Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εριξα κι εγώ. Πλήρως ευχαριστημένος...

Θα σας πρότεινα ανεπιφύλακτα format data, για να ανασάνει η συσκευή από τη σαβούρα και να στηθεί σωστά.

Κάντε restore από Samsung account και θα κατεβάσει όλες τις εφαρμογές και τη διάταξη που είχατε, ενώ θα επαναφέρει και μηνύματα, call logs, Settings...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν βάλεις το home csc, όπως έκανα και εγώ, όχι δεν θα χάσεις τίποτα.

Ειχες BTU πριν ή κάποια αλλη?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα και εγώ την nougat 7.0 με BTU. Είμαι πλήρως ικανοποιημένος! Απίστευτη διαφορά! Και σε αυτονομία!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στo service θα πρέπει να αναπαράγουν το προβλημα για να το αναγνωρίσουν και να δώσουν λύση. Το καλύτερο είναι να το πας "χαλασμενο" αλλά όπως και να έχει αν συμβαίνει ανά τακτά χρονικά διαστήματα θα το εντοπίσουν και αυτοί
ναι αν τους δώσεις την ίδια περιγραφή που έγραψες πιο πάνω θα ξέρουν ακριβώς τι ψάχνουν.

 

απλά να πεις ότι έγραψες πιο πάνω =bootloop - κολλούσε - restart.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

τελικά κάνουμε oem unlock απο τις επιλογές προγραμματιστή πριν φλασαρουμε? Μετα θα κλειδωσει λογικά αν κάνουμε κ ενα factory reset

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

O πειρασμος ήταν μεγάλος.

Την πέρασα κι εγω απο πάνω χωρις reset κλπ. :)

Ολα καλα δειχνουν...Αν δω τιποτε περιεργο θα κανω hard reset...

Πολύ καλή δειχνει...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

O πειρασμος ήταν μεγάλος.

Την πέρασα κι εγω απο πάνω χωρις reset κλπ. :)

Ολα καλα δειχνουν...Αν δω τιποτε περιεργο θα κανω hard reset...

Πολύ καλή δειχνει...

πως την έβαλες με csc home? εκανες unlock oem?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τα αρχεία αναγράφουν στην αρχή τα ίδια γράμματα όπως τα κουτάκια στο odin

 

cp = βάζεις το αρχείο cp...

bl = bl...

ap = ap...

στο csc επιλέγεις αυτό που ξεκινάει από csc ΚΑΙ ΌΧΙ το home csc

 

ΠΡΟΣΟΧΉ δεν πειράζεις τίποτα άλλο από τις ρυθμίσεις, και το odin καλύτερα να είναι version 3.11 η 3.12

 

αν έχεις γνώσεις = καλό θα ήταν να ανοίξεις στη συσκευή σου το OEM unlock πριν (development mode) αν όχι? άστο δεν πειράζει

Εγω εβαλα μονο το AP κι εκανα την αναβαθμιση, πειραζει η εκανα βλακεια;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα μονο το AP κι εκανα την αναβαθμιση, πειραζει η εκανα βλακεια;;

 

δεν πειραζει, απλα στις πληροφοριες συσκευης δε θα φαινονται τα στοιχεια της ρομ, χωρα κτλ. Απλα φλασαρες τη ρομ. παλια και εγω ετσι εκανα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παντως καποια bug στις ρυθμισεις τα εχει σε μενα. Δηλαδη λαθος περιγραφες. Πχ στο "Λειτουργια πτησης" απο κατω μου γραφει φοντα,θεματα,εικονιδια... Και αλλα διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Παντως καποια bug στις ρυθμισεις τα εχει σε μενα. Δηλαδη λαθος περιγραφες. Πχ στο "Λειτουργια πτησης" απο κατω μου γραφει φοντα,θεματα,εικονιδια... Και αλλα διαφορα

Εμένα μου έχει σωστά την περιγραφή. Παράξενο.

