Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα αν κανω επαναφορα των αντιγραφων ασφαλειας απο το smart switch γυρναει στην εκδοση 6 που ηταν οταν εκανα το Backup η υπαρχει τροπος μεσω smart switch να ξαναγυρισω στην 6?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλημερα αν κανω επαναφορα των αντιγραφων ασφαλειας απο το smart switch γυρναει στην εκδοση 6 που ηταν οταν εκανα το Backup? και υπαρχει τροπος μεσω smart switch να ξαναγυρισω στην 6?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα αν κανω επαναφορα των αντιγραφων ασφαλειας απο το smart switch γυρναει στην εκδοση 6 που ηταν οταν εκανα το Backup? και υπαρχει τροπος μεσω smart switch να ξαναγυρισω στην 6?

 

όχι και στα δύο, χειροκίνητα με odin μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλαράκι, σε χασαμε!!

 

Εδω Μαριε στο ιδιο μετεριζι...:) αναμενω τζουρα απο s8:lol:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ όλο πιο έντονα το κινητό ενώ είναι ανοικτό να δείχνει σε αυτούς που με καλούν ότι είναι κλειστό. Δεν έχω ιδιαίτερα θέματα στο να κάνω κλήσεις αλλά στο να δεχτώ. Δεν ξέρω αν φταίει το update στην nougat ή είναι συγκυριακο. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε πως θα μπορούσα να το ελέγξω περισσότερο και να το λύσω; έκανα Hard reset, ξαναπερασμα nougat μεσω odin, ξανά hard reset αλλά δεν έφτιαξε. Είναι πάρα πολύ σημαντικό πρόβλημα για μένα γτ το χρησιμοποιώ για επαγγελματικό τηλέφωνο με πολλές ώρες κλήσεων κάθε μέρα. Παρακαλώ για την βοήθεια σας. Υ. Γ. Λέτε να είναι σαμποτάζ της Samsung, λόγω ερχομού s8 για αναβάθμιση;; :p :p :p :D :D :D :cool: :cool: :cool:

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ όλο πιο έντονα το κινητό ενώ είναι ανοικτό να δείχνει σε αυτούς που με καλούν ότι είναι κλειστό. Δεν έχω ιδιαίτερα θέματα στο να κάνω κλήσεις αλλά στο να δεχτώ. Δεν ξέρω αν φταίει το update στην nougat ή είναι συγκυριακο. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε πως θα μπορούσα να το ελέγξω περισσότερο και να το λύσω; έκανα Hard reset, ξαναπερασμα nougat μεσω odin, ξανά hard reset αλλά δεν έφτιαξε. Είναι πάρα πολύ σημαντικό πρόβλημα για μένα γτ το χρησιμοποιώ για επαγγελματικό τηλέφωνο με πολλές ώρες κλήσεων κάθε μέρα. Παρακαλώ για την βοήθεια σας. Υ. Γ. Λέτε να είναι σαμποτάζ της Samsung, λόγω ερχομού s8 για αναβάθμιση;; :p :p :p :D :D :D :cool: :cool: :cool:

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Στο τέλος έδωσες τη λύση!! :p Δώσε προπαραγγελία τo S8 να ησυχάσεις!! :)

Πλάκα κάνω εννοείτε!...... Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116212

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις βραδινές ώρες που το άφησες είχες ενεργοποιημένο και το always on? Αν ναι, στις ώρες που λες ένα 8% είναι από εκεί.

Όχι όχι. Τα πάντα κλειστά..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα format το κινητό και την cach κανα 5-6 φορές .

Εβγαλα sim και sd

Κατεβασα την rom του κινητου Ελληνική ,πριν φορουσα BTU

Εκανα εγκατάσταση κανονικά με odin .

Εκανα παλι 5-6 format τα παντα .

Εβαλα την sim και την καρτα ( την οποια εκανα και φορματ)

Εκανα καθαρη εγκατασταση χωρις καμια επαναφορά.

Και οι χανενες κλήσεις ειναι παλι εδω!!!!!!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα format το κινητό και την cach κανα 5-6 φορές .

Εβγαλα sim και sd

Κατεβασα την rom του κινητου Ελληνική ,πριν φορουσα BTU

Εκανα εγκατάσταση κανονικά με odin .

Εκανα παλι 5-6 format τα παντα .

Εβαλα την sim και την καρτα ( την οποια εκανα και φορματ)

Εκανα καθαρη εγκατασταση χωρις καμια επαναφορά.

Και οι χανενες κλήσεις ειναι παλι εδω!!!!!!

 

ειχα κ εγω τις πρωτες μερες χαμενες κλησεις οταν περασα την 7 το ειχα γραψει κ εδω. δεν ξερω αν επαιζε ρολο ή ηταν τυχαιο αλλα απεγκατεστησα μια εφαρμογη που ειχα για να αναγνωρίζει αριθμούς ( truecaller) και απο τοτε δεν εχω χαμενη κληση.

