Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν με κάποια μέλη εδώ μέσα λέγαμε ότι είναι απαράδεκτη η εταιρία που δεν έχει δώσει λύση με το bootloop, πολλοι υποστηρικτές, γράφανε ότι η εταιρία αλλάζει τις πλακέτες και όλα καλά! Και έγραφα εγώ , σε περίπτωση που το πάθει εκτός εγγύησης θα έχουμε πρόβλημα, οι ίδιοι έγραφαν , ότι όσα είναι να βγάλουν πρόβλημα θα έχουν βγάλει μέσα σε 2 χρονια,ότι η εταιρία μπορεί να αλλάζει πλακέτες και εκτός εγγύησης και άλλα παρόμοια σενάρια.

Δυστυχώς ήρθε ο χρόνος να μας επιβεβαιώσει.

ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΗ η εταιρεία που ΔΕΝ αναγνωρίζει το πρόβλημα της ακόμα και μετά την πάροδο 2 ετών!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει 2 ετη ειναι η εγγυηση. Ποσα να δωσει? 10? Στα 2 ετη εχει βγαλει τα λεφτα του.

 

ετσι ειναι αχάριστος ο φιλος στα 2 χρόνια τα έβγαλε τα λεφτά του!!!τα τηλ των 100 θα πρέπει να δίνουν 6 μήνες εγγύηση αναλογικά πάντα μέχρι να βγάλουν τα λεφτά τους!!αχάριστος ο φιλος!!!εεεε ρε τι διαβάζουμε παλι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε σιχαίνομαι να σε διαβάζω πια

Έχεις καινούργιο τηλέφωνο με αλλαγμένα όλα κ 2 ΧΡΌΝΙΑ ΑΚΌΜΑ Εγγύηση κ βγαίνεις ακόμα κ βρίζεις ανάθεματΐζεις κ βγάζεις τη χολή σου σε ένα τηλέφωνο κ σε μια εταιρεία που θα σε καλύψει για 4 ΧΡΌΝΙΑ..

Κ δεν τολμάει κάνεις να πει κάτι καλό γι αυτό το τηλέφωνο πετάγεσαι σαν.. κ τον προγκιζεις γιατί τόλμησε να πει μια καλή κουβέντα..

Καλοπροαιρετα θα στο πω..

Κατάντησες αηδια

Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγάλε σιχαίνομαι να σε διαβάζω πια

Έχεις καινούργιο τηλέφωνο με αλλαγμένα όλα κ 2 ΧΡΌΝΙΑ ΑΚΌΜΑ Εγγύηση κ βγαίνεις ακόμα κ βρίζεις ανάθεματΐζεις κ βγάζεις τη χολή σου σε ένα τηλέφωνο κ σε μια εταιρεία που θα σε καλύψει για 4 ΧΡΌΝΙΑ..

Κ δεν τολμάει κάνεις να πει κάτι καλό γι αυτό το τηλέφωνο πετάγεσαι σαν.. κ τον προγκιζεις γιατί τόλμησε να πει μια καλή κουβέντα..

Καλοπροαιρετα θα στο πω..

Κατάντησες αηδια

 

τραβα σε αλλο φορουμ αν δεν σαρεσει μορτη ψωμι δεν ειχαμε τοσο καιρο μας ηρθε το τυρι....οταν εμεις γραφαμε σε αυτο το νημα και τα καλα του εσυ εφτιαχνες ντακους...καλοπροαιρετα θα στο πω θα γραφω οτι γουσταρω και κατι λογοκριτες σαν και σενα θα τους γραφω σαν αυτο που λες οτι πεταγομαι!!!καλοπροαιρετα ετσιι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Όταν με κάποια μέλη εδώ μέσα λέγαμε ότι είναι απαράδεκτη η εταιρία που δεν έχει δώσει λύση με το bootloop, πολλοι υποστηρικτές, γράφανε ότι η εταιρία αλλάζει τις πλακέτες και όλα καλά! Και έγραφα εγώ , σε περίπτωση που το πάθει εκτός εγγύησης θα έχουμε πρόβλημα, οι ίδιοι έγραφαν , ότι όσα είναι να βγάλουν πρόβλημα θα έχουν βγάλει μέσα σε 2 χρονια,ότι η εταιρία μπορεί να αλλάζει πλακέτες και εκτός εγγύησης και άλλα παρόμοια σενάρια.

