Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το G5 υπολειπεται ξεκαθαρα των αλλων 2 υλοποιησεων. Δεν το συζητω... .........

Οι μικρες λεπτομερειες, ομως, ειναι εκει.......

 

τελικα ειναι ξεκαθαρα ή λεπτομερειες δεν καταλαβα.

 

κρινουμε σκληρα μια συσκευη χωρις να την εχουμε καν δει ποτε μας.

μαλιστα.

 

θα παρακαλεσω να μιλαμε για το M10 μονο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ειναι ξεκαθαρα ή λεπτομερειες δεν καταλαβα.

 

κρινουμε σκληρα μια συσκευη χωρις να την εχουμε καν δει ποτε μας.

μαλιστα.

 

θα παρακαλεσω να μιλαμε για το M10 μονο.

 

Θες φωτο Δημητρη, τo εχω διπλα μου μαζι με s7 edge...? ;) Προσωπικα δεν κανω κριτικη ποτε απο βιντεακια στο youtube.

Λεπτομερειες μεν, ξεκαθαρα δε Δημητρη. Δε μπορει να σταθει διπλα στα θηρια S7/edge, HTC 10 λογω μπολικων θεματων που εχει...

Την αλλη εβδομαδα θα εχω στα χερια μου preproduction κομματι HTC 10, θα κανω κι ενα μικρο review για αυτο το κινητο, καθως μου εχει κινησει πραγματικα το ενδιαφερον (οπως ολα τα HTC , διαχρονικα).

Link to comment
Share on other sites

Παντως htc και marketing δεν εχουν συναντηθει εδω καο χρονια,

Παρουσιαζεται το s7 και στο κινητο μου πηρα 50 email για προπαραγγελεια και ποτε θα ειναι διαθεσιμο ,

Παρουσιαζεται το 10 και κανεις δε ξερει τιμη,ποτε θα ερθει,χρωματα,αποθηκευτικος χωρους...

 

Μπραβο htc !!!!!

Πιστευω οτι ειναι σχεδιασμενο αυτο αποκλειετε να ειναι τοσο ασχετοι....

 

Σχολιο απο εναν χρονια πελατη σου.

 

+ 1.000.000.000.000.000.000.000

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Θες φωτο Δημητρη, τo εχω διπλα μου μαζι με s7 edge...? ;) Προσωπικα δεν κανω κριτικη ποτε απο βιντεακια στο youtube.

Λεπτομερειες μεν, ξεκαθαρα δε Δημητρη. Δε μπορει να σταθει διπλα στα θηρια S7/edge, HTC 10 λογω μπολικων θεματων που εχει...

Την αλλη εβδομαδα θα εχω στα χερια μου preproduction κομματι HTC 10, θα κανω κι ενα μικρο review για αυτο το κινητο, καθως μου εχει κινησει πραγματικα το ενδιαφερον (οπως ολα τα HTC , διαχρονικα).

 

οχι δεν θελω τιποτα,ευτυχως που ειστε 2 με 3 παιδια που ξερετε απο κινητα και σας διαβαζουμε εμεις οι ασχετοι που δεν ξερουμε και δεν αγοραζουμε τιποτα. :lol:

 

δεν θα το κανω vs εδω.

Τα κινητα εγω τα αγοραζω με τα χρηματα μου,δεν μου στελνουν προπαραγωγης.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάτι ειναι εμφανισιακά ειναι μη καλαίσθητο στο μάτι τι να κάνουμε.

Επειδή ειναι διαφορετικό θα το κρίνουμε θετικά και θα παραβλέψουμε τα αρνητικά.

 

Τα συμπεράσματα καλοδεχούμενο από κατόχους αλλα δεν σημαίνει ότι θα αναιρέσουμε τα δικά μας επειδή δεν συμφωνούν με τα δικά τους.

Για αυτο υπάρχει ο πλουραλισμός και η διαφορετικότητα στις απόψεις.

 

Αν είχε τολμήσει η Apple η Samsung να βάψουν το μέταλλο πλαστικό θα είχε γίνει σεισμός από δικαιολογημένα αρνητικά σχόλια.

 

Και εδω θα το παραβλέψουμε;;

 

Θα παραβλέψουμε ότι διαχρονικά βάζει μετριότητας μπαταρίες.

Θα παραβλέψουμε ότι ένα θετικό που είχε το αυξημένο screen to body ratio πήγε περίπατο.

Θα παραβλέψουμε την διχρωμία μπροστά και την ανισορροπία πάνω με κάτω bezel.

 

Θα παραβλέψουμε αν τα modular θα έχουν backwards compatibility με την αυριανή υλοποίηση.

 

Θα παραβλέψουμε τα σοβαρά quality control issue σε όλες τις ναυαρχίδας της.

