Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω μια εφαρμογή όπως έχει το νέο iPhone που είναι μαύρο το σκηνικό πίσω απτή photo κ δείχνει επαγγελματική

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Την περασμένη εβδομάδα είχα περάσει την ρομ της cosmote.

Είδα χθες στο sammobile,ότι έχει βγει και πιο καινούρια έκδοση,αλλά δεν μου ήρθε εμένα.

Στο Odin,είχα περάσει όλα τα αρχεία της ρομ(BL,AP,CP,CSC).

Αυτός δεν είναι ο τρόπος για να έχουμε ΟΤΑ ή θυμάμαι κάτι λάθος;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα οθόνη στο s7 edge. Το πήγα εχθές στο service στην Πάτρα και σήμερα ήταν με νέα οθόνη και νέα μπαταρία. Όλα στα πλαίσια της εγγύησης δωρεάν. Όλα ήταν άψογα. Για να μη λέμε μόνο τα αρνητικά των service.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Βρε παιδια ενα περιεργο πραμα μου συμβαινει... Εχω ανοικτο wi fi kai ολες οι ειδοποιησεις απο facebook-email, μου ερχονται μονο οταν ανοιξω την οθονη ενω ειναι σε λειτουργια η συσκευη. Εκτος εαν ετσι ειναι, αλλα μου φαινεται οτι παλαιοτερα δουλευε αλλιως.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση στα παιδιά που δουλεύουν την εφαρμογή QuickPic για την προβολή φωτογραφιών και βίντεο! Έχετε παρατηρήσει π.χ. στις φώτο της κάμερας να φαίνονται τα χρώματα αρκετά πιο κορεσμένα και ζεστά σχετικά με την μαμά εφαρμογή συλλογής;

Βγάζω, για παράδειγμα, φωτογραφίες, ειδικά πρόσωπα, σε χαμηλό φωτισμό και με την εφαρμογή QuickPic τα χρώματα φαίνονται πολύ κορεσμένα, σχεδόν αφύσικα!! Ενώ αν ανοίξω την ίδια φώτο με την μαμά συλλογή, έχει πιο φυσικά χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και πιο συγκεκριμένα στην διαχείριση συσκευής - ασφάλεια, ενεργοποίησα την ασφάλεια συσκευής. Χωρίς να έχω διαπιστώσει έστω και κάποια καθυστέρηση, λαγκ στην συσκευή, γίνεται να την απενεργοποιήσω πάλι, μιας και δεν μου βγάζει επιλογή απενεργοποιήσης;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Βρε παιδια ενα περιεργο πραμα μου συμβαινει... Εχω ανοικτο wi fi kai ολες οι ειδοποιησεις απο facebook-email, μου ερχονται μονο οταν ανοιξω την οθονη ενω ειναι σε λειτουργια η συσκευη. Εκτος εαν ετσι ειναι, αλλα μου φαινεται οτι παλαιοτερα δουλευε αλλιως.

 

Μπες στο wifi και πατα πανω δεξια την επιλογη "Συνθετες", τσεκαρε την επιλογη 'Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi...' να ειναι στο ΠΑΝΤΑ.

ισως εκει ειναι το προβλημα σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τουμπα με την μουρη χθες απο 70 ποντους χωρις θηκη η τζαμακι. Επεσε σε πλακα πεζοδρομιου... Ευτυχως δεν επαθε απολυτως τιποτα....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο wifi και πατα πανω δεξια την επιλογη "Συνθετες", τσεκαρε την επιλογη 'Διατηρηστε ενεργοποιημενο το wifi...' να ειναι στο ΠΑΝΤΑ.

ισως εκει ειναι το προβλημα σου.

Ευχαριστω θα το αλλαξω γιατι ητανε << Κατά τη φόρτιση>>

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και πιο συγκεκριμένα στην διαχείριση συσκευής - ασφάλεια, ενεργοποίησα την ασφάλεια συσκευής. Χωρίς να έχω διαπιστώσει έστω και κάποια καθυστέρηση, λαγκ στην συσκευή, γίνεται να την απενεργοποιήσω πάλι, μιας και δεν μου βγάζει επιλογή απενεργοποιήσης;

 

Κάποια βοήθεια - απάντηση?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια - απάντηση?
Λιγο που κοιταξα τωρα δεν βλεπω επιλογη να την απενεργοποιησεις.Ομως γιατι δεν την θες;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Όσο λιγότερα τρέχουν από πίσω ...τοσο καλύτερα :) πάντως ήθελα περισσότερο να γνωρίζω αν όντως απενεργοποιείται κι αν τρέχει συνέχεια στο...παρασκηνιο ή όποτε το βάζουμε εμείς και σκαναρει...

