Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει αγοράσει κανείς την εφαρμογή easyhome pro?? δουλεύει το long touch - lock phone???

 

Εγώ που την είχα αγοράσει πριν καμιά βδομάδα ενώ δούλευε το κλείδωμα με παρατεταμένο άγγιγμα στο home button όταν πήγαινα να το ξεκλειδώσω με δαχτυλικό αποτύπωμα μου ζητούσε και μοτίβο μαζί, μάλλον είναι αυτοί οι περιορισμοί που έχουν βάλει μετά την 6 και μετά. Και δεν την αγόρασα πήρα τα λεφτά μου πίσω αν το διορθώσουν αυτό μπορεί να την ξανά αγοράσω.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας ήρθε το νέο update BH1/BPH6? Ελληνικό firmware.

Το πήγα το πρωί στη Smartec για να μου φτιάξουν την οθόνη. Είχε καεί ένα pixel και σε μία ώρα είχα πίσω το κινητό έτοιμο με νέα οθόνη :).

Πάω σπίτι να κάνω restore και μου εμφάνισε αυτό το update! Παραξενεύτηκα τόσο πολύ που τσέκαρα μήπως κατά λάθος άλλαξαν χώρα ή έγινε κάτι άλλο αλλά όλα σωστά EUR το κινητό μου... Έχει το Samsung Cloud πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20160822_131623.png

 

(Sent from S7 edge)

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος ΟΚ!!! Παραξενεύτηκα πολύ! Γενικά το Sammobile έχω την εντύπωση ότι δεν ενημερώνει σωστά τα firmware πλέον... τα αργεί πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα ανεμιστήρα στο κινητό μου και άμα γουστάρω θα συνδέσω και φραπεδιερα #ilovesamsung

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε κάτι ακόμα αλλά 225 λίγο δεν ειναι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει...20 μέρες έχω το κινητό... εχθές και σήμερα έπεσε 2 φορές... την μια από τραπέζι και την άλλη από την τσέπη μου. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα. Για γρατσουμιες δεν ξέρω και δεν πρόσεξα (δηλαδή όσο κοίταξα δεν είδα κάτι ) και η οθόνη είναι μια χαρά... πολύ γερό είναι τελικά... πάντως αυτός ο ήχος που κάνει όταν πέφτει στο δρόμο ή στο τσιμέντο μου έχει γίνει εφιάλτης.. και μέχρι προχθές το είχα με ζελατίνα και θήκη... μόλις τα έβγαλα 2 στις 2 ημέρες έχω που πέφτει... αντε να δούμε πως θα πάει η αυριανή ημέρα....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τίποτα με Γαλλική XEF και είπα τυχερός με XEF ότι θα παίρνω πρώτος αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τίποτα με Γαλλική XEF και είπα τυχερός με XEF ότι θα παίρνω πρώτος αναβαθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε καθε αναβαθμιση Βαγγελη δεν ειναι στανταρ ποια χωρα θα την παρει πρωτη.

Αλλαζει συνεχεια αυτο

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε αναβαθμιση Βαγγελη δεν ειναι στανταρ ποια χωρα θα την παρει πρωτη.

Αλλαζει συνεχεια αυτο

Για να δούμε πότε θα πάρει η xef

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το always on display. οταν κλεινει η οθονη και ενεροποιηται το always on display η οθονη δεν ειναι εντελως σβηστη. εχει ενα καφε χρωμα και ειναι ολη ενεργοποιημενη.

 

το κινητο ζεσταινεται και η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα λογω οτι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη. εψαξα αλλα δεν βρηκα την εφαρμογη για να κανω clear cache.

 

εχει κανεις καμια ιδεα? ειναι πολυ χρησιμη λειτουργια και με βοηθαει πολυ. δεν θελω να την απενεργοποιησω

 

update: σημερα πηγα στην microtech στην θεσσαλονικη για επισκευη. 2 ωρες μετα τους πηρα τηλεφωνο να δω τι συνεβη και μου ειπανε οτι η συσκευη μου δεν εχει τιποτα και λειτουργει βαση προδιαγραφων. το βαλανε μαλιστα διπλα σε ενα αλλο ιδιο και λειτουργουσαν ομοια απ οτι ειπανε. αφου εκανα ενα καβγα εκει μεσα και με βγαλανε τρελο το πηρα και εφυγα. εκαναν αναβαθμιση μου ειπαν. αυτο το αφηνω ασχολιαστο μιας και ειχα την τελευταια εκδοση και το τσεκαρα. ηταν η ιδια.

