Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Κατι δεν μου αρεσει στην πρωτη, μηπως ηταν βρωμικος ο φακος;;

 

 

Προφανώς θολούρα απο την θάλασσα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως το Z5 σε κάτι ξεχωρίζει τουλάχιστον. Την απόδοση χρωμάτων.

Επειδή το πήρα για μια εβδομάδα σε low light και indoor τα χρώματα πάνε περίπατο η φωτογραφίες είναι μέτριες και όσο μειώνεται το φως ακόμα χειρότερα,στις ημερήσιες είναι πολυ καλό και θα συμφωνήσω για τα χρώματα αλλά ρε sony βάλε ois πλάκα μας κάνεις :eek:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πήρα για μια εβδομάδα σε low light και indoor τα χρώματα πάνε περίπατο η φωτογραφίες είναι μέτριες και όσο μειώνεται το φως ακόμα χειρότερα,στις ημερήσιες είναι πολυ καλό και θα συμφωνήσω για τα χρώματα αλλά ρε sony βάλε ois πλάκα μας κάνεις :eek:

Αν και λίγο υπερβολικός, δε λες κάτι που δε γνωρίζουμε. Ωστόσο προσωπικά που με ενδιαφέρουν οι manual ρυθμίσεις, ξέρω ότι αποδίδει αρκετά καλύτερα από το αυτόματο που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πήρα για μια εβδομάδα σε low light και indoor τα χρώματα πάνε περίπατο η φωτογραφίες είναι μέτριες και όσο μειώνεται το φως ακόμα χειρότερα,στις ημερήσιες είναι πολυ καλό και θα συμφωνήσω για τα χρώματα αλλά ρε sony βάλε ois πλάκα μας κάνεις :eek:

 

με βαση τις φωτογραφίες που εχω βγαλει μέχρι τώρα εχω την αντίθετη άποψη. Καταφέρνει να διατηρήσει πολυ καλή χρωματική ακρίβεια σε low light, παρόλλο τον αυξημένο θόρυβο που δινει.

 

πχ

 

25635683861_93ea26de05_n.jpg 25681924916_d4e6961571_n.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κατι δεν μου αρεσει στην πρωτη, μηπως ηταν βρωμικος ο φακος;;

 

οχι, τον καθαρίζω πάντα πριν βγάλω :p

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο υπερβολικός, δε λες κάτι που δε γνωρίζουμε. Ωστόσο προσωπικά που με ενδιαφέρουν οι manual ρυθμίσεις, ξέρω ότι αποδίδει αρκετά καλύτερα από το αυτόματο που περιγράφεις.

Φίλε μου προσπάθησα και με τις manual πάρα πολύ αλλά δυστυχώς φωτογραφιζω μόνο την οικογένεια μου δεν μου μένει χρόνος για τοπία και εκεί έχει θέμα το τηλέφωνο με manual βγαίνουν ναι μεν με λιγότερο θόρυβο αλλά 9 στις 10 κουνημενες

Link to comment
Share on other sites

με βαση τις φωτογραφίες που εχω βγαλει μέχρι τώρα εχω την αντίθετη άποψη. Καταφέρνει να διατηρήσει πολυ καλή χρωματική ακρίβεια σε low light, παρόλλο τον αυξημένο θόρυβο που δινει.

 

πχ

 

25635683861_93ea26de05_n.jpg 25681924916_d4e6961571_n.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

οχι, τον καθαρίζω πάντα πριν βγάλω :p

 

Απλα να πω οτι δεν δινει αυξημενο θορυβο. Ο θορυβος ειναι σε λογικα , για κινητο τηλεφωνο, επιπεδα, αναλογα με το iso. Αν δεις ενα G4 να τραβαει με iso 600 θα ειναι και εκεινο με αυξημενο θορυβο. Συνηθως οι βραδυνες που ανεβαζουν εδω, ειναι με iso 50 (!) και κλειστρο στα μερικα δευτερα.... Τριποδακι και αγιος ο θεος...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με βαση τις φωτογραφίες που εχω βγαλει μέχρι τώρα εχω την αντίθετη άποψη. Καταφέρνει να διατηρήσει πολυ καλή χρωματική ακρίβεια σε low light, παρόλλο τον αυξημένο θόρυβο που δινει.

