Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Έρχομαι στην παρέα σε λίγο...απο S7 σε S7 edge. Άντε να δούμε :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα.

Έρχομαι στην παρέα σε λίγο...απο S7 σε S7 edge. Άντε να δούμε :rolleyes:

Αντε να μεγαλωνει κι αλλο η παρεα.Και εγω μεσα στην εβδομαδα με s7 edge black onyx.Για πρωτη φορα θα ερθω σε samsung συσκευη.Πρωην nokia και LG (ολη την σειρα απο το G2). Εχει να πεσει ερωτηση....:lol:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παλικάρι είχε ζητήσει φώτο του coral blue.

Ορίστε το δικό μου.

Υπόψιν είχα το μαύρο πέρυσι τον Απρίλη, μετά το gold 2 φορές και τώρα μπλε το οποίο μου αρέσει πιο πολύ απ όλα.

 

@Pavlidisc

Χρηστάρα το edge είναι πολύ πιο όμορφο, πιο μεγάλη χορταστική οθόνη και πολλά άλλα.

Είχα το απλό 3 φορές το πήρα κι αυτό αλλά πάντα το έδινα.

Καλώς να έρθεις στο edge λοιπόν.

 

05fc5e9303d8910a8cb9fa77e096f3d2.jpg2339435ce075326272ef2b8669919988.jpg08f939fc549014e8163bcf8b1f7bd8a8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ για δοκιμή.

Δε δούλεψε στην αρχή.

Έκανα καθάρισμα case την εφαρμογή και τσουπ δούλεψε.

Όμορφο αλλά δε με ξετρέλανε.

Στο άνοιγμα των φακέλων έχει λίγο σκάλωμα.

Κατά τα άλλα Ο.κ αλλά μηδέν παραμετροποίηση μπροστά στο Nova prime (βάζω ένα screenshot και απ αυτόν σε night mode)

 

https://cloud.tapatalk.com/s/58e045fd97016/Screenshot_20170402-032726.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/58e04610aa83f/Screenshot_20170402-032817.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι Μανο κανένας OEM launcher δεν μπορεί να φτάσει customization του Nova Prime η και του 3D που εξίσου τον βρήκα με πλούτο επιλογών.

 

Εγώ όσο είχα το 7 edge είχα βάλει και το good lock σαν lock screen replacement όπου μου άρεσε περισσότερο από το stock της Samsung.

 

Συνεργαζόταν άψογα με Glimpse Notification και έτσι είχα την επιλογή να ξυπνάει η οθόνη σε κάθε Notification και ταυτόχρονα το led να αναβοσβήνει συνέχεια όπως και ορισμό double tap to sleep από την lock screen όπου επιλέγεις ένα οποιοδήποτε και συγκεκριμένο σημείο εντός της οθόνης που σε βολεύει.

 

Και συνεργαζόταν άψογα και με edge panel.

 

ΥΓ: Πανέμορφο το blue coral αν το ξανά έπαιρνα αυστηρά αυτό το χρωμα:p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αντε να μεγαλωνει κι αλλο η παρεα.Και εγω μεσα στην εβδομαδα με s7 edge black onyx.Για πρωτη φορα θα ερθω σε samsung συσκευη.Πρωην nokia και LG (ολη την σειρα απο το G2). Εχει να πεσει ερωτηση....:lol:

Black onyx και το δικό μου.

Εγώ μετά από 7-8 χρόνια iPhone...ήρθα Android. Πρώτη στάση Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Αστέρι σε όλα για τα χρήματά του αλλά κάμερα άνευ σχολιασμού. Όχι τόσο η φωτογραφική όσο το video που σε εσωτερικό χώρο (ημέρα με φούλ τεχνητό φωτισμό) έριχνε τα fpm στα 10-11 οπότε...δεν περιγράφω άλλο.

Είπα να πάρω κάτι καλύτερο σε Xiaomi αλλά η τιμή έπιανε το S7 (με όλα τα καλούδια του και με Ευρωπαϊκή εγγύηση) οπότε...επέλεξα S7.

