Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλους... Να ρωτήσω εάν η Samsung μας δίνει την επιλογή του backup - όπως συνέβαινε στο G4- μέσα από το μενού χωρίς την χρήση ΗΥ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Ναι, την δίνει αυτή τη δυνατότητα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/36b987829263cd642f96b5e3440565b5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Ναι, την δίνει αυτή τη δυνατότητα.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/36b987829263cd642f96b5e3440565b5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι θέμα έχεις φιλε??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τι θέμα έχεις φιλε??

ICS. Έχει 2, Όχι το white.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορματ το κινητό μου αλλα παρατηρώ ότι τα κουμπιά αφής δεξιά και αριστερά του home button είναι μόνιμα αναμμενα όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθουν? Μου αποσπανε την προσοχή όταν βλέπω βίντεα

 

Edit: ήθελε restart η συσκευή...

Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

ICS. Έχει 2, Όχι το white.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να βάλω ένα θέμα μαύρο που να κρατάει τα κανονικά εικονίδια αλλά όσα και να βάλω (δοκίμασα και του φίλου από πάνω) μου μαυριζουν πολύ τις ονομασίες των άλμπουμ στην συλλογή και έτσι δεν φαίνεται τίποτα...

Έχετε βρει εσείς κάτι...προφανώς έγινε update στην συλλογή γιατί πριν με την XSG δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/d1a6055f8b36913df10c7c8341b64b63.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/4e498670e13f28aab05a91c71e265822.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα s7 edge.Πάτησα κάτι και τα εικονίδια στην αρχική οθόνη μου εμφανίζονται μεγάλα σα να χω 40 βαθμούς πρεσβειοποία.Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να επαναφέρω την προηγύμενη αρχική οθόνη?Για να βοηθήσω αυτό εγινε οταν πατησα το κουμπι που σε στελνει στην αρχική οθόνη και μου εβγαλε 2 επιλογες touch wiz πάτησα τη μια και με πανέφερε με μεγενθυμένα εικονίδια.Thanks Edited by vs7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω ένα s7 edge.Πάτησα κάτι και τα εικονίδια στην αρχική οθόνη μου εμφανίζονται μεγάλα σα να χω 40 βαθμούς πρεσβειοποία.Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να επαναφέρω την προηγύμενη αρχική οθόνη?Για να βοηθήσω αυτό εγινε οταν πατησα το κουμπι που σε στελνει στην αρχική οθόνη και μου εβγαλε 2 επιλογες touch wiz πάτησα τη μια και με πανέφερε με μεγενθυμένα εικονίδια.Thanks

Εδώ είσαι φίλε μου...

Ρυθμίσεις-Εύκολη λειτουργία-Τυπική λειτουργία.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160911/10e6e60472e9fa98bdbdddb93e2b6de8.jpg

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να βάλω ένα θέμα μαύρο που να κρατάει τα κανονικά εικονίδια αλλά όσα και να βάλω (δοκίμασα και του φίλου από πάνω) μου μαυριζουν πολύ τις ονομασίες των άλμπουμ στην συλλογή και έτσι δεν φαίνεται τίποτα...

Έχετε βρει εσείς κάτι...προφανώς έγινε update στην συλλογή γιατί πριν με την XSG δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...

 

Δοκίμασε το [invaser] carbon (Green)

Link to comment
Share on other sites

Απο ηχο και γενικα ενταση ηχειου πως ειναι; Εχω ενα huawei και δεν ακους ουτε και στ´ αυτι να το εχεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ηχο και γενικα ενταση ηχειου πως ειναι; Εχω ενα huawei και δεν ακους ουτε και στ´ αυτι να το εχεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Είναι στο μέσω όρο. Θα το ήθελα πιο δυνατό είναι η αλήθεια, όμως δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να ακούω από το ηχείο.

 

*SM-G935F*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο μέσω όρο. Θα το ήθελα πιο δυνατό είναι η αλήθεια, όμως δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να ακούω από το ηχείο.

 

Και πιο ποιοτικό θα το θέλαμε θα προσέθετα.

