Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Έπρεπε για πολλούς λόγους να περάσω ΚΑΙ από ένα Sasmung (το πρώτο και το τελευταίο μου). Τόσα χρόνια την έβριζα απο τα συμφραζόμενα. Ε τώρα μπορώ να την βρίζω και στα ίσα γιατί πλέον την είδα και από πρώτο χέρι. Δεν φταίει το τηλέφωνο όμως. Εγώ φταίω.

 

Δεν γουστάρω android ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ φίλε...αλλά δεν γουστάρω με τα σημερινά δεδομένα να σκάσω και 500 ευρά στην Apple.

Οπότε...πήρα ένα καλό κινητό με λίγα λεφτά...και περιμένω την ανάπτυξη. :rolleyes:

 

Για μένα το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του Andoid έναντι του iOS είναι οτι μπορείς να κάνεις ΑΨΟΓΑ την δουλειά σου με συσκευή των 150-200 ευρώ. Και αυτό εκμεταλλεύομαι προς το παρόν.;)

Στο μαγαζί αυτό που στηρίζεται στο ανεξέλεγκτο PlayStore και στην απρόβλεπτη Google, δεν σκοπεύω να ξαναδώσω πάνω απο 150-200 ευρώ. Και ποιος ο λόγος αφού οι συσκευές "χαμηλού" κόστους κάνουν πλέον θαύματα!

 

Όσον αφορά την κάμερα κατέληξα: δεν μου αρκούν οι επιδόσεις των smartphones. Θέλω κάτι παραπάνω. Οπότε, ένα καλούτσικο και αξιοπρεπές τηλέφωνο και μια φωτογραφική μηχανή (για μένα).

 

Ανοίγω παρένθεση:

Μην σχολιάσετε τα παραπάνω παλικάρια. Δεν θέλω να ανοίξω vs ούτε και θα απαντήσω σε κάποιον. Άσε που είναι και εκτός θέματος. Απευθύνομαι ΜΟΝΟ στον Γιάννη γιατί αυτός ξέρει την προϊστορία. :cool:

Και συγγνώμη για το off topic αλλά ήθελα να απαντήσω σε έναν παλιόφιλο που τον έχω καραφλιάσει με τις κινήσεις μου. :happy:

Κλείνω παρένθεση.

 

Χρήστο, χωρίς παρεξήγηση πάντα αλλά αν απευθύνεσαι ΜΟΝΟ στον Γιάννη γιατί δεν του έστειλες ένα pm και το ποσταρες εδώ σε δημόσια θέα???

Υ. Γ. Όχι πως διαφωνώ ή συμφωνώ με όσα έγραψες απλά μου δημιουργήθηκε η απορία.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρήστο, χωρίς παρεξήγηση πάντα αλλά αν απευθύνεσαι ΜΟΝΟ στον Γιάννη γιατί δεν του έστειλες ένα pm και το ποσταρες εδώ σε δημόσια θέα???

Υ. Γ. Όχι πως διαφωνώ ή συμφωνώ με όσα έγραψες απλά μου δημιουργήθηκε η απορία.

Έχεις απόλυτο δίκιο. Αυτό θα έπρεπε να κάνω. Γράψε λάθος.

Απλά άλλο ξεκίνησα να γράφω...και σε άλλο κατέληξα. Δεν θέλω vs όμως σε καμία περίπτωση.

 

Φάση ως μη γενόμενη.

:-)

 

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Αυτό θα έπρεπε να κάνω. Γράψε λάθος.

Απλά άλλο ξεκίνησα να γράφω...και σε άλλο κατέληξα. Φάση ως μη γενόμενη.

:-)

 

 

from my LG G4

 

Χαχαχα, ωραίος....;)

Προφανώς δεν είδες τον βοηθό που σήκωσε το σημαιακι.... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ωραίος....;)

Προφανώς δεν είδες τον βοηθό που σήκωσε το σημαιακι.... :lol:

Λες να δηλώσω παραίτηση;;;;

Χαχαχα...

 

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κινητό με σταθεροποιητή εικόνας σε λογική τιμή μέχρι 300 ευρώ!

 

Ενδιαφέρομαι για το Samsung A5 ή το Huawei P9 lite, αλλά προβληματίστηκα με τις κριτικές σχετικά με την κάμερα που έχουν.

 

Ποια είναι η γνώμη σας?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μανθο αν δεν σε πειραζει εκανα share το photostream σου σε γειτονικο forum https://xiaomi-miui.gr/community/ :)

 

Δεν πειράζει φίλος!!τι τους κάνεις επίδειξη​ το mi5s!!??

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει φίλος!!τι τους κάνεις επίδειξη​ το mi5s!!??

