Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α: το μοντέλο που βρίσκεις σε όλη την Ευρώπη, και φυσικά στην Ελλάδα, είναι ένα. SM 935F.

B: σε καμία συσκευή ο χώρος αποθήκευσης δεν είναι ολόκληρος διαθέσιμος, έτσι το ίδιο ισχύει και στο s7 edge. Περίπου 20 GB θα είναι διαθέσιμα σε σένα, αλλά με μια κάρτα SD θα είσαι υπερκαλυμμενος.

 

*SM-G935F*

 

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Εξωτερικό μένω, αλλά EU οπότε μιλάμε για το ίδιο μοντέλο άρα είμαστε οκ. Όσον αφορά τον εσωτερικό χώρο, δεν εννοώ πόσο μένει μετά το λειτουργικό κλπ κλπ αλλά πόσο από αυτό που απομένει μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να περαστούν εφαρμογές. Στο S4 είναι 1 ή 2 γίγα από τα 16 (λιγότερα στην πραγματικότητα) πράγμα καθόλου βολικό. Πάντως απ'οτι καταλαβαίνω δεν υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ μιας και 20 να είναι τα γίγα, είναι υπερ-αρκετά.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις το έστειλα με courier στην smartec για να δούμε τι θα δούμε.....αρχίζει το μπλέξιμο ελπίζω να πάνε όλα καλά....παίζει να αλλάξουν κ μπαταρία με οθόνη μαζί γνωρίζει κάποιος??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έστειλα με courier στην smartec για να δούμε τι θα δούμε.....αρχίζει το μπλέξιμο ελπίζω να πάνε όλα καλά....παίζει να αλλάξουν κ μπαταρία με οθόνη μαζί γνωρίζει κάποιος??

μπαταρία γιατί να αλλάξουν; :confused:

Οθόνη αλλάζει που αναγκαστικά αλλάζει και το home button.

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Εξωτερικό μένω, αλλά EU οπότε μιλάμε για το ίδιο μοντέλο άρα είμαστε οκ. Όσον αφορά τον εσωτερικό χώρο, δεν εννοώ πόσο μένει μετά το λειτουργικό κλπ κλπ αλλά πόσο από αυτό που απομένει μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να περαστούν εφαρμογές. Στο S4 είναι 1 ή 2 γίγα από τα 16 (λιγότερα στην πραγματικότητα) πράγμα καθόλου βολικό. Πάντως απ'οτι καταλαβαίνω δεν υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ μιας και 20 να είναι τα γίγα, είναι υπερ-αρκετά.

 

 

 

24gb διαθεσιμα εχεις ελεύθερο χώρο για εγκατάσταση οτι θες.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να τη κ μένα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/5be90990d7070ce1ba00648c0ca22e61.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/15a1d36e41763a8e535e416895d2e423.jpg

 

Φιλε ειχα ακριβως το ιδιο θεμα κ εγω το πηγα δωδεκανησου το αφησα 5 μερες εψαχναν να βρουν οθονη γιατι χρειαζοτανε αλλαγη κ επειδη δεν υπηρχε ουτε ολλανδια μου εδωσαν χαρτι να παω στο καταστημα που το αγορασα να μου δωσουν καινουριο στο κουτι κ ετσι κ εγινε πηρα αμεσως καινουριο λογω του καμμενου πιξελ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα αγορασω συντομα το κινητο (edge) απο σκρουτζ καταστημα..

Τι πρεπει να προσεξω? Η τι πρεπει να ξερω οταν παω στο καταστημα να το παρω? Να προτιμησω συγκεκριμενης χωρας η ευρωπαικο να ειναι και οτι να ναι??? Σκρουτζομαγαζο κλασσικο στη ομονοια λεω να προτιμησω.

 

Παω και στο τοπικ για καρτεσ και θηκες να ρωτησω για αυτα.. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να πάρω αλλο ενα ,έχετε κάνα σκρουτζομαγαζο να προτείνετε;

Το ντουος,που παίζει χρηματικά;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

μπαταρία γιατί να αλλάξουν; :confused:

Οθόνη αλλάζει που αναγκαστικά αλλάζει και το home button.

 

*SM-G935F*

 

Απλα ρώτησα ρε φίλε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι... παιζει κατι με το root στη συγκεκριμενη συσκευη?? Ειδα σε καποιο βιντεο σε youtube παλιοτερα οτι η διαφορα του με το nexus 6p ειναι οτι δεν ρουταρεται το edge και αν γινει τοτε μπορει να γραψει ο knox. Διαφωτιστε με καποιος σας παρακαλω γιατι το εχω παραγγειλει και ερχεται αυριο... αν ειναι να ακυρωσω...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι... παιζει κατι με το root στη συγκεκριμενη συσκευη?? Ειδα σε καποιο βιντεο σε youtube παλιοτερα οτι η διαφορα του με το nexus 6p ειναι οτι δεν ρουταρεται το edge και αν γινει τοτε μπορει να γραψει ο knox. Διαφωτιστε με καποιος σας παρακαλω γιατι το εχω παραγγειλει και ερχεται αυριο... αν ειναι να ακυρωσω...

