Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πώς βλέπουμε που είναι κατασκευασμένο το Samsung μας;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Κατέβασε από play store το Samsung info θα τα δεις αναλυτικά όλα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από play store το Samsung info θα τα δεις αναλυτικά όλα

Πήγα να κάνω edit γιατί το βρήκα αλλά με προλαβες..

Βιετναμ χαχαχα..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,με ενδιαφέρει η αγορά του s7 edge,τώρα έχω s5 και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η αλλαγή και σε ποιά σημεία θα δώ την μεγαλύτερη διαφορά.Παρακαλώ πείτε κυρίως όσοι είχατε προηγουμένως το s5.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και αξιζει με χιλια, σε ολα θα δεις διαφορα καμια σχεση και σε αυτην την τιμη που εχει πεσει με κλειστα ματια
Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει εφαρμογή ώστε να μη χρειάζεται να πατάς το home button αλλά απλά να το αγγίζεις.

fingertouch

Στο διπλό πάτημα για να ανοίγει η κάμερα δεν δουλεύει. Κάνω κάτι λάθος? Επειδή με βολεύει πολύ να ανοίγω έτσι την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,με ενδιαφέρει η αγορά του s7 edge,τώρα έχω s5 και θέλω να μου πείτε αν αξίζει η αλλαγή και σε ποιά σημεία θα δώ την μεγαλύτερη διαφορά.Παρακαλώ πείτε κυρίως όσοι είχατε προηγουμένως το s5.Ευχαριστώ.

Φιλε μου σε ολα αξιζει. Αδιαβροχοποιηση μπαταρια σπιρταδα καμερα μπρος πισω εμφανιση ...απο οπου και να το δεις ειναι μερα με νυχτα. Ιδιαιτερως στην τιμη που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω firmware απο samobile και σερνεται.Μετα 2 ωρες εχει κατεβει 20% .Συμβαινει και σε αλλους?Καποια στιγμη μου εβγαλε fail download
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κατεβασω firmware απο samobile και σερνεται.Μετα 2 ωρες εχει κατεβει 20% .Συμβαινει και σε αλλους?Καποια στιγμη μου εβγαλε fail download

Κατέβασε με το παρακάτω εργαλείο οποίο firmware θες.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 3 μέρες..το πήρα από κωτσοβολο στα 399€...σε αυτά τα λεφτά απλά δεν υπάρχει το κινητό.. ήμουν πολύ τυχερός που το προλαβα.. Και τα παραπάνω που έχει στο Σκρουτζ πάλι τα αξίζει εννοείται.. έβαλα απευθείας θήκη και μεμβράνη της spigen και σκέφτομαι να κάνω και την ασφάλεια γιατί η οθόνη σαν ανταλλακτικό είναι ακριβή από ότι έχω ακούσει..
Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχοποιηση εχει και το s5 παντως. Μπαταρια δεν εχουν διαφορα.

Ip67 έχει το s5 (για σταγόνες και σκόνη) και όχι ip68.

Επίσης η μπαταρία είναι σαφώς καλύτερη στο s7 edge, όπως και σε οτιδήποτε άλλο προσπαθήσουμε να συγκρίνουμε.

Βασικά και που συγκρίνουμε νομίζω υποτιμά πολύ το s7 edge.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 3 μέρες..το πήρα από κωτσοβολο στα 399€...σε αυτά τα λεφτά απλά δεν υπάρχει το κινητό.. ήμουν πολύ τυχερός που το προλαβα.. Και τα παραπάνω που έχει στο Σκρουτζ πάλι τα αξίζει εννοείται.. έβαλα απευθείας θήκη και μεμβράνη της spigen και σκέφτομαι να κάνω και την ασφάλεια γιατί η οθόνη σαν ανταλλακτικό είναι ακριβή από ότι έχω ακούσει..