Αμα δεις το shoutbox θα καταλαβει. Ελεγα οτι το mi5 εχει καλυτερη καμερα. Τι δειγματα που χα τραβηξει απο το Mi5 του εδειξα. Τι συγκριτικα απο gsmarena και youtube... τιποτα. Οχι τιποτα αλλο θα παιρνε και κοσμακι στο λαιμο του. Οποτε στο τελος σκεφτηκα απλα να βαλω το photo-stream σου και ο καθενας αποφασιζει μονος του.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις το shoutbox θα καταλαβει. Ελεγα οτι το mi5 εχει καλυτερη καμερα. Τι δειγματα που χα τραβηξει απο το Mi5 του εδειξα. Τι συγκριτικα απο gsmarena και youtube... τιποτα. Οχι τιποτα αλλο θα παιρνε και κοσμακι στο λαιμο του. Οποτε στο τελος σκεφτηκα απλα να βαλω το photo-stream σου και ο καθενας αποφασιζει μονος του.

 

Για στείλε ένα λινκ να δω την συζήτηση!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το shoutbox https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Βασικα τα πρωτα μηνυματα εχουν σβηστει γιατι ειναι shoutbox και κρατα πχ τα 10 τελευταια. Θα δεις κυριως το χρηστο να βγαζει αφρους με αυτα που διαβαζει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν θα μας τρελάνουνε κιόλας...!!!

 

from my LG G4

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και σκεψου οτι του βαλα δικο μου δειγμα και μου αρχισε οτι δεν εκατσε καλα η STOCK BASED rom που ειχα προλαβει να τεσταρω 3 πριν το στειλω. Και μετα ουτε του gsmarena δεχοταν ουτε το συγκριτικο βιντεο. Κατι τετοιοι με καναν να κλαιω τα λεφτα μου οταν πηρα το mi5 (οκ δεν τα κλαψα, εφυγε την επομενη μερα :lol: )

 

Ρε μπας και εχει βαλει καμια αγγελια και του χαλαω τη μπιζνα :lol: Γιατι με αυτα που γραφει ειναι σαν να λεω οτι το p9 lite εχει καλυτερη καμερα απο το p9.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση...ενώ τα βλέπεις συνεχίζεις να λες τα δικά σου....τι να πεις...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μωρε εμενα δεν με νοιαζει να πεισω αυτον αλλα μην παρει κοσμο στο λαιμο του. Γιατι στη τελικη μια χαρα ειναι το mi5 ως συσκευη στα λεφτα του. Αλλα οχι και να το προτιμησεις απο το Mi5s για τη καμερα. :X

Link to comment
Share on other sites

Μωρε εμενα δεν με νοιαζει να πεισω αυτον αλλα μην παρει κοσμο στο λαιμο του. Γιατι στη τελικη μια χαρα ειναι το mi5 ως συσκευη στα λεφτα του. Αλλα οχι και να το προτιμησεις απο το Mi5s για τη καμερα. :X

 

Καλή φάση...ενώ τα βλέπεις συνεχίζεις να λες τα δικά σου....τι να πεις...

 

Παιδιά, εμένα εκεί μέσα με έπεισαν (στις άσχετες εποχές μου...) οτι η κάμερα του Rn3 pro είναι ίδια με αυτή του LG G4. Και έτσι, επειδή γούσταρα MIUI, επέλεξα RN3.

Με πήραν στο λαιμό τους λοιπόν. Χρυσή συσκευή το RN3 αλλά όχι και ίδια κάμερα με το LG G4;;; ΕΛΕΟΣ και ΗΜΑΡΤΟΝ δηλαδή!!!

 

Κάποιοι άλλοι μου έλεγαν επίσης ότι το Mi5 βγάζει φωτογραφία και video καλύτερο απο το iPhone 6s plus! Μπρρρρρρρρ...:X

 

Δηλαδή...ΟΚ...άμα δεν το κατέχεις άστο. Δεν τους παρεξηγώ όταν δεν ξέρουν γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις στην φωτογραφία. Αλλά όταν σου λέει ο άλλος ότι είναι άνθρακας και εσύ επιμένεις οτι είναι θησαυρός ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ με πράξεις αλλά στέκεσαι σε λόγια του αέρα...ε...άσε μας αγόρι μου...

 

@ddr2. Γιαννάκο το είδα το PM σου. Ετοιμάζω σεντόνι γι αυτό αργώ να απαντήσω. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα εκεί μέσα με έπεισαν (στις άσχετες εποχές μου...) οτι η κάμερα του Rn3 pro είναι ίδια με αυτή του LG G4. Και έτσι, επειδή γούσταρα MIUI, επέλεξα RN3.

Με πήραν στο λαιμό τους λοιπόν. Χρυσή συσκευή το RN3 αλλά όχι και ίδια κάμερα με το LG G4;;; ΕΛΕΟΣ και ΗΜΑΡΤΟΝ δηλαδή!!!

