Jump to content

Από What's Up σε F2GO ή Q;


Broder
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, καινούριος εδώ και καλώς σας βρήκα!

Σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε f2go ή q μιας και βλέπω να βάζουν τρελές προσφορές, η q δίνει 1.000 λεπτά προς q και (f2go?) και άλλο 1gb με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ και αυτός είναι ο ένας λόγος που σκέφτομαι q αλλά και f2go λόγο των magic numbers και των προσφορών που βάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον από τους 2 να πάω.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως τη χρηση που κάνεις.

Προσωπικα με συμφερει η q.

 

(Με ανανεωση 10€ παιρνεις 1000 λεπτα ΜΟΝΟ προς q,με χρέωση ανα δευτερόλεπτο)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ, λέει και 1GB, η χρήση που κάνω δεν είναι και τόση αλλά αν είχα τα λεπτά αυτά θα τα χρησιμοποιούσα γύρω στα 600-900 τον μήνα προς q, τα άλλα πακέτα που έχει προς όλα τα δίκτυα πια είναι; 3 Ευρώ/1 ώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ, λέει και 1GB, η χρήση που κάνω δεν είναι και τόση αλλά αν είχα τα λεπτά αυτά θα τα χρησιμοποιούσα γύρω στα 600-900 τον μήνα προς q, τα άλλα πακέτα που έχει προς όλα τα δίκτυα πια είναι; 3 Ευρώ/1 ώρα;

 

Ναι με το σημαντικότερο πως στην Q δεν υπάρχει ελάχιστη χρέωση τα 3 λεπτά (όπως το F2G) αλλά χρεώνεσαι ανά δευτερόλεπτο κάνοντας την να συμφέρει περισσότερο αν κάνεις πολλές κλήσεις μικρής κυρίως διάρκειας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούριος εδώ και καλώς σας βρήκα!

 

 

Σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε f2go ή q μιας και βλέπω να βάζουν τρελές προσφορές, η q δίνει 1.000 λεπτά προς q και (f2go?) και άλλο 1gb με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ και αυτός είναι ο ένας λόγος που σκέφτομαι q αλλά και f2go λόγο των magic numbers και των προσφορών που βάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον από τους 2 να πάω.

 

 

 

Αμα εισαι με παρεα Wu,δηλαδη το 70% και παραπανω απο τις επαφες σου ειναι Whats Up να πας Q μαζι με την παρεα σου.Θα σας βολεψει παρα πολυ και τζαμπα μηνυματα με whatsapp(προγραμμα σαν το viber ειναι,που στο εξωτερικο χρησιμοποιειται πολυ).Αμα θελεις να μιλας με ολους πανε F2G.Και τα 2 δινουν πολλα MB για internet.Αλλα κοιτα αμα στα μερη σου εχει καλο σημα,γιατι επαρχια,ειδικα Β.Ελλαδα εκτος απο Εβρο,Καστορια,Θεσσαλονικη,Χαλκιδικη στα υπολοιπα μερη δεν εχει ουτε 3G.Εκτος αμα εισαι Πελλοπονησο,Αθηνα και στα μερη που αναφερα της Β.Ελλαδας οπου η Wind ειναι σφαιρα και την Cosmote την κοντραρει στα ισα.

 

Εγω εχω Q αλλα λογω φτηνου internet και επειδη κανω κλησεις σε Wind/Q και φυσικα χρεωση ανα δευτερολεπτο.Εγω προσωπικα βλεπω παιδια στην ηλικια μου με Wu και γελαω,γιατι κανουν αναπαντητες ή δεν μπορουν να κανουν κληση και στελνουν με 0.facebook μηνυματα για να μιλανε. Ξυπνατε και βαλτε Q εσεις που εχετε Wu για 0.και βαζετε καρτα ισα ισα για να μπορειτε να δεχεστε κλησεις να μιλατε οσο θελετε,και να λιωσετε το κινητο σας στο να μιλατε.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Whatsapp χρησιμοποιούμε μιας και τα sms δεν θα έλεγα ότι συμφέρουν πια, είμαι Αθήνα το σήμα έχω δει ότι είναι μια χαρά γιατί οι περισσότεροι έχουν f2go αλλά και q
Link to comment
Share on other sites

Whatsapp χρησιμοποιούμε μιας και τα sms δεν θα έλεγα ότι συμφέρουν πια, είμαι Αθήνα το σήμα έχω δει ότι είναι μια χαρά γιατί οι περισσότεροι έχουν f2go αλλά και q

 

 

 

