Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κατι που να κάνουμε?

Γιατι δεν εχει αφου ειναι stable global

 

Ευχαριστώ

 

Η ρομ που έχεις είναι unofficial από κινεζομάγαζο. Όπου και βλέπεις 0.0 στο τέλος είναι unofficial.

Πρέπει πρώτα να βάλεις Official Global Developer μέσα από το Stock recovery ή από το miui update.

Μετά να κάνεις αίτηση εχθές στην Xiaomi για επίσημο ξεκλείδωμα bootloader και αφού σου έρθει το οκ να το ξεκλειδώσεις και να βάλεις μετά οποία ρομ θέλεις. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος χωρίς κίνδυνο Brick. Βέβαια υπάρχουν κι άλλοι τρόποι Force unlock αλλά δεν τους συστήνω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

με 6.10.20 του gkalen είμαι, και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... όταν μια καινούρια εφαρμογή μου ζητάει permissions, δεν μπορώ να επιλέξω allow παρά μόνο deny και πρέπει μετά να πάω να δώσω τα permissions μέσα από την λίστα των εφαρμογών.

 

επιπλέον, έκανα χθες μία προσπάθεια για cm13... εγκαταστάθηκε κανονικά, δούλεψαν και οι δύο κάρτες μια χαρά, αλλά δεν μου έβγαλε ποτέ επιλογή για fingerprint και η μόνη κάμερα που μου δούλεψε είναι η selfοκάμερα ενώ απ'ότι διάβασα, έπρεπε να συμβαίνει το ανάποδο. Firmware καινούριο πέρασα αλλά τζίφος, το ίδιο και με flash των radio.zip και του patch για την κάμερα. καμιά ιδέα τί μπορεί να πήγε στραβά για να ξαναδοκιμάσω; επίσης όταν έκανα restore την miui δεν αναγνώριζε το pattern μου και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την rom από την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

με 6.10.20 του gkalen είμαι, και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... όταν μια καινούρια εφαρμογή μου ζητάει permissions, δεν μπορώ να επιλέξω allow παρά μόνο deny και πρέπει μετά να πάω να δώσω τα permissions μέσα από την λίστα των εφαρμογών.

 

επιπλέον, έκανα χθες μία προσπάθεια για cm13... εγκαταστάθηκε κανονικά, δούλεψαν και οι δύο κάρτες μια χαρά, αλλά δεν μου έβγαλε ποτέ επιλογή για fingerprint και η μόνη κάμερα που μου δούλεψε είναι η selfοκάμερα ενώ απ'ότι διάβασα, έπρεπε να συμβαίνει το ανάποδο. Firmware καινούριο πέρασα αλλά τζίφος, το ίδιο και με flash των radio.zip και του patch για την κάμερα. καμιά