Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
http://www.mistergadget.tv/htc-10-vs-samsung-galaxy-s7-edge-video/

Παντως σε αυτό το vs νομίζω οτι η οθόνη του s7 φαίνεται αρκετά η διαφορά που εχει με την οθόνη του m10

 

Ναι... δεν τίθεται θέμα σε αυτό το συγκριτικό, η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2016/04/htc-10-display-1.jpg και εδώ το s7 υπερέχει η οθόνη με δεύτερη του htc 10 Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

γενικα οι amoled θεωρουνται απο τις κορυφαιες..νομιζω η htc εχει ποιο θερμα χρωματα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως το lg g5 υπερέχει και φαίνεται ότι η κάμερα του htc 10 θέλει δουλειά πολύ http://www.phonearena.com/news/HTC-10-vs-iPhone-6s-Plus-Galaxy-S7-LG-G5-low-light-camera-comparison_id80396
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνατε οτι σε μια super lcd ή super amoled δεν μπορεις να συγκρινεις τα nits με μια απλη lcd ή amoled.

Δεν συγκρινεις ομοια πραγματα γιατι η καθε τεχνολογια συμπεριφερεται λιγο διαφορετικα.

 

Απο τα βιντεο και τις φωτο που ανεβασατε αναμεσα σε s7 και M10 επιλεγω m10 γιατι μου φαινεται πιο ευαναγνωστα τα γραμματα, ο κορεσμος και οι μεγαλες αντιθεσεις κουραζουν μετα απο λιγη ωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω στο θεμα οθονης η samsung δεν θα την χασει την πρωτια ποτε

Μάγος είσαι?

http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2016/04/htc-10-display-1.jpg και εδώ το s7 υπερέχει η οθόνη με δεύτερη του htc 10

Οντως,η διαφορά υπέρ του s7 είναι καθαρή.

γενικα οι amoled θεωρουνται απο τις κορυφαιες..νομιζω η htc εχει ποιο θερμα χρωματα

Οχι όλες.μόνο της samsung.

Εδώ όμως το lg g5 υπερέχει και φαίνεται ότι η κάμερα του htc 10 θέλει δουλειά πολύ http://www.phonearena.com/news/HTC-10-vs-iPhone-6s-Plus-Galaxy-S7-LG-G5-low-light-camera-comparison_id80396

Ακόμα και να υπερέχει,το g5 για μένα θα αξίζει όταν φτάσει στο πάτωμά η τιμή του.δεν μου κίνησε το ενδιαφέρον και φέτος.

Από την αλλη η htc δείχνει να έχει καλό χαρτί.θα το δούμε στην πράξη.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον έχω καταλήξει ότι μιλάμε για την καλύτερη ναυαρχίδα του 2016, με ελάχιστη διαφορά μπροστά από το πολύ S7 Edge... Κάτι το οποίο λέει πολλά με τέτοιο ανταγωνισμό. Το θέμα είναι ότι δε βρίσκω πουθενά το χρυσαφί να το δω από κοντά δίπλα στο ασημί, μόνο αυτό έμεινε τώρα για να τη βάλω την προπαραγγελία. Υπάρχει κανένα βίντεο που να φαίνεται το ασημί δίπλα στο χρυσαφί για να δω την απόχρωση; Είδα πχ το χρυσαφί S7 και τρόμαξα, ούτε για άραβα δεν κάνει τέτοια κιτρινίλα καθρεφτιζέ :ninja: Πόσο κίτρινο είναι άραγε το ματ χρυσαφί του δεκαριού;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον έχω καταλήξει ότι μιλάμε για την καλύτερη ναυαρχίδα του 2016, με ελάχιστη διαφορά μπροστά από το πολύ S7 Edge... Κάτι το οποίο λέει πολλά με τέτοιο ανταγωνισμό. Το θέμα είναι ότι δε βρίσκω πουθενά το χρυσαφί να το δω από κοντά δίπλα στο ασημί, μόνο αυτό έμεινε τώρα για να τη βάλω την προπαραγγελία. Υπάρχει κανένα βίντεο που να φαίνεται το ασημί δίπλα στο χρυσαφί για να δω την απόχρωση; Είδα πχ το χρυσαφί S7 και τρόμαξα, ούτε για άραβα δεν κάνει τέτοια κιτρινίλα καθρεφτιζέ :ninja: Πόσο κίτρινο είναι άραγε το ματ χρυσαφί του δεκαριού;

 

Μπορει, αν δεν ηταν 1 κλαση πισω σε ποιοτητα οθονης, περιπου 30% χαμηλοτερη αυτονομια, πραγματικα αδιαβροχο και με μικροτερα bezels από το s7 edge. Με το "μικρο" s7 συγκρινεται σε μεγαλο βαθμο, από το s7 edge είναι ξεκάθαρα πισω.

