Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά τις πλακετες τις επισκευάζουν και απλά αλλάζουν ημερομηνία

 

Και γω ετσι πιστεύω εφοσον το θεμα ηταν μια κολληση και λογο ζέστης και χρησης γινόταν,την ενισχύουν και τα ξαναβγαζουν με αλλο νουμερο...εγω παντως οσο μπόρεσα και μπορω ακομα απεφυγα σαν σκυλος την εκθεση στον ήλιο και αυτο γιατι λογο σεζον δουλειάς ειμαι καθε μερα παραλία εδω και μηνες και θα ημουν σιγουρακι...βεβαια ειμαι με αλλαγμένη 603 για αλλο λογο και δεν βλεπω να την γλυτωνω το έπαθα μια φορα αλλα τοτε ειχε ερθει το update με τις θερμοκρασίες με αυτη που εχω και το επανεφερα με εργοστασιακές...αρα εχω υπόλοιπο εγγύησης και δεν ξερω αν εκανα καλα η οχι που το προστατεψα γιατι εμειναν λιγα μηνακια μεχρι να ληξει η εγγύηση

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τις πλακετες τις επισκευάζουν και απλά αλλάζουν ημερομηνία

 

Αποκλειεται να επισκευαζονται οι πλακετες,δεν υπαρχει περιπτωση,τουλαχιστον στην procordia.Εκει περα δουλευουν μπακαλιδες ,απλα αλλαζουν ανταλλακτικα.Δεν πιστευω οτι εχουν την τεχνογνωσια,η εστω την αρμοδιοτητα, για κατι τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να επισκευαζονται οι πλακετες,δεν υπαρχει περιπτωση,τουλαχιστον στην procordia.Εκει περα δουλευουν μπακαλιδες ,απλα αλλαζουν ανταλλακτικα.Δεν πιστευω οτι εχουν την τεχνογνωσια,η εστω την αρμοδιοτητα, για κατι τετοιο..

 

Δεν λεμε αυτο λεμε να παιρνουν την δικια σου και να την στελνουν στο εργοστασιο και αυτοι να βαζουν παλιοτερες ειδη σταλμενες απο το εργοστασιο ανακύκλωση δηλαδη γιατι δεν μιλαμε μονο για Ελλάδα απο ολο το κοσμο γινεται αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεμε αυτο λεμε να παιρνουν την δικια σου και να την στελνουν στο εργοστασιο και αυτοι να βαζουν παλιοτερες ειδη σταλμενες απο το εργοστασιο ανακύκλωση δηλαδη γιατι δεν μιλαμε μονο για Ελλάδα απο ολο το κοσμο γινεται αυτο

 

Εννοεις refurbished δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άργησε άλλα ήρθε. Το Δεκέμβριο έκλεινε τα 2 χρόνια και είπε να το πάθει τώρα το bootloop του.

Δεν κάνει καν hard reset.

Επειδή είμαι από θεσσαλονίκη υπάρχει service της lg εδώ ή πρέπει υποχρεωτικά να πάει Αθήνα?

Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει η επισκευή και αν έχουν πλακέτες στο service?

Link to comment
Share on other sites

Άργησε άλλα ήρθε. Το Δεκέμβριο έκλεινε τα 2 χρόνια και είπε να το πάθει τώρα το bootloop του.

Δεν κάνει καν hard reset.

Επειδή είμαι από θεσσαλονίκη υπάρχει service της lg εδώ ή πρέπει υποχρεωτικά να πάει Αθήνα?

Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει η επισκευή και αν έχουν πλακέτες στο service?

 

Ένα-δύο εξουσιοδοτημένα service πρεπει να υπάρχουν αλλα καλύτερα να το στείλεις στην procordia στην ΑΘηνα που σιγουρα δινουν 2 χρονια εγγυηση εξτρα για τη πλακετα.Αν εχουν πλακέτες,στην καλύτερη αμα το στειλεις Δευτερα , Πεμπτη μπορεί να το εχεις.Αλλα συνηθως κανουν 1-2 βδομαδες.Πιστευω πως θα υπαρχουν πλακετες ,διοτι τα πραγματα εχουν ηρεμησει με τα bootloops .Θα σου πεταξουν μια sn708 και θα εισαι ανετος.

