Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είχα σκοπό να αλλάξω το g4! Ήταν το καλύτερο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου!! Διαμάντι πραγματικά σε όλα του. Αλλά μετά από αυτό δεν μπορώ να του έχω εμπιστοσύνη πλέον δυστυχώς.... πάει στο συρτάρι χωρίς δεύτερη σκέψη!!!!!!!

Έχω δει εδώ παιδιά που λένε πως τους έπαθε δύο και τρεις φορές bootloop μετά το πρώτο σέρβις ! Δεν το ρισκάρω. Έτυχε να το πάθει στο σπίτι, αν ήμουν κάπου έξω και δεν είχα τρόπο να επικοινωνήσω με κανέναν τι θα γινόταν? Δυστυχώς μένω σε δύσκολη περιοχή και δεν θα το ρισκάρω με τίποτα να μεινω ξεκαρφωτη.

 

 

Επίσης ψάχνω και δεν βρίσκω το τοπικ του α5. Αν το ξέρει ας κάποιος μου δώσει Λίνα ινμποξ για να μη βγαίνουμε εκτεεκτός.

 

A5 2016 ελπίζω και όχι το παλιό

Link to comment
Share on other sites

A5 2016 ελπίζω και όχι το παλιό

 

ναι εννοειτε!!!!! Μονο που θα μου το φερουν αυριο λεει γιατι δεν το ειχε εκεινη τη στιγμη .

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειτε!!!!! Μονο που θα μου το φερουν αυριο λεει γιατι δεν το ειχε εκεινη τη στιγμη .

Πολύ καλό και τίμιο τηλέφωνο και σε αυτονομία θα πάθεις πλάκα σε σχέση με το g4. Πολύ καλή επιλογή! Sorry για το off topic

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως!! Απλα μου ηρθε να κανω επαννεκινηση.... και δεν ανοιξε ξανα!!

 

 

Παιδια, δεν ειμαι ειδικος, αλλα 100% ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι θεμα hardware. Αμα ηταν hardware θα κολλαγε στην λειτουργια και οχι στο reboot.

 

Δηλαδη οι κολλησεις δεν ζεσταινονται οταν λειτουργει αλλα ζεσταινονται στην επανεκινηση ? Δεν νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ειμαι ειδικος, αλλα 100% ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι θεμα hardware. Αμα ηταν hardware θα κολλαγε στην λειτουργια και οχι στο reboot.

 

Δηλαδη οι κολλησεις δεν ζεσταινονται οταν λειτουργει αλλα ζεσταινονται στην επανεκινηση ? Δεν νομιζω.

 

του εκανα επανεκκινηση και απο κει και περα κολλαει στο logo της lg... μετα σβηνει, αναβει και παλι logo ...

πριν την επανεκκινηση εδειχνε μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και πάλι κρίμα βρε lek88... Σε καταλαβαίνω διότι είναι πολύ καλό αν όχι από τα καλύτερα κινητά όταν λειτουργεί απροβληματιστα. Το samsung θα σε εκπλήξει θετικά πιστεύω. Fhd οθόνη με πολύ ωραία ζωντανά χρώματα 5,2" καθαρές με πολύ καλή μπαταρία και καλή κάμερα. Δεν είναι όμως g4. To s7 edge πάντως εμένα που πήγα μετά το τεσσαρι με μια λέξη με εντυπωσίασε συνολικά. Τηλέφωνα είναι δεν χάθηκε ο κόσμος απλά η lg δεν φερθηκε πιστεύω σωστά στους πελάτες της κρατώντας στην αγορά μια άχρηστη ουσιαστικά συσκευή που δεν ξέρεις πότε και που θα σε προδωσει και αυτό είναι το χειρότερο... Ο άλλος το είχε πάρει Μ.Τρίτη και Μ.Παρασκευή του παθαίνει bootloop και μένει ξεκρεμαστος μέσα στις γιορτές χωρίς τηλέφωνο να επικοινωνεί (δεν αναφέρομαι στα υπόλοιπα που λογικά θα χρειάστηκε) απαράδεκτο και ανεπιτρεπτο για ένα τόσο σύγχρονο τηλέφωνο....Τέλος για μένα αυτοί αν δεν συμμορφωθουν απλά Δεν ξανά έχει lg.Μετά το καζο της Samsung με το Note 7 πιστεύω ότι θα αλλάξουν πολλά στην παραγωγή και όλα αυτά προς όφελος μας λογικά... Τρεις συσκευές lg συνεχόμενες πήρα, το εξαιρετικό g2,το πολύ καλό g3 με μάπα όμως display του '15, ένα εξαιρετικό όσο το είχα τεσσαρι το οποίο εδωθη αρχικως με βαριά καρδιά... Όλα τελικά είχαν τα κρυφοθεματα τους... Από σειρήνες γύρω μου κιτρινων οθονών, ραγισματα πλαισιων λάθος σεταρισμενα display και το άγχος του τέσσερα... Είχα και έχω backup συσκευή το Xperia Z, σκυλί λέμε,τώρα έχω το 7 edge ως κύρια συσκευή.... Δεν είμαι με καμιά εταιρεία, όποιος όμως προσφέρει το καλύτερο συνολικά πακέτο και αφού έχει διανύσει κ μια άλφα περίοδος δοκιμής θα τον επιλέγω.... Για φέτος και για πολύ πολύ καιρό πια να υποθέσω και να ευχηθώ θα μείνω με το εξαιρετικό s7 edge το οποίο είναι κατά την γνώμη μου το σύγχρονο g2 με ότι του έλειπε τότε συν αφιαβροχοποιηση. Αυτά από μένα φίλοι μου....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ζωριζει ίσως περισσότερο είναι ότι είχα εδώ κ 8 μήνες μέσα στο κινητό μια εφαρμογή (evernote) στην οποία είχα κρατημενους πολλούς κωδικούς. Από email κτλ και άλλα σημαντικά στοιχεία μέσα σε αυτήν. Και τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ το mAil και τον κωδικό που είχα βάλει για εισαγωγή στο evernote ουτοσωστε να μπω να πάρω στην νέα συσκευή αυτά που έχει μέσα. Μιλάμε για μυαλό..... Πίστευα πως δεν θα μου τύχει εμένα και δεν πήρα τα μέτρα μου και τόσο καλά
Link to comment
Share on other sites

