Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες τι μπορώ να κάνω για να μη μου στέλνεται ένα μήνυμα των 80 λέξεων σε δύο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή handcent sms και να ξεγνοιασεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί, όπως και σε άλλες συσκευές και λειτουργικά, το ΟΤΑ αρχείο "συμπληρώνει" το ήδη υπάρχων λογισμικό. Έρχεται και κάθεται σαν συμπλήρωμα σε αυτό που τρέχει η συσκευή. Ενώ στην περίπτωση του Smart Switch κατεβάζει όλο το λογισμικό και το κάνει εγκατάσταση στην συσκευή. Φαίνεται ξεκάθαρα στο μέγεθος του αρχείου αυτό που λέω. Σε ΟΤΑ μου έλεγε 1.25Gb (σε πολωνική συσκευή) ενώ το Smart Switch κατέβασε ένα αρχείο 2.2Gb. Πάντα το κάνω έτσι, χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο από το μηδέν και ποτέ δεν είχα θέμα.

 

(προσωπική γνώμη και άποψη, καθαρά από θέμα εμπειρίας και χρήσης)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω γιατην απαντηση αυτο που λες πρωτη φορα το ακουσα και δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω απλα ηθελα να ρωτησω πως γινεται η αναβαθμιση μεσω Smart Swit επειδη δεν εχω καταφερει να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι μπορώ να κάνω για να μη μου στέλνεται ένα μήνυμα των 80 λέξεων σε δύο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην εφαρμογή των SMS πήγαινε πάνω δεξιά More-> Settings->More Settings->text messages->input mode και εκεί επέλεξε GSM alphabet.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει από το ply store την εφαρμογή Smart View για να χρησιμοποιώ το κομπιούτερ. Μέχρι εδώ καλά, όταν έχω την τηλεόραση κλειστή δεν ανοίγει η εφαρμογή, όταν την έχω ανοικτή την τηλεόραση όλα ok, μήπως γνωρίζει κανείς το γιατί? Η τηλεόραση είναι η Samsung KS 7000. Ευχαριστώ.

 

Οταν η τηλεόραση είναι κλειστή και κατα συνέπεια δεν ειναι συνδεδεμένη στο wifi σου το κινηυο δεν μπορει να την δει. Μεσω wifi γινεται ο εντοπισμός και ο χειρισμός της τηλεόρασης.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Οταν η τηλεόραση είναι κλειστή και κατα συνέπεια δεν ειναι συνδεδεμένη στο wifi σου το κινηυο δεν μπορει να την δει. Μεσω wifi γινεται ο εντοπισμός και ο χειρισμός της τηλεόρασης.

 

Σε ευχαριστώ, αλλά μάλλον δεν το έθεσα σωστά. Όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν ανοίγει για να δω το τηλεκοντρόλ και να ανοίξω την τηλεόραση, ενώ όταν ανοίγω την τηλεόραση όλα καλά!, υπάρχει εφαρμογή που να έχει το τηλεχειριστήριο? για να ανοίγω την τηλεόραση?.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, αλλά μάλλον δεν το έθεσα σωστά. Όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν ανοίγει για να δω το τηλεκοντρόλ και να ανοίξω την τηλεόραση, ενώ όταν ανοίγω την τηλεόραση όλα καλά!, υπάρχει εφαρμογή που να έχει το τηλεχειριστήριο? για να ανοίγω την τηλεόραση?.

Εφαρμογή υπάρχει αλλά είναι άχρηστη διότι δεν έχει ir το κινητό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

περιμενω ακομα την 7ρα για γερμανικο unranded(DBT) και ακομα τιποτα,τελειως τραγικο αν αναλογιστούμε ότι εχει πανω από μηνα που την δωσανε
Link to comment
Share on other sites

περιμενω ακομα την 7ρα για γερμανικο unranded(DBT) και ακομα τιποτα,τελειως τραγικο αν αναλογιστούμε ότι εχει πανω από μηνα που την δωσανε

 

ουτε και σε Ιταλικο φιλε ,αστα να πανε

Link to comment
Share on other sites

το τραγικο της υπόθεσης είναι πως σχεδων σε όλα τα branded δωσανε συμπεριλαμβανομενης και της γερμανιας(VIA,VD2) και το unbranded DBT που εχω δεν εχει παρει ακομα.μεχρι και cosmote Greece δωσανε χαχαχαχαχ για γελια ειναι
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, ξέρω πως έχει αναφερθεί αρκετές φορές και μάλιστα και πρόσφατα, αλλά χάθηκα στο ψάξιμο με τόσες σελίδες.:O

Τι εννοώ? Επειδή βαρέθηκα να περιμένω την 7 (έχω CSC Code: XEH δηλαδή Hungary) αλλά και για δικούς μου λόγους, θέλω να περάσω την 7 και απ ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα η καλύτερη είναι η BTU, αν δεν σας βάζω σε κόπο λοιπόν, θα ήθελα ενα "οδηγό" step by step που λένε,

όπως απο που να κατεβάσω και τι όπως και τι πρόγραμμα μπορεί να χρειαστώ, καθώς και το τι πρέπει να κάνω πριν και μετά, backup θέλω μόνο τα μηνύματα, τις επαφές (καθώς και το αρχείο κλήσεων) και το email, εφαρμογές και setup σκέφτομαι απο την αρχή, μετά όμως θα παίρνω κανoκά τα υπόλοιπα updates ? ή θα πρέπει να περάσω στο μέλλον ξανά τη δική του? Ελπίζω να μη σας κούρασα, ευχαριστώ εκ των προτέρων ....