Link to comment
Share on other sites

Άργησε άλλα ήρθε. Το Δεκέμβριο έκλεινε τα 2 χρόνια και είπε να το πάθει τώρα το bootloop του.

Δεν κάνει καν hard reset.

Επειδή είμαι από θεσσαλονίκη υπάρχει service της lg εδώ ή πρέπει υποχρεωτικά να πάει Αθήνα?

Ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει η επισκευή και αν έχουν πλακέτες στο service?

 

Volte Tel. Ανδρέου Γεωργίου 36. Tηλ: 2310541542, 2310 778088, 2310704806.

Είναι πίσω από την Πύλη Αξιού.

Όταν έπαθε image retention και ήθελα να το στείλω στην procordia (εκείνο το φεγγάρι δεν έστελναν Θεσσαλονίκη κούριερ να το παραλάβει δωρεάν) με είπαν να το πάω στην Volte Tel και θα το στείλουν αυτοί. Είναι εξουσιοδοτημένο service.

 

Κοντολογίς. Μπορείς να το πας εκεί και θα σε πουν αυτοί αν μπορούν να στο κάνουν ή πρέπει να το στείλουν στην procordia.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τα φώτα σας.

Έχω το G4 εδώ και 1.5 χρόνο περίπου. Μέχρι στιγμής δεν είχα θέμα.

Έχω 4 μπαταρίες που τις συναλλάσσω, φορτίζοντάς τες σε εξωτερικό φορτιστή.

Χτες έβαλα στο κινητό μετά από αρκετό καιρό, μια από αυτές, και η συσκευή μου έκλεισε δύο φορές. Είναι μπαταρία που τη χρησιμοποιώ ένα χρόνο και κάτι περίπου.

Σήμερα μου το έκανε πάλι, έκλεισε και μετά το άνοιξα κι έκανε επανεκκίνηση.

Έβγαλα τη μπαταρία αυτή απ' το κινητό κι έβαλα την πιο καινούργια που έχω, και μέχρι στιγμής όλα καλά.

 

Είναι όντως θέμα μπαταρίας ή να ετοιμάζομαι για bootloop και σέρβις; :cry:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι ;)

 

Έτσι φαίνεται. Τη συγκεκριμένη μπαταρία την έχω στην άκρη από το πρωί που μου το έκανε, και χρησιμοποιώ μια από τις άλλες, και μέχρι στιγμής όλα καλά. Μακάρι να είναι αυτό και να μη μου μείνει στα χέρια κάποια στιγμή... :cry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως σήμερα ήρθε.

 

Η πλακέτα είναι 709, άρα πρόσφατη , αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι αυτό που γράφει στο χαρτί

 

PCB Assembly,Main Refurbished Board

ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3

 

Πως γίνεται refurbished σε πλακέτα 709?

 

Υ.Γ. είχα μια κάρτα 64gb μέσα κυρίως για μια εφαρμογή podcast. Την βάζω όπως είναι εφόσον ξαναβάλω το προγραμμα ή καλύτερα να τη φορμάρω από την αρχή. Στο τηλέφωνο θα γίνει εγκατάσταση όλων από την αρχή , όχι από backup.

Link to comment
Share on other sites

Όντως σήμερα ήρθε.

 

Η πλακέτα είναι 709, άρα πρόσφατη , αλλά αυτό που με ανησυχεί είναι αυτό που γράφει στο χαρτί

 

PCB Assembly,Main Refurbished Board

ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3

 

Πως γίνεται refurbished σε πλακέτα 709?