Δυστυχώς ήρθε ο χρόνος να μας επιβεβαιώσει.

ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΗ η εταιρεία που ΔΕΝ αναγνωρίζει το πρόβλημα της ακόμα και μετά την πάροδο 2 ετών!!!

 

Βάλε και το image retention που δεν σου αλλάζουν τώρα οθόνη. Φυσιολογικό λένε πως είναι.

Ευτυχώς που είχα προλάβει πριν και την είχα αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

τραβα σε αλλο φορουμ αν δεν σαρεσει μορτη ψωμι δεν ειχαμε τοσο καιρο μας ηρθε το τυρι....οταν εμεις γραφαμε σε αυτο το νημα και τα καλα του εσυ εφτιαχνες ντακους...καλοπροαιρετα θα στο πω θα γραφω οτι γουσταρω και κατι λογοκριτες σαν και σενα θα τους γραφω σαν αυτο που λες οτι πεταγομαι!!!καλοπροαιρετα ετσιι!!!

Το κακο ειναι οτι εχοντας εγγυηση για αλλα 2 χρονια θα πρεπει να υποστουμε τη μιρλα σου ολοι εμεις που μπαινουμε σ αυτο το Forum ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ κ οχι ν ακουμε την ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ βαρετη κ αεναη γκρινια σου αναπαραγοντας τα ιδια κ τα ιδια(μπακατελα-τζακι μπακατελα τζακι)

Edited by daug25
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εχοντας εγγυηση για αλλα 2 χρονια θα πρεπει να υποστουμε τη μιρλα σου ολοι εμεις που μπαινουμε σ αυτο το Forum ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ κ οχι ν ακουμε την ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ βαρετη κ αεναη γκρινια σου

 

πιες κανένα μυλοποταμιτικο να την παλέψεις τώρα να δεις που θα λήξει η εγγύηση και θα περάσω την 7.0αρα......εφιάλτης θα σου γίνω!!

και που σαι επειδή το παίζεις και ξύπνιος πριν ξανακάνεις ποστ για πάρτη μου κανε μια γύρα απο optimus g,g3,spirit,και έλα πες μας αν είχαν προβλήματα οι σακαρακες της αγαπημένης σου εταιρίας μεγάλου κολοσσού,είχε τις χειρότερες πωλήσεις του 2017 από κάτι κινεζιες !!!η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας....τόσες μέρες είχα ενα optimus g μέχρι να έρθει το δικό μου, προβληματικό φυσικά και αυτο εκτός εγγύησης χαλασμένο degitizer και έκανα μια γύρα και απο κει!!!πάνε να δεις και εκει κλάμα η πάνε στο g3 που το είχα και πριν με τις ρωγμές και τις συσκευές να σβήνουν οι οθόνες μαύρες!!καλοπροαιρετα παντα ετσι!!

 

και κανε και μια γυρα στα V10,5X NEXUS,G5 να δεις και εκει την φρασιολογια-bootlloop,ghost,αλλαγες πλακετας και παει λεγοντας!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σε αναγνωρισμενο πρόβλημα από το πρώτο τρίμηνο με σχεδόν όλες τις συσκευές να έχουν βαρέσει τουλάχιστον ένα bootloop ακόμα συζητάμε για την καλή κάλυψη της εταιρείας... Ανάκληση έπρεπε να έχει γίνει απλά

 

 

και κανε και μια γυρα στα V10,5X NEXUS,G5 να δεις και εκει την φρασιολογια-bootlloop,ghost,αλλαγες πλακετας και παει λεγοντας!!

 

ξέχασες το flex 2 (bootloop και οθόνη) και το g2 με τις κιτρινίλες! :p

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πιες κανένα μυλοποταμιτικο να την παλέψεις τώρα να δεις που θα λήξει η εγγύηση και θα περάσω την 7.0αρα......εφιάλτης θα σου γίνω!!

και που σαι επειδή το παίζεις και ξύπνιος πριν ξανακάνεις ποστ για πάρτη μου κανε μια γύρα απο optimus g,g3,spirit,και έλα πες μας αν είχαν προβλήματα οι σακαρακες της αγαπημένης σου εταιρίας μεγάλου κολοσσού,είχε τις χειρότερες πωλήσεις του 2017 από κάτι κινεζιες !!!η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας....τόσες μέρες είχα ενα optimus g μέχρι να έρθει το δικό μου, προβληματικό φυσικά και αυτο εκτός εγγύησης χαλασμένο degitizer και έκανα μια γύρα και απο κει!!!πάνε να δεις και εκει κλάμα η πάνε στο g3 που το είχα και πριν με τις ρωγμές και τις συσκευές να σβήνουν οι οθόνες μαύρες!!καλοπροαιρετα παντα ετσι!!