Με την ασφάλεια τι παίζει? Εννοώ που μπορεί να τη κάνει κάποιος τιμή κτλ?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Με την ασφάλεια τι παίζει? Εννοώ που μπορεί να τη κάνει κάποιος τιμή κτλ?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Υπάρχει το ανάλογο τοπικ στο θέμα του s7..ριξε μια ματιά.. ισχύει για κινητά μέχρι ενός μήνα από την αγορά και είναι για ένα χρόνο..αν θυμάμαι καλά γύρω στα 22€

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε με το παρακάτω εργαλείο οποίο firmware θες.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Χιλια ευχαριστω να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Μια ερώτηση το package dissabler pro... Αξίζει η αγορά του κάνει δουλειά ή είναι σαν το greenify pro?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πως μπορώ να βάλω φωτογραφία στις επαφές??

 

βρίσκεις την φωτο που θες πατάς πάνω δεξιά της 3 τέλειες και προσθέτει την φωτο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στο διπλό πάτημα για να ανοίγει η κάμερα δεν δουλεύει. Κάνω κάτι λάθος? Επειδή με βολεύει πολύ να ανοίγω έτσι την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρέπει να αγοράσεις την pro έκδοση για να εξαιρεις όσες εφαρμογές δεν θέλεις να "πιανει" όπως πχ κάμερα, τράπεζες κλπ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανένας μίνι οδηγός,για να μην κλαίμε,υπάρχει;

 

Ότι βγάζει με μωβ γράμματα το τικάρεις και η εφαρμογή το απενεργοποιεί. Δεν έχεις να φοβάσαι, γιατί αν κάτι δεν σου δουλεύει σωστά, πάλι μέσα από την εφαρμογή το ξετικάρεις και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 3 μέρες..το πήρα από κωτσοβολο στα 399€...σε αυτά τα λεφτά απλά δεν υπάρχει το κινητό.. ήμουν πολύ τυχερός που το προλαβα.. Και τα παραπάνω που έχει στο Σκρουτζ πάλι τα αξίζει εννοείται.. έβαλα απευθείας θήκη και μεμβράνη της spigen και σκέφτομαι να κάνω και την ασφάλεια γιατί η οθόνη σαν ανταλλακτικό είναι ακριβή από ότι έχω ακούσει..

Μεγειά! Ακριβώς τα ίδια έκανα και εγώ. Την ασφάλιση μην την λυπηθείς -έχει κλάψει πολύς κόσμος- την κάνεις και ξενοιάζεις!

 

S7 Edge

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Από το απροβλημάτιστο εδώ και ένα χρόνο LG G4, ήρθε η ώρα της αλλαγής με το Edge.

Η διαφορά στην ταχύτητα ήταν κάτι που δεν περίμενα. Εγκατάσταση εφαρμογών, multitasking κτλ , γίνονται αστραπή.

Ευχάριστη έκπληξη και η μπαταρία. (μελανό σημείο στο G4).

Το μόνο που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι η ευαισθησία που έχουν οι καμπύλες στην οθόνη, με αποτέλεσμα άλλα να θέλω να πατήσω και άλλα να βγαίνουν.

 

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν παίζει 1440p στο YouTube, ή χρειάζεται καμιά μοντιά; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Από το απροβλημάτιστο εδώ και ένα χρόνο LG G4, ήρθε η ώρα της αλλαγής με το Edge.

Η διαφορά στην ταχύτητα ήταν κάτι που δεν περίμενα. Εγκατάσταση εφαρμογών, multitasking κτλ , γίνονται αστραπή.

Ευχάριστη έκπληξη και η μπαταρία. (μελανό σημείο στο G4).

Το μόνο που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι η ευαισθησία που έχουν οι καμπύλες στην οθόνη, με αποτέλεσμα άλλα να θέλω να πατήσω και άλλα να βγαίνουν.

 

Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν παίζει 1440p στο YouTube, ή χρειάζεται καμιά μοντιά; :blink:

Μια θήκη, όχι πολύ πολύ λεπτή, θα σου περιορίσει πολύ το θέμα σου με τις edge οθόνες και την καταλάθος αφή τους.

Όσο για το youtube, ότι σου δίνει η εφαρμογή παίζει. Αν είχες βρει κάποια άλλη μονταρισμενη έκδοση στο G4 να σου δίνει αυτό που θες θα κάνεις το ίδιο αν δε σε καλύπτει η εφαρμογή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...