Jump to content

NO.1 D5


centaurus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα το άρθρο παρουσίαση σήμερα από το συγκεκριμένο "εξυπνορολόι" και μου φάνηκε ενδιαφέρον...όσο κ αν έψαξα πάντως στα γνωστα κινεζάδικα, κάτω από 124.99 ντολαρς δεν το βρηκα... :O
Link to comment
Share on other sites

επίσης τα notifications του τηλεφώνου τις προβάλλει; ή μήπως είναι μια εντελώς αυτόνομη συσκευή; το gps του λειτουργεί καλά;
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις την ωρα πρεπει να πατησεις το πληκτρο οπως γινεται στο No1 G2 ή του δωσανε επιτελους με απλο κουνημα?

 

----

Ακυρο..

Επιτελους του δωσανε με κουνημα οπως ειδα το επισημο βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρεμα στο χέρι πώς είναι;Στρώνει καλά το λουράκι ή φουσκωνει;Επίσης η μπαταρία πόσο περίπου κρατάει;

 

Το πως κάθεται στο χέρι με την έννοια που σε ενδιαφέρει, έχει λίγο πολύ να κάνει και με τον καρπό του καθενός. Το ίδιο ρολόι σε διαφορετικό καρπό δείχνει αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή δεν την λες λεπτή σε καμία περίπτωση, όμως μπορώ να πω ότι στο δικό μου καρπό τουλάχιστον δείχνει αρκετά καλά και είναι πολύ άνετο. Όπως είπε και ο liras σίγουρα εξαρτάται και από το χέρι. τώρα για τα υπόλοιπα της συσκευής θα χρειαστώ αρκετές μέρες ακόμα για να βγάλω συμπέρασμα.

εδώ 2-3 πρόχειρες φωτογραφίες από το κινητό μου

https://goo.gl/photos/GCJv1rgvmLwUjVeDA

Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή δεν την λες λεπτή σε καμία περίπτωση, όμως μπορώ να πω ότι στο δικό μου καρπό τουλάχιστον δείχνει αρκετά καλά και είναι πολύ άνετο. Όπως είπε και ο liras σίγουρα εξαρτάται και από το χέρι. τώρα για τα υπόλοιπα της συσκευής θα χρειαστώ αρκετές μέρες ακόμα για να βγάλω συμπέρασμα.

εδώ 2-3 πρόχειρες φωτογραφίες από το κινητό μου

https://goo.gl/photos/GCJv1rgvmLwUjVeDA

 

Ποτε προλαβες και το πηρες?:confused: καλοφορετο φιλε!!!

Ελπιζω να μην εισαι με το μανικι συνεχεια ψηλα:lol::lol::lol:

Από που το πηρες, ποσο και σε ποσο καιρο το παρελαβες?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε προλαβες και το πηρες?:confused: καλοφορετο φιλε!!!

Ελπιζω να μην εισαι με το μανικι συνεχεια ψηλα:lol::lol::lol:

Από που το πηρες, ποσο και σε ποσο καιρο το παρελαβες?

 

έγινα και λίγο Στάθης Ψάλτης, τι να κάνω:p:lol:

το πήρα από την ίδια την No.1 για τις ανάγκες το site, οπότε δε μπορώ να σου πω περισσότερα. δυστυχώς ταξίδευε ένα μήνα για να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται στην παρουσιαση του myphone:

 

ΝΟ.1 D5 hands on

 

Και εντυπωση μου κάνουν τα πολλά ρολόγια μέσα. Φαίνεται έμαθαν από τα χουνέρια του G2 η NO.1

Lenovo Vibe Z2 Pro / LG G3 32gb / Huawei Ascend Mate 7 / Sony Xperia Z3
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια! Επειδη με ενδιαφερει και εμενα το συγκεκριμενο smartwatch γενικα ειναι ευκολο στη λειτουργια του και στο να κατεβασεις νεα facewatch και πως γινετε αυτο?

Θελει καποιο προγγραμα? Με ενδιαφερει καθαρα σαν ρολοι που να μπορω να αλλαζω οποτε θελω facewatch.

ευχαριστω εκ'τον προτερον!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο μόλις πέσει κάτω από 100 το χτυπαω.

 

Η no 1 αποδείχθηκε πολύ καλή εταιρία που σέβεται τον πελάτη της. Έχω 1 μήνα το No 1 A9 κινητό της και είναι το καλύτερο rugged κινητό σε τιμή κλεψιμο.

 

Προχθές ένα φιλαράκι πήρε το No 1 d3 smartwatch το δούλεψα 1 ώρα και εντυπωσιαστικα.

 

Μπράβο τέτοιες εταιρίες όπως είναι και η xiaomi εύχομαι να πάνε μπροστά γιατί βγάζουν εξαιρετικά προϊόντα σε τιμές που σέβονται τον πελάτη τους χωρίς να τους εκμεταλευονται όπως κάνουν πιο επώνυμες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

το έχει αγοράσει κανείς; το χρησιμοποιεί κανείς αυτό το ρολόι; Έχω 2-3 απορίες:

 

1) Την αυτόματη προώθηση που έχει το Gear S την έχει; όταν δηλαδή απομακρύνεται το ρολόι από το κινητό να προωθούνται αυτόματα όλες ο κλήσεις/ΣΜΣ από το κινητό στο ρολόι;

2) Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για πλοήγησ-καταγραφή της διαδρομής; Πως τα πάει το GPS του; με ποιο πρόγραμμα; και τι αυτονομία;