 

και κανε και μια γυρα στα V10,5X NEXUS,G5 να δεις και εκει την φρασιολογια-bootlloop,ghost,αλλαγες πλακετας και παει λεγοντας!!

μεγαλε μ επεισες

ολες οι αλλες εταιρειες εχουν διαμαντια δεν αντιμετωπιζουν οι χρηστες κανενα προβλημα δεν υπαρχουν καμμενες οθονες δεν παθαινουν ξαφνικο θανατο(Note 4) δεν σκανε μπαταριες στα χερια(Note 7)δεν ριχνουν την cpu με updates(apple)δεν λυγιζουν τα κινητα(Nexus 6p)δεν χαλανε οι μπαταριες οι φορτιστες οι μητρικες ....

Ο κοσμος ειναι τελειος κ οι χρηστες των αλλων κινητων τρεχουν χαρουμενοι σε καταπρασινα λειβαδια ευτυχιας, μακαριζοντας την τυχη τους που δεν εχουν LG κινητα...

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε μ επεισες

ολες οι αλλες εταιρειες εχουν διαμαντια δεν αντιμετωπιζουν οι χρηστες κανενα προβλημα δεν υπαρχουν καμμενες οθονες δεν παθαινουν ξαφνικο θανατο(Note 4) δεν σκανε μπαταριες στα χερια(Note 7)δεν ριχνουν την cpu με updates(apple)δεν λυγιζουν τα κινητα(Nexus 6p)δεν χαλανε οι μπαταριες οι φορτιστες οι μητρικες ....

Ο κοσμος ειναι τελειος κ οι χρηστες των αλλων κινητων τρεχουν χαρουμενοι σε καταπρασινα λειβαδια ευτυχιας, μακαριζοντας την τυχη τους που δεν εχουν LG κινητα...

 

Έχεις δεί πολλά τηλέφωνα να έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα στην έκταση που έχει βγάλει το G4? οκ, να υπάρχει ένα ποσοστό ελαττωματικών δεκτό, αλλά όταν είναι το σύνολο των συσκευών τι κάνεις? όταν το λάθος είναι κατασκευαστικό και ξέρεις οτι αργα η γρήγορα θα σκάσει στο σύνολο τα παίρνεις πίσω προσπαθείς να διορθώσεις το πρόβλημα ριζικά και αποτελεσματικά και αν δεν μπορείς αποζημειώνεις τους πελάτες σου. Έτσι κάνουν οι σωστές εταιρίες. Δεν είναι λύση κάθε τρεις και λίγο να μένεις χωρίς συσκευή και να χάνεις τα δεδομένα σου και να πετάς και την σκούφια σου απο πάνω επειδή κάνουν σε αυτή τη περίπτωση τουλάχιστον το αυτονόητο που είναι η ανανέωση της εγγύησης, το οποίο μεταξύ μας είναι και υποχρεωτικό απο την νομοθεσία.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δεί πολλά τηλέφωνα να έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα στην έκταση που έχει βγάλει το G4? οκ, να υπάρχει ένα ποσοστό ελαττωματικών δεκτό, αλλά όταν είναι το σύνολο των συσκευών τι κάνεις? όταν το λάθος είναι κατασκευαστικό και ξέρεις οτι αργα η γρήγορα θα σκάσει στο σύνολο τα παίρνεις πίσω προσπαθείς να διορθώσεις το πρόβλημα ριζικά και αποτελεσματικά και αν δεν μπορείς αποζημειώνεις τους πελάτες σου. Έτσι κάνουν οι σωστές εταιρίες. Δεν είναι λύση κάθε τρεις και λίγο να μένεις χωρίς συσκευή και να χάνεις τα δεδομένα σου και να πετάς και την σκούφια σου απο πάνω επειδή κάνουν σε αυτή τη περίπτωση τουλάχιστον το αυτονόητο που είναι η ανανέωση της εγγύησης, το οποίο μεταξύ μας είναι και υποχρεωτικό απο την νομοθεσία.