Εγω παω καρφι για το μαυρο, την Τριτη θα εχω κι ένα κομματι που ειδα προχθες, preproduction, για τους σχετικους ελεγχους...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον έχω καταλήξει ότι μιλάμε για την καλύτερη ναυαρχίδα του 2016, με ελάχιστη διαφορά μπροστά από το πολύ S7 Edge... Κάτι το οποίο λέει πολλά με τέτοιο ανταγωνισμό. Το θέμα είναι ότι δε βρίσκω πουθενά το χρυσαφί να το δω από κοντά δίπλα στο ασημί, μόνο αυτό έμεινε τώρα για να τη βάλω την προπαραγγελία. Υπάρχει κανένα βίντεο που να φαίνεται το ασημί δίπλα στο χρυσαφί για να δω την απόχρωση; Είδα πχ το χρυσαφί S7 και τρόμαξα, ούτε για άραβα δεν κάνει τέτοια κιτρινίλα καθρεφτιζέ :ninja: Πόσο κίτρινο είναι άραγε το ματ χρυσαφί του δεκαριού;

Συμφωνω, ειναι νικητης για το 2016 το HTC 10,

Μονο το galaxy S7 edge μπορει να κοντράρει το 10αρι αλλα και παλι χανει στις λεπτομέρειες.

 

Ποιοτητα κατασκευής ειναι αλλα και δείχνει πιο ποιοτικο το htc10.

Sense ειναι βηματα πιο μπροστά απο touchwiz

Ήχος ανωτερος απο ηχεια και ακουστικα.

Η Οθονη ειναι προσωπικη επιλογη,εγω ειμαι υπερ των lcd γιατι ειναι πιο ξεκούραστες στο ματι για ανάγνωση.

Κάμερα οπως δείχνουν τα reviews φαινεται να συλλαμβάνει πιο ρεαλιστικες φωτογραφίες απο το s7 edge

 

Γενικα ειναι 10αρι πραγματικο.

 

Ελπιζω να πεσει στα 550-600 η τιμη του γρηγορα ωστε να το τσιμπήσω και γω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, ειναι νικητης για το 2016 το HTC 10,

Μονο το galaxy S7 edge μπορει να κοντράρει το 10αρι αλλα και παλι χανει στις λεπτομέρειες.

 

Ποιοτητα κατασκευής ειναι αλλα και δείχνει πιο ποιοτικο το htc10.

Sense ειναι βηματα πιο μπροστά απο touchwiz

Ήχος ανωτερος απο ηχεια και ακουστικα.

Η Οθονη ειναι προσωπικη επιλογη,εγω ειμαι υπερ των lcd γιατι ειναι πιο ξεκούραστες στο ματι για ανάγνωση.

Κάμερα οπως δείχνουν τα reviews φαινεται να συλλαμβάνει πιο ρεαλιστικες φωτογραφίες απο το s7 edge

 

Γενικα ειναι 10αρι πραγματικο.

 

Ελπιζω να πεσει στα 550-600 η τιμη του γρηγορα ωστε να το τσιμπήσω και γω.

Το edge έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη οθόνη, εξαφανισμενα bezels, είναι αδιάβροχο, απίστευτο design, και δεν είναι νικητής για το 2016?

Είμαι φαν της samsung αλλά και της HTC.

Η καλύτερη και πληρέστερη υλοποίηση για το 2016 νομίζω (αν και πρέπει να το δούμε και από κοντά το m10 ) για μένα είναι το s7 edge παιδιά.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χαίρομαι γιατί είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που 2 κινητά είναι τόσο κοντά και ισάξια που μπορούμε να το συζητάμε με τις ώρες. Και μιλάω κόντρα στο Edge, γιατί το απλό 7άρι μένει πίσω από το HTC. Οπότε μόνοι κερδισμένοι είμαστε εμείς, με την τελική επιλογή να είναι θέμα προτεραιοτήτων και γούστου: μέταλλο εναντίον γυαλιού, Sense εναντίον Touchwiz, LCD εναντίον AMOLED και λοιπά. Εγώ έχω καταλήξει και χαίρομαι γιατί επιτέλους θα πάρω ένα HTC χωρίς ναι μεν αλλά :happy:

(καμιά φωτογραφία ασημί vs χρυσαφί ή καλύτερα βίντεο να δούμε τις διαφορές κανείς; )

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Το edge έχει καλύτερη μπαταρία, καλύτερη οθόνη, εξαφανισμενα bezels, είναι αδιάβροχο, απίστευτο design, και δεν είναι νικητής για το 2016?

