Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έβγαζε ένα σε cyan κάτι γινόταν:p

Τώρα η μόνη επιλογή που βλέπω που αξίζει περισσότερο από όλα ειναι το μαύρο-γκρι που κρύβει κάπως την ασχήμια μπροστά.

 

Αν και ουδέποτε ήμουν fan του μαύρου χρώματος.(ας όψετε τα skin οπου μπορείς να βάλεις χρώμα της αρεσκείας σου που δεν παρέχει ο κατασκευαστής.

 

Το κόκκινο ειναι καπως όπως γενικά όλα τα κόκκινα σε κινητά με μοναδική εξαίρεση το μπορντοκοκκινο του flex 2 που ηταν πραγματικά ιδιαίτερο και όμορφο.

 

Πάντως βλέποντας mini review στέκομαι σε ένα θετικό που δεν εχει αναφερθεί πχ το power button εχει μια ειδική επίστρωση που βοηθάει στο να ξεχωρίζει σε σχέση με τα volume button.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/1098c8b2dccf4946538b99d2387b6fac.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/0d912f3d04a763e6b53823b85cb4f47f.jpg

 

Making a texture into the power button is always a great decision, especially when the power button is right below the volume rocker. If you haven't been around with HTC since the days of the M7 or M8, this might take a little while to get used to. Thankfully, though, the texture is super tactile and very easy to tell when you are actually touching it. This should really lessen the chance of accidentally pressing the wrong keys.

 

Στα αρνητικά η καμπούρα της κάμερας που πέρα που εμφανισιακά ειναι άσχημο στο μάτι,αλλα το κακό ότι όλο το βάρος της συσκευής πέφτει πάνω του και σίγουρα θα θέλει περισσότερη προσοχή οταν ακουμπάμε την συσκευή σε σκληρές επιφάνειες η οταν σηκωνουμε την συσκευή.

 

Ιδιαίτερα όπως αρκετοί δεν βάζουμε ουδέποτε θήκες όπως πχ εγώ που πάντα γυμνά τα έχω διότι έτσι μου αρέσει σε συσκευή με premium κατασκευή και feeling.

 

Ηταν κάτι που με ενοχλούσε στην s6 σειρά διότι κάθε φορά έπρεπε να ακουμπάω τη συσκευή σε μαλακή επιφάνεια και όχι απευθείας σε σκληρή επιφάνεια και που μείωσε στο ελάχιστο στην s7 σειρά.

 

Θα μπορούσε η HTC καλύτερη δουλειά να κάνει εδω.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/9380b3f92f557b72ec98e0d33eb79340.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160415/2c51909976cf33b3a7832127694dd344.jpg

 

The camera lens is a different story, however, and it does protrude. Also, when placing the 10 face-up on a table, the weight of the phone is resting on the camera ring. So keep in mind that you'll probably want to buy a case for this phone.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως βλέποντας mini review στέκομαι σε ένα θετικό που δεν εχει αναφερθεί πχ το power button εχει μια ειδική επίστρωση που βοηθάει στο να ξεχωρίζει σε σχέση με τα volume button.

 

Ακριβώς το ίδιο έχουν κάνει και στο P9 και είναι το δεύτερο κοινο σημείο που παρατηρώ αφου και στον ήχο έχουν και αυτοί δυο ηχεία που δίνουν διαφορετικές συχνότητες ( p9 plus )

 

 

Στα αρνητικά η καμπούρα της κάμερας που πέρα που εμφανισιακά ειναι άσχημο στο μάτι,αλλα το κακό ότι όλο το βάρος της συσκευής πέφτει πάνω του και σίγουρα θα θέλει περισσότερη προσοχή οταν ακουμπάμε την συσκευή σε σκληρές επιφάνειες η οταν σηκωνουμε την συσκευή.

 

Ιδιαίτερα όπως αρκετοί δεν βάζουμε ουδέποτε θήκες όπως πχ εγώ που πάντα γυμνά τα έχω διότι έτσι μου αρέσει σε συσκευή με premium κατασκευή και feeling.

 

 

Πιστεύω πως τελικά για αυτούς που θέλουν στο χέρι τους την αίσθηση της συσκευής ( μέσα σε αυτούς και εγώ ) το θέμα με την κάμερα γίνεται πιο σημαντικό και απο την έλλειψη του Ραδιοφώνου ( που επίσης θέλω στο smartphone μου).

Μόνο το p9 , η xiaomi και νομίζω η meizu έχουν την κάμερα να μην προεξέχει ( όλοι τους κινέζοι)

Link to comment
Share on other sites

 

Πιστεύω πως τελικά για αυτούς που θέλουν στο χέρι τους την αίσθηση της συσκευής ( μέσα σε αυτούς και εγώ ) το θέμα με την κάμερα γίνεται πιο σημαντικό και απο την έλλειψη του Ραδιοφώνου ( που επίσης θέλω στο smartphone μου).