 

Υ.Γ. είχα μια κάρτα 64gb μέσα κυρίως για μια εφαρμογή podcast. Την βάζω όπως είναι εφόσον ξαναβάλω το προγραμμα ή καλύτερα να τη φορμάρω από την αρχή. Στο τηλέφωνο θα γίνει εγκατάσταση όλων από την αρχή , όχι από backup.

 

Ειναι ανακατασκευασμενη πλακετα απο το εργοστασιο.Μεχρι καποια φουρνια μαλλον εφερναν καινουριες και τωρα κανουν ανακατασκευη οσες εχουν επιστραφει με bootloop . Εμενα πχ. η 702 που εχω δεν εγραφε οτι ειναι refurbished .Οσον αφορα τη καρτα δεν νομιζω πως εχει νοημα το format.Επισης,ειναι ευκολο να γραψεις πιο patch ασφαλειας εχει;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Αξίζει να διαμαρτυρηθώ ή τζάμπα η ταλαιπωρία?

 

Επίπεδο ασφαλείας? 2016-07-01

 

v20G-EUR-XX

Οχι δεν αξιζει.Εχεις δυο χρονια εγγυηση οποτε ειχεις το κεφαλι σου ησυχο.Απλα δες τι θερμοκρασιες σου βγαζει ( πχ cpu-z).

Μαλιστα ,το επιπεδο ασφαλειας απαραδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ,το επιπεδο ασφαλειας απαραδεκτο!

Μα το επίπεδο ασφαλείας τί σχέση έχει με την πλακέτα;;;; :confused:

Με το software έχει να κάνει και όχι με το hardware. Επίπεδο ασφαλείας θα αλλάξουμε μόνο εάν αποφασίσει η LG να δώσει αναβάθμιση στο G4.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μα το επίπεδο ασφαλείας τί σχέση έχει με την πλακέτα;;;; :confused:

Με το software έχει να κάνει και όχι με το hardware. Επίπεδο ασφαλείας θα αλλάξουμε μόνο εάν αποφασίσει η LG να δώσει αναβάθμιση στο G4.

 

Δεν ειπα οτι εχει σχεση με το hardware!Ειπα απαραδεκτο που ακομα να δωσει καινουριο patch.Δηλαδη περιμενα εστω να εχει καποιο νεοτερο στη πλακετα ,εφοσον ειναι και 709,αλλα απ οτι φαινεται δεν εχει βγει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι εχει σχεση με το hardware!Ειπα απαραδεκτο που ακομα να δωσει καινουριο patch.Δηλαδη περιμενα εστω να εχει καποιο νεοτερο στη πλακετα ,εφοσον ειναι και 709,αλλα απ οτι φαινεται δεν εχει βγει τιποτα.

Δεν μπορεί να γίνει αυτό που λές. Όχι σε ότι αφορά το "Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας Android" τουλάχιστον.

Άσχετο το ένα με το άλλο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει αυτό που λές. Όχι σε ότι αφορά το "Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας Android" τουλάχιστον.

Άσχετο το ένα με το άλλο.

 

Γιατι,ολα τα G4 παιρνουν τα patch ασφαλειας ταυτοχρονα;Ειπα μηπως εχει υπαρξει καποιο νεοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,ολα τα G4 παιρνουν τα patch ασφαλειας ταυτοχρονα;Ειπα μηπως εχει υπαρξει καποιο νεοτερο..

Δεν το παίρνουν ταυτόχρονα γιατί η κάθε χώρα το δίνει όποτε και εάν γουστάρει...όπως και τις αναβαθμίσεις.

Τέλος πάντων.

Γενικά μήν αναρωτιέσαι τί επίπεδο ασφαλείας έχει η πλακέτα. Δεν υφίσταται τέτοιο ερώτημα. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι το δικό μου ήταν σειρά 505! Μπορεί να ήταν και το τελευταιο:lol:

 

Πρώτη μέρα και παρατηρώ μια άνοδο 1 ώρας στη sot

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...