 

καλεσα στα κεντρικα της samsung για να αναφερω το συμβαν και το παιδι που μιλησα μου ειπε οτι αφου το λεει ο τεχνικος ετσι θα ειναι. το τηλεφωνο λειτουργει βαση προδιαγραφων. παταω και με αυτον ενα καβγα και επιστρεφω σπιτι. αργοτερα καλεσα σε ενα επισημο σερβις στην βασ. ολγας και ρωτησα αν υπαρχει κανενα galaxy s7 edge εκει για να τα βαλουμε διπλα διπλα και να δουμε αν εχει διαφορα. μου απαντησαν καταφατηκα και πηγα απο εκει. τα βαλαμε διπλα και ηταν μερα με την νυχτα. το δικο μου ηταν εμφανες οτι η οθονη ηταν ολοκληρη ενεργοποιημενη.

 

τωρα το κρατησε για αλλαγη οθονης και θα περιμενω 2-3 μερες για να το παραλαβω. θα δω τα αποτελεσματα και απο αυτον και θα ενημερωσω το φορουμ.

 

υ.γ. ειδα τωρα της κριτικες της microtech στο facebook και οι πιο πολλες μιλανε με τα χειροτερα λογια. ειδικα για το υφος του προσωπικου το οποιο προσεξα και εγω και ηταν επιεικος απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

@eimai στη θέση σου θα έβγαζα φωτογραφίες με τις οθόνες των δύο κινητών και θα πήγαινα για εξηγήσεις.

Ελπίζω να το επραξες

Link to comment
Share on other sites

@eimai στη θέση σου θα έβγαζα φωτογραφίες με τις οθόνες των δύο κινητών και θα πήγαινα για εξηγήσεις.

Ελπίζω να το επραξες

 

το δοκιμασα αλλα λογω του εντονου φωτισμου και του νεξους σ που ειχα για δευτερη συσκευη δεν φαινοταν τιποτα. εχω συνταξει ενα ιμειλ για να στειλω στα κεντρικα αλλα περιμενω και το αποτελεσμα απο το σερβις για να επισυναψω και τα δυο παραστατικα

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ήρθε σήμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γράψτε αν θέλετε και ποια έχετε

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανένα λινκ για την τελευταία btu το sammobile σέρνεται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω κάτι. Έχω απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις από το google play, στις ρυθμίσεις για ενημερώσεις των εφαρμογών και στο facebook. Γιατί αυτό συνεχίζει και ενημερώνεται αυτόματα? Τι δεν κάνω σωστά;

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update βλέπω το Samsung cloud στις ρυθμίσεις αλλά έχει αλλάξει και η εφαρμογή της gallery. Για υπόλοιπα το ψαχνω
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω κάτι. Έχω απενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις από το google play, στις ρυθμίσεις για ενημερώσεις των εφαρμογών και στο facebook. Γιατί αυτό συνεχίζει και ενημερώνεται αυτόματα? Τι δεν κάνω σωστά;

Ευχαριστώ πολύ

 

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Εμένα συμβαίνει μόνο στο Facebook και στο messenger. Αυτά τα δύο κάνουν ενημέρωση από μόνα τους ενώ τα έχω απενεργοποιηνενα να κάνουν μόνα τους ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία έχω και εγώ. Εμένα συμβαίνει μόνο στο Facebook και στο messenger. Αυτά τα δύο κάνουν ενημέρωση από μόνα τους ενώ τα έχω απενεργοποιηνενα να κάνουν μόνα τους ενημέρωση

 

Και εγώ έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση στο play store και στο store τησ samsung αλλά όποτε το βάζω στην μπρίζα και εχω ανοιχτό το wifi αυτό τις κάνει κανονικά :blink:

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω απενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση στο play store και στο store τησ samsung αλλά όποτε το βάζω στην μπρίζα και εχω ανοιχτό το wifi αυτό τις κάνει κανονικά :blink:

 

γιατι δε δοκιμαζεις να απενεργοποιησεις τις ενημερωσεις με package disabler ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...