Μόνο το p9 , η xiaomi και νομίζω η meizu έχουν την κάμερα να μην προεξέχει ( όλοι τους κινέζοι)

 

Και διαχρονικά η sony.

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 769.99 euro pre-order........χωρίς φπα 626 euro

http://www.expansys.com.gr/htc-10-32gb-carbon-grey-origin-eu-289607/

 

Καλή τιμή για προπαραγγελία και Expansys........όπως πάντα unbranded.

 

Μετά από 30-40 μέρες περίπου η τιμή θα είναι κάπου στα 670 euro και χωρίς φπα θα βγαίνει 550+-

 

Το συγκεκριμένο κατάστημαι ανεβοκατεβάζει τις τιμές του σαν ανσασέρ κάποιες φορες.

 

Σε μαύρο είναι πολύ ωραίο και δείχνει ομοιογενές.

Η πίσω κάμερα με προβληματίζει αρκετά.....έχω μάθει αλλιώς να αφήνω τα κινητά πάνω σε σκληρή επιφάνεια....λίγο άτσαλα κάποιες φορες ειδικά με vodka στο κεφάλι :ninja:

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

HTC 10 769.99 euro pre-order........χωρίς φπα 626 euro

http://www.expansys.com.gr/htc-10-32gb-carbon-grey-origin-eu-289607/

 

Καλή τιμή για προπαραγγελία και Expansys........όπως πάντα unbranded.

 

Μετά από 30-40 μέρες περίπου η τιμή θα είναι κάπου στα 670 euro και χωρίς φπα θα βγαίνει 550+-

 

Το συγκεκριμένο κατάστημαι ανεβοκατεβάζει τις τιμές του σαν ανσασέρ κάποιες φορες.

 

Σε μαύρο είναι πολύ ωραίο και δείχνει ομοιογενές.

Η πίσω κάμερα με προβληματίζει αρκετά.....έχω μάθει αλλιώς να αφήνω τα κινητά πάνω σε σκληρή επιφάνεια....λίγο άτσαλα κάποιες φορες ειδικά με vodka στο κεφάλι :ninja:

Βασικά το μαύρο μπροστά με το ασημί πίσω θα ήταν για τα δικά μου στάνταρ πολύ ωραία επιλογή, αλλά δύσκολο τουλάχιστον για αρχή αυτός ο συνδυασμός. Εγώ για την αγορά του θα περιμένω το Amazon...

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 769.99 euro pre-order........χωρίς φπα 626 euro

http://www.expansys.com.gr/htc-10-32gb-carbon-grey-origin-eu-289607/

 

Καλή τιμή για προπαραγγελία και Expansys........όπως πάντα unbranded.

 

Μετά από 30-40 μέρες περίπου η τιμή θα είναι κάπου στα 670 euro και χωρίς φπα θα βγαίνει 550+-

 

Το συγκεκριμένο κατάστημαι ανεβοκατεβάζει τις τιμές του σαν ανσασέρ κάποιες φορες.

 

Σε μαύρο είναι πολύ ωραίο και δείχνει ομοιογενές.

Η πίσω κάμερα με προβληματίζει αρκετά.....έχω μάθει αλλιώς να αφήνω τα κινητά πάνω σε σκληρή επιφάνεια....λίγο άτσαλα κάποιες φορες ειδικά με vodka στο κεφάλι :ninja:

ας κανουμε λιγο υπομονη κ το χτυπαμε απο το amazon..

 

εγω προς το παρον με το Α9..ας πεσει λιγο η τιμουλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν και καποια Review απο verge και cnet με οχι και τοσο καλα σχολια. Το τι κραξιμο επεσε στα σχολια δεν εχει ξαναγινει

 

γελοιοι

 

σαν να βαζεις Ιταλους απο το Μαρανελλο να οδηγουν Porsche 911 GT3RS και να περιμενεις τι να πουν...

και μπορει αυτοι να ειναι πιο αντικειμενικοι.

 

ειδικα αυτο το ατομακι στο verge μαλλον πρεπει να κρινει τα κινητα οπως αγοραζει πουκαμισα,σκατα δηλαδη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το χρυσό με το άσπρο είναι πολύ ωραίο.

Δείχνει πολύ premium . Κανείς δεν μιλάει για το χρώμα αυτό αλλά εμένα μου αρέσει.

Και είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν και κάποιες special editions με πολύ ωραία χρωματακια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το χρυσό με το άσπρο είναι πολύ ωραίο.

Δείχνει πολύ premium . Κανείς δεν μιλάει για το χρώμα αυτό αλλά εμένα μου αρέσει.