 

Όλα είναι σχετικά είδες ένα βίντεο και λες ότι το έβαψε πλαστικο πιαστο πρώτα στα χέρια μαι μετά να κρίνεις έχω τώρα το s7 τι να πω ότι εμφανισιακα δεν έχει μεγάλη διαφορά από το s6 και το a5 2016 και από το Samsung prime ,για μένα εμφανισιακα το lg5 είναι ωραίο και μάλιστα τόλμησε να κάνε φέτος κάτι το διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θελω τιποτα,ευτυχως που ειστε 2 με 3 παιδια που ξερετε απο κινητα και σας διαβαζουμε εμεις οι ασχετοι που δεν ξερουμε και δεν αγοραζουμε τιποτα. :lol:

 

δεν θα το κανω vs εδω.

Τα κινητα εγω τα αγοραζω με τα χρηματα μου,δεν μου στελνουν προπαραγωγης.

 

Κι εγω με χρηματα μου τα αγοραζω, αλλα εχω την τυχη να δανειζομαι για 1-2 μερες καποια απο αυτα απο φιλους που ασχολουνται επαγγελματικα με το αθλημα. Ποιος μιλησε για ασχετους, τυχαινει να εχουμε διαφορετικες αποψεις για καποια θεματα, που ειναι το κακο?

Στα του 10 τωρα, θα το αγορασω κι εγω day 1, αν αυτα που δω απο το προπαραγωγης με ικανοποιησουν. Βλεπω την εβδομαδα κυκλοφοριας να εχει μετατεθει ελαφρως, τελικα ποιο store βλεπετε να ειναι πιο γρηγορο για τη day 1 release date?

Link to comment
Share on other sites

Το expansys το μαύρο θα το έχει στις 3 Μαΐου απο οτι μου ειπαν... Υπάρχει μια πιθανότητα για την εβδομάδα του πασχα αλλά ειναι δύσκολο μου είπαν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πήρε update η κάμερα από ότι λέγεται.

Βλέπουμε και πιο χαμηλά ISO στις νυχτερινές:

http://www.mobile01.com/topicdetail.php?f=566&t=4775355

Link to comment
Share on other sites

τελικα σας διαβαζω και σας ξαναδιαβαζω και περιμενω να πει καποιος με σιγουρια , να το παραγγειλω η οχι ? απο τα χειλη σας κρεμομαι ... :lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα σας διαβαζω και σας ξαναδιαβαζω και περιμενω να πει καποιος με σιγουρια , να το παραγγειλω η οχι ? απο τα χειλη σας κρεμομαι ... :lol:

 

να το πραγγειλεις ή οχι ειναι κσαθαρα μονο δικη σου αποφαση ειναι.

μηνξεχνασ οτι ο καθενασ σχολιαζει υποκειμενικα ,αφου εχει ξεκαθαρα διαφορετικες αναγκες.:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πήρε update η κάμερα από ότι λέγεται.

Βλέπουμε και πιο χαμηλά ISO στις νυχτερινές:

http://www.mobile01.com/topicdetail.php?f=566&t=4775355

O φακος δειχνει οτι συλλεγει παρα πολυ φως,με χρονους κλειστρου στο 1/30 και 1/17 εχει παρει παρα πολυ καλα αποτελεσματα.

Παιζει να ειναι ο καλυτερος φακος με βαση τα οσα εχω δει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε η παραγγελία κανονικά από την Αμερική, με το discount yaaaaay, με viabox, οπότε τώρα περιμένω να δω αν θα σκάσει κάτι..:X:rolleyes:
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα ακόμα ένα review του 10 και σκέφτηκα ότι εφόσον η συσκευή κυκλοφορεί επισήμως αρχές Μαΐου, πως μπορούν και βγάζουν τελικό συμπέρασμα για τη συσκευή από τη στιγμή που στα χέρια τους έχουν pre-production κομμάτι; Με το software της επίσημης κυκλοφορίας και με κάνα update στην πορεία θα έχουν βελτιωθεί περαιτέρω η ήδη εξαιρετική κάμερα και η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα ακόμα ένα review του 10 και σκέφτηκα ότι εφόσον η συσκευή κυκλοφορεί επισήμως αρχές Μαΐου, πως μπορούν και βγάζουν τελικό συμπέρασμα για τη συσκευή από τη στιγμή που στα χέρια τους έχουν pre-production κομμάτι; Με το software της επίσημης κυκλοφορίας και με κάνα update στην πορεία θα έχουν βελτιωθεί περαιτέρω η ήδη εξαιρετική κάμερα και η μπαταρία.

Και τα κομμάτια που παίζουν τα review νομίζω ότι είναι μαμισια εταιρικά κανονικά κομμάτια. Σίγουρα όμως με ένα δύο προσεγμένα update θα είναι ακόμα καλύτερο και σε κάμερα και σε μπαταρία...

Θα δούμε... Έφτασαν οι μέρες...

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω πιασει στα χερια μου το 10αρι,υποθετω ομως οτι για καθε χρηστη το ποιο απο τα Μ10 και S7 ειναι καλυτερο,θα παιχτει στην αισθηση και εμπειρια χρησης.

 

~ποιο καθεται στο χερι καλυτερα.