 

Νομίζω πιο πολύ από όλα με ικανοποίησε η βελτίωση του αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος. Επιτέλους.

 

Τελείωσα το στήσιμο και το αφήνω να φορτίσει ώστε να δω και τα υπόλοιπα νέα στοιχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει σωστά την περιγραφή. Παράξενο.

 

Νομίζω πιο πολύ από όλα με ικανοποίησε η βελτίωση του αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος. Επιτέλους.

 

Τελείωσα το στήσιμο και το αφήνω να φορτίσει ώστε να δω και τα υπόλοιπα νέα στοιχεία.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον εννοει το "φοντα" που ειναι παραξενο, και μενα το εχει. Φοντο επρεπε να λεει πιστευω οπως ολα τα χρονια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει σωστά την περιγραφή. Παράξενο.

Θα το βαλω παλι στο Odin και θα περασω τα υπολοιπα csc, bl κλπ, και θα το κανω επαναφορα ρυθμισεων. :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

63b9aa8dce4db39fa52901cb59ac9549.jpg

Δειτε λιγο κατω απο το "οθονη edge" και το "εφαρμογες". Μου βγαζει οτι να ναι... (Gold deal ειναι το ssid του ρουτερ που ειμαι συνδεδεμενος...)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ το φοντα το γραφει και σε εμενα. Λάθος μετάφραση. Οι υπόλοιπες ρυθμίσεις γιατί δεν είναι ίδιες? :/

f426a2b4068d1f5cac23b7e9fbeefb4a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εκανες επαναφορα μετα το φλασαρισμα; Ειχες περασει και τα csc και ολα στο odin; Γιατι εγω μονο το ap περασα

 

Επισης οταν παταω Περιαγωγη Τ, κρασαρουν οι Ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη διάρκεια της μπαταρίας αν ρίξεις την ανάλυση οθόνης σε fhd ???

Έχει αναφερθεί και απο άλλα μέλη ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας, τουλάχιστον εμφανή. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ μετά απο 2 μήνες δοκιμών με τις beta.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εκανες επαναφορα μετα το φλασαρισμα; Ειχες περασει και τα csc και ολα στο odin; Γιατι εγω μονο το ap περασα

 

Επισης οταν παταω Περιαγωγη Τ, κρασαρουν οι Ρυθμισεις...

 

Nαι έκανα.. και μετά επανέφερα μέσω smart switch το backup.

Τα πέρασα όλα ακριβώς όπως τα έγραφε σε αυτό τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7052382#post7052382

και μέχρι τώρα δεν έχω δει το παραμικρό θεματάκι..

 

Μάλλον πρέπει να την ξανά περάσεις.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί και απο άλλα μέλη ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας, τουλάχιστον εμφανή. Το ίδιο πιστεύω κι εγώ μετά απο 2 μήνες δοκιμών με τις beta.

 

Αρα στην ουσία ειναι αχρηστη αυτη η ρυθμιση εφοσον υπάρχει και η ρυθμιση αποδοσης?

Με μπέρδεψαν οι τόσες πολλές ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Nαι έκανα.. και μετά επανέφερα μέσω smart switch το backup.

Τα πέρασα όλα ακριβώς όπως τα έγραφε σε αυτό τον οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7052382#post7052382

και μέχρι τώρα δεν έχω δει το παραμικρό θεματάκι..

 

Μάλλον πρέπει να την ξανά περάσεις.

Την ξαναπερασα και ολα καλα. Βγαζει λιγοτερες ρυθμισεις τωρα και ολες ειναι σωστες.

Απλα δεν ειχα κανει το OEM unlock πριν το φλασαρισμα, πειραζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα μονο το AP κι εκανα την αναβαθμιση, πειραζει η εκανα βλακεια;;

 

σου απάντησε ο νίκος, δεν πειράζει ΑΛΛΆ με την προϋπόθεση ότι μόλις βγει η nougat για τη συσκευή σου (χώρα προέλευσης) θα περάσεις αυτήν, αν το smart switch βλέπει τη συσκευή θα είναι εύκολο αν το smart... δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο σου θα χρειάζεται δουλίτσα που θα δούμε όταν έρθει η ώρα, το αρχείο (btu) που κατέβασες μη το σβήσεις ίσως χρειαστεί.