Και είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσουν και κάποιες special editions με πολύ ωραία χρωματακια.

 

πιστευω κ γω οτι το white-gold ειναι πανεμορφο...να το δουμε κ απο κοντα.

Edited by giorgos79
Link to comment
Share on other sites

απο amazon.uk κοιτατε ε?οντως εξαιρετικο το 10 εγω θα περιμενω αρκετα γτ προσφατα αγορασα το μ8 και δν με συμφερει να το πουλησω για 260 ευρω στην καλυτερη γτ το αγορασα 410 :P αλλα σιγουρα θα το παρω το 10αρι σε μαυρο ασημι οταν ερθει στα μερη μας ελπιζω και σε καλυτερη τιμη.εχει βγει κανενα review εξονυχιστικο???η μονο τα απλα 5λεπτα ?
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σου όλα τα μέλη μετά από πέντε χρόνια που παρακολουθώ το forum σαν επισκέπτης πήρα την απόφαση να γίνω μέλος της παρέας σας .Κάτοχος ενός υπέροχου τηλ.note 3 δεν θα μπορούσα το πρώτο μήνυμα να μην το γράψω στην αγαπημένη htc στην οποία πρόκειται να επιστρέψω μετά από τρία χρόνια απουσίας και ο λόγος φυσικά το 10 το καλό. Καλώς σας βρήκα και πάλι.

Ένα συγκριτικό για τον ήχο.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σου όλα τα μέλη μετά από πέντε χρόνια που παρακολουθώ το forum σαν επισκέπτης πήρα την απόφαση να γίνω μέλος της παρέας σας .Κάτοχος ενός υπέροχου τηλ.note 3 δεν θα μπορούσα το πρώτο μήνυμα να μην το γράψω στην αγαπημένη htc στην οποία πρόκειται να επιστρέψω μετά από τρία χρόνια απουσίας και ο λόγος φυσικά το 10 το καλό. Καλώς σας βρήκα και πάλι.

Ένα συγκριτικό για τον ήχο.

Καλωσορισες στην παρεα. :)

Σχετικα με το συγκριτικο η HTC δειχνει να παραμενει επι 4 χρονια σερι κορυφαια στην ποιοτητα του ηχου στα κινητα,ειτε ηχεια,ειτε ακουστικα,ειτε ακουστικο για τις κλησεις.

 

Μπορει το φετινο μοντελο να μην εχει την ενταση με τα προηγουμενα αλλα εχει μεγαλυτερο ευρος συχνοτητων,

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλα δεν συγκρινεται η καμπουρα με το s6 που επαιζες βατραχακια. Στο s7 το μαζεψαν αυξανοντας το παχος του, το σιγουρο ειναι οτι θελει την θηκη του ευτυχως υπαρχει η ice view;)

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο ήχος σε ένταση είναι πιο χαμηλά αλλά σε ποιότητα πολύ καλύτερο.

Γνωρίζει κανείς αν το κρύσταλλο στην πίσω κάμερα είναι ζαφείρι σαν του Μ9.;

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Παντως htc και marketing δεν εχουν συναντηθει εδω καο χρονια,

Παρουσιαζεται το s7 και στο κινητο μου πηρα 50 email για προπαραγγελεια και ποτε θα ειναι διαθεσιμο ,

Παρουσιαζεται το 10 και κανεις δε ξερει τιμη,ποτε θα ερθει,χρωματα,αποθηκευτικος χωρους...

 

Μπραβο htc !!!!!

Πιστευω οτι ειναι σχεδιασμενο αυτο αποκλειετε να ειναι τοσο ασχετοι....

 

Σχολιο απο εναν χρονια πελατη σου.

Link to comment
Share on other sites

καποιοι πληρωνουν να διαφημιζονται τα δικα τους...

και πληρωνουν πιο πολλα για να μην διαφημιζονται των αλλων...

 

vergegate

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παντως htc και marketing δεν εχουν συναντηθει εδω καο χρονια,

Παρουσιαζεται το s7 και στο κινητο μου πηρα 50 email για προπαραγγελεια και ποτε θα ειναι διαθεσιμο ,

Παρουσιαζεται το 10 και κανεις δε ξερει τιμη,ποτε θα ερθει,χρωματα,αποθηκευτικος χωρους...

 

Μπραβο htc !!!!!

Πιστευω οτι ειναι σχεδιασμενο αυτο αποκλειετε να ειναι τοσο ασχετοι....

 

Σχολιο απο εναν χρονια πελατη σου.

E... τωρα γινεσαι λιγο κακος :) δεν ειναι το δυνατο της σημειο το marketing εχεις ενα δικιο ,αλλα το μ8 & το 9 δεν ηταν

στην μεγαλυτερη διοργανωση ποδοσφαιρου, τοσα δις κοσμου δεν τα εβλεπε, δεν ειχε βγει το μ8 συλλεκτικη εκδοση UEFA Champions League.