Δεν είναι ψέμα, στο θέμα ήχου, δεν διεκδικούσε δάφνες κανένα από τα πρόσφατα samsung, απλώς υποφερτά είναι & σε καμία περίπτωση δεν συνάδουν με το κορυφαίο επίπεδο υλοποίησης π.χ. της οθόνης.

Ίσως ελέω iphone, να δούμε βελτίωση στα επερχόμενα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα οφείλεται στην αδιαβροχοποιηση. Πάντως εμένα μου φαίνεται υπέρ αρκετό κ με καλύπτει απόλυτα προερχόμενος από g4 θα έλεγα ότι είναι κοντά στο ίδιο επίπεδο. Συγκρινοντας το βέβαια με άλλα βλ. HTC κλπ καταλαβαίνεις ότι βρίσκεται όντως κάπου στην μέση,μέσο όρο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ένα θεματακι που μου έχει τύχει 2 φορές στην τελευταία εβδομάδα θέλω να αναφέρω. Έχει σβήσει το κινητό χωρίς λόγο ενώ το έχω στο τσαντάκι μου. Σκέφτηκα μήπως πατηθηκε το on-off αλλά μου φαίνεται δύσκολο...έχει τύχει σε κάποιον από εσάς? Τ ο κινητό το έχω 3 μήνες! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί σε τσαντάκι μπανάνα να πατηθεί το volume up down (προφανώς γιατί το είχα με αυτά τα πλήκτρα κάτω που ασκήθηκε πίεση). Θεωρητικά θα μπορούσε να πατηθεί και το on off.

 

Εσύ μπορείς να το μαντέψεις όμως αυτό.

Εμένα πχ μου συμβαίνει στο τρέξιμο με το έντονο πάνω κάτω που κάνει η συσκευή στο τσαντάκι πατιέται το κουμπί.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ένα θεματακι που μου έχει τύχει 2 φορές στην τελευταία εβδομάδα θέλω να αναφέρω. Έχει σβήσει το κινητό χωρίς λόγο ενώ το έχω στο τσαντάκι μου. Σκέφτηκα μήπως πατηθηκε το on-off αλλά μου φαίνεται δύσκολο...έχει τύχει σε κάποιον από εσάς? Τ ο κινητό το έχω 3 μήνες! Ευχαριστώ

 

Εγώ το έχω μόνιμα και το κουβαλαω μέσα σε τσαντάκι μέσης αλλά το έχω μέσα σε μια θήκη δερμάτινη pouch bugatti ..Εσυ το έχεις χύμα με τι θήκη?? Αλλά και πάλι δύσκολο μου φαίνεται... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,καλη εβδομαδα σε ολους. Θελω την βοηθεια σας παιδια,εσπασε η οθονη στο s7 edge που εχω,πηγα στην irepair 280 κοστος αλλα μου ειπαν πως μετα δεν θα ειναι αδιαβροχο,παρακαλω πειτε μου αν παιζει κατι τετοιο ειτε παω εκει ειτε παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα για samsung,παω να σκασω Παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,καλη εβδομαδα σε ολους. Θελω την βοηθεια σας παιδια,εσπασε η οθονη στο s7 edge που εχω,πηγα στην irepair 280 κοστος αλλα μου ειπαν πως μετα δεν θα ειναι αδιαβροχο,παρακαλω πειτε μου αν παιζει κατι τετοιο ειτε παω εκει ειτε παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα για samsung,παω να σκασω Παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ ευχαριστω πολυ

Στο επίσημο σέρβις να πας δες πιο είναι πιο κοντά σου.

