Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Disconnect for Samsung...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιο link (έστω με pm)? Ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτό που είναι για τον browser της Samsung?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποιο link (έστω με pm)? Ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτό που είναι για τον browser της Samsung?
Νομίζω αναφέρεται σε αυτό. 8c51094f8077484b634bc9685f7fa4f4.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε Αυτό.. ..

 

http://www.samsungapps.com/appquery/appDetail.as?appId=com.disconnect.samsungcontentblocker&cntyTxt=202&equipID=SM-G935F

 

Το άλλο έχει και 22€... :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link (έστω με pm)? Ή μήπως αναφέρεσαι σε αυτό που είναι για τον browser της Samsung?

Αυτό είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω επιλεγμένο το quick charge και με τον original φορτιστή βλέπω οτι το κινητό τραβάει ~1000mA κατά τη φόρτιση.(app Ampere)

εσάς πόσο τραβάει κατά μ.ο.?

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να έχω επιλεγμένο το quick charge και με τον original φορτιστή βλέπω οτι το κινητό τραβάει ~1000mA κατά τη φόρτιση.(app Ampere)

εσάς πόσο τραβάει κατά μ.ο.?

 

Φυσιολογικό είναι να τραβάει τόσο σε αργή φόρτιση εάν αναλογιστούμε ότι και ο φορτιστής του βγάζει μέχρι 2.0Α στα 5.3V

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω να ανοιγοκλείνω τις συνδεσιμότητες για να μου φτουράει η μπαταρία

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Ανάλογα την χρήση που κάνεις πιστεύω ότι θα σε βγάζει. Αν δηλαδή τα έχεις όλα ανοιχτα και είναι συνδεδεμένο στο δορυφόρο συνέχεια δε θα σε βγάλει. Πχ ανοίγεις instagram και συνδέεται σε δορυφόρο.. Τραγικό για μένα αυτές οι εφαρμογές πριν καν ζητήσεις να σε βρει να δουλέψουν δορυφόρο. Από την άλλη όταν πήρα s7 edge την πρώτη εβδομάδα πήγα πεζοπορία 7 ώρες με ανοιχτό sports tracker και πάνω από 120-150 φωτό και βίντεο και γύρισα σπίτι με 50%.. Αυτά περισυ Μάιο. Επίσης παίζει ρόλο η εποχή. Τώρα θα έχεις μειωμένη αυτονομία σε σχέση με το χειμώνα..λόγω θερμοκρασίας και μεγάλης ημέρας. Πάντως το s8 plus ίσως είναι και καλύτερο σε αυτονομία αν θες να επενδύσεις μια και καλή για κάνα 2 χρόνια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση που κάνεις πιστεύω ότι θα σε βγάζει. Αν δηλαδή τα έχεις όλα ανοιχτα και είναι συνδεδεμένο στο δορυφόρο συνέχεια δε θα σε βγάλει. Πχ ανοίγεις instagram και συνδέεται σε δορυφόρο.. Τραγικό για μένα αυτές οι εφαρμογές πριν καν ζητήσεις να σε βρει να δουλέψουν δορυφόρο. Από την άλλη όταν πήρα s7 edge την πρώτη εβδομάδα πήγα πεζοπορία 7 ώρες με ανοιχτό sports tracker και πάνω από 120-150 φωτό και βίντεο και γύρισα σπίτι με 50%.. Αυτά περισυ Μάιο. Επίσης παίζει ρόλο η εποχή. Τώρα θα έχεις μειωμένη αυτονομία σε σχέση με το χειμώνα..λόγω θερμοκρασίας και μεγάλης ημέρας. Πάντως το s8 plus ίσως είναι και καλύτερο σε αυτονομία αν θες να επενδύσεις μια και καλή για κάνα 2 χρόνια

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ζαχαρώνω το s8+ αλλά νομίζω πως κάπου διάβασα ότι ζεσταίνετε ή μου φαίνεται;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ζαχαρώνω το s8+ αλλά νομίζω πως κάπου διάβασα ότι ζεσταίνετε ή μου φαίνεται;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

 

Νάσαι καλά. Δε θα το έλεγα. Το είδα ότι κάποιος το έλεγε αλλά δε νομίζω ότι ισχύει γενικά. Μπορεί κάποιος να έχει θέμα απλά ή να εννοεί έξω με τη ζέστη. Γενικά έχει άριστη συμπεριφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά. Δε θα το έλεγα. Το είδα ότι κάποιος το έλεγε αλλά δε νομίζω ότι ισχύει γενικά. Μπορεί κάποιος να έχει θέμα απλά ή να εννοεί έξω με τη ζέστη. Γενικά έχει άριστη συμπεριφορά

Τέλεια :cool:

