Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω εγω το πηγα στην

Arvato μιας κ ειμαι διπλα θα δουμε..μετα διαβαζα οτι ισως αυτα που ειχα να μην ειναι σημαδια bootloop ασχετα αν εκλεινε μονο του κ δεν ανοιγε ανδεν του εβγαζα την μπαταρια κ την ξαναεβαζα δεν ξερω εχω μπερδευτει εντομεταξυ ρο τηλ ειναι αγορασμενο πριν 2 βδομαδες κ πανω που λες θα το χαρω ...ειναι κ αυτη η lg λες κ εχει εμενα για τον ελεγχο των συσκευων ισως επρεπε να του περασω παλι την 6 μεσω pc με το προγραμμα της lg δεν ξερω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα επικοινώνησα με την lg να τους ρωτήσω για την οθόνη .Και μου λέει ότι έχουν ανταλλακτικά για τις Ελληνικές συσκευές στα ευρωπαϊκά γίνεται παραγγελία από εξωτερικό ανάλογα την χώρα που είναι η συσκευή για αυτό περιμένουμε .
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και εγω σημερα με την procordia για το πρόβλημα με το bootloop και μου ειπαν οτι δεν γινεται αντικατασταση συσκευής αλλα πίστωση στο μαγαζι απο οπου αγοράστηκε. Εγω το ειχα παρει απο τη Vodafone με την προσφορά των Χριστουγέννων. Τωρα αν δεν υπαρχει η προσφορα τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και εγω σημερα με την procordia για το πρόβλημα με το bootloop και μου ειπαν οτι δεν γινεται αντικατασταση συσκευής αλλα πίστωση στο μαγαζι απο οπου αγοράστηκε. Εγω το ειχα παρει απο τη Vodafone με την προσφορά των Χριστουγέννων. Τωρα αν δεν υπαρχει η προσφορα τι γίνεται;

 

Αν όντως ισχύει αυτό, λογικά θα σου πιστωθεί το ποσό που έδωσες, δηλ. <= 400 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επικοινώνησα με την lg να τους ρωτήσω για την οθόνη .Και μου λέει ότι έχουν ανταλλακτικά για τις Ελληνικές συσκευές στα ευρωπαϊκά γίνεται παραγγελία από εξωτερικό ανάλογα την χώρα που είναι η συσκευή για αυτό περιμένουμε .

Είναι σοβαρά πράγματα αυτά ;;; Και συγγνώμη δηλαδή όταν ένα ευρωπαϊκό κινητό πάει procordia πχ για αλλαγή πλακέτας και το κινητό είναι ας πούμε ρουμανικο γιατί στην επισκευή βάζουν πλακέτα Ελληνική και δεν βάζουν την ρουμανικη πλακέτα που υποτίθεται έχουν παραγγείλει από εξωτερικό και πιο συγκεκριμένα από Ρουμανία .... Δεν στέκει αυτό εκτός αν έχω καταλάβει κάτι λάθος ;;; Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν λέω ότι λες ψέματα αυτά που λένε δεν μου πολύ στέκουν !!!

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και εγω σημερα με την procordia για το πρόβλημα με το bootloop και μου ειπαν οτι δεν γινεται αντικατασταση συσκευής αλλα πίστωση στο μαγαζι απο οπου αγοράστηκε. Εγω το ειχα παρει απο τη Vodafone με την προσφορά των Χριστουγέννων. Τωρα αν δεν υπαρχει η προσφορα τι γίνεται;

 

Δεν κατάλαβα καλά δηλαδή δεν στο φτιάχνουν; Η θέλεις αντικατάσταση και δεν σου κάνουν ;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σοβαρά πράγματα αυτά ;;; Και συγγνώμη δηλαδή όταν ένα ευρωπαϊκό κινητό πάει procordia πχ για αλλαγή πλακέτας και το κινητό είναι ας πούμε ρουμανικο γιατί στην επισκευή βάζουν πλακέτα Ελληνική και δεν βάζουν την ρουμανικη πλακέτα που υποτίθεται έχουν παραγγείλει από εξωτερικό και πιο συγκεκριμένα από Ρουμανία .... Δεν στέκει αυτό εκτός αν έχω καταλάβει κάτι λάθος ;;; Προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν λέω ότι λες ψέματα αυτά που λένε δεν μου πολύ στέκουν !!!

 

Εγώ λέω ότι μου είπε ο άνθρωπος στην εξυπηρέτηση της lg .Μπορείτε να πάρετε τηλ να ρωτήσετε και εσείς από περίεργα . Λένε αν πας παράδειγμα γερμανικό και έχει πρόβλημα η πλακέτα παραγερνούν από γερμανικό .