Στο edge πιο πολύ για την μεγαλύτερη οθόνη πάω...έχω μία επιφύλαξη για το πόσο λειτουργική είναι στην καθημερινότητα αυτή η καμπυλωτή οθόνη αλλά...θα δείξει. :rolleyes:

 

Γενικά πιστεύω οτι τα χρήματα που έχουν τώρα το S7-S7 edge...είναι ίσως οι καλύτερες συσκευές.

 

@Μάνο σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ. Εσύ ξέρεις τί βήμα είναι για μένα η μετακίνηση στο Android και ειδικά στην SamsAng...Είναι όμως φοβερή συσκευή...τί να λέμε...(με την τιμή που έχει τώρα):p

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά από εχθές άρχισε να χάνει κλήσεις........ μπήκα και εγώ στο κλαμπ!

Έχω περασμένη την 7αρα δύο βδομάδες περίπου αν θυμάμαι καλά και όλα ήταν άψογα. Από χθες όμως χωρίς τίποτα να έχω πειράξει , ούτε κάποια εφαρμογή να έχω βάλει, άρχισαν τα όργανα.

Αυτό που διαπίστωσα, χωρίς όμως να είμαι και απόλυτα σίγουρος, είναι ότι αν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα χωρίς να τη πειράξω, τότε σαν να πέφτει σε <<λήθαργο>> και πρέπει να κάνω κάποια κλήση εγώ από το κινητό μου για να επανέρθει. Τότε έρχονται και τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Τι κάνατε βρε παιδιά όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα, γιατί δε θυμάμαι καλά; Το να το γυρίσω στην 6αρα, δε παίζει διότι δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας και δεν το επιχειρώ όσο απλό και αν είναι.

Ξέχασα να πω ότι είμαι με συμβόλαιο Vodafon και με πολύ καλό σήμα στη περιοχή του σπιτιού μου , μιας και από εδώ το διαπίστωσα.

Link to comment
Share on other sites

Πώς με κόβετε; εργοστασιακός σε όλα :p Μου λέει η γυναίκα, βάλε και στο πάνω και το κάτω bezel αυτοκόλλητα στο χρώμα του wallpaper και είσαι έτοιμος :p :p :p https://cloud.tapatalk.com/s/58def7784bc34/screener_20170401%2803%3A39%3A23%29.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον καιρό και την μπάρα της Google που την βρήκες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά από εχθές άρχισε να χάνει κλήσεις........ μπήκα και εγώ στο κλαμπ!

Έχω περασμένη την 7αρα δύο βδομάδες περίπου αν θυμάμαι καλά και όλα ήταν άψογα. Από χθες όμως χωρίς τίποτα να έχω πειράξει , ούτε κάποια εφαρμογή να έχω βάλει, άρχισαν τα όργανα.

Αυτό που διαπίστωσα, χωρίς όμως να είμαι και απόλυτα σίγουρος, είναι ότι αν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα χωρίς να τη πειράξω, τότε σαν να πέφτει σε <<λήθαργο>> και πρέπει να κάνω κάποια κλήση εγώ από το κινητό μου για να επανέρθει. Τότε έρχονται και τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Τι κάνατε βρε παιδιά όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα, γιατί δε θυμάμαι καλά; Το να το γυρίσω στην 6αρα, δε παίζει διότι δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας και δεν το επιχειρώ όσο απλό και αν είναι.

Ξέχασα να πω ότι είμαι με συμβόλαιο Vodafon και με πολύ καλό σήμα στη περιοχή του σπιτιού μου , μιας και από εδώ το διαπίστωσα.

 

Εσείς παιδιά που χάνετε κλήσεις, έχετε δοκιμάσει μήπως φταίει το doze mode και βάζει σε ύπνο κάποια λειτουργία που επηρεάζει;

Μήπως να βλέπατε στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-3 τέλειες-ειδική πρόσβαση-βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας μήπως εκεί βρίσκεται το πρόβλημα;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εσείς παιδιά που χάνετε κλήσεις, έχετε δοκιμάσει μήπως φταίει το doze mode και βάζει σε ύπνο κάποια λειτουργία που επηρεάζει;

Μήπως να βλέπατε στις ρυθμίσεις-εφαρμογές-3 τέλειες-ειδική πρόσβαση-βελτιστοποίηση χρήσης μπαταρίας μήπως εκεί βρίσκεται το πρόβλημα;

Στο δικό μου τουλάχιστον που το έλεγξα, δεν είναι τίποτα από αυτά ενεργοποιημένο, δηλαδή δε περιορίζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εκεί στο doze mode τι πρέπει να ελέγξω; πάτησα όλες οι εφαρμογές και έχει αρκετές τικαρισμένες και το εικονίδιο με το τηλέφωνο που πας για να καλέσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά από εχθές άρχισε να χάνει κλήσεις........ μπήκα και εγώ στο κλαμπ!