Με παίρνουν τωρα τηλ απο την lg μετα απο αίτημα που ειχα στείλει στο site και ενω δήλωσα συσκευη αυτη του φιλου (l9 II)(bootloop και αυτο)με λεει σας πηρα για το g3 που μας στείλατε το αιτημα!!του λεω φιλε g4 εχω πρωτον δευτερον για αλλο στο έστειλα το δηλωσα κιολας και τριτον το g3 το ειχα πριν ενα χρονο!!!αντε λεω ειμαι υπερβολικος μιλαμε 2 λεπτα με λεει παντο στα σφαγεία στο σερβις που εχουν να το στείλουν εκείνοι να μην χρεωθώ κλεινουμε το τηλ και σε 2 λεπτα με παίρνει και μου λεει καλησπαρα κυριε Κ......η σας καλω για το αιτημα που μας στείλατε....ρε μεγαλε του λεω πριν 2 λεπτα με πηρες....παγωνει κανα λεπτο.......ΑΑΑΑΑ ναι χιλια συγνώμη και παλι γεια σας!!!χααχαχαχαχααχ και μεις περιμενουμε απο αυτους σωτηρια!!!καμια τυχη μαγκιες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις την πατησα κ εγω.... ειχα δυο μερες να κανω επανεκκινηση και ειπα να του κανω τωρα μια και... αυτο ηταν!!! Επαθε bootloop.

 

Και γιατί επανεκκίνηση τόσο συχνά; Κάτι δε σου δούλευε σωστά και του έκανες επανεκκινήσεις τόσο συχνά; Δε νομίζω να χρειάζονται τόσο συχνές επανεκκινήσεις (γενικά μιλάω...)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που με ζωριζει ίσως περισσότερο είναι ότι είχα εδώ κ 8 μήνες μέσα στο κινητό μια εφαρμογή (evernote) στην οποία είχα κρατημενους πολλούς κωδικούς. Από email κτλ και άλλα σημαντικά στοιχεία μέσα σε αυτήν. Και τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ το mAil και τον κωδικό που είχα βάλει για εισαγωγή στο evernote ουτοσωστε να μπω να πάρω στην νέα συσκευή αυτά που έχει μέσα. Μιλάμε για μυαλό..... Πίστευα πως δεν θα μου τύχει εμένα και δεν πήρα τα μέτρα μου και τόσο καλά

 

Πόσα e-mail έχεις; Αν έχεις παραπάνω από 1, μπες στο καθένα από αυτά και ψάξε στην αναζήτηση τη λέξη "evernote". Αν δεν το έχεις διαγράψει, θα υπάρχει το e-mail που (φαντάζομαι πως) στέλνει το evernote στην αρχική εγγραφή. Και, μετά, πατάς το forgot your password στο evernote.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί επανεκκίνηση τόσο συχνά; Κάτι δε σου δούλευε σωστά και του έκανες επανεκκινήσεις τόσο συχνά; Δε νομίζω να χρειάζονται τόσο συχνές επανεκκινήσεις (γενικά μιλάω...)