Link to comment
Share on other sites

ειχα κ εγω τις πρωτες μερες χαμενες κλησεις οταν περασα την 7 το ειχα γραψει κ εδω. δεν ξερω αν επαιζε ρολο ή ηταν τυχαιο αλλα απεγκατεστησα μια εφαρμογη που ειχα για να αναγνωρίζει αριθμούς ( truecaller) και απο τοτε δεν εχω χαμενη κληση.

 

Ξεχασα να αναφερω οτι δεν περασα καμια εφαρμαγη πλιν viper και ενα παιχνιδι (forge of empires)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Χαμένες κλησεις με 4G ή με άλλο?

Εγω εχω πολύ συχνά με Cosmote και 4G...

Ακόμα και με την marshmallow είχα πολυ συχνά.

Μαλλον ειναι θεμα δικτύου...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μου μειώνεται η μπαταρία στο άσχετο λόγω του ότι έβαλα σε Πολωνικό τη btu;; Φαντάζομαι όχι, αλλά ρωτάω..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος έδωσες τη λύση!! :p Δώσε προπαραγγελία τo S8 να ησυχάσεις!! :)

Πλάκα κάνω εννοείτε!...... Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116212

Υπάρχει κάποια rom που δούλεψε καλύτερα και διορθώθηκε το πρόβλημα; τώρα είμαι με btu

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με μαμά BTU σχεδόν ένας χρόνος συσκευή με 2G πάντα, 4G μόνο όταν χρειάζεται καμία χαμένη κλήση όλα κυλάνε νορμάλ, και με μια φορά μόνο επαναφορά πριν μισό χρόνο, μήπως φταίει λέω μήπως επειδή δεν είμαι εξπερτ σε αυτά να χάνονται κλήσης σε αυτούς που αλλάξανε rom? απλά είπα την γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μαμά ιταλική version χωρίς επαναφορά χωρίς τίποτα, με αναβάθμιση OTA είμαι οκ, καλύτερα δεν γίνετε, μπαταρία, σήμα στα καλύτερα, πάντα το έχω 4g

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μου μειώνεται η μπαταρία στο άσχετο λόγω του ότι έβαλα σε Πολωνικό τη btu;; Φαντάζομαι όχι, αλλά ρωτάω..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν υπαρχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Έστω μία επαφή με όνομα πχ. Κώστας Παπαδόπουλος. Και η ίδια επαφή του skype Kostas Papadopoulos. Όταν στις επαφές της συσκευής κάνω συγχώνευση επαφών και μου την εμφανίζει με τους αγγλικούς χαρακτήρες, πώς μπορώ να το κάνω να φαίνεται με τους ελληνικούς χαρακτήρες;

 

Έχει κάποιος καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος καμιά ιδέα;

επαφες επιλεγεις το ονομα λεπτομεριες μετα πανω δεξια 3 τελιτσες σημανση ως προεπιλογη και απο εκει διαλεγεις οτι θες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω ενα S7 EDGE Duos. Συμφνωνα με το sammobile, ειναι απο Bangladesh με PDA G935FXXU1BPH6 και CSC G935FOLE1BPH2.

 

Θελω να περασω Nougat, αλλα δεν ξερω ποια εκδοση να βαλω. Επισης παει καιρος που δουλεψα ODIN οποτε θα ηθελα τα φωτα σας τι επιλεγω και που.

 

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935FD/

 

 

Σας ευχαριστω πολυ !

CPU: AMD Ryzen 9 5950x | MOBO: Gigabyte Aorus X570 Elite | RAM: 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ 4600Mhz CL18
GPU: Gigabyte RTX 3090 Waterforce WB 24GB | nVME: Firecuda 2TB Gen4 | Monitor: Samsung G9 49 & Mi 34
Peripherals: Razer Basilisk Ultimate | Razer Blackwidow V3 Pro  | Razer Gigantus XXL & Firefly V2 | 
Multimedia: Turtle Beach Elite 800 | Panasonic 5.1 Home Theatre  | Case: Phanteks 719 | PSU: Phanteks RevoltX 1200W Plus Platinum
Cooling : Custom Hard Tube Watercooling with dual loop
145438705016.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου κατι...το τηλεφωνο μου ειναι κανονικα Ελβετικο και εχω περασει ολο αυτο το διαστημα την Αγγλικη....

μεσω του smart switch αν κανω ανακτηση λογισμικου θα περασει την Ελβετικη?

 

Μεσω smart switch και ανακτηση λογισμικου το csc δεν αλλαξε .....

με περασμα μεσω odin της Αυστριακης και wipe data /factory reset δεν αλλαξε και παλι...

 

Μηπως φταιει το γεγονος οτι η btu ειναι multi CSC ή μηπως επειδη η εκδοση της Αυστριακης G935FXXU1DQC4 τελικα ειναι παλιοτερη (μου ηρθε ΟΤΑ η αναβαθμιση 98mb για να παει στην G935FXXU1DQB3)

 

τα φώτα σας ....??

 

edit: OK λυθηκε!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους / ολες,η εφαρμογη tubemate επηρεαζει την εγγυηση της συσκευης εαν την εγκαταστησω;η γενικα επηρεαζει τη συσκευη;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...