 

γεια σου takare καιρό είχαμε!!! να άκουσε τα από έναν ακόμα ποιο παλιό και ακόμα ποιο λογικό από μένα !!ο οποίος είναι παλιός φορουμιτης και καθημερινά κάνει γύρες στο φορουμ και βοηθάει όπως μπορεί κόσμο και βλέπει τα 10πλασια από μένα σε άλλες συσκευές!!τεσπα δεν σου ξανααπανταω είναι δώρο άδωρο αν δεν γουστάρεις την φάση μου άλλαξε τηλ μέχρι να το δώσω και να πάω σε άλλο νήμα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

έχεις δεί πολλά τηλέφωνα να έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα στην έκταση που έχει βγάλει το G4? οκ, να υπάρχει ένα ποσοστό ελαττωματικών δεκτό, αλλά όταν είναι το σύνολο των συσκευών τι κάνεις? όταν το λάθος είναι κατασκευαστικό και ξέρεις οτι αργα η γρήγορα θα σκάσει στο σύνολο τα παίρνεις πίσω προσπαθείς να διορθώσεις το πρόβλημα ριζικά και αποτελεσματικά και αν δεν μπορείς αποζημειώνεις τους πελάτες σου. Έτσι κάνουν οι σωστές εταιρίες. Δεν είναι λύση κάθε τρεις και λίγο να μένεις χωρίς συσκευή και να χάνεις τα δεδομένα σου και να πετάς και την σκούφια σου απο πάνω επειδή κάνουν σε αυτή τη περίπτωση τουλάχιστον το αυτονόητο που είναι η ανανέωση της εγγύησης, το οποίο μεταξύ μας είναι και υποχρεωτικό απο την νομοθεσία.

καθε τρεις κ λιγο..

σ εσενα προσωπικα αν καταλαβαινω καλα πρεπει να το επαθες αρκετες φορες για να το λες αυτο...Εγω παντως ειχα την συσκευη 2 χρονια μου εμφανισε καποια θεματα η οθονη το στειλα κ γυρισε με αλλαγη μητρικης οθονης κ πλαισιου...

μια φορα..

δεν ειπα οτι δεν εκανε φαουλ η lg που δεν ανακαλεσε τις συσκευες..

Εκανε...κ μεγαλο ...

Αλλα διορθωνοντας το εχω εγω προσωπικα μια καινουργια πλεον συσκευη.βαζοντας δε και την Nougat το κινητο παει σφαιρα κ με αλλαγη θεματος εχω ενα νεο κινητο που δεν χορταινω να το βλεπω....Εχω ενα htc που το χρησιμοποιουσα τελευταια σαν 1η συσκευη ,το βλεπω τωρα να μπαινει στο συρταρι για πολυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το έχουν αφήσει στο έλεος του Θεού. Ούτε ενημερώσεις ούτε τίποτα. Μέχρι και το S6 πήρε Nougat.

Κανονικά έπρεπε να αποσυρθεί και να αποζημιωθούν όσοι είχαν την συσκευή.

Δεν είναι και λίγο κάθε τρεις και λίγο να μένεις χωρίς τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καθε τρεις κ λιγο..

σ εσενα προσωπικα αν καταλαβαινω καλα πρεπει να το επαθες αρκετες φορες για να το λες αυτο...Εγω παντως ειχα την συσκευη 2 χρονια μου εμφανισε καποια θεματα η οθονη το στειλα κ γυρισε με αλλαγη μητρικης οθονης κ πλαισιου...

μια φορα..

δεν ειπα οτι δεν εκανε φαουλ η lg που δεν ανακαλεσε τις συσκευες..

Εκανε...κ μεγαλο ...

Αλλα διορθωνοντας το εχω εγω προσωπικα μια καινουργια πλεον συσκευη.βαζοντας δε και την Nougat το κινητο παει σφαιρα κ με αλλαγη θεματος εχω ενα νεο κινητο που δεν χορταινω να το βλεπω....Εχω ενα htc που το χρησιμοποιουσα τελευταια σαν 1η συσκευη ,το βλεπω τωρα να μπαινει στο συρταρι για πολυ καιρο

 