(δεν έχω και δεν θέλω root)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, ξέρω πως έχει αναφερθεί αρκετές φορές και μάλιστα και πρόσφατα, αλλά χάθηκα στο ψάξιμο με τόσες σελίδες.:O

Τι εννοώ? Επειδή βαρέθηκα να περιμένω την 7 (έχω CSC Code: XEH δηλαδή Hungary) αλλά και για δικούς μου λόγους, θέλω να περάσω την 7 και απ ότι έχω διαβάσει μέχρι τώρα η καλύτερη είναι η BTU, αν δεν σας βάζω σε κόπο λοιπόν, θα ήθελα ενα "οδηγό" step by step που λένε,

όπως απο που να κατεβάσω και τι όπως και τι πρόγραμμα μπορεί να χρειαστώ, καθώς και το τι πρέπει να κάνω πριν και μετά, backup θέλω μόνο τα μηνύματα, τις επαφές (καθώς και το αρχείο κλήσεων) και το email, εφαρμογές και setup σκέφτομαι απο την αρχή, μετά όμως θα παίρνω κανoκά τα υπόλοιπα updates ? ή θα πρέπει να περάσω στο μέλλον ξανά τη δική του? Ελπίζω να μη σας κούρασα, ευχαριστώ εκ των προτέρων ....

(δεν έχω και δεν θέλω root)

Καλησπέρα.

Αν και θα βρεις αρκετές λεπτομέρειες αν ψάξεις πιο πίσω στο νήμα, παρακάτω θα δεις έναν οδηγό: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3335065

 

Για επαφές το καλύτερο back up είναι να τις περάσεις στο Google λογαριασμό σου, μηνύματα και κλήσεις στο Samsung λογαριασμό η σε κάποια 3η εφαρμογή στο play store ( πχ sms back up αν ψάξεις θα βρεις αρκετές), το mail σου back up δε χρειάζεται γιατί συγχρονίζεται.

Ναι, μετά θα συνεχίσεις να παίρνεις κανονικά update.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν και θα βρεις αρκετές λεπτομέρειες αν ψάξεις πιο πίσω στο νήμα, παρακάτω θα δεις έναν οδηγό: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3335065

 

Για επαφές το καλύτερο back up είναι να τις περάσεις στο Google λογαριασμό σου, μηνύματα και κλήσεις στο Samsung λογαριασμό η σε κάποια 3η εφαρμογή στο play store ( πχ sms back up αν ψάξεις θα βρεις αρκετές), το mail σου back up δε χρειάζεται γιατί συγχρονίζεται.

Ναι, μετά θα συνεχίσεις να παίρνεις κανονικά update.

Ταχύτατη απάντηση, ευχαριστώ απλά έλεγα μήπως υπάρχει κάπου έτοιμο όλο αυτό δηλαδή τι ακριβώς να κατεβάσω και τέτοια, θα δω το xda κι ελπίζω να βγάλω άκρη, και πάλι ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασα σήμερα να κάνω update και μου έβγαλε το συγκεκριμένο μήνυμα ενώ τις προηγούμενες μου έβγαζε το κλασικό ότι το σύστημα είναι ενημερωμένο. Δεν είμαι root ήμουν με galaxy beta program. Έχει παρουσιαστεί σε κανένα κάτι αντίστοιχο? 87b6ea09313084fc99e34f9faaa2905b.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.μετα την αναβάθμιση σε nougat Δεν εμφανίζονται οι αναπάντητες ή τα μηνύματα από τις αγαπημένες επαφές σε διάφορα χρώματα τέρμα δεξιά στην οθόνη. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατη απάντηση, ευχαριστώ απλά έλεγα μήπως υπάρχει κάπου έτοιμο όλο αυτό δηλαδή τι ακριβώς να κατεβάσω και τέτοια, θα δω το xda κι ελπίζω να βγάλω άκρη, και πάλι ευχαριστώ...

Θα στα γράψω λίγο εν τάχυ και αν έχεις κ' άλλες απορίες, ρωτάς! ;)

Αφού έχεις firmware Ουγγαρίας θα πρέπει να περάσεις, πριν τη BTU, ένα άλλο firmware και μετά αυτό της BTU. Αυτό θα το κάνεις για να αλλάξει το csc (να γίνει BTU) και να μπορεις να παίρνεις τα update της BTU.