 

Συνήθως δυο φορές το μήνα του έκανα!! Απλά τώρα του είχα κάνει δύο μέρες πριν και λέω δεν του κάνω άλλη μια... Που να φανταστώ. Φοβόμαστε μέχρι και επανεκκίνηση να του κάνουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γιατί επανεκκίνηση τόσο συχνά; Κάτι δε σου δούλευε σωστά και του έκανες επανεκκινήσεις τόσο συχνά; Δε νομίζω να χρειάζονται τόσο συχνές επανεκκινήσεις (γενικά μιλάω...)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πόσα e-mail έχεις; Αν έχεις παραπάνω από 1, μπες στο καθένα από αυτά και ψάξε στην αναζήτηση τη λέξη "evernote". Αν δεν το έχεις διαγράψει, θα υπάρχει το e-mail που (φαντάζομαι πως) στέλνει το evernote στην αρχική εγγραφή. Και, μετά, πατάς το forgot your password στο evernote.

Έχω 2. Ένα το βασικό μου kai ένα που το έχω για το Google play. Γενικά όμως μέσα στην εφαρμογή είχα πολλά πράγματα που τα χρειάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

και εγω χθες με το δικο μου 506 παρτιδα.τουλαχιστον κρατησε 9 μηνες!αλλος με 506????το πηγα σημερα procordia,7 εργασιμες!

 

Εγώ με 506 είχα πάθει bootloop τον προηγούμενο μήνα και περίπου στους 8,5 μήνες μετά την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δυο φορές το μήνα του έκανα!! Απλά τώρα του είχα κάνει δύο μέρες πριν και λέω δεν του κάνω άλλη μια... Που να φανταστώ. Φοβόμαστε μέχρι και επανεκκίνηση να του κάνουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω 2. Ένα το βασικό μου kai ένα που το έχω για το Google play. Γενικά όμως μέσα στην εφαρμογή είχα πολλά πράγματα που τα χρειάζομαι...

 

Άρα, με ένα από αυτά τα 2 έχεις κάνει εγγραφή και στο Evernote. Δοκίμασέ τα και 2 και θα δεις ποιο θα σου δεχτεί.

 

(προσωπικά, το είχα το G4 για 6 μήνες.... επανεκκίνηση του είχα κάνει 2 ή 3 φορές (και τη 1 αναγκαστικά, γιατί κάτι είχε κολλήσει και μου έτρωγε μπαταρία - όλα δούλευαν μια χαρά, χωρίς κολλήματα...)

Link to comment
Share on other sites

Άρα, με ένα από αυτά τα 2 έχεις κάνει εγγραφή και στο Evernote. Δοκίμασέ τα και 2 και θα δεις ποιο θα σου δεχτεί.

 

(προσωπικά, το είχα το G4 για 6 μήνες.... επανεκκίνηση του είχα κάνει 2 ή 3 φορές (και τη 1 αναγκαστικά, γιατί κάτι είχε κολλήσει και μου έτρωγε μπαταρία - όλα δούλευαν μια χαρά, χωρίς κολλήματα...)

 

Ζητάει και κωδικό για την εφαρμογή που είναι διαφορετικός.

Δεν ξέρω.. Πάντως το κινητό με απογοήτευσε πολύ. Και όπως είπα και πριν, με το που γυρίσει από το σέρβις μπαίνει στο συρτάρι κατευθείαν. Δεν τα έβγαλε τα λεφτά του!

Δεν μπορώ να σκέφτομαι συνέχεια και να έχω το άγχος ότι θα μου το πάθει ξανά και πότε θα το πάθει και που θα είναι όταν το πάθει. Σήμερα όλη μέρα είμαι χωρίς ίχνος τηλεφώνου και θα μείνω μέχρι αύριο μεσημέρι μιας και δεν έχω συσκευή να το αντικαταστησω. Αύριο θα μου φέρουν το Α5

Link to comment
Share on other sites

Ζητάει και κωδικό για την εφαρμογή που είναι διαφορετικός.

Δεν ξέρω.. Πάντως το κινητό με απογοήτευσε πολύ. Και όπως είπα και πριν, με το που γυρίσει από το σέρβις μπαίνει στο συρτάρι κατευθείαν. Δεν τα έβγαλε τα λεφτά του!

Δεν μπορώ να σκέφτομαι συνέχεια και να έχω το άγχος ότι θα μου το πάθει ξανά και πότε θα το πάθει και που θα είναι όταν το πάθει. Σήμερα όλη μέρα είμαι χωρίς ίχνος τηλεφώνου και θα μείνω μέχρι αύριο μεσημέρι μιας και δεν έχω συσκευή να το αντικαταστησω. Αύριο θα μου φέρουν το Α5

 

Μιας που δεν τα έβγαλε τα λεφτά του Άντι να το βάλεις συρτάρι δεν το δίνεις μήπως και γυρίσει κάνα ευρώ πίσω ?