 

τώρα δυστυχώς η συσκευή θα έχει κάποια προβλήματα (δυστυχώς δε μπορείς να τα διορθώσεις με factory reset) αλλά εσύ έτσι κι αλλιώς ήθελες να δεις τη nougat άρα θα είσαι οκ για λίγο, αν τα προβλήματα είναι πιο σοβαρά = να μην συνδέεται στο Internet θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη ρομ.

 

 

για όσους θέλουν να κάνουν απλά update χωρίς να σβηστεί τίποτα (χωρίς reset) ο τρόπος είναι = περνάμε όλα τα αρχεία αλλά στην επιλογή csc βάζουμε το home csc (είναι λάθος και αυτό! αλλά τουλάχιστον δε θα έχετε προβλήματα)

Link to comment
Share on other sites

σου απάντησε ο νίκος, δεν πειράζει ΑΛΛΆ με την προϋπόθεση ότι μόλις βγει η nougat για τη συσκευή σου (χώρα προέλευσης) θα περάσεις αυτήν, αν το smart switch βλέπει τη συσκευή θα είναι εύκολο αν το smart... δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο σου θα χρειάζεται δουλίτσα που θα δούμε όταν έρθει η ώρα, το αρχείο (btu) που κατέβασες μη το σβήσεις ίσως χρειαστεί.

 

τώρα δυστυχώς η συσκευή θα έχει κάποια προβλήματα (δυστυχώς δε μπορείς να τα διορθώσεις με factory reset) αλλά εσύ έτσι κι αλλιώς ήθελες να δεις τη nougat άρα θα είσαι οκ για λίγο, αν τα προβλήματα είναι πιο σοβαρά = να μην συνδέεται στο Internet θα πρέπει να ξαναπεράσεις τη ρομ.

 

 

για όσους θέλουν να κάνουν απλά update χωρίς να σβηστεί τίποτα (χωρίς reset) ο τρόπος είναι = περνάμε όλα τα αρχεία αλλά στην επιλογή csc βάζουμε το home csc (είναι λάθος και αυτό! αλλά τουλάχιστον δε θα έχετε προβλήματα)

Ξαναεκανα φλασαρισμα στο odin τα αλλα 3 που δεν ειχα κανει (BL,CP,CSC) και το τηλεφωνο εκανε απο μονο του επαναφορα ρυθμισεων, και ολα ειναι μια χαρα πλεον. Αρα οσοι θελετε να δοκιμασετε τη Nougat, πρεπει να βαλετε και τα 4 αρχεια και να μην ειστε τσομπανοι σαν εμενα που εβαλα μονο το AP! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Γνωιζει κανεις ποτε τελικα θα παρουμε το nougat στο s7 edge?

Διαβαζω γενικα καλα σχολια για αυτη την αναβαθμιση, τσεκαρω καθημερινα με manual update αλλα τζιφος ακομη τιποτα.

Η συσκευη που εχω ειναι ελληνικη.

Θα περιμενουμε καιρο ακομη λετε?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια.

Γνωιζει κανεις ποτε τελικα θα παρουμε το nougat στο s7 edge?

Διαβαζω γενικα καλα σχολια για αυτη την αναβαθμιση, τσεκαρω καθημερινα με manual update αλλα τζιφος ακομη τιποτα.

Η συσκευη που εχω ειναι ελληνικη.

Θα περιμενουμε καιρο ακομη λετε?

Δεν υπάρχει κανένα χρονοδιάγραμμα για την αναβάθμιση και κανείς δε γνωρίζει εκτός από τη Samsung.

Στην αναμονή λοιπόν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...