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα με την ζέστη και το 7άρι ζεσταίνεται.Λογικό δεν είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανάλογα την χρήση που κάνεις πιστεύω ότι θα σε βγάζει. Αν δηλαδή τα έχεις όλα ανοιχτα και είναι συνδεδεμένο στο δορυφόρο συνέχεια δε θα σε βγάλει. Πχ ανοίγεις instagram και συνδέεται σε δορυφόρο.. Τραγικό για μένα αυτές οι εφαρμογές πριν καν ζητήσεις να σε βρει να δουλέψουν δορυφόρο. Από την άλλη όταν πήρα s7 edge την πρώτη εβδομάδα πήγα πεζοπορία 7 ώρες με ανοιχτό sports tracker και πάνω από 120-150 φωτό και βίντεο και γύρισα σπίτι με 50%.. Αυτά περισυ Μάιο. Επίσης παίζει ρόλο η εποχή. Τώρα θα έχεις μειωμένη αυτονομία σε σχέση με το χειμώνα..λόγω θερμοκρασίας και μεγάλης ημέρας. Πάντως το s8 plus ίσως είναι και καλύτερο σε αυτονομία αν θες να επενδύσεις μια και καλή για κάνα 2 χρόνια

 

ότι σε βγάζει σε βγάζει.

το δύσκολο είναι να συνδυαστεί αυτή η αυτονομία με μεγάλο sot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα με την ζέστη και το 7άρι ζεσταίνεται.Λογικό δεν είναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ότι σε βγάζει σε βγάζει.

το δύσκολο είναι να συνδυαστεί αυτή η αυτονομία με μεγάλο sot.

Βέβαια πετυχαίνεις και αυτο.

817b1c061adf305ba37f7bcd5bcc1811.jpg6e7f6e1cb66fb35fb2c72bb78399c1c0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχει κανεις καμια ιδεα για substratum για non-root s7 edge;

Εννοω απο που το βρισκουμε και τι θα χρειαστει να ξερω για την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να ρυθμίσω το κινητό να ανοίγει το WiFi στο σπίτι και εκτός να δουλεύει με τα δεδομένα? Στο g4 που είχα γινόταν.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά προγράμματα στο play για αυτό. Automatic, automated ψάξε κάπως έτσι θα τα βρεις.

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε Αυτό.. ..

 

http://www.samsungapps.com/appquery/appDetail.as?appId=com.disconnect.samsungcontentblocker&cntyTxt=202&equipID=SM-G935F

 

Το άλλο έχει και 22€... :p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό κάνει block μόνο τις διαφημίσεις στο browser της Samsung? Για τις εφαρμογές υπάρχει κάτι ή η μόνη λύση είναι root?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω κανει...εχω και τα δεδομενασυνεχεια ανοιχτα...δεν με προβληματιζει πολυ ακομα....

 

Το έλυσα το θέμα φίλε μου , πήγα στο service της Samsung και μου πέρασαν πάλι το τελευταίο update .

Link to comment
Share on other sites

56c4e9f3c45448c31f20ad759405206c.jpgΠαιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος με Αυτό? Μου το βγάζει όταν είμαι στον browser της samsung και μάλλον είναι από την εφαρμογή samsung pass με τους κωδικούς, γιατί και όταν πηγαίνω εκεί μέσα από τις ρυθμίσεις, φαίνεται σαν να είμαι Αποσυνδεδεμένος. Μόλις πατάω να συνδεθώ πάλι κολλάει όλο το κινητό και μετά από λίγο πετάει πάλι αυτό το μήνυμα.

 

Επειδή η συσκευή είναι από Dubai η dual έκδοση κι επειδή με ενδιαφέρει το volte να περάσω την ρομ της cosmote να διορθωθεί και αυτό το πρόβλημα? Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω τουλάχιστον να αποφύγω πάλι το στήσιμο από την αρχή? Ευχαριστώ Για τον χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by noter
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά προγράμματα στο play για αυτό. Automatic, automated ψάξε κάπως έτσι θα τα βρεις.

 

Sent from my SM-G9550 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ, το automate κάνει μια χαρά τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που είναι το voLTE της Nougat με Cosmote firmware; Πέρασα το τελευταίο cosmote firmware με odin αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά την ρύθμιση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που είναι το voLTE της Nougat με Cosmote firmware; Πέρασα το τελευταίο cosmote firmware με odin αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά την ρύθμιση!

Ρυθμίσεις, συνδέσεις, δίκτυα κινητής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε καν η ρύθμιση. Ξανά πέρασα το update με το smart switch και εμφανίστηκε κανονικά. Πριν που κοίταξα εξαφανίστηκε ξανά. Τι είναι αυτό πάλι;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία όταν πάω να ξεκλειδώσω με το. Αποτύπωμα την πρώτη φορά μερικές φορές κάνει 3 με 4 δευτερόλεπτα σε σχέση με πριν π άνοιγε ακαριαία έχετε να προτείνετε κάτι να κάνω; ευχαριστώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως απο τους προγραματιστες εχεις ανοιξει τα animations?δοκιμασε μια εκαθαριση δεδομενων απο τις εφαρμογες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς πως βγάζουμε screenshot όταν έχουμε το fingertouch ενεργοποιημένο;

Μπορείς να βάλεις την επιλογή που κάνεις swipe τη παλάμη πάνω από την οθόνη και βγάζει screenshot

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...