~ποιο δινει αισθηση ποιοτικη,μασιφ ή κομψης συσκευης

~θελεις την καλυτερη οθονη στην αγορα με συμβιβασμο στο λευκο που ροζιζει ή ενα πολυ καλο lcd?

~γυαλι ή αλουμινιο;

 

πιστευω εντελως υποκειμενικο ποιο απο αυτα τα δυο καποιος θα θελει να κρατησει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα για ακριβως 2 λεπτα σημερα.

Εκπληκτικη αισθηση στο χερι, φανταστικη ποιοτητα κατασκευης, κουκλι το μαυρο και -για τα δικα μου γουστα- η καλυτερη lcd της αγορας μεχρι σημερα 04/2016 (για indoors χρηση).

Καποιοι θα χαλαστουν με το αυξημενο βαρος, στα δικα μου χερια αυτό μονο θετικο είναι.

Πλεον αδημονω να το τεσταρω και είναι δεδομενο ότι θα το αγορασω για να το ξεψαχνισω με την ησυχια μου ;)

ΥΓ Επιμενω ακομα περισσοτερο πλεον ότι μαζι με το s7 είναι οι 2 καλυτερες συσκευες της αγορας για το πρωτο μισο του 2016...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα ;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι η φωτεινότητα της οθόνης είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα ;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, θα την ήθελα πιο φωτεινή, αλλά δε θα προβλημάτισει... Μόνο θέμα που θα έχει είναι ο ήλιος, αλλά προτιμω μια εκπληκτική οθόνη για εσωτερικό χώρο κι ας υστερεί στο έντονο φως...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο χθεσινό review από Nickinson. Ώρες ώρες αυτό το ασημί πίσω με μαύρο μπροστά δείχνει πολύ ωραίο. Όμως θα πήγαινα για το όλο μαύρο διότι μπούχτισα από τα frames των σάμμυ.

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μην ισχύει το review του phonearena μιας και τραγικές τιμές φωτεινότητας εχει όχι απλα για flagship συσκευή αλλα και low-mid να ηταν.

Ούτε και σε άλλες παραμέτρους της οθόνης τα πράγματα ειναι όπως θα όφειλε για flagship ναυαρχίδα.

Η πιστότητα χρωματων ειναι off εξίσου.

http://www.phonearena.com/reviews/HTC-10-Review_id4193

Θα περιμένουμε και τα πιο αξιόπιστα test του anandtech όπως και notebookcheck να κρίνουμε με μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Ωραίο χθεσινό review από Nickinson. Ώρες ώρες αυτό το ασημί πίσω με μαύρο μπροστά δείχνει πολύ ωραίο. Όμως θα πήγαινα για το όλο μαύρο διότι μπούχτισα από τα frames των σάμμυ.

 

 

Πάντως η συγκεκριμένη version ασημί-μαύρο δεν θα έρθει Ευρώπη.

Τουλάχιστον τους πρώτους μήνες κυκλοφοριας.

 

Κάκιστη επιλογή από την HTC μιας και ο πιο όμορφος συνδυασμός ειναι σε σχέση με τα αλλα χρώματα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο review θεωρω top του gsmarena

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο review θεωρω top του gsmarena

 

Ούτε του gsmarena τα θεωρώ τα πλέον αξιόπιστα.

Το Anandtech και Notebookcheck κάνουν την πλέον αναλυτική,σχολαστική και με λεπτομέρεια με χρήση επιστημονικών οργάνων ακρίβειας που μετράνε όλες τις παραμέτρους σε κάθε υποσύστημα under the hood μιας συσκευές.

 

Και έχουν πολυ μεγάλη εμπειρία από το χώρο των PC/tablet/οθονών-hardware και components πάσης φύσεως δεκάδων κατηγοριας συσκευών που βάζουν κάτω από το μικροσκόπιο και εξετάζουν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η συγκεκριμένη version ασημί-μαύρο δεν θα έρθει Ευρώπη.

Τουλάχιστον τους πρώτους μήνες κυκλοφοριας.

 

Κάκιστη επιλογή από την HTC μιας και ο πιο όμορφος συνδυασμός ειναι σε σχέση με τα αλλα χρώματα.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Ούτε Ασία, ούτε πουθενά, μόνο για Αμερική είναι αυτός ο συνδυασμός.. Για αυτό και το πήρα μέσω viabox.. :worry:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο YouTube υπάρχει ένα συγκριτικό htc10 vs lg g5 από http://www.mistergadget.tv

στο 8.38 περίπου του βίντεο υπάρχει μια σύγκριση στο Chrome σε πλήρη φωτεινότητα η οθόνη του lg g5 φαίνεται κατώτερη το HTC 10 τώρα πως το HTC 10 έχει 372 nits και το lg g5 816 nits maximum φωτεινότητα στο phone arena μόνο αυτοί το γνωρίζουν κάτι δεν μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

http://www.mistergadget.tv/htc-10-vs-samsung-galaxy-s7-edge-video/

Παντως σε αυτό το vs νομίζω οτι η οθόνη του s7 φαίνεται αρκετά η διαφορά που εχει με την οθόνη του m10

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...