Όχι για κάνα άλλο λόγο για να μην έχω το άγχος έχω δεν έχω τηλέφωνο αυτό έκανα εγώ πάντως.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μιας που δεν τα έβγαλε τα λεφτά του Άντι να το βάλεις συρτάρι δεν το δίνεις μήπως και γυρίσει κάνα ευρώ πίσω ?

Όχι για κάνα άλλο λόγο για να μην έχω το άγχος έχω δεν έχω τηλέφωνο αυτό έκανα εγώ πάντως.

 

το σκεφτηκα κ αυτο ειναι η αληθεια!! αλλα λεω να το κρατησω μη τυχει και μεινω απο κινητο ξανα αργοτερα. να το εχω καβαντζα

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα κ αυτο ειναι η αληθεια!! αλλα λεω να το κρατησω μη τυχει και μεινω απο κινητο ξανα αργοτερα. να το εχω καβαντζα

 

με νέα πλακέτα ας το έχεις για δεύτερο αλλά σίγουρα όχι για πρώτο.

Το πρόβλημα δεν φτιάχνει με την πλακέτα παράταση ζωής είναι

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

με νέα πλακέτα ας το έχεις για δεύτερο αλλά σίγουρα όχι για πρώτο.

Το πρόβλημα δεν φτιάχνει με την πλακέτα παράταση ζωής είναι

 

εννοειτε!! δεν υπαρχει πιθανοτητα να γινει ξανα το κυριο κινητο μου με τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για δεύτερο το έχω πλέον δεν το εμπιστεύομαι παρόλο που δεν έχει παρουσιάσει θέμα. Το χρησιμοποιώ κυρίως για φωτος. Χρησιμοποιώ περισσότερο συσκευή με μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο τα κινέζικα από τα LG. Edited by ultravox
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μολις πήρα το κινητό απο procordia 28 μέρες μετά το bootloop που έπεσε. Σειρά 609 πλέον. Η κοπέλα μου είπε να μη κανω restore το μπακ απ γιατί είναι καινούργια η πλακέτα και μπορεί να υπάρξει πρόβλημα...

Τεσπα σεταρω το κινητό απο την αρχή. Κάνω ενημέρωση λογισμικού ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάλει ενημέρωση λογισμικού, να την κάνεις.

 

Αυτό με το restore που σου είπε, εννοούσε να μην αφήσεις να περαστούν αυτόματα οι εφαρμογές (όταν βάλεις το gmail σου), αλλά να τις εγκαταστήσεις χειροκίνητα μία μία.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει αρχικά να είναι ελληνική η συσκευή σου. Από εκεί και πέρα στο προτείνουν από μόνοι τους εφόσον περάσουν περίπου δύο εβδομάδες και δεν υπάρχει το ανταλλακτικό διαθέσιμο. Τουλάχιστον έτσι έγινε σε δικό μου άνθρωπο με g3 που δεν υπήρχαν διαθέσιμες οθόνες. Πέρασαν δύο εβδομάδες, η procordia ζήτησε έκδοση πιστωτικου από lg λόγω αδυναμίας επιδιόρθωσης και του δωσαν ένα χαρτί με το οποίο μπορούσε να πάρει ότι θέλει από το μαγαζί που το πήρε μέχρι του ποσού που είχε το είχε αγοράσει τότε κοινώς γύρω στα 350€. Τελικά πήρε ένα Α5 2016, ησυχασε και είχε και ρέστα για θήκες κτλ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειναι απο eshop ειναι gr αλλα ειναι δευτερο χερι και δεν ειναι στο ονομα μου η αποδειξη.Η προκορντια το εχει κατω 2+ βδομαδες και δεν το εχει δει ακομα.Μου ειπαν 10 εργασιμες για να το πιασει τεχνικος.Την παρασκευη (14/10) περασαν οι 10 εργασιμες τους πηρα χτες τηλ μου ειπαν δεν το εχει δει ακομα μεσα στην βδομαδα θα το εχει δει.Απο δευτερα παλι τηλ.Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην κανει και κανα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

μολις το τσεκαρα με το imei στο trackit page.μου λεει Received!ειναι ετοιμο η ειναι στην αναμονη?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μολις το τσεκαρα με το imei στο trackit page.μου λεει Received!ειναι ετοιμο η ειναι στην αναμονη?

 

Όταν είναι έτοιμο και έχει τιμολογηθεί, νομίζω γράφει invoiced.

Link to comment
Share on other sites

μολις το τσεκαρα με το imei στο trackit page.μου λεει Received!ειναι ετοιμο η ειναι στην αναμονη?

 

Αν λες για την σελίδα της procordia μην δίνεις βάση, εμένα το είχαν ετοιμάσει, μου είχε έρθει μήνυμα στο κινητό και ακόμα received έβγαζε στην σελίδα τους!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...