Το ενεργοποίησα χτες γιατί διαβάζοντας κάτι άρθρα πάτησα κατά λάθος κάτι διαφημιστικά με τα κλασσικά λινκ που σε παραπέμπουν σε πιθανούς ιούς κλπ ( ότι και καλά έχει προσβληθεί η συσκευή) και είπα να το ενεργοποιήσω... περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους κι αφού είδα ότι είναι Οκ το κινητό όπως περίμενα βέβαια, θέλησα μετά να το απενεργοποιήσω όμως όπως αναφέρεις κι εσύ δεν υπάρχει η επιλογή για απενεργοποιήση.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση ✌

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά έλεγα μην επιβαρυνθεί η συσκευή, όμως τελικά δεν βλέπω την παραμικρή διαφορά στην λειτουργία της συσκευής ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

έχω από δεύτερο χέρι το κινητό μοιάζει με φωτοτυπία η απόδειξη που έχω απτό Γερμανό. αν θελήσω να πάω να αλλάξω μπαταρία με τα 20 +ευρώ κ οθόνη στη σμαρτεκ πρέπει να έχω την ρομ όπως το αγόρασα γιατί έχω βάλει μια αγγλική από όταν ήταν να πάρουμε νουγκατ και πως την βρίσκω να την περάσω; θα φάω άκυρο σίγουρα στη σμαρτεκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

έχω από δεύτερο χέρι το κινητό μοιάζει με φωτοτυπία η απόδειξη που έχω απτό Γερμανό. αν θελήσω να πάω να αλλάξω μπαταρία με τα 20 +ευρώ κ οθόνη στη σμαρτεκ πρέπει να έχω την ρομ όπως το αγόρασα γιατί έχω βάλει μια αγγλική από όταν ήταν να πάρουμε νουγκατ και πως την βρίσκω να την περάσω; θα φάω άκυρο σίγουρα στη σμαρτεκ
Και εγώ με αγγλική πήγα στην σμαρτεκ, δεν έχει θέμα. Απλά επειδή γίνεται υποχρεωτικά επαναφορά θα το πάρεις πίσω με την ρομ που ειχε όταν το αγορασες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη εβδομάδα είχα περάσει την ρομ της cosmote.

Είδα χθες στο sammobile,ότι έχει βγει και πιο καινούρια έκδοση,αλλά δεν μου ήρθε εμένα.

Στο Odin,είχα περάσει όλα τα αρχεία της ρομ(BL,AP,CP,CSC).

Αυτός δεν είναι ο τρόπος για να έχουμε ΟΤΑ ή θυμάμαι κάτι λάθος;

Κάποιος,κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος,κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σωστα, αυτος ειναι. Ή περιμενεις, ή κατεβαζεις τη νεοτερη και την περνας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστα, αυτος ειναι. Ή περιμενεις, ή κατεβαζεις τη νεοτερη και την περνας.
Ευχαριστώ

Πρέπει να κάνω πάλι όλη την διαδικασία και να στήσω από την αρχη;Η περνάω το πρώτο αρχείο και καθαρισα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.Μετά το τελευταίο firmware update αν και μικρό η μπαταρία μου επανήλθε στα αρχικά και (ικανοποιητικά) επίπεδα της.5+ ώρες sot κλπ κλπ.Εχω να αναφέρω οτι δεν ξαναπέρασα τίποτα απο package disabler pro ή accuBattery και ομολογώ πως μόνο καλό ήταν αυτό για την συσκευή.Πλεον ακόμα και με 5 αστέρια στο playstore δεν είναι να κάνεις εγκατάσταση μερικές "σαβούρες".Πολλές από τις εφαρμογές αυτού του είδους έκαναν calibration στην μπαταρία με αποτέλεσμα να χάνει τα δικά της καλά στοιχεία.Αν και μικρό το update εμένα μου βελτίωσε την μπαταρία.Απο σημεία που χαροπάλευε το κινήτο με 3 ώρες οθόνη σήμερα το έβαλα 2η φόρτιση στο 15 % στα 5.10 sot με download 2 ώρες και 4g 2 ώρες download.Προσπαθώ να παραθέσω screenshot αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Υ.Γ: Όσοι έχετε θέματα με την μπαταρία κάντε το τελευταίο update(cosmote πάντα) και μην εγκαταστήσετε τίποτα που δήθεν βοηθάει.Σε 2 συσκευές edge κ εμένα και του αδερφού μου το package disabler δεν πρόσφερε τίποτα και το accuBattery μόνο "ζημιά" μας έκανε.Η συσκευή είναι "μαμά" με ότι εφαρμογές χρησιμοποιώ σε daily use(Πραγματοποίησα samsung backup και τις μόνες εφαρμογές που δεν εγκατέστησα ήταν αυτές που ανέφερα πιο πάνω).Ελπίζω να βοήθησω και συγγνώμη που αναφέρομαι στο θέμα τις μπαταρίας και ξέφυγα απο το θέμα των τελευταίων ποστ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

