Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την οθόνη κλειδώματος εγώ θέλω να αφαιρέσω το μήνυμα που λέει "περάστε το δάχτυλό σας..." στο κέντρο κάτω κάτω, αυτό απενεργοποιείται καπως;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει δουλεψει κανεις selfie stick με ΚΑΛΩΔΙΟ ? το βαζω, διαβαζει κανονικα σαν ακουστικα αλλα οσο και να παταω ΔΕΝ τραβαει φωτογραφια ουτε στο A5 ουτε σε ενα G2 που εχω....

 

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Από την οθόνη κλειδώματος εγώ θέλω να αφαιρέσω το μήνυμα που λέει "περάστε το δάχτυλό σας..." στο κέντρο κάτω κάτω, αυτό απενεργοποιείται καπως;

Δεν νομίζω δεν έχω δει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα Micro sd ή πρέπει οπωσδήποτε να είναι στο τηλέφωνο? Και πως μπορώ να το κάνω αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμισεις-εφαρμογες και σε αυτες που γινεται τις μεταφερεις. Αλλα δεν μεταφερει ολοκληρη την εφαρμογη αλλα μερος αυτης.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να αλλάζει η οθόνη τόνο χρώματος στιγμιαία; δηλαδή το πρόσωπο στην επιφάνεια να το κάνει γκρι και μετά ξανά Χρώμα δέρματος....

 

Στις ρυθμίσεις έχω βάλει στον τύπο οθόνης το AMOLED cinema. Έχω βγάλει δηλαδή το adaptive που το αλλάζει μόνο του... Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

έχει ο πατέρας μου το συγκεκριμένο κινητό και όταν καλέι αυτός για κάποιον λόγο ακούγονται θόρυβοι χρατς-χρουτς στην ομιλία.Αρχικά θεώρησα ότι είναι χαλασμένο το μικρόφωνο αλλά όταν τον καλώ εγώ η συνομιλία είναι πεντακάθαρη.Τι μπορεί να συμβαίνει?Προφανως δεν προκειται για κακή λήψη σε συγκεκριμένα σημεία γιατί συμβαίνει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

έχει ο πατέρας μου το συγκεκριμένο κινητό και όταν καλέι αυτός για κάποιον λόγο ακούγονται θόρυβοι χρατς-χρουτς στην ομιλία.Αρχικά θεώρησα ότι είναι χαλασμένο το μικρόφωνο αλλά όταν τον καλώ εγώ η συνομιλία είναι πεντακάθαρη.Τι μπορεί να συμβαίνει?Προφανως δεν προκειται για κακή λήψη σε συγκεκριμένα σημεία γιατί συμβαίνει παντού.

Καλύτερα να απευθυνθείτε στο σέρβις κάτι συμβαίνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Μην ενθουσιαζεστε και πολυ με την 6αρα...οσοι την εβαλαν απο οτι διαβαζω στα διαφορα ποστ και επιβαιβεωνω απο το νοτε4 φιλου,η 6αρα ρημαζει την αυτονομια,γιαυτο καλα ειμαστε εδω που ειμαστε για την ωρα....μην χαλασουμε και το κινητακι
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι με ολα τα updates στις συσκευες... Εγω πιστευω οτι θα ειναι μια χαρα. Καθυστερει λιγο να βγει σε ολα τα regions αλλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Καποιος φιλος παραπανω που εχει και το s7 μπορεσε να κανει κανενα συγκριτικο με το s7 σε βραδυνη ληψη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Καποιος φιλος παραπανω που εχει και το s7 μπορεσε να κανει κανενα συγκριτικο με το s7 σε βραδυνη ληψη?