Φίλε μου ευτυχώς είσαι εξαίρεση στον κανόνα. Εγώ δεν έπαθα καμία αυτό δεν σημαίνει ότι η συσκευή ήταν καλή. Είχα πλακέτα 505 με ξεκλείδωτο bootloader, σε γειτονικό forum έχω 30 αξιολογήσεις, όταν άρχισαν να σκάνε το έδωσα 250€ όταν οι άλλοι πουλούσαν 320€ και ο αγοραστής γνώριζε ότι είναι εκτός εγγύησης και ότι έχουν αρχίσει να σκάνε. Παρόλο που όλα έγιναν εν γνώση του είναι η μόνη συναλλαγή που ντράπηκα που έκανα. Μετά από ένα μήνα το παιδί έμεινε με την πλακέτα στο χέρι και η LG ζητούσε 270€ για ένα πρόβλημα το οποίο οφείλεται καθαρά και μόνο σε εκείνη και κανέναν άλλον. Είχε δεν είχε κλειδωμένο bootloader έπρεπε να είναι ένα και το αυτό γιατί το λάθος είναι δικό της. Είναι σαν να γίνεται ανάκληση σε ένα αυτοκίνητο για τους αερόσακους να το πας για αλλαγή και να σου λένε δεν σε καλύπτω γιατί έχεις αλλάξει εξάτμιση. Μετά από το g4 πήρα nexus 6, v10, g5, 1+3, s7 edge καί mi max 2 με κανένα δεν είχα το άγχος που είχα με το g4. Ακόμα και με το mi max 2 που παρόλο που το αγόρασα από Ελλάδα ή εγγύηση παίζεται στο χέρι του μαγαζιού που το αγόρασα. Το λοιπόν για να τελειώσουμε με τ σεντόνια μια συσκευή σαν το g4 που προσφέρει απαράδεκτη εμπειρία χρήσης καθώς σε στρεσαρει ακόμα και σε ένα απλό random restart δεν είναι καλή συσκευή. Όταν είναι ανοιχτη η συσκευή είναι τούμπανο με κάμερα που ακόμα και σημερινα flagships την ζηλεύουν αλλά δεν... Καλό είναι να μην κρίνουμε από την δική μας και μόνο συσκευή αλλά τι γίνεται συνολικά, γιατί με αυτό το σκεπτικό θα μπορούσα και εγώ να λέω ότι η συσκευή είναι άψογη εφόσον δεν έμεινε στα δικά μου χέρια, αλλά δεν είναι έτσι

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εχοντας εγγυηση για αλλα 2 χρονια θα πρεπει να υποστουμε τη μιρλα σου ολοι εμεις που μπαινουμε σ αυτο το Forum ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΣΤΕ κ οχι ν ακουμε την ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ βαρετη κ αεναη γκρινια σου αναπαραγοντας τα ιδια κ τα ιδια(μπακατελα-τζακι μπακατελα τζακι)

 

Μπορεις να κανεις block οπως εχω κανει και εγω και κοιμαμαι τα βραδια ησυχος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πανηγύρι στήσατε ρε παίδες; :lol: :p

Ρε συ KIRIS , ακόμη και εγώ που είμαι μαζί σου στα πιο πολλά, κουράστηκα να διαβάζω αυτή την γκρίνια...Και ξέρεις ότι το λέω με καλή διάθεση :)

Μπορείς να το κρατήσεις αλλά το να το πουλήσεις θα κάνει καλό στην ψυχική ηρεμία σου (ειδικά τώρα που φοράει φρέσκα πράματα και αυτό δελεάζει τον αγοραστή). Το βάζεις τίποτα 130€, και αν δεν φύγει το ρίχνεις 5€ τη φορά. Ακόμη και το ευρώ κάνει την διαφορά σε τέτοιες περιπτώσεις.

 

Είπαμε , η LG είναι φάουλ σε πολλά πράγματα. Αναβαθμίσεις και γενικότερη πολιτική... Απαράδεκτη ειλικρινά και είναι ο λόγος που για μένα LG τέλος.

(Για το optimus G το μόνο πρόβλημα ήταν στο digitizer που χαλούσε μετά από χρόνια αλλά αλλάζει ακόμη και σήμερα με κόστος κάτω από 6-7€ συνολικά και τα πρώιμα προβλήματα διορθώθηκαν γρήγορα - το κινητό το έχω λιώσει και δουλεύει ακόμη με μόνο θέμα στο digitizer)

 

 

Και σε μένα είχε το θέμα με τις κλήσεις το G4, καθόλου i.r. και καμία φορά bootloop (601 σειρά).

 

Το τηλ αυτό καθ'αυτό όμως, είναι, όπως έχω χιλιοπεί , από τα λίγα που 2.5 χρόνια μετά μπορεί να σταθεί αξιοπρεπέστατα. Κάμερα και απόκριση γενικά.