γίνεται root κανονικά Αλλά ταυτόχρονα χάνεται η εγγύηση και δεν επαναφέρεται με κανέναν τρόπο όπως στα nexus, μιας και γράφεται στο σύστημα.

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο αργοτερα;? δηλαδη να μπορεις να ρουταρεις χωρις να χαθει η εγγυηση;

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να αλλαξει αυτο αργοτερα;? δηλαδη να μπορεις να ρουταρεις χωρις να χαθει η εγγυηση;

Από εποχής s4 και μετά δεν επανέρχεται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει με την ενημέρωση Σεπτεμβρίου να έχει χειρότερο σήμα; Γιατί εγώ εχω θέμα και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή αν η cosmote τα έχει παίξει....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει με την ενημέρωση Σεπτεμβρίου να έχει χειρότερο σήμα; Γιατί εγώ εχω θέμα και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή αν η cosmote τα έχει παίξει....

Κανένα θέμα φιλε μάλλον είναι του παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει με την ενημέρωση Σεπτεμβρίου να έχει χειρότερο σήμα; Γιατί εγώ εχω θέμα και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή αν η cosmote τα έχει παίξει....

 

 

 

Μηπως "κατέβασαν"κάποια κοντινή σε εσένα κεραία;το εχεις τσεκάρει σε πολλά μέρη η σε ένα συγκεκριμένο;πχ στο σπιτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα ενώ δείχνει δύο τρεις γραμμές δεν μπορεί να στείλει ούτε SMS με το που το γυρίζω στο 2g φτιάχνει αμέσως,στα δεδομενα μάλιστα ενώ το 3G έχει φουλ σήμα εναλλασει μεταξύ HD & H+ με αποτέλεσμα να κολλάει ελαφρώς λόγω της συνεχής εναλλαγής. Έτσι ενώ το 4g έχει μονάχα 2 γραμμές το πάει τάπα δίχως το παραμικρό κόλλημα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει με την ενημέρωση Σεπτεμβρίου να έχει χειρότερο σήμα; Γιατί εγώ εχω θέμα και δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή αν η cosmote τα έχει παίξει....

 

Μια απ'τα ίδια με cosmote και πάει και η μπαταρία νεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω... Θα κάτσω λίγο να δω πως πάει κι αν έχω πρόβλημα μεγάλο θα κάνω downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ με cosmote στο 4g έχω 2 γραμμές μόνο και η μπαταρία είναι οκ αν το βάλω στο 2g-3g είναι χειρότερα τα πράγματα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα το βάζω σε ασύρματο φορτιστή και ενώ το βλέπει δεν το φορτίζει.

Μου γράφει η φόρτιση είναι σε παύση.

Ένα s6 edge που έχω φορτίζει κανονικά.

Τελικά το καλώδιο δεν ήταν καλό όλα οκ.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω... Θα κάτσω λίγο να δω πως πάει κι αν έχω πρόβλημα μεγάλο θα κάνω downgrade.

Μα αν είναι θέμα έντασης σήματος - κεραίας πάροχου γιατί να κάνεις downgrade, θα βοηθήσει;

Εγώ πάντως έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις και η συσκευή λειτουργεί σε όλα άψογα.

Σημείωση , ο δικός μου πάροχος δεν είναι η cosmote που ξέρω έτσι και αλλιώς από φίλους και συγγενείς που έρχονται στο σπίτι μου, πως δεν έχουν καθόλου καλό σήμα και βρίσκομαι σε γνωστή περιοχή της Αθήνας και μάλιστα σχετικά κοντά στο κέντρο.

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια ώρα έπαιζα ταυτόχρονα στο σπίτι με το iPhone 7 και το s7 edge και δεν μπορώ να βρω ούτε ένα σημείο στο οποίο να με κερδίζει το iPhone. Αντίθετα 10 λεπτά έπαιξε ο αδερφός μου με το edge μου και έπαθε πλάκα. Μόνο το μέγεθος τον ενόχλησε.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια ώρα έπαιζα ταυτόχρονα στο σπίτι με το iPhone 7 και το s7 edge και δεν μπορώ να βρω ούτε ένα σημείο στο οποίο να με κερδίζει το iPhone. Αντίθετα 10 λεπτά έπαιξε ο αδερφός μου με το edge μου και έπαθε πλάκα. Μόνο το μέγεθος τον ενόχλησε.

 

Η κάμερα του συγκριτικά με το δικό μας πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του συγκριτικά με το δικό μας πως είναι?

 

Στο auto τράβηξα μόνο καμιά 10αρια φωτογραφίες και σε όλες το edge ήταν καλύτερο. Στα πρόσωπα όμως είναι ένα τικ καλύτερο το iPhone. Εξωτερικές και με φωτισμό δεν έβγαλα γιατί βρέχει

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει τα καινούρια θέματα grace ui και grace ui black

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3422013

Για να δουλέψουν χωρίς root μιας και τα έχει κατεβάσει η Samsung από το theme store λόγο κυκλοφορίας του note 7 υπάρχει τρόπος με το package disabler pro.Τα apk υπάρχουν στο ποστ 111

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...