Είμαι φαν της samsung αλλά και της HTC.

Η καλύτερη και πληρέστερη υλοποίηση για το 2016 νομίζω (αν και πρέπει να το δούμε και από κοντά το m10 ) για μένα είναι το s7 edge παιδιά.

 

Nikos from s7 edge

Εξαφανισμενα bezel και απιστευτο design εντάσσονται στην ομορφιά. Και τα bezel του edge δεν ειναι καθολου εργονομικα πχ σε σχεση με απλο s7 οπότε περισσότερο αρνητικό ειναι αυτο.

Οσο για την καλυτερη οθονη διαφωνω,καλύτερη σε τι? Σε ρεαλιστική απεικόνιση ? Σε καλύτερο λευκό ? Ειναι προσωπική επιλογη και εδω και τι προτιμά ο καθενας.

Δεν μπορούμε να πουμε οτι η amoled "νικαει" την lcd αλλά μόνο για συγκεκριμένους τομεις,ισχύει και το αντιστροφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χαίρομαι γιατί είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που 2 κινητά είναι τόσο κοντά και ισάξια που μπορούμε να το συζητάμε με τις ώρες. Και μιλάω κόντρα στο Edge, γιατί το απλό 7άρι μένει πίσω από το HTC. Οπότε μόνοι κερδισμένοι είμαστε εμείς, με την τελική επιλογή να είναι θέμα προτεραιοτήτων και γούστου: μέταλλο εναντίον γυαλιού, Sense εναντίον Touchwiz, LCD εναντίον AMOLED και λοιπά. Εγώ έχω καταλήξει και χαίρομαι γιατί επιτέλους θα πάρω ένα HTC χωρίς ναι μεν αλλά :happy:

(καμιά φωτογραφία ασημί vs χρυσαφί ή καλύτερα βίντεο να δούμε τις διαφορές κανείς; )

 

Σωστό, είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια, που δεν εχει ανασταλτικους παράγοντες η επιλογή ενός HTC 10. Μπράβο στην HTC, προσπάθησε και κατάφερε να δώσει κάτι πλήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πούλησα σήμερα το Μ8, σειρά έχει το Α9 και μετά βουρ για το 10!! Ανυπομονώ με όσα διαβάζω!

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό..Μετά την απογοήτευση από το ηχείο του s7 με βλέπω με τα 1000 σε HTC φέτος..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανισμενα bezel και απιστευτο design εντάσσονται στην ομορφιά. Και τα bezel του edge δεν ειναι καθολου εργονομικα πχ σε σχεση με απλο s7 οπότε περισσότερο αρνητικό ειναι αυτο.

Οσο για την καλυτερη οθονη διαφωνω,καλύτερη σε τι? Σε ρεαλιστική απεικόνιση ? Σε καλύτερο λευκό ? Ειναι προσωπική επιλογη και εδω και τι προτιμά ο καθενας.

Δεν μπορούμε να πουμε οτι η amoled "νικαει" την lcd αλλά μόνο για συγκεκριμένους τομεις,ισχύει και το αντιστροφο.

 

το s7 edge THEO_LEGEND μεχρι στιγμης ειναι στην κορυφη αυτην την στιγμη..κανενα δεν το φτανει προς το παρον...τα εχει ολα,καμερα,οθοναρα,μπαταρια!!ακομα και στην καμερα το s7 edge αποδιδει πολυ καλυτερα!!!οπως ξερεις η samsung εχει τελειοποιησει τις amoled και ειδικα στην σειρα 7!το λευκο εγινε καταλευκο!!!απλα η htc αν δεν εβγαζε κατι δυνατο φετος θα ειχε εξαφανιστει!

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε λες και το έχετε στα χέρια σας και λέτε πράγματά πού απέχουν από την πραγματικότητα,όπως ότι είναι η συσκευή του 16.

Χωρίς να το πιάσουμε πρώτα στα χέρια μας?

Ας κάνουμε λίγη υπομονή και θα το δούμε σύντομα στην πράξη το τι αξίζει.

Προς το παρόν,αυτό πού θεωρώ top αυτή την στιγμή είναι το s7,το μικρό.

Είχα και το μεγάλο αλλά πέρα από την ιδιαιτερότητα της εμφάνισης δεν μου πρόσφερε κάτι περισσότερο από το μικρό πού να σημειώσω ότι τα πάει πολύ καλά και στην αυτονομία.