Πως δεν ξερουμε 2 εκδοσεις ειναι 32 & 64 gb , χρωματα για ευρωπη 3 ειναι και οπως γινεται παντα στην πορεια θα βγουν και αλλα .

 

Τιμη στην γερμανια ξεκιναει 699 , το παρειγγειλε ο pik δημητρης , με την πετσουλα σε βλεπω πασχαλιατικα:lol::p και εδω οποιος φιλος βλεπει τιμη σε διαφορες σελιδες τις βαζει εδω και τις βλεπουμε .

Κλεινοντας, οπως λες χρονια πελατης δεν ξερεις οτι οι ναυαρχιδες της htc ξεκινουν στα 750 στην ελλαδα.

Πελατης της htc απο το 2008 και απο το 2010 ναυαρχιδες της htc.:)

Φιλικα παντα Νεκ.:)

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι πιο πολυ για την κατασταση στην ελλαδα,

Νεκρικη σιγη απο ολα τα μαγαζια και απο την htc greece.

 

Κανεις δεν ξερει ποτε ερχεται ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναφερομαι πιο πολυ για την κατασταση στην ελλαδα,

Νεκρικη σιγη απο ολα τα μαγαζια και απο την htc greece.

 

Κανεις δεν ξερει ποτε ερχεται ελλαδα.

 

Quietly brilliant λεμε :D

Δεν το βαζουν τυχαία για μοτο.

Καλυτερα μην γινει και σουπα,λιγοι και καλοι :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, quick look σχετικά με μπαταρία για χαζολόγημα αφού είναι νωρίς για συμπεράσματα

http://www.anandtech.com/show/10252/htc-10-battery-storage-results

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω εκεί το περίμενα στα ίδια επίπεδα με το s7 flat.

Κάπου κερδίζει ο ένας κάπου ο άλλους ανάλογα τη χρήση αλλα στην ίδια κατηγορία ειναι.

 

Εμένα προσωπικά δεν μου αρκεί.

Θα περίμενα περισσότερα οταν μου ζητάει η εταιρία 700-750 ευρώ.

Θα βοηθούσε περισσότερο αν ηταν η ανάλυση στα 1080 ή η μπαταρία στα 3200-3300.

 

Για το πάχος της συσκευής περίμενα καλύτερη δουλειά από την εταιρία.

 

Βέβαια από το πάνω ιδιαίτερα κατατοπιστικό και αναλυτικό review τα της μπαταρίας καταρρίπτεται ο μύθος ότι η lcd υπερέχουν στην εξοικονόμηση κατανάλωσης σε λευκό μιας και στο browsing test σε λευκό φόντο κατανάλωση η Amoled του s7 δεν υστερεί πουθενά στην ουσία και στην πράξη(και σε κάποια test υπερέχει μάλιστα )πραγμα που δείχνει την ιδιαίτερα μεγάλα άλματα που έχουν κάνει στην Samsung και ότι η Oled τεχνολογια ειναι το παρόν και το μέλλον.

 

Και τα test πάνω έγιναν με 820.

Με exynos η διαφορά θα ειναι μεγαλύτερη υπέρ του πιο άμεσο ανταγωνιστή του m10 που ειναι το s7 flat πραγμα όχι κολακευτικό για την HTC.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για την ανάλυση και τον τυπο της οθονης μια χαρά τα παει.

Απο ολα με lcd 2k ειναι πρωτο στη κατηγορία με βαση το τεστ.(οσον αφορα τα android)

Παντως η sammy με τις οθοναρες της εχει ξεφυγει απο τον ανταγωνισμο.

Και οπως αναφερει ο αλεξ η διαφορα με τον exynos είναι ακομα μεγαλύτερη.

Εχω δει βιντεο με 2 ωρες sot διαφορα σε youtube playback battery test αναμεσα σε exynos και Qualcomm μοντελο!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ωραιο τεστ αυτο!

βαζει το G4 που ειναι σχεδον οικτρο σε μπαταρια ,ιδιο με το 10αρι και καλυτερο απο το Μ8...

 

τεσπα...

η samsung ισχυει εχει σαφως ανωτερες οθονες...

φετος εβαλε και καλυτερες μπαταριες ενω προφανως εχει τελειοποιησει το λογισμικο της καμερας.

δεν νομιζω να το αμφισβητει καποιος αυτο.

 

το αν το 10αρι ειναι χαλια,θα το δουμε οταν το εχουμε στα χερια μας.

πολλες φορες εχω δει άλλα αποτελεσματα στα τεστ και άλλα αποτελεσματα στην πραξη.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα σχόλια και δεν έχει έρθει κάνει η συσκευή.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...