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα Τσέχικο ήταν και στην αντικατάσταση μπήκε Ελληνική πλακέτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγική η κατάσταση. ...κρίμα :mad:

Πραγματικά κρίμα όμως, εγώ απορώ με τους φίλους που αγοράζουν ακόμα την συσκευή ξέροντας το πρόβλημα λες και είναι σίγουρο ότι λύθηκε με τις νέες παρτίδες.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα Τσέχικο ήταν και στην αντικατάσταση μπήκε Ελληνική πλακέτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματικά κρίμα όμως, εγώ απορώ με τους φίλους που αγοράζουν ακόμα την συσκευή ξέροντας το πρόβλημα λες και είναι σίγουρο ότι λύθηκε με τις νέες παρτίδες.

 

Τότε πέφτει δούλεμα .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα καλά δηλαδή δεν στο φτιάχνουν; Η θέλεις αντικατάσταση και δεν σου κάνουν ;

Εφοσον1 ειναι ελληνικο θελω αντικατασταση αλλα απο οτι μου ειπαν θα πιστωθει το ποσο (αφου βεβαια περασει απο τον έλεγχο) αλλα εγω ρωτάω θα γινει πίστωση του ποσου αγορας 400€ λογω προσφορας ή προτεινόμενη τιμη λιανικής . αν γινει το πρώτο και δεν υπάρχει η προσφορά την πάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πέφτει δούλεμα .

Ακριβώς δούλεμα !!! Και ο λόγος που πιστεύω τα λένε αυτά είναι για να δικαιολογήσουν το χρόνο αναμονής της συσκευής που έχει πάει για επισκευή !!!

Never give up
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΦΤΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ!!Μετα απο μια βδομαδα αναμονης μου απαντησαν υστερα απο τηλεφωνιμα στη προκορδια..οτι θα κανουν αλλες 2 εβδομαδες..γιατι δεν εχουν αναταλλακτικο..αισχος και ντροπη...
Link to comment
Share on other sites

Αει καλά...πρέπει να γίνεται χαμός...μιλάμε για πολλές συσκευές και πόσος κόσμος δεν γράφει εδώ και στο ίντερνετ γενικά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι με την τιμή που έχει αλλά και τις προσφορές πολύς κόσμος πήρε τη συσκευή. Ανάλογα πιστεύω είναι και τα προβλήματα. Επίσης θεωρώ ότι αρκετά τηλέφωνα δεν έχουν το συγκεκριμένο θέμα αλλά μετά τον πανικό που έχει προκληθεί πολλοί έχουν πάει στο σέρβις για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο. Λογικο λοιπόν να μην υπάρχουν υλικά για επισκευή.... Πάντως παρόλο που μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο θέμα δύσκολα θα ξαναπροτιμησω LG.
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα υπάρχει με τις οθόνες στο g4 ?

 

Μην ανησυχείς δεν έχει θέματα πολλά. Μεμονωμένες περιπτώσεις απλά εγώ είμαι λίγο τυχερούλης .

Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Αει καλά...πρέπει να γίνεται χαμός...μιλάμε για πολλές συσκευές και πόσος κόσμος δεν γράφει εδώ και στο ίντερνετ γενικά...

 

To ίδιο γινόταν & με το g2 με τις οθόνες, τα ίδια και με το g flex 2, τα ίδια και με το g3 & τα πλαίσια.

Προφανώς και γίνεται χαμός αλλά όταν τα λέμε, μας λένε haters. :X

 

Aπό την άλλη η τιμή του g4 είναι Ο πειρασμός.

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο γινόταν & με το g2 με τις οθόνες, τα ίδια και με το g flex 2, τα ίδια και με το g3 & τα πλαίσια.

Προφανώς και γίνεται χαμός αλλά όταν τα λέμε, μας λένε haters. :X

 

Aπό την άλλη η τιμή του g4 είναι Ο πειρασμός.

 

συμφωνω απολυτα...... ειμουν ετοιμος απο την προηγουμενη εβδομαδα να το παραγγειλω αλλα το παγωσα και το σκεφτομαι οταν εμαθα για αυτο το θεμα με την μητρικη πλακετα , αλλα απο την αλλη η τιμη του ειναι απιστευτα δελεαστικη......

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Τελικά ποιες είναι οι παρτίδες με θέματα...? Ισχύει το 505 - και την 508..?

Ο αριθμός πλακέτας..?

Εγώ είμαι με 509 φουρνιά και αναγράφει στο κουτί (1.1)BL... Θεωρείτε ότι λογικά θα είμαι οκ...? Έχω ήδη περασμένη επάνω V20D και όλα smooth......

Τα φώτα σας....κάποιος.... :)

Edited by BOST
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι αψογο σε ολους τους τομεις...ελπιζω εμεις με τις καινουργιες πλακετες να μην ξανασυναντισουμε θεμα..:ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...