 

Κάποιοι άλλοι μου έλεγαν επίσης ότι το Mi5 βγάζει φωτογραφία και video καλύτερο απο το iPhone 6s plus! Μπρρρρρρρρ...:X

 

Δηλαδή...ΟΚ...άμα δεν το κατέχεις άστο. Δεν τους παρεξηγώ όταν δεν ξέρουν γιατί ο καθένας έχει διαφορετικές απαιτήσεις στην φωτογραφία. Αλλά όταν σου λέει ο άλλος ότι είναι άνθρακας και εσύ επιμένεις οτι είναι θησαυρός ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ με πράξεις αλλά στέκεσαι σε λόγια του αέρα...ε...άσε μας αγόρι μου...

 

@ddr2. Γιαννάκο το είδα το PM σου. Ετοιμάζω σεντόνι γι αυτό αργώ να απαντήσω. :cool:

 

Χρηστο θα διαφωνησω. Αν δεν κατεχει ο αλλος κατι καλυτερα να μην σχολιαζει/συμβουλευει. Δεν ξερεις απο καμερες; Ε μην μπεις καν στο κοπο να μιλησεις για αυτην. Ποσο μαλλον να συγκρινεις με συσκευες που δεν εχεις ιδεα τι ποιοτητα εχουν. Διαφορετικα τι παραπανω ξερεις απο τον αλλο και συμβουλευεις; Ασε τον καθενα να παρει στη τυχη οτι θελει.

 

Με το mi5 την πατησα γιατι λεγαν οτι εφτιαξε πολυ απο τα updates και ελεγα οκ τα δειγματα που δεν μου αρεσαν ηταν με παλιο λογισμικο... επρεπε να εμπιστευτω τη κριση μου και να μην τους ακουγα. Φυσικα εμενα δεν μου χρειαστηκε περισοτερα απο 2-3 κλικς για να καταλαβω ποσο αδικο ειχαν.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο θα διαφωνησω. Αν δεν κατεχει ο αλλος κατι καλυτερα να μην σχολιαζει/συμβουλευει. Δεν ξερεις απο καμερες; Ε μην μπεις καν στο κοπο να μιλησεις για ποιοτητα. Ποσο μαλλον να συγκρινεις με συσκευες που δεν εχεις ιδεα τι ποιοτητα εχουν. Διαφορετικα τι παραπανω ξερεις απο τον αλλο και συμβουλευεις; Ασε τον καθενα να παρει στη τυχη οτι θελει.

Ξέρεις γιατί το λέω Αντρέα. Γιατί ρε παιδί μου...δεν είναι όλοι "ψυχασθενείς" σαν και εμάς με την φωτογραφία. :p

Ο άλλος τραβάει μία με Mi5 ή Rn3 και του φαίνεται καμπάνα. Και έτσι, αυθόρμητα, λέει ότι η συσκευή είναι κάτσε καλά...

Χωρίς να έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως γνώση λοιπόν (όχι ότι εγώ έχω αλλά τέλος πάντως 2-3 πράγματα τα βλέπω) βγάζουν μία φωτό που τους μοιάζει καλή (και ίσως να μην την έχουν βάλει ποτέ σε έναν υπολογιστή να την δούν) και διαδίδουν οτι το τηλέφωνο σκίζει.

 

Τους δικαιολογώ εν μέρη δηλαδή γιατί οι περισσότεροι χρήστες είναι ικανοποιημένοι με τις φωτογραφίες που παίρνουν απο τα κακά για εμάς σε φωτογραφικές επιδόσεις κινητά. Το κακό είναι ότι εάν δεν είσαι υποψιασμένος και τους θεωρήσεις γνώστες...την πάτησες. :shifty:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί το λέω Αντρέα. Γιατί ρε παιδί μου...δεν είναι όλοι "ψυχασθενείς" σαν και εμάς με την φωτογραφία. :p

Ο άλλος τραβάει μία με Mi5 ή Rn3 και του φαίνεται καμπάνα. Και έτσι, αυθόρμητα, λέει ότι η συσκευή είναι κάτσε καλά...

Χωρίς να έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως γνώση λοιπόν (όχι ότι εγώ έχω αλλά τέλος πάντως 2-3 πράγματα τα βλέπω) βγάζουν μία φωτό που τους μοιάζει καλή (και ίσως να μην την έχουν βάλει ποτέ σε έναν υπολογιστή να την δούν) και διαδίδουν οτι το τηλέφωνο σκίζει.

 

Τους δικαιολογώ εν μέρη δηλαδή γιατί οι περισσότεροι χρήστες είναι ικανοποιημένοι με τις φωτογραφίες που παίρνουν απο τα κακά για εμάς σε φωτογραφικές επιδόσεις κινητά. Το κακό είναι ότι εάν δεν είσαι υποψιασμένος και τους θεωρήσεις γνώστες...την πάτησες. :shifty:

Σωστοί οι παίκτες

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

950 xl

Εξοπλισμός για το Σαββατοκυριακο....