Εχω ακουσει πολλά καλά σχολια για το service στο Χαιδάρι , κάτι σε πιο κέντρο ή βορεια με 1 ωρα service υπάρχει ;

 

 

Σας ευχαριστώ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.Μετά το τελευταίο firmware update αν και μικρό η μπαταρία μου επανήλθε στα αρχικά και (ικανοποιητικά) επίπεδα της.5+ ώρες sot κλπ κλπ.Εχω να αναφέρω οτι δεν ξαναπέρασα τίποτα απο package disabler pro ή accuBattery και ομολογώ πως μόνο καλό ήταν αυτό για την συσκευή.Πλεον ακόμα και με 5 αστέρια στο playstore δεν είναι να κάνεις εγκατάσταση μερικές "σαβούρες".Πολλές από τις εφαρμογές αυτού του είδους έκαναν calibration στην μπαταρία με αποτέλεσμα να χάνει τα δικά της καλά στοιχεία.Αν και μικρό το update εμένα μου βελτίωσε την μπαταρία.Απο σημεία που χαροπάλευε το κινήτο με 3 ώρες οθόνη σήμερα το έβαλα 2η φόρτιση στο 15 % στα 5.10 sot με download 2 ώρες και 4g 2 ώρες download.Προσπαθώ να παραθέσω screenshot αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Υ.Γ: Όσοι έχετε θέματα με την μπαταρία κάντε το τελευταίο update(cosmote πάντα) και μην εγκαταστήσετε τίποτα που δήθεν βοηθάει.Σε 2 συσκευές edge κ εμένα και του αδερφού μου το package disabler δεν πρόσφερε τίποτα και το accuBattery μόνο "ζημιά" μας έκανε.Η συσκευή είναι "μαμά" με ότι εφαρμογές χρησιμοποιώ σε daily use(Πραγματοποίησα samsung backup και τις μόνες εφαρμογές που δεν εγκατέστησα ήταν αυτές που ανέφερα πιο πάνω).Ελπίζω να βοήθησω και συγγνώμη που αναφέρομαι στο θέμα τις μπαταρίας και ξέφυγα απο το θέμα των τελευταίων ποστ.

Ποσο καιρο εχεις το κινητο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέτε ρε παιδιά η accubattery να καταναλώνει παραπάνω όντως;;; Την βγάζω κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6μηνης απουσιας με το s7 edge σκεφτομαι να το αγορασω παλι αλλα μεταχειρισμενο ,εχω μια απορια οσο αφορα τις καθετες ροζ γραμμες που βγαζει σε μερικες συσκευες ,αυτο που οφειλετε; σε καποια συγκεκριμενα μοντελα; σε πεσιμο της συσκευης; εμφανιζετε στα καλα καθουμενα;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6μηνης απουσιας με το s7 edge σκεφτομαι να το αγορασω παλι αλλα μεταχειρισμενο ,εχω μια απορια οσο αφορα τις καθετες ροζ γραμμες που βγαζει σε μερικες συσκευες ,αυτο που οφειλετε; σε καποια συγκεκριμενα μοντελα; σε πεσιμο της συσκευης; εμφανιζετε στα καλα καθουμενα;

 

Καποιες παρτιδες ειχανε αυτο το θεμα. Αν θυμαμαι καλα οσες ειναι μετα τον 11/ 2016 δεν το παρουσιασανε. Ακομα ομως και σε αυτες τις παρτιδες δεν το παρουσιαζανε ολα. Να εχεις οπωσδηποτε αποδειξη ετσι ωστε οτι και να γινει να εισαι ησυχος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...