Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια γνωριζει κανενας που μπορω να βρω διαφορα extensions για την edge οθονη??μονο απο το samsung store?Απο xda δεν παιζει τιποτα?Υπαρχει κανενα αξιολογο που να αξιζει να αγορασουμε?
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο που παρατήρησα εμφανίζει το hd οταν μιλαμε δίπλα στον χρόνο που μιλάμε!έχει όντως διαφορά στην φωνή..ποιό clear!

 

Πώς το εμφανιζει; Εγώ δεν το έχω δει ποτέ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Απο τα λεγόμενά σου το κινητό σου είναι unbraded δηλαδή, και είναι πιθανόν και το δικό σου ή να είναι Ουγκρικό.Για να τα δεις τι χώρας είναι κατέβασε την εγαρμογή phone info για Samsung και εκεί θα δεις πολλά.

 

Αυτές τις πληροφορίες μου δίνει....απλά με παραξενεύει οτι μου γράφει LTE αντί για 4G

[ATTACH]66428[/ATTACH]

Edited by anestispro
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις πληροφορίες μου δίνει....απλά με παραξενεύει οτι μου γράφει LTE αντί για 4G

[ATTACH]66428[/ATTACH]

 

Από Πολωνία είναι όπως και το δικό μου. Μην σε ανησυχεί το LTE. Είναι το ίδιο με το 4G απλά το γράφει έτσι. Η μόνη διαφορά με ένα Ελληνικό είναι στα update που τα πέρνει πιό αργά. Περίπου δύο εβδομάδες μετά από τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μ εχει ερθη και μενα η ενημερωση ασφαλειας Δεκεμβριου 2016 και την εκανα εγκατασταση ολα μια χαρα ηταν στα 380ΜΒ καπου εκει γυρω στην κυπριακη ROM.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε με ιταλική rom. Η Nougat ποτέ θα έρθει δεν ξερω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πλέον να βρω το monthly view που είχε και μου βγάζει μόνο τα tasks όταν είμαι στην εφαρμογή του calendar

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170103/2bec920b1ffee1b9dc85d4111d9ec54d.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει κανείς λεπτομέριες για την ενημέρωση; Έλαβα Κ εγώ σήμερα

 

Όταν έρχεται αναβάθμιση στη συσκευή σου, υπάρχει και το σχετικό changelog με τις αλλαγές / βελτιώσεις που περιλαμβάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να ενεργοποιησουμε την δόνηση όταν μας απαντάνε μια κλήση?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορούμε να ενεργοποιησουμε την δόνηση όταν μας απαντάνε μια κλήση?

 

Τηλέφωνο -> ΠΕΡΙΣ. -> Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις κλήσεων -> Δόνηση κατά την απάντηση

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο -> ΠΕΡΙΣ. -> Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις κλήσεων -> Δόνηση κατά την απάντηση

 

Στραβομαρα μου....

Ευχαριστώ.

Θα πρέπει να έχω και την δόνηση ενεργοποιημενη? Γιατί δεν την θέλω όταν με καλούν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα πρέπει να έχω και την δόνηση ενεργοποιημενη? Γιατί δεν την θέλω όταν με καλούν.

 

Δεν έχει να κάνει το ένα με το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει το ένα με το άλλο.

 

Σούπερ.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους! Κατοχος του κινητου κανενα 6 μηνο περιπου ολα μια χαρα εκτος απο το 3g 4g...

Συγκριτικά με κινητα φιλων οπως S5 κτλ σε μερικα σημεια εγω πιανω E και εκεινοι 4g....

Εχοντας τον ιδιο παροχο...

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα δεδομενα...υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

Link to comment
Share on other sites

Από Πολωνία είναι όπως και το δικό μου. Μην σε ανησυχεί το LTE. Είναι το ίδιο με το 4G απλά το γράφει έτσι. Η μόνη διαφορά με ένα Ελληνικό είναι στα update που τα πέρνει πιό αργά. Περίπου δύο εβδομάδες μετά από τους υπόλοιπους.