Αυτό που λέω δεν σημαίνει ούτε ότι η LG είναι η αγαπημένη μου εταιρεία, ούτε είμαι μέτοχος, ούτε έχω κάποιο κέρδος.

Λέω τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη. Και δεν κρίνω εξ ιδίων τα αλλότρια.

 

Τάκαρε δεν είναι στο σύνολό τους τα κινητά με bootloop και εμείς η εξαίρεση αλλά το αντίθετο. Απλά είναι τεράστιο το ποσοστό των κινητών που παρουσίασαν έστω και μία φορά το πρόβλημα. Αλλά ποσοστιαία, κανείς δε μπορεί να επιβεβαιώσει τίποτα απολύτως. Απλά διαβάζουμε από δω κι από εκεί , και η αλήθεια είναι πως τα ποσοστά μειώθηκαν, λογικό είναι όμως. Τους έκατσε εκείνο το τελευταίο update του 1821 :lol: και δεν ξανάκαναν τίποτα, για να μη τα κάνουν χειρότερα.

Αυτή είναι η LG...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Σας κουρασα εγω που σημερα εκανα μια ψαχτικη στα μηνυματα που εχετε ποσταρει κατα καιρούς αλλα δεν θα μπω στην διαδικασια αυτη.....με κατι δικες σας γκρινιες αδερφε για το g4 και κραξιματα απιστευτα και δεν κουραζεστε εσεις να γραφετε 10000 εκθέσεις απλα για μα την πειτε σε μενα!!!φυσικα 2-3 ειναι....ολοι και ολοι σταμπαρισμενοι απο απριλιο και αυγουστο του ιδιου ετους!!!εδω τηλ αλλαζατε και οαλι εδω γυρνάτε να κανετε σχολιο για να μας την πειτε τεσπα καλη καρδια γ......ε η lg ετσι γιατι μπορω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Σας κουρασα εγω που σημερα εκανα μια ψαχτικη στα μηνυματα που εχετε ποσταρει κατα καιρούς αλλα δεν θα μπω στην διαδικασια αυτη.....με κατι δικες σας γκρινιες αδερφε για το g4 και κραξιματα απιστευτα και δεν κουραζεστε εσεις να γραφετε 10000 εκθέσεις απλα για μα την πειτε σε μενα!!!φυσικα 2-3 ειναι....ολοι και ολοι σταμπαρισμενοι απο απριλιο και αυγουστο του ιδιου ετους!!!εδω τηλ αλλαζατε και οαλι εδω γυρνάτε να κανετε σχολιο για να μας την πειτε τεσπα καλη καρδια γ......ε η lg ετσι γιατι μπορω
Ε στην ψαχτική σου θα είδες ότι ως επί το πλείστον, συμφωνούσαμε μαζί σου και συνήθως, κραζαμε 1-2 άτομα που πίστευαν ότι η LG έλυσε το πρόβλημα που το ταλαιπωρούσε. Ενώ εμφανώς απλά της έκατσε λουκούμι το τελευταίο update μετά από το οποίο , ούτε έδωσε άλλο αλλά τα κρούσματα μειώθηκαν παραπάνω από αισθητά. Μετά το σταματήσαμε όλο αυτό.

 

Εμένα δε, η πάγια άποψη μου ήταν και είναι πως, η LG, είναι για τα μπάζα σε θέματα updates, και στην επικοινωνία με τους πελάτες της και στο τι κάνει για να τους κρατήσει (μάλλον πιο πολλά κάνει για να τους διώξει ). Αλλά αναγνώριζα πάντα ότι το κινητό είναι διαμάντι με παραπάνω ελαττώματα από όσα θα έπρεπε και με γενικό χαντακωμα από την εταιρεία.