Κατεβάζεις την Ελληνική από δω:

https://www.sammobile.com/firmwares/download/116686/G935FXXU1BPLB_G935FEUR1BPH1_EUR/

Την περνάς με τις οδηγίες που έχει από κάτω, όπου θα βρεις και το odin που θα χρειαστείς.

Εδώ κάποιες οδηγίες στα Ελληνικά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7053091

Μετά θα κατεβάσεις την τελευταία BTU από εδώ:

https://www.sammobile.com/firmwares/download/122404/G935FXXU1DQB3_G935FOXA1DQB1_BTU/

Και την περνάς με τον ίδιο τρόπο.

Μόλις περαστεί και η BTU κάνεις και ενα factory reset και στήνεις το τηλέφωνο!!

Καλό κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

Άψογος, ευχαριστώ, θα σας πω εντυπώσεις οταν και αν καταφέρω να κατεβάσω όλα τα αρχεία (κατεβάζω την Ελληνική και μου λέει 3 ώρες)

Και πάλι ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

ουτε και σε Ιταλικο φιλε ,αστα να πανε

 

Δωσαν μεχρι και Papua New Guinea :lol::lol::lol: μαλλον και στον νησί του Πασχα :lol::lol::lol: και Γερμανια , Τσεχια , Ιταλια ακομα τιποτα .....:mad::mad::mad:

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Άψογος, ευχαριστώ, θα σας πω εντυπώσεις οταν και αν καταφέρω να κατεβάσω όλα τα αρχεία (κατεβάζω την Ελληνική και μου λέει 3 ώρες)

Και πάλι ευχαριστώ...

Δοκίμασε να κατεβάσεις το firmware που θέλεις με το SamFirm tool ,θα το έχεις σε πολύ λίγο χρόνο έτοιμο .

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

3η μέρα με nougat και παρατήρησα σήμερα το εξής.. ..εδω και κανένα 3ωρο είτε με Wi-Fi είτε με lte έχει πολύ αργή σύνδεση....αργει να φορτώσει σελίδες φωτογραφίες κτλ Άλλες συσκυες στο σπίτι με το Wi-Fi πετάνε. Έχει τύχει σε κανέναν? Τι μπορώ να κάνω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω γιατην απαντηση αυτο που λες πρωτη φορα το ακουσα και δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω απλα ηθελα να ρωτησω πως γινεται η αναβαθμιση μεσω Smart Swit επειδη δεν εχω καταφερει να το βρω

Άργησα λιγο, αλλά σου απαντώ. Αφού εγκαταστήσεις το smart switch και μετά συνδέσεις την συσκευή σου, από μόνο του θα σου πει ότι έχεις αναβάθμιση, και απλά προχωράς. Εγώ πάντα κρατάω κι ένα backup στην εφαρμογή πριν τις αναβαθμίσεις, για παν ενδεχόμενο. Αν δεν βλέπει η εφαρμογή της συσκευή σου, κάνε επανεγκατάσταση των drivers, από το μενού της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εδω με (aut)ελβετιας unbranded τιποτα ακομα..αυριο πιστευω να την εχουμε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Άργησα λιγο, αλλά σου απαντώ. Αφού εγκαταστήσεις το smart switch και μετά συνδέσεις την συσκευή σου, από μόνο του θα σου πει ότι έχεις αναβάθμιση, και απλά προχωράς. Εγώ πάντα κρατάω κι ένα backup στην εφαρμογή πριν τις αναβαθμίσεις, για παν ενδεχόμενο. Αν δεν βλέπει η εφαρμογή της συσκευή σου, κάνε επανεγκατάσταση των drivers, από το μενού της εφαρμογής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλιο αργα παρα ποτε ,κοιτα να δεις που εγω νομιζα υπαρχει στο μενου της εφαρμογης να ψαξεις για αναβαθμισεις οπως πχ στην σονυ που ειχα και πατουσες ελεγχος ενημερωσεων ...πολυ μπροστα η σαμ αλλα πολυ αργη στις αναβαθμισεις θα βγουμε συνταξη και ακομα θα περιμενουμε την 7 ποιο αργη και απο το ελληνικο δημοσιο... Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

καλιο αργα παρα ποτε ,κοιτα να δεις που εγω νομιζα υπαρχει στο μενου της εφαρμογης να ψαξεις για αναβαθμισεις οπως πχ στην σονυ που ειχα και πατουσες ελεγχος ενημερωσεων ...πολυ μπροστα η σαμ αλλα πολυ αργη στις αναβαθμισεις θα βγουμε συνταξη και ακομα θα περιμενουμε την 7 ποιο αργη και απο το ελληνικο δημοσιο...

Υπάρχει φυσικά και μέσω του κινητού, στις ρυθμίσεις, αλλά καλύτερα (για μένα) μέσω του Smart Switch.

 

Αλλά τα update, χαλαρά....Χωρίς άγχος! χαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εδω με (aut)ελβετιας unbranded τιποτα ακομα..αυριο πιστευω να την εχουμε!

 

Αν δεν παρουν τα νησιά Μπορα Μπορα εμεις δεν θα δουμε ουπντειτ :lol::lol:

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...