 

Γράφει και εσένα lte? Μπορούμε να περάσουμε ελληνική Rom? Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους! Κατοχος του κινητου κανενα 6 μηνο περιπου ολα μια χαρα εκτος απο το 3g 4g...

Συγκριτικά με κινητα φιλων οπως S5 κτλ σε μερικα σημεια εγω πιανω E και εκεινοι 4g....

Εχοντας τον ιδιο παροχο...

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα δεδομενα...υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

Αλήθεια? Εγώ πάλι το αντίθετο. Έχω το καλύτερο σήμα σε σχέση με άλλους σχεδόν πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γράφει και εσένα lte? Μπορούμε να περάσουμε ελληνική Rom? Αξίζει?

 

Δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία, δεν υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ των rom. Το αν γράφει LTE ή 4G δεν έχει καμία σημασία, η λειτουργία είναι η ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους! Κατοχος του κινητου κανενα 6 μηνο περιπου ολα μια χαρα εκτος απο το 3g 4g...

Συγκριτικά με κινητα φιλων οπως S5 κτλ σε μερικα σημεια εγω πιανω E και εκεινοι 4g....

Εχοντας τον ιδιο παροχο...

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα δεδομενα...υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

Έχεις παλιά sim?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους! Κατοχος του κινητου κανενα 6 μηνο περιπου ολα μια χαρα εκτος απο το 3g 4g...

Συγκριτικά με κινητα φιλων οπως S5 κτλ σε μερικα σημεια εγω πιανω E και εκεινοι 4g....

Εχοντας τον ιδιο παροχο...

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο τα δεδομενα...υπαρχει καποιος τροπος να το τσεκαρω?

Ισχύει, με ίδιο πάροχο σε εσωτερικό χώρο Note 4 φίλου έχει καλύτερο σήμα γενικά κ όχι μόνο bandwidth..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Οι δοκιμές για το δυνατό/αδύνατο σήμα έχουν γίνει με κάποια εφαρμογή (πχ signal strength) ή με ότι δείχνει το εικονίδιο;

 

Σίγουρα δεν έχει το δυνατότερο σήμα αλλά δεν είναι και το χειρότερο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το σημα του edge ειναι απλα καλο. Προβλημα δεν εχει σιγουρα, αλλα δεν κατατασσεται και στην κορυφη σε θεμα reception. Με αλλα λογια, GSM reception στο 80% (αν μπορουμε να το βαθμολογησουμε) σε σχεση με τον κορυφαιο... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το σημα του edge ειναι απλα καλο. Προβλημα δεν εχει σιγουρα, αλλα δεν κατατασσεται και στην κορυφη σε θεμα reception. Με αλλα λογια, GSM reception στο 80% (αν μπορουμε να το βαθμολογησουμε) σε σχεση με τον κορυφαιο... ;)

Σωστά Βαγγέλη, έτσι είναι.

Απλά μου κάνει εντύπωση που τα παιδιά απο πάνω λένε για καλύτερο σήμα σε προηγούμενες συσκευές της εταιρείας. Π.χ. η κοπέλα μου έχει το Note 4 και με ίδιο πάροχο (cosmote) έχω καλύτερο σήμα. Πόσο μάλλον με το s5. :/

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Βαγγέλη, έτσι είναι.

Απλά μου κάνει εντύπωση που τα παιδιά απο πάνω λένε για καλύτερο σήμα σε προηγούμενες συσκευές της εταιρείας. Π.χ. η κοπέλα μου έχει το Note 4 και με ίδιο πάροχο (cosmote) έχω καλύτερο σήμα. Πόσο μάλλον με το s5. :/

 

Οχι, στα ιδια ακριβως επιπεδα ειναι με τα προηγουμενα κινητα της Ηλια. Ποτε δε διακρινοταν για το gsm reception κι ουτε τωρα ισχυει αυτο.

Βεβαια, ολα σχετικα ειναι. Κι ενα huawei mate εχει πχ αψογη ληψη (καλυτερη), αλλα ψηνεις μπριζολες με το sar...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...