Έχω περασμένη την 7αρα δύο βδομάδες περίπου αν θυμάμαι καλά και όλα ήταν άψογα. Από χθες όμως χωρίς τίποτα να έχω πειράξει , ούτε κάποια εφαρμογή να έχω βάλει, άρχισαν τα όργανα.

Αυτό που διαπίστωσα, χωρίς όμως να είμαι και απόλυτα σίγουρος, είναι ότι αν αφήσω τη συσκευή για αρκετή ώρα χωρίς να τη πειράξω, τότε σαν να πέφτει σε <<λήθαργο>> και πρέπει να κάνω κάποια κλήση εγώ από το κινητό μου για να επανέρθει. Τότε έρχονται και τα μηνύματα για τις χαμένες κλήσεις.

Τι κάνατε βρε παιδιά όσοι είχατε το ίδιο πρόβλημα, γιατί δε θυμάμαι καλά; Το να το γυρίσω στην 6αρα, δε παίζει διότι δεν είμαι γνώστης της διαδικασίας και δεν το επιχειρώ όσο απλό και αν είναι.

Ξέχασα να πω ότι είμαι με συμβόλαιο Vodafon και με πολύ καλό σήμα στη περιοχή του σπιτιού μου , μιας και από εδώ το διαπίστωσα.

έχεις btu?? αν κ νομίζω δεν έχει καμία σχέση αυτο αφου ίδιοι κωδικες είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εκεί στο doze mode τι πρέπει να ελέγξω; πάτησα όλες οι εφαρμογές και έχει αρκετές τικαρισμένες και το εικονίδιο με το τηλέφωνο που πας για να καλέσεις.

Δε γνωρίζω τι και αν προκαλεί το θεμα με τις χαμένες σε αυτές τις ρυθμίσεις. Μια ιδέα που μου ήρθε είπα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω τι και αν προκαλεί το θεμα με τις χαμένες σε αυτές τις ρυθμίσεις. Μια ιδέα που μου ήρθε είπα.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ποια σου έχει ξετικαρισμένα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις ποια σου έχει ξετικαρισμένα;

d4234de5238fd3af53c4274ed0a86350.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ. Υπάρχει περίπτωση να είναι ασυμβατότητα της θήκης με το android 7 μη γελάσετε πολύ αν είπα βλακεία. Έχω την θήκη με τα LED. Edited by vaggouras90
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται βρε παιδια; Τωρα που αποφασισα να ερθω,για πρώτη φορά,στη Samsung με το edge υπαρχουν προβληματα; Κλησεις χαμενες διαβαζω... και ειναι το Α σε μία συσκευη.Λετε να ειναι θεμα της nougat;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι μαλλον μονο στην Ελλαδα συμβαινει αυτο.

Xda που κοιταξα δεν εχουν αναφερει κατι...

Χτες προσπαθουσα να παρω τον κολλητο μου τηλεφωνομστο S7 του με nougat και Cosmote και 3 φορες μου ελεγε οτι ειναι κλειστο.

Αναγκαστικα πηρα την κοπελα του για να συννενοηθουμε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα και εγω με τις κλήσεις ,κάποιο παιδί κάποιες σελίδες πισω έδωσε την λύση ,δεν θυμάμαι τι ακριβως εκανα ,κάπου στις ρυθμίσεις επαναφέρεις κάποιες αρχικές ρυθμίσεις χωρις να χάνεται τιποτα στο τηλέφωνο ,το εκανα και απο τότε δεν έχασα καμία κλήση ,ψάξτε λόγο πιο πισω
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο παλικάρι είχε ζητήσει φώτο του coral blue.

Ορίστε το δικό μου.

Υπόψιν είχα το μαύρο πέρυσι τον Απρίλη, μετά το gold 2 φορές και τώρα μπλε το οποίο μου αρέσει πιο πολύ απ όλα.