 

33807035853_55723367e5_c.jpgWP_20170511_13_53_44_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί το λέω Αντρέα. Γιατί ρε παιδί μου...δεν είναι όλοι "ψυχασθενείς" σαν και εμάς με την φωτογραφία. :p

Ο άλλος τραβάει μία με Mi5 ή Rn3 και του φαίνεται καμπάνα. Και έτσι, αυθόρμητα, λέει ότι η συσκευή είναι κάτσε καλά...

Χωρίς να έχουν ΚΑΜΙΑ απολύτως γνώση λοιπόν (όχι ότι εγώ έχω αλλά τέλος πάντως 2-3 πράγματα τα βλέπω) βγάζουν μία φωτό που τους μοιάζει καλή (και ίσως να μην την έχουν βάλει ποτέ σε έναν υπολογιστή να την δούν) και διαδίδουν οτι το τηλέφωνο σκίζει.

 

Τους δικαιολογώ εν μέρη δηλαδή γιατί οι περισσότεροι χρήστες είναι ικανοποιημένοι με τις φωτογραφίες που παίρνουν απο τα κακά για εμάς σε φωτογραφικές επιδόσεις κινητά. Το κακό είναι ότι εάν δεν είσαι υποψιασμένος και τους θεωρήσεις γνώστες...την πάτησες. :shifty:

 

Αδερφε θα συμφωνουσα μαζι σου αν απλα περιοριζονταν στο να λενε καλα λογια για τη καμερα. Εκει λες οκ δεν ξερει και του φαινεται καλη.

 

Δεν δικαιολογειται ομως το να τις συγκρινεις και να λες οτι ειναι ισαξιες ή και καλυτερες με συσκευες που προφανως ουτε γνωριζεις ουτε μπορεις να καταλαβεις απο τα δειγματα. Εκει ειναι η ενσταση μου. Εκει παυει να ειναι αγνοια/υποκειμενικοτητα και γινεται παραπληροφορηση.

 

Καλα και συ ρε καψερε, ο,τι και αν σου λεγανε... σου φανηκαν ισαξια τα δειγματα του rn3 με το lg g4; Γρηγορα για αλλαγη οθονης!!! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S8 auto

 

33808311533_66ddde3323_c.jpg

 

Βαρκαδα φιλε μου; :)

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ακόμα.

 

34458783412_fceb25e281_o.jpgWP_20160801_20_18_43_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34458795272_a4ce8af61d_o.jpgWP_20160826_19_27_26_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34458786402_451feeab87_o.jpgWP_20160826_19_35_53_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

33777818854_feac1d6385_o.jpgWP_20160826_20_15_13_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34234858850_acd8246076_o.jpgWP_20161227_15_44_27_Panorama by Petros Petros, on Flickr

 

34458780622_2e1810b4da_o.jpgWP_20170109_23_07_46_Pro by Petros Petros, on Flickr

 

Υπάρχει πρόβλημα που βάζω εδώ το preview σε full μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ακόμα.

 

34458783412_fceb25e281_o.jpgWP_20160801_20_18_43_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34458795272_a4ce8af61d_o.jpgWP_20160826_19_27_26_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34458786402_451feeab87_o.jpgWP_20160826_19_35_53_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

33777818854_feac1d6385_o.jpgWP_20160826_20_15_13_Rich by Petros Petros, on Flickr

 

34234858850_acd8246076_o.jpgWP_20161227_15_44_27_Panorama by Petros Petros, on Flickr

 

34458780622_2e1810b4da_o.jpgWP_20170109_23_07_46_Pro by Petros Petros, on Flickr

 

Υπάρχει πρόβλημα που βάζω εδώ το preview σε full μέγεθος?

 

Ωραιοοοοοοος... ..

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα και συ ρε καψερε, ο,τι και αν σου λεγανε... σου φανηκαν ισαξια τα δειγματα του rn3 με το lg g4; Γρηγορα για αλλαγη οθονης!!! :lol:

Τί να κάνω μπρέ...άβγαλτο ήμανε....:p

Δεν πειράζει. Με αφορμή την λάθος επιλογή συσκευής, μάθαμε και 5 πράγματα παραπάνω για την φωτογραφία και γνωρίσαμε και 5 ανθρώπους παραπάνω. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@Dekaohtoura πολυ φυσικες φωτογραφιες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί να κάνω μπρέ...άβγαλτο ήμανε....:p

Δεν πειράζει. Με αφορμή την λάθος επιλογή συσκευής, μάθαμε και 5 πράγματα παραπάνω για την φωτογραφία και γνωρίσαμε και 5 ανθρώπους παραπάνω. :D

 

Προσεχε! Αμα σου προσφερουν καραμελακια να φευγεις!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...