Καλο αυτο,πανε και συ τοτε.Αθηνα εχει και 4G με καλο σημα και ταχυτητες.Επισης ειναι με την Cosmote στα ισα σε σημα/ταχυτητες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα ..ρίξε μια ματιά στις επαφες να δείς τι έχουν αυτοί που μιλάς περισσότερο. Επίσης δες αν κανεις κλήσεις κάτω απο 3 λεπτά και λίγες προς όλους. Αν οι επαφές που μιλάς πολύ ανήκουν στην Κοσμοτε,τότε σε συμφέρει το F2G
Link to comment
Share on other sites

Έχω την απορία αν αυτό γίνεται και στο f2g ή q

 

Από f2g που ξέρω χρόνια τώρα: Δε γίνεται. Κάθε πακέτο έχει τη δικιά του ημερομ. λήξης στο f2g και ακόμα και το ίδιο πακέτο να βάλεις πριν λήξει το προηγούμενο, ό,τι είχες από το προηγούμενο λήγει στις 30 μέρες από την ενεργοποίησή του.

 

http://i64.tinypic.com/21alto5.jpg

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Από f2g που ξέρω χρόνια τώρα: Δε γίνεται. Κάθε πακέτο έχει τη δικιά του ημερομ. λήξης στο f2g και ακόμα και το ίδιο πακέτο να βάλεις πριν λήξει το προηγούμενο, ό,τι είχες από το προηγούμενο λήγει στις 30 μέρες από την ενεργοποίησή του.

 

http://i64.tinypic.com/21alto5.jpg

 

 

 

Το ιδιο και σε Q,ειμαι εδω και 3 χρονια.Το πακετο ληγει στις 30 μερες και δεν μεταφερεται τιποτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούριος εδώ και καλώς σας βρήκα!

Σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε f2go ή q μιας και βλέπω να βάζουν τρελές προσφορές, η q δίνει 1.000 λεπτά προς q και (f2go?) και άλλο 1gb με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ και αυτός είναι ο ένας λόγος που σκέφτομαι q αλλά και f2go λόγο των magic numbers και των προσφορών που βάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον από τους 2 να πάω.

 

ρίξε μια ματιά και στο frog

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει περισσότερο το f2g αλλά έχω και μια q στο δίκαρτο για ίντερνετ ή κλήσεις μικρής διάρκειας.

Θεωρώ πως και τα δύο είναι μακράν τα πιο οικονομικά της ελληνικής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυό συμφέρουν και έχουν πολύ δυνατές προσφορές. Το πιο σε συμφέρει παραπάνω εξαρτάται από τη διάρκεια των κλησεων σου. Αν είναι μικρές βολέυει η Q που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο, αν πάλι μιλάς στάνταρντ τρίλεπτα είναι καλύτερο το f2g
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τις 3 τελευταίες ημέρες να συνδεθώ, σύμφωνα με αυτά που μου είπαν δεν θα έπρεπε να είχα συνδεθεί ήδη;

 

Τι περιμένεις; Ποιές ακριβώς κινήσεις έχεις κάνει ως τώρα; Η συνήθης διαδικασία εφόσον την φορητότητα την αιτείσαι σε κατάστημα Wind, είναι να υπογράψεις αίτημα φορητότητας, να σου δώσουν άμεσα τη νέα SIM του f2g, και την επόμενη ή τη μεθεπόμενη μέρα ξαναπάς στο κατάστημα οπότε και θα έχει έγκριθεί το αίτημα φορητότητας από τον παλιό σου πάροχο, πληρώνεις το 10ευρο και ενεργοποιούν τη νέα σύνδεση. Αν δεν έχεις κάνει το τελευταίο βήμα, μην περιμένεις να συνδεθείς ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δώσει και τα 10 ευρώ και ακόμα περιμένω, όλα τα παραπάνω τα έχω κάνει

 

Δοκίμασες να βάλεις και τη νέα SIM στο κινητό σου να δεις τι κάνει; Σε κάθε περίπτωση οι φορητότητα στα κινητά ολοκληρώνεται εντός 3 ημερών από την αίτηση πλέον. Εσύ περιμένεις 3 εβδομάδες;Πάρε στην εξ. πελατών της Wind στο 1260 από ένα άλλο Wind και ρώτα τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είχα βάλει, μου ήταν άχρηστη τότε. Δεν πήρα τηλέφωνο και γενικά δεν έκανα τίποτα σήμερα και πριν λίγο (9 παρά) με ενεργοποίησαν
Link to comment
Share on other sites

Ναι την είχα βάλει, μου ήταν άχρηστη τότε. Δεν πήρα τηλέφωνο και γενικά δεν έκανα τίποτα σήμερα και πριν λίγο (9 παρά) με ενεργοποίησαν

 

Άντε με το καλό ;) Το σημαντικότερο είναι να κατεβάσεις το App του F2G και να κάνεις ανανέωση από εκεί online και να βάζεις πακέτα θα σε συμφέρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...