 

Εγώ έχω κάνει και η διαφορά υπέρ του s7 είναι εμφανής. Βέβαια δε σου δίνει και πολλά στο manual..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο δοκίμασε μια ββραδυνη με την λειτουργια "νυκτα" του Α και με το 7αρι στο αυτοματο και ανεβασετες καπου να τις δω.Οι δοκιμες και με τα δυο μεσα στην βονταφον η στον γερμανο δεν λενε κατι.ιδια φαινονται.Στο σκοταδι ειναι το ζουμι Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο δοκίμασε μια ββραδυνη με την λειτουργια "νυκτα" του Α και με το 7αρι στο αυτοματο και ανεβασετες καπου να τις δω.Οι δοκιμες και με τα δυο μεσα στην βονταφον η στον γερμανο δεν λενε κατι.ιδια φαινονται.Στο σκοταδι ειναι το ζουμι

 

επειδη το εχει ο πατερας μου το Α5 θα προσπαθησω να το κανω οταν θα βρεθουμε γιατι δε μενω μαζι του. ειχα κανει συγκριτικο, αλλα ξεχαστηκα και του εκανα επαναφορα γιατι πηρε update, πριν βαλει σιμ μεσα και χαθηκαν ολες.. Μετα βαρεθηκα να το ξανα κανω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις πηρα το α5 για δευτερη συσκευη.Εινσι πολωνικο.Γνωριζει κανεις εαν τα πολωνικα εχουν παρει την αναβαθμιση σε 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Πατατηρησα και κατι αλλο.Βλεπωντας την επιφανεια της οθονης στο φως διαπιστωσα οτι δεν ειναι εντελως επιπεδη αλλα σε καποια σημεια κανει"κυματισμους".Ειναι φυσιολογικο αυτο;Το παρατηρησε καποιος αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Πατατηρησα και κατι αλλο.Βλεπωντας την επιφανεια της οθονης στο φως διαπιστωσα οτι δεν ειναι εντελως επιπεδη αλλα σε καποια σημεια κανει"κυματισμους".Ειναι φυσιολογικο αυτο;Το παρατηρησε καποιος αλλος;

 

Όλα τα κινητά έτσι είναι.. Απο s6 edge το έχω δει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστω φιλε.Αυτο που βλεπω ειναι οτι η ρυθμιση "Νυκτα" με σταθερο χερι κανει καλη δουλεια,ετσι τουλαχιστον μμου φαινεται,αν δεν υπαρχει ομως συγκριση δεν μπορεις να ξερεις.Περιμενω με ενδιαφερον αν καταφερεις να κανεις συγκριτικο .Καλη συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστω φιλε.Αυτο που βλεπω ειναι οτι η ρυθμιση "Νυκτα" με σταθερο χερι κανει καλη δουλεια,ετσι τουλαχιστον μμου φαινεται,αν δεν υπαρχει ομως συγκριση δεν μπορεις να ξερεις.Περιμενω με ενδιαφερον αν καταφερεις να κανεις συγκριτικο .Καλη συνεχεια

 

κανει καλη δουλεια, απλα στο s7 edge που εχω βαζω manual και αναλογως τις συνθηκες εχω πολυ καλυτερα αποτελεσματα. Κυριως σε σημεια με φως οπου φωτιζονται πολυ οι φωτο αλλα ειναι νυχτα το τοπιο και ριχνω το iso αρκετα οποτε παιρνω πιο καθαρο αποτελεσμα. Λογικα αποψε θα μπορεσω να σου εχω φωτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μολις πηρα το α5 για δευτερη συσκευη.Εινσι πολωνικο.Γνωριζει κανεις εαν τα πολωνικα εχουν παρει την αναβαθμιση σε 6

 

όχι ακόμα, περιμένουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και ελπιζω να μην κανω κατι λαθος. Κατοχος του Α5 κι εγω εδω και μερικες μερες και μπορω να πω οτι εχει πανεμορφη κατασκευη και ικανοποιητικη μπαταρια. Μονο παραπονο το κυρτο γυαλι που δεν επιτρεπει στην ζελατινα η γυαλι προστασιας να πατησει σωστα. Επισης δεν μπορουσα να εγκαταστησω με τιποτα την TWRP σε Lolipop 5.1 και οπως ειδα σε προηγουμενα ποστ ειχαν και αλλοι το ιδιο θεμα. Με μια καινουργια εκδοση που ανεβασαν προχτες στο XDA το θεμα λυθηκε. Να τονισω ομως οτι η νεα εκδοση του TWRP που ανεβασαν λεει οτο προοριζεται για MM και οχι Lollipop. Σε εμενα παντως δουλευει μια χαρα σε LL 5.1. Επιζω να βοηθησει οσους εψαχναν λυση στο θεμα...:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...