 

@Pavlidisc

Χρηστάρα το edge είναι πολύ πιο όμορφο, πιο μεγάλη χορταστική οθόνη και πολλά άλλα.

Είχα το απλό 3 φορές το πήρα κι αυτό αλλά πάντα το έδινα.

Καλώς να έρθεις στο edge λοιπόν.

 

05fc5e9303d8910a8cb9fa77e096f3d2.jpg2339435ce075326272ef2b8669919988.jpg08f939fc549014e8163bcf8b1f7bd8a8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κάθε φορά που βλέπω φωτός του blue coral όλο και πιο πολύ ψήνονται να το πάρω.Εχω το μαύρο τρεις μήνες μόνο αλλά μου βγήκε απροβλημάτιστο και κολλάω να το αλλάξω μη πέσω σε κανα ελαττωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πέρα από το γούστο, η επιλογή χρώματος κινητού έχει να κάνει και με τι ηλικία έχει ο καθένας μας, εγώ προσωπικά Blue coral δεν θα επερνα με τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πέρα από το γούστο, η επιλογή χρώματος κινητού έχει να κάνει και με τι ηλικία έχει ο καθένας μας, εγώ προσωπικά Blue coral δεν θα επερνα με τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα νομίζω είσαι λάθος όσον αφορά την ηλικία.Οκ ροζ δε θα πάρω αλλά το μπλε γιατί οχι;;40 κοντεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Θελω να κανω μια ερωτησουλα . Εχω το συγκεκριμενο κινητο , γιατι πρεπει οπωσδηποτε την να εγκαταστασω την καινουρια εκδοση του ανδροιντ ; Μου εμφανιζει ενα εικονιδιο πανω αριστερα το κινητο που λεει οτι:'' η ενημερωση λογισμικου αναβληθηκε'' . Ας πουμε οτι εγω δεν θελω να περασω την καινουρια εκδοση δεν υπαρχει τροπος να φυγει το εικονιδιο απο εκει ; Στο κατω-κατω ειναι και 1 και κατι γιγα , και δεν ξερω κατα ποσο θα πηγανει καλα μετα .

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια . Θελω να κανω μια ερωτησουλα . Εχω το συγκεκριμενο κινητο , γιατι πρεπει οπωσδηποτε την να εγκαταστασω την καινουρια εκδοση του ανδροιντ ; Μου εμφανιζει ενα εικονιδιο πανω αριστερα το κινητο που λεει οτι:'' η ενημερωση λογισμικου αναβληθηκε'' . Ας πουμε οτι εγω δεν θελω να περασω την καινουρια εκδοση δεν υπαρχει τροπος να φυγει το εικονιδιο απο εκει ; Στο κατω-κατω ειναι και 1 και κατι γιγα , και δεν ξερω κατα ποσο θα πηγανει καλα μετα .

 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!

 

Δε θα μπουν πρόσθετα 1 γίγα φίλε.

Θα αντικαταστήσουν χοντρικά, άλλο ένα γιγα από το υπάρχον λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

έχεις btu?? αν κ νομίζω δεν έχει καμία σχέση αυτο αφου ίδιοι κωδικες είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελληνική έχω βάλει και την περίμενα με υπομονή, διότι δε γνωρίζω πολύ καλά το << άθλημα >> να βάλω άλλη.

Το κουλό είναι ότι τρεις βδομάδες τώρα δούλευε άψογα σε όλα και στα καλά καθούμενα, ειλικρινά δε πείραξα - δεν έβαλα τίποτα καινούργιο, άρχισε τα τσαλιμάκια του με τις χαμένες κλήσεις.

Πάντως τώρα από 2g-3g αυτόματα που το είχα, το γύρισα μόνιμα σε 2g και βλέπουμε....

Όμως είναι ξεφτίλα το θέμα. Το άκουγα - διάβαζα από δω μέσα και δεν είχα δώσει σημασία πόσο σημαντικό είναι... Τελικά ένα τηλέφωνο πρέπει πάνω από όλα να είναι τηλέφωνο και μετά << πύραυλος >> σε όλα τα άλλα, αλλιώς δώρο άδωρο.

Έχω άδικο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...