Ισχύει κανονικά η αδιαβροποιηση εκει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,καλη εβδομαδα σε ολους. Θελω την βοηθεια σας παιδια,εσπασε η οθονη στο s7 edge που εχω,πηγα στην irepair 280 κοστος αλλα μου ειπαν πως μετα δεν θα ειναι αδιαβροχο,παρακαλω πειτε μου αν παιζει κατι τετοιο ειτε παω εκει ειτε παω σε εξουσιοδοτημενο καταστημα για samsung,παω να σκασω Παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ ευχαριστω πολυ

 

Σε εξουσιοδοτημενο σέρβις πχ smartec υποστηρίζουν ότι πετυχαίνουν ξανά αδιάβροχοποίηση και ισχύει η εγγύηση κανονικά...και επειδή είναι στο ίδιο κόστος γιατί δεν πας κατευθείαν εκεί?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μαριε ευχαριστω,γιατι μιλησα το πρωι στο λαιβ τσατ και δεν μου τα ειπε και πολυ ροδινα,οτι ναι μεν φτιαχνει αλλα μετα και γενικα καλυτερα να μην τα βαζουμε στο νερο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εξουσιοδοτημενο σέρβις πχ smartec υποστηρίζουν ότι πετυχαίνουν ξανά αδιάβροχοποίηση και ισχύει η εγγύηση κανονικά...και επειδή είναι στο ίδιο κόστος γιατί δεν πας κατευθείαν εκεί?
αδερφε το κινητο το εχω παρει τελος ιουλιου απο κωτσοβολο,το οτι μου επεσε απο το χερι δεν εχει να κανει με την εγγυηση; το καλυπτει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κανονικά δεν σε καλύπτει αλλά αν...δεν έχει κάποιο εξωτερικό σημάδι δεν έχει ούτε γρατζουνια γύρο γύρο με πολύ πίεση μπορείς να απαιτήσεις εγγύηση ότι και καλά έφυγε από την βάση του GPS και έπεσε στο πατάκι του αυτοκινήτου και δεν είναι πράγματα αυτά 750 ευρώ τηλέφωνο με gorilla glass 4....πριν μια εβδομάδα στην skartec άλλαξαν με εγγύηση του φίλου μου...αλλά είναι να μην πέσεις σε στραβό ξύλο...

Αλλά σε εξωτερικό σέρβις εγώ ούτε που θα το σκεφτόμουν...και που ξέρεις τι οθόνη θα σου βάλει και πως....?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κανονικά δεν σε καλύπτει αλλά αν...δεν έχει κάποιο εξωτερικό σημάδι δεν έχει ούτε γρατζουνια γύρο γύρο με πολύ πίεση μπορείς να απαιτήσεις εγγύηση ότι και καλά έφυγε από την βάση του GPS και έπεσε στο πατάκι του αυτοκινήτου και δεν είναι πράγματα αυτά 750 ευρώ τηλέφωνο με gorilla glass 4....πριν μια εβδομάδα στην skartec άλλαξαν με εγγύηση του φίλου μου...αλλά είναι να μην πέσεις σε στραβό ξύλο...

Αλλά σε εξωτερικό σέρβις εγώ ούτε που θα το σκεφτόμουν...και που ξέρεις τι οθόνη θα σου βάλει και πως....?

καλα ναι δεν εχεις αδικο,απλα την irepair τους ξερω και μολις μου ειπαν πως μετα δεν θα ειναι αδιαβροχο εκει κολωσα.....και δικιο εχεις για το θεμα εγγυησης
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι δεν εχεις αδικο,απλα την irepair τους ξερω και μολις μου ειπαν πως μετα δεν θα ειναι αδιαβροχο εκει κολωσα.....και δικιο εχεις για το θεμα εγγυησης

 

Για ποιο λογο να πας εκει που λες κι οχι στο επισημο σερβις της Samsung;

Φυσικα κι εκει δεν εχουν την τεχνογνωσια για να πετυουν την αδιαβροχοποιηση ξανα,κατι που στην σμαρτεκ ξερουν.

Αλλαξα κι εγω οθονη στην σμαρτεκ αλλα μεσα στα πλαισια της εγγυησης.Δεν το βαζω κατω απο βρυσες,πισινες,μπανιερες και λεκανες,αλλα στην βροη το βγαζω και το χρησιμοποιω κανονικα.

Δεν εχω κανενα θεμα.

Αλλωστε τα ιδια λεφτα ζητανε κι εκει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...