Το g5 το απέκλεισα,οπότε περιμένω με ενδιαφέρον να πιάσω και το htc και να το κρίνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το s7 edge THEO_LEGEND μεχρι στιγμης ειναι στην κορυφη αυτην την στιγμη..κανενα δεν το φτανει προς το παρον...τα εχει ολα,καμερα,οθοναρα,μπαταρια!!ακομα και στην καμερα το s7 edge αποδιδει πολυ καλυτερα!!!οπως ξερεις η samsung εχει τελειοποιησει τις amoled και ειδικα στην σειρα 7!το λευκο εγινε καταλευκο!!!απλα η htc αν δεν εβγαζε κατι δυνατο φετος θα ειχε εξαφανιστει!

 

Διάβασα τις τελευταίες 15-20 σελίδες από το νήμα του S7 Edge και υπάρχουν αναφορές για πρόβλημα τυχαίων επανεκκινήσεων .... κωλύματα ... καθυστερήσεις αν από το Dialer πας στα μηνύματα αμέσως μετά και διαφορα αλλα ..... Οποιος θέλει πάει και τα διαβάζει.

Δεκάδες μηνύματα για update το λογισμικό .... άλλος βάζει Αγγλική,άλλος Ιταλική ... ποιος ο λόγος ? :ninja:

 

Τα προβλήματα εργονομίας της πραγματικά υπεροχης οθόνης που να τα βάλω ? ...... μάλλον στη εμπειρία χρήσης που την κάνει χειρότερη.

Δε τα λέω εγώ που λέει και ο Βελόπουλος .... αυτοί τα λένε (έστω λίγο ψιθυριστά) :)

 

Το HTC 10 δε κάνει 100 euro,ούτε θα το βρούνε στο δρόμο ..... για να το προτιμήσει κάποιος σημαίνει ότι απορρίπτει αυτό που κάποιοι άλλοι θεωρούν ότι έχουν το καλύτερο.

Τι να κάνουμε.

Άσε που δε μας νοιάζει η αναγνωρισιμότητα ..... θα έρθει κανένας άλλος με iPhone4 και θα μας λυπηθεί από πάνω :p

 

Άρχισαν να βάνουν ιδέες για ασημι λευκό.

 

Το κουμπί για τον αναγνώστη είναι πολύ γρήγορο ..... στη προηγουμενη σελίδα έχει ένα συγκριτικό.

Aρχισα να σκέφτομαι το λευκό..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@Imperia:

Αναγκάστηκα να κάνω edit το post σου γιατί δεν φαινόταν τίποτα. Προσπάθησε σε παρακαλώ να γράφεις κανονικά όπως όλοι μας με κανονικά κενά και όχι με συνεχόμενες τελείες. Υπάρχει ένα bug όταν κάποιος γράφει με αυτό τον τρόπο και δεν φαίνεται καν το post του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@Imperia:

Αναγκάστηκα να κάνω edit το post σου γιατί δεν φαινόταν τίποτα. Προσπάθησε σε παρακαλώ να γράφεις κανονικά όπως όλοι μας με κανονικά κενά και όχι με συνεχόμενες τελείες. Υπάρχει ένα bug όταν κάποιος γράφει με αυτό τον τρόπο και δεν φαίνεται καν το post του.

 

Ok.Σε ευχαριστώ.

 

Δε το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χαίρομαι γιατί είναι η πρώτη φορά εδώ και καιρό που 2 κινητά είναι τόσο κοντά και ισάξια που μπορούμε να το συζητάμε με τις ώρες. Και μιλάω κόντρα στο Edge, γιατί το απλό 7άρι μένει πίσω από το HTC. Οπότε μόνοι κερδισμένοι είμαστε εμείς, με την τελική επιλογή να είναι θέμα προτεραιοτήτων και γούστου: μέταλλο εναντίον γυαλιού, Sense εναντίον Touchwiz, LCD εναντίον AMOLED και λοιπά. Εγώ έχω καταλήξει και χαίρομαι γιατί επιτέλους θα πάρω ένα HTC χωρίς ναι μεν αλλά :happy:

(καμιά φωτογραφία ασημί vs χρυσαφί ή καλύτερα βίντεο να δούμε τις διαφορές κανείς; )

Εδω έχει και τα τρία χρώματα μαζί http://static.trustedreviews.com/94/000038762/0e24/htc10-1.jpg

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

ενω δεν ειμαι fan της samsung μπορω να πω οτι το s7 ειναι ενα τρομερα καλο κινητο,αλλα υπαρχει ενα αλλα,κ αυτο δεν ειναι αλλο απο τον ηχο του που ειναι παρα πολυ απογοητευτικος,ετσι νομιζω οτι το 10αρι φετος αν ισχυουν οσα γραφονται βεβαια,θα ειναι η πιο ολοκληρωμενη προταση για το 2016.παλι σε εξοδα δηλ το κερατο μου!!!
LET'S GO SOUTH LET'S GO GRETA!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...