 

πχ

 

25635683861_93ea26de05_n.jpg 25681924916_d4e6961571_n.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

οχι, τον καθαρίζω πάντα πριν βγάλω :p

Sorry δεν το έθεσα σωστά το τηλέφωνο έχει τον τοπ φακό για μένα με την χειρότερη υποστήριξη στο software που έχω δει ,πραγματικά αναρωτήθηκα αν η sonny το κάνει επίτηδες και χωρίς ois είναι αδύνατον να βγάλεις φωτογραφία σωστή σε πρόσωπα όχι μόνο σε lowlight αλλά και σε ημερήσιες indoor

Link to comment
Share on other sites

Απλα να πω οτι δεν δινει αυξημενο θορυβο. Ο θορυβος ειναι σε λογικα , για κινητο τηλεφωνο, επιπεδα, αναλογα με το iso. Αν δεις ενα G4 να τραβαει με iso 600 θα ειναι και εκεινο με αυξημενο θορυβο. Συνηθως οι βραδυνες που ανεβαζουν εδω, ειναι με iso 50 (!) και κλειστρο στα μερικα δευτερα.... Τριποδακι και αγιος ο θεος...:p

 

Αν δεις ενα G4 να τραβαει με iso 600 θα ειναι και εκεινο με αυξημενο θορυβο

 

Δεν ισχυει ...το G4 στο αυτοματο με iso 1500 δινει ανυπαρκτο θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος g4 απο σημερα!!οτι βγαλαμε βγαλαμε με redmi note 2!!! :D Καποια πραματα που πρεπει να προσεξω??

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος g4 απο σημερα!!οτι βγαλαμε βγαλαμε με redmi note 2!!! :D Καποια πραματα που πρεπει να προσεξω??

 

Καλορίζικο!! βγάλε μερικές με 1500 iso! :p

 

Αν δεις ενα G4 να τραβαει με iso 600 θα ειναι και εκεινο με αυξημενο θορυβο

 

Δεν ισχυει ...το G4 στο αυτοματο με iso 1500 δινει ανυπαρκτο θορυβο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παοκ εσενα εμπιστευομαι!!αμα θες να με πεις καποια tips στειλε μου Pm!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Z5 σε κάτι ξεχωρίζει τουλάχιστον. Την απόδοση χρωμάτων.

 

Επειδή το πήρα για μια εβδομάδα σε low light και indoor τα χρώματα πάνε περίπατο η φωτογραφίες είναι μέτριες και όσο μειώνεται το φως ακόμα χειρότερα,στις ημερήσιες είναι πολυ καλό και θα συμφωνήσω για τα χρώματα αλλά ρε sony βάλε ois πλάκα μας κάνεις :eek:

Συμφωνω και με τους 2 σας, το Z5 ,μιας και το εχω σαν κυρια συσκευη, εχει την ρεαλιστικοτερη απεικονιση της αγορας μεχρι στιγμης αλλα η ελλειψη ios ειναι σημαντικη,αν ποτε το βαλει η sony θα παιζει απλα μπαλα μονη της στο θεμα της καμερας.Για low light το Ζ5 μονο με "νυχτερινο σκηνικο" θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα αλλα εκει θελει τριποδακι ή πολυ σταθερο χερι για να μην κουνηθει.

Φυσικα με ois θα πρεπει να βελτιωσουν και το λογισμικο της καμερας να δουλευει διαφορετικα για μεγιστα αποτελεσματα.

 

@sfortis εκπληκτικες ολες

@aptaliko καλλιτεχνη μου εσυ :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Honor 7

 

26195179695_d8f340878a_c.jpg

 

26169263936_8f236476d9_c.jpg

 

το χουν βελτιωσει αρκετα το software...εχει κι αυτα τα κολπακια που μπορεις να παιξεις μπαλιτσα.

 

Lumia 950 stock camera

25923407680_80446065a7_c.jpgWP_20160403_00_12_07_Rich by foxy4270, on Flickr

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

το χουν βελτιωσει αρκετα το software...εχει κι αυτα τα κολπακια που μπορεις να παιξεις μπαλιτσα.

 

Ναι.. αναμένεται να πάρει και την 6.0 απο μέρα σε μέρα, για να δούμε αν μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο. Η δεύτερη βέβαια βγήκε κουνημένη απλά μ άρεσε όπως έπιασε τη ρόδα και βαριόμουν να κάθομαι να τραβάω ξανα

Link to comment
Share on other sites

lumia 950 hdr

 

 

25881522600_416e123622_c.jpgWP_20160331_18_38_56_Rich by foxy4270, on Flickr

 

 

 

Ρε παοκ πως το πήρες το forced HDR κι εγω οχι ακομα; Εισαι σε slow ring?

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Κυριακή

Γνωρίζει κάποιος να απαντήσει ποια από τις παρακάτω κάμερες είναι η καλύτερη σε γενικές γραμμές?

Camera Sony IMX214, F1.8 13.0MP VS Sony IMX258 13MP F/2.0 VS camera: 13.0MP Panasonic MN34172 F/2.0.

Την πρώτη την φοράει το Ulefone Power, την δεύτερη το Elephone P9000 και την τρίτη το Ulefone Viena

Αν τυχόν είμαι εκτός θέματος ζητώ συγνώμη και παρακαλώ αν γνωρίζετε να με παραπέμψετε στο αντίστοιχο θέμα.

Ευχαριστώ.

Edited by logiot
Link to comment
Share on other sites

Ενω αποτυπωνει καλα τα χρωματα τα χαλαει το υπερβολικο,sharpening. Δεν εχει ερθει και καμια αναβαθμιση μηπως τα διορθωσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...