωση. ελπιζω να διορθωθει με επομενο update

Link to comment
Share on other sites

και εγω την παρατηρησα και μαλιστα μεγαλη πτωση. ελπιζω να διορθωθει με επομενο update

 

εντομεταξύ.δεν δείχνει και τι την τρώει.

Απλά βγάζει λιγότερες ώρες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λιγα ποστ πριν γραφουν το αντιθετο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγα ποστ πριν γραφουν το αντιθετο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το είδα,απλά επειδή βλέπω ακριβώς το αντίθετο,είπα να ρωτήσω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

είμαι νέο μέλος στη samsung παρέα. Όταν παίρνω τηλ έχει επιλογή και βίντεο κλίσης . Αυτή η λειτουργία χρησιμοποιεί δεδομένα, wifi (ή data) , ή είναι δωρεάν από samsung σε samsung
Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα.Ρωταω αν τρωει χρονο ομιλιας η καρτα ,αν χρησιμοποιει δεδομενα ή wifi , ή αν ειναι εντελως δωρεαν απο σαμι σε σαμι
Link to comment
Share on other sites

το είδα,απλά επειδή βλέπω ακριβώς το αντίθετο,είπα να ρωτήσω.

 

Εγώ παντός πριν την αναβάθμιση της cosmote είχα απογοητευτεί νόμιζα ότι κάτι έχει η μπαταρία, με το τελευταίο update βλέπω σημαντική βελτίωση. Με την ίδια χρήση πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι το δοκιμασα.Ρωταω αν τρωει χρονο ομιλιας η καρτα ,αν χρησιμοποιει δεδομενα ή wifi , ή αν ειναι εντελως δωρεαν απο σαμι σε σαμι

Τρώει μόνο χρόνο ομιλίας όπως μια απλή κλήση δυστυχώς μόνο η samsung έχει αυτή τη δυνατότητα οι άλλες την αφαίρεσαν από version 4 android και μετά.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τρώει μόνο χρόνο ομιλίας όπως μια απλή κλήση δυστυχώς μόνο η samsung έχει αυτή τη δυνατότητα οι άλλες την αφαίρεσαν από version 4 android και μετά.

 

δηλαδη σε περιπτωση που διαθετω δωρεαν λεπτα προς ολους,τοτε καταναλωνει αυτα χωρις καν να εχω wifi ή δεδομενα ανοιχτα ;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σε περιπτωση που διαθετω δωρεαν λεπτα προς ολους,τοτε καταναλωνει αυτα χωρις καν να εχω wifi ή δεδομενα ανοιχτα ;

Νομίζω πως πρέπει να έχεις ανοικτά τα data. Αλλά καταναλώνει δωρεάν λεπτα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με ιταλικο s7 edge με την τελευταια αναβαθμιση δεν ειχα προβλημα. Μετα απο μερικες μερες εκανα hard reset kai wipe data και μολις το σεταρα ειδα οτι ρουφουσε λιγο πιο γρηγορα την μπαταρια. Εκανα παλι αλλες 2 φορες wipe και παλι τα ιδια. Ελπιζω με update να ισιωσει. Να περασω καποια αλλη official ? Παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Γενική Διαχείριση > Ημερομηνία και ώρα > Επιλογή ζώνης ώρας και επιλέγεις GMT+03:00 Θερινή ώρα ανατολικής ευρώπης

Είχα το ίδιο θέμα πριν μερικές μέρες που ήμουν Αγγλία.

 

Σύμφωνοι, έτσι φτιάχνει. Όμως έτσι δεν είναι πια ενεργοποιημενη η αυτοματη ρύθμιση ώρας, και αρα δεν διορθώνεται το bug...

Link to comment
Share on other sites

Με ιταλικο s7 edge με την τελευταια αναβαθμιση δεν ειχα προβλημα. Μετα απο μερικες μερες εκανα hard reset kai wipe data και μολις το σεταρα ειδα οτι ρουφουσε λιγο πιο γρηγορα την μπαταρια. Εκανα παλι αλλες 2 φορες wipe και παλι τα ιδια. Ελπιζω με update να ισιωσει. Να περασω καποια αλλη official ? Παιζει ρολο?
Καλυτερα μην μπεις σε τετοια διαδικασια καθως τπτ δεν ειναι δεδομενο. Με την ιδια ρομ αν διαβασεις παραπανω υπαρχουν διαφορετικα αποτελεσματα... Εμενα ειναι Ελβετικο και ρουφαει λιγο παραπανω μπαταρια απο οτι πριν το τελευταιο update (22.8 το τελευταιο). Πχ σε λειτουργει πτησης το βραδυ χανει 4% ενω πριν εχανε 1-2 %...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 χρονο χρησης τι λεει η μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 13 μήνες, όμως δεν πρέπει να του έχω κάνει πάνω από 150 - 160 φορτίσεις συνολικά και πάντοτε σε κανονική φόρτιση όχι ταχεία φόρτιση. Θα έλεγα ότι είναι σε άριστη κατάσταση και συνολικά περισσότερο καταναλώνει το κινητό όταν είναι σε δραστηριότητα κλήσεων παρά σε άλλες λειτουργίες. Όταν το χρησιμοποιώ δίχως SIM card φτάνει τις 9 + ώρες οθόνη σε διάστημα 5 ημερών περίπου ( ένα κύκλο φόρτισης) ενώ με SIM card και αρκετές ώρες κλήσεων περίπου 4 + φτάνει τις 5 μισή ώρες οθόνη σε 48ωρη χρήση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από skroutz, και είναι μια χαρά. Υπάρχει εφαρμογή που διαβάζει αν είναι refurbished και βλέπεις και ημερομηνία κατασκευής

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, ποια είναι αυτή η εφαρμογή, η Phone INFO *Samsung*;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ποια είναι αυτή η εφαρμογή, η Phone INFO *Samsung*;
Ναι για αυτή μιλάω.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...