 

Ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

εχω 2-3 μερες που το παρελαβα πολυ καλλο ρολοι ειμαι στις αρχες και το ψαχνω ,περασα και μερικα watch faces,πολλες πληροφοριες θα αντλησετε απο τις παρακατω σελιδες σχετικα για το ποιες εφαρμογες αθλησης ειναι συμβατες,πληκτρολογια και πολλα αλλα

 

custom rooms,recovery και πολλα αλλα

http://forum.xda-developers.com/smartwatch/other-smartwatches/smart-watch-android-watch-to-look-1-d5-t3270656

 

και εδω

https://plus.google.com/u/0/communities/109827242607524552712

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χτες το βραδυ προχωρησα σε root,εγκατασταση twrp recovery και εκανα και update το τελευταιο firmware,πολυ χρησιμη εφαρμογη ειναι και αυτη εδω την εβαλα και με γλυτωσε απο το πολυωρο ψαξιμο στα μενου,βαζεις και συντομευσεις τις αγαπημενες εφαρμογες οι ρυθμησεις και επειδη ειναι και σε κυκλικο μενου τεριαζει τελεια με το ρολοι

θα την βρειτε εδω στην απλη εκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatmob.floating.touch

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο ότι διαβάζω το λουράκι δεν μπορείς να το αλλάξεις, κρίμα γιατί είναι καλό ρολόι. Edited by ro33ck
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια χτες το βραδυ προχωρησα σε root,εγκατασταση twrp recovery και εκανα και update το τελευταιο firmware,πολυ χρησιμη εφαρμογη ειναι και αυτη εδω την εβαλα και με γλυτωσε απο το πολυωρο ψαξιμο στα μενου,βαζεις και συντομευσεις τις αγαπημενες εφαρμογες οι ρυθμησεις και επειδη ειναι και σε κυκλικο μενου τεριαζει τελεια με το ρολοι

θα την βρειτε εδω στην απλη εκδοση https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boatmob.floating.touch

 

Καλησπέρα!

 

Να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα, μιας και είσαι από τους λίγους που το έχουν αγοράσει...

 

1) Έχεις καταφέρει να κάνεις πλοήγηση αυτόνομα; καταγραφή διαδρομής; χρησιμοποιώντας αποκλεστικά, GPS και χάρτες του ρολογιού και όχι του κινητού;

2) Όταν σε καλεί κάποιος στο κινητό μπορείς να απαντήσεις την κλήση από το ρολόι και να μιλήσεις; ή περιορίζεται αυτή η χρήση για τις κλήσεις που έρχονται κατευθείαν στο ρολόι;

3) Υπάρχει η δυνατότητα αυτόματης προώθησης κλήσης από το κινητό στο ρολόι όταν αυτά δεν είναι συνδεδεμένα με bluetooth (όπως στο GEAR S);

4) Υπάρχει κάποια εφαρμογή για κινητό που χειρίζεσαι και κάνεις ρυθμίσεις για το ρολόι;

 

Σε ευχαριστώ πολύ,

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα από το Gearbest στα 93.50€! Ελπίζω να μην με απογοητεύσει... Edited by Velisarios
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Το ρολόι πρόλαβα να το δουλέψω 2 μέρες. Σήμερα πήγα να το φορτίσω υποθέτωντας ότι ξέμεινε από μπαταρία και απλά δε γίνεται τίποτα....καμμία ένδειξη. Το μόνο που κατάφερα 2 φορές ήταν να μου βγάλει την οθόνη φόρτισης για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά τέρμα. Υποψιάζομαι ότι πρέπει να είναι θεμα του USB docking station γιατί το αναφέρουν στο xda forum!! Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν τα κατάφερα. Είμαι πολύ απογοητευμένος :( Το τέταρτο δεξιο pin όπως βλέπουμε δεν κινείται πάνω κάτω όπως τα άλλα. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Το ρολόι πρόλαβα να το δουλέψω 2 μέρες. Σήμερα πήγα να το φορτίσω υποθέτωντας ότι ξέμεινε από μπαταρία και απλά δε γίνεται τίποτα....καμμία ένδειξη. Το μόνο που κατάφερα 2 φορές ήταν να μου βγάλει την οθόνη φόρτισης για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά τέρμα. Υποψιάζομαι ότι πρέπει να είναι θεμα του USB docking station γιατί το αναφέρουν στο xda forum!! Έχει κανείς το ίδιο θέμα? Προσπάθησα να το ανοίξω αλλά δεν τα κατάφερα. Είμαι πολύ απογοητευμένος :( Το τέταρτο δεξιο pin όπως βλέπουμε δεν κινείται πάνω κάτω όπως τα άλλα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Ωχ.. Με αγχωσες τωρα! Το εχω παραγγειλει και περιμενω να μου ερθει!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!!

Έχω απελπιστεί παρόλες την πατέντα που έκανα (αντικατάσταση της μιας επαφής φόρτισης με κομματάκι απο συνδετήρα ίδιου μήκους). Τώρα πλέον δε φορτίζει ούτε για δευτερόλεπτα και φοβάμαι μην κάηκε το ρολόι. Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος στην ΑΘήνα να βρεθούμε να δοκιμάσω επί τόπου το ρολόι μου με τη βάση φόρτισης και με powerbank που θα φέρω μαζί ώστε να μάθω τι φταίει αι να πράξω ανάλογα??? HELPPP :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...