Επίσης θα πρέπει να θυμάσαι ότι το γενικοτερο κράξιμο ξεκίνησε από τις αναφορές κόσμου που έλεγαν ότι τους έβγαζε το σέρβις πως το κινητό είχε ρουταριστει, ενώ δεν ίσχυε κάτι τέτοιο. Εκεί τα πήρε πολύς κόσμος με την LG. Έχεις κάθε δίκιο να στεναχωριέσαι με το κινητό αλλά , τουλάχιστον από σέρβις, δε πρέπει να έχεις παράπονο ... (Ναι ξέρω , το να έχεις κινητό και να φοβάσαι το πότε θα χρειαστείς το σέρβις δεν είναι ότι καλύτερο , και το κατανοώ αλλά , δες το και από τη θετική του μεριά, ότι δηλαδή ΌΠΟΤΕ χρειάστηκε, ήταν εκεί, ενώ για άλλους δεν ήταν καν και τους έπαιζε π0στια..). Κατέληξες με κινητό σχεδόν καινούριο και ίσως αυτό παίξει ρόλο στο ποσό εύκολα η όχι θα μπορέσεις να το δώσεις (στην περίπτωσή σου, "ξεφορτωθείς" είναι η πιο κατάλληλη λέξη ).

 

Πάντως, άλλο το να κράζεις καθημερινά και να μηδενίζεις τα παντα άλλο να εκφράζεις ένα παράπονο μια στο τόσο.

 

Από όλα τα παραπάνω εσύ κράτησες ότι ήθελες ώστε να δικαιολογηθεί η στάση σου. Δεν σου λέμε να μη λες την άποψη σου που είναι -εξυπακούεται - δικαίωμα σου. Αλίμονο!! Κρίνουμε την συνεχή γκρίνια, όπως εσύ κρίνεις την LG :) Αν πιστεύεις ότι κουράσαμε με την κριτική μας, so be it ... Από μένα καλή συνέχεια. Και πουλά το να ηρεμήσεις και άσε τα τζάκια και τα προσανάμματα. :p

Φιλικά, Χρυσόστομος!

 

ΥΓ : Το ότι αλλάζουμε τηλέφωνο δεν σημαίνει ότι μας απαγορεύεται η πρόσβαση στο θρεντ του G4 :) Ούτε και σε σένα θα απαγορευτεί.

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχουν ακόμα άτομα που πιστεύουν ότι διορθώθηκε το bootloop(πρόβλημα hardware) κατα τύχη από το περσινό update και όχι από τις νέες διορθωμενες πλακέτες με ξεπερνάει.
Link to comment
Share on other sites

Νέες διορθωμένες πλακέτες οι refurbished. Μάλιστα. Εσύ ζήσε στον κόσμο σου, ο οποίος σου υπαγορεύει ότι η LG είναι χαζή να βγάζει πλακέτες μία ζωή.
Link to comment
Share on other sites

Νέες διορθωμένες πλακέτες οι refurbished. Μάλιστα. Εσύ ζήσε στον κόσμο σου, ο οποίος σου υπαγορεύει ότι η LG είναι χαζή να βγάζει πλακέτες μία ζωή.

 

Δηλαδή σύμφωνα με την λογική σου η lg βάζει χαλασμένες πλακέτες οι οποίες "γιατρεύτηκαν" μόνες τους και δουλεύουν, άρα ως φυσικό επακόλουθο θα πρέπει να ξαναχαλάσουν σύντομα αλλά η lg είναι τόσο χαζή που ανανεώνει συνεχώς την εγγύηση για 2 έτη γιατί θέλει να αλλάζει συνεχώς πλακέτες και να πληρώνει κάθε φορά το service στην κάθε χώρα. Αν μη τι άλλο ευφυέστατη η σκέψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σύμφωνα με την λογική σου η lg βάζει χαλασμένες πλακέτες οι οποίες "γιατρεύτηκαν" μόνες τους και δουλεύουν, άρα ως φυσικό επακόλουθο θα πρέπει να ξαναχαλάσουν σύντομα αλλά η lg είναι τόσο χαζή που ανανεώνει συνεχώς την εγγύηση για 2 έτη γιατί θέλει να αλλάζει συνεχώς πλακέτες και να πληρώνει κάθε φορά το service στην κάθε χώρα. Αν μη τι άλλο ευφυέστατη η σκέψη σου.

 

Ποια λογική μου ρε μάστορα; Τόσοι πήραν το χαρτί της LG και γράφει refurbished, δική μου λογική είναι; Φυσικό επακόλουθο λέει... Κλαίω ρε γμτ... Ποιο φυσικό επακόλουθο; Ίδιο κόστος έχει το refurbished ακόμη και αν χαλάσει ταχύτερα; Ή ο άλλος θα κρατάει το LG για όλη του τη ζωή; Πραγματική τρέλα...

 

Όχι η LG είναι ακόμη πιο χαζή και βγάζει καινούριες πλακέτες. Ευφυέστατη η σκέψη σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...