Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας ρυθμίσεις, εμφάνιση και μετά τέρμα κατω γράφει εργαλείο βελτίωσης βίντεο εκεί το ξετικαρεις αν δεν το θες

 

σε ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε Γιώργο μήπως έχεις παρατηρήσει πόσες είναι οι ώρες φόρτισης με τον αργό και το γρήγορο τρόπο?

3,5-4 ώρες πάνω κάτω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει που λεει διαχείριση ημερολογίων θα είναι.

Πανω δεξιά

 

Δεν κανει τιποτα αυτο. Οταν το απενεργοποιω σβηνει εντελως τα γενεθλια των επαφων. Εγω δεν θελω κατι τετοιο. Θελω απλα να σταματησουν να ειναι ''διπλα''.

Τελος παντων, νομιζω δεν υπαρχει λυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα αυτο. Οταν το απενεργοποιω σβηνει εντελως τα γενεθλια των επαφων. Εγω δεν θελω κατι τετοιο. Θελω απλα να σταματησουν να ειναι ''διπλα''.

Τελος παντων, νομιζω δεν υπαρχει λυση.

 

προφανως σου εχουν συγχρονιστει 2 φορες, ειτε εχεις 2 μαιλ πανω, ειτε ειναι σε μαιλ και συσκευη ειτε κατι αλλο.

2 τροποι υπαρχουν να το φτιαξεις. Ειτε να κλεισεις ενα απο τα 2 ημερολογια, πχ το ημερολογιο του μαιλ ή της συσκευης ή αν ειναι στο ιδιο πια και εχουν διπλοπεραστει, βαζεις το myphone explorer σε κινητο και υπολογιστη, ανοιγεις την εφαρμογη στον υπολογιστη εχοντας τη ανοιχτη και στο κινητο (εννοειται εισαι στο ιδιο wifi) και βρισκεις κινητο. Πας στα ημερολογια και σορταρεις τα γεγονοτα και τα σβηνεις ενα ενα, αλλα λογω υπολογιστη βολευει και το κανεις σε 5 λεπτα. Αρκει να καταλαβεις πως λειτουργει η εφαρμογη αυτη, η οποια ειναι απο τις πιο παλιες και χρησιμες για back up και επικοινωνια του κινητου με τον υπολογιστη κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προφανως σου εχουν συγχρονιστει 2 φορες, ειτε εχεις 2 μαιλ πανω, ειτε ειναι σε μαιλ και συσκευη ειτε κατι αλλο.

2 τροποι υπαρχουν να το φτιαξεις. Ειτε να κλεισεις ενα απο τα 2 ημερολογια, πχ το ημερολογιο του μαιλ ή της συσκευης ή αν ειναι στο ιδιο πια και εχουν διπλοπεραστει, βαζεις το myphone explorer σε κινητο και υπολογιστη, ανοιγεις την εφαρμογη στον υπολογιστη εχοντας τη ανοιχτη και στο κινητο (εννοειται εισαι στο ιδιο wifi) και βρισκεις κινητο. Πας στα ημερολογια και σορταρεις τα γεγονοτα και τα σβηνεις ενα ενα, αλλα λογω υπολογιστη βολευει και το κανεις σε 5 λεπτα. Αρκει να καταλαβεις πως λειτουργει η εφαρμογη αυτη, η οποια ειναι απο τις πιο παλιες και χρησιμες για back up και επικοινωνια του κινητου με τον υπολογιστη κτλ.

Ευχαριστω πολυ!

Θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ κάτι παίζει όμως με το πορτογαλικό γιατί γείτονας με ιταλικό έχει πάρει 2

Ήρθε και για το πορτογαλικό ή αναβάθμιση, σήμερα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας για κάτι που με απασχολεί εδω και δύο μέρες. Πήρα και γω το update της nougat πριν λίγες ημέρες και ξαφνικά προχθές ενω έβγαζα καποιες φωτογραφίες ειπα να πειράξω τις ρυθμίσεις και την ανάλυση της κάμερας πατάω το γραναζάκι για να μπώ στις ρυθμίσεις ανοίγει το μενού και ξανακλείνει μόνο του ακαριαία, το ξαναπατάω το ίδιο,με τα πολλά μου βγάζει οτι η εφαρμογή δεν ανταποκρίνετε και πρέπει να κλείσει. παω στις ρυθμισεις της συσκευής στις εφαρμογές και κλείνω την εφαρμογή εντελώς αλλα μάταια οτι και να κανω το αποτέλεσμα το ίδιο δεν μπορώ να μπω στο μενού ρυθμίσεων της φωτογραφικής-καμερας με τίποτα.ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ οσες φορές και να το προσπαθήσω. Hard reset δεν θέλω να κάνω γιατι θελει πολύ κοπο να το ξαναστήσω εχω πολλές αγορασμένες εφαρμογές που θα χαθούν και καποιες τραπεζών για δημιουργία κωδικών ασφαλείας που αν σβηστούν θέλει ολόκληρη ιστορία για να τις ρυθμίσω καταχωρήσω παλι.Καμια ιδέα;:( Edited by kegokego
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας για κάτι που με απασχολεί εδω και δύο μέρες. Πήρα και γω το update της nougat πριν λίγες ημέρες και ξαφνικά προχθές ενω έβγαζα καποιες φωτογραφίες ειπα να πειράξω τις ρυθμίσεις και την ανάλυση της κάμερας πατάω το γραναζάκι για να μπώ στις ρυθμίσεις ανοίγει το μενού και ξανακλείνει μόνο του ακαριαία, το ξαναπατάω το ίδιο,με τα πολλά μου βγάζει οτι η εφαρμογή δεν ανταποκρίνετε και πρέπει να κλείσει. παω στις ρυθμισεις της συσκευής στις εφαρμογές και κλείνω την εφαρμογή εντελώς αλλα μάταια οτι και να κανω το αποτέλεσμα το ίδιο δεν μπορώ να μπω στο μενού ρυθμίσεων της φωτογραφικής-καμερας με τίποτα.ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ οσες φορές και να το προσπαθήσω. Hard reset δεν θέλω να κάνω γιατι θελει πολύ κοπο να το ξαναστήσω εχω πολλές αγορασμένες εφαρμογές που θα χαθούν και καποιες τραπεζών για δημιουργία κωδικών ασφαλείας που αν σβηστούν θέλει ολόκληρη ιστορία για να τις ρυθμίσω καταχωρήσω παλι.Καμια ιδέα;:(

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση, αλλά πιθανόν το factory reset δε θα το γλυτώσεις! Λογικά θα λύσει το πρόβλημα σου!

Για τις αγορασμένες εφαρμογές μην αγχώνεσαι, θα μπεις στο play μετά με το ίδιο gmail και τις ξανακατεβαζεις κανονικά (φαίνονται αγορασμένες). Κράτα κάπου τους κωδικούς των τραπεζών για log in, κράτα ότι θες απ' την εσωτερική μνήμη, πάρε και ενα αντίγραφο ασφάλειας με Samsung switch και μη φοβάσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας για κάτι που με απασχολεί εδω και δύο μέρες. Πήρα και γω το update της nougat πριν λίγες ημέρες και ξαφνικά προχθές ενω έβγαζα καποιες φωτογραφίες ειπα να πειράξω τις ρυθμίσεις και την ανάλυση της κάμερας πατάω το γραναζάκι για να μπώ στις ρυθμίσεις ανοίγει το μενού και ξανακλείνει μόνο του ακαριαία, το ξαναπατάω το ίδιο,με τα πολλά μου βγάζει οτι η εφαρμογή δεν ανταποκρίνετε και πρέπει να κλείσει. παω στις ρυθμισεις της συσκευής στις εφαρμογές και κλείνω την εφαρμογή εντελώς αλλα μάταια οτι και να κανω το αποτέλεσμα το ίδιο δεν μπορώ να μπω στο μενού ρυθμίσεων της φωτογραφικής-καμερας με τίποτα.ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ οσες φορές και να το προσπαθήσω. Hard reset δεν θέλω να κάνω γιατι θελει πολύ κοπο να το ξαναστήσω εχω πολλές αγορασμένες εφαρμογές που θα χαθούν και καποιες τραπεζών για δημιουργία κωδικών ασφαλείας που αν σβηστούν θέλει ολόκληρη ιστορία για να τις ρυθμίσω καταχωρήσω παλι.Καμια ιδέα;:(

 

Κάνε πρώτα μια απλή επανεκκίνηση μπας και στρώση πριν από οτιδίποτε...

Link to comment
Share on other sites

ποιο csc προτεινετε για wifi call, volte κτλ που εχει το κοσμοτε αλλα να παιρνει και σχετικα γρηγορα τα updates?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή που κάνει την οθόνη μας στην άκρη στρογγυλή δείχνει πιο όμορφο. Έβγαλα να δείχνει το ρολόι την μπαταρία κτλ που το είχα να το δείχνει μόνιμα το έβγαλα και απτό ίντερνετ όταν σερφαρα. Με τον nova launcher επίσης ακουμπάω το κάτω μερος της οθόνης και μπαίνει σε όλες τις εφαρμογές. Το ρολόι μου έτρωγε οθόνη. Νιώθω με όλα αυτά λες και έχω το s8 το μικρό χε χε :) έχει στα 400 ευρώ προσφορά κωτσοβολο είναι απίστευτη για το s7 edge Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

399€ το χτύπησα χθες από Κωτσόβολο...Διαθέσιμο το gold υπήρχε στα Τρίκαλα, οπότε θα είναι για λίγα κομμάτια..
Link to comment
Share on other sites

Στα Public εξαντλήθηκε (ελάχιστα διατεθειμένα τεμάχια λογικά), στο Κωτσόβολο έχουν μείνει κάποια μαύρα ακόμα (μόνο σε καταστήματα).

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή που κάνει την οθόνη μας στην άκρη στρογγυλή δείχνει πιο όμορφο. Έβγαλα να δείχνει το ρολόι την μπαταρία κτλ που το είχα να το δείχνει μόνιμα το έβγαλα και απτό ίντερνετ όταν σερφαρα. Με τον nova launcher επίσης ακουμπάω το κάτω μερος της οθόνης και μπαίνει σε όλες τις εφαρμογές. Το ρολόι μου έτρωγε οθόνη. Νιώθω με όλα αυτά λες και έχω το s8 το μικρό χε χε :) έχει στα 400 ευρώ προσφορά κωτσοβολο είναι απίστευτη για το s7 edge

Φιλαρακι ποια ειναι η εφαρμογη για την οθονη;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή που κάνει την οθόνη μας στην άκρη στρογγυλή δείχνει πιο όμορφο. Έβγαλα να δείχνει το ρολόι την μπαταρία κτλ που το είχα να το δείχνει μόνιμα το έβγαλα και απτό ίντερνετ όταν σερφαρα. Με τον nova launcher επίσης ακουμπάω το κάτω μερος της οθόνης και μπαίνει σε όλες τις εφαρμογές. Το ρολόι μου έτρωγε οθόνη. Νιώθω με όλα αυτά λες και έχω το s8 το μικρό χε χε :) έχει στα 400 ευρώ προσφορά κωτσοβολο είναι απίστευτη για το s7 edge

μπορείς να ανεβάσεις φωτο να δουμε πως δειχνει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να flashάρω το firmware της Cosmote χωρίς να χρειαστεί να χάσω αρχεία/εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να flashάρω το firmware της Cosmote χωρίς να χρειαστεί να χάσω αρχεία/εφαρμογές;

Και εγώ έχω btu και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να φλασαρω τη ρομ της cosmote χωρίς να χρειαστεί να ξαναστησω από την αρχή...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,εχω παρατηρησει οτι ο καιρος της συσκευης πεταει αετο,,καθολου αξιοπιστο θα ελεγα!! εχετε καποιο αλλο δοκιμασμενο αξιοπιστο και με χαμηλη σχετικα καταναλωση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,εχω παρατηρησει οτι ο καιρος της συσκευης πεταει αετο,,καθολου αξιοπιστο θα ελεγα!! εχετε καποιο αλλο δοκιμασμενο αξιοπιστο και με χαμηλη σχετικα καταναλωση?

Και στο s7 τα ίδια..Το accu ,δεν βρίσκει με τη καμία τη Γλυφάδα που κινούμαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να ερθω κ γω στην παρεα του s7 edge! Με λίγα λόγια, προέρχομαι από το σκυλί LG G2 και λέω να κάνω το μεγάλο βήμα να το αποχωριστώ. Αξίζει πιστεύετε? Ξέρω ότι σε μπαταρία δεν θα βρω την ίδια αλλά κατα τα άλλα νομίζω ότι ακόμα κ τώρα με το s8 να πέφτει η τιμή του μέρα με τη μέρα, συνεχίζει να έχει νόημα η αγορά του s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σκέφτομαι να ερθω κ γω στην παρεα του s7 edge! Με λίγα λόγια, προέρχομαι από το σκυλί LG G2 και λέω να κάνω το μεγάλο βήμα να το αποχωριστώ. Αξίζει πιστεύετε? Ξέρω ότι σε μπαταρία δεν θα βρω την ίδια αλλά κατα τα άλλα νομίζω ότι ακόμα κ τώρα με το s8 να πέφτει η τιμή του μέρα με τη μέρα, συνεχίζει να έχει νόημα η αγορά του s7 edge.

Όσο το προλαβαίνεις βέβαια... Χτύπα το...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μια ερωτηση θελω να κανω! εκανα μπακ της συσκευης sto samsubg cloud και εκανα επαναφορα εργοστασιακων,,μολις την ξαναενεργοπιησα την συσκευη απο την αρχη εκανα συχρονισμο λογικα μεσω cloud και μου επανεφερε τις φωτος μονο και οχι εφαρμογες αρχεια κλησεις μηνυματα!! το ερωτημα ειναι εγινε καθαρισμος της συσκευης η με τον συχγρονισμο και επαναφορα των φωτογραφιων επανεφερε και τις τυχον σαβουρες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως αλλιώς να ανεβάσω φώτο. Αυτό με το στογγυλεμα της οθόνης αν και όμορφο δεν με άφηνε να πληρώσω ούτε να μπω στο winbank Mobile και το έβγαλα μέσω του nova πείραξα τις ρυθμίσεις και φαίνεται πιο καλό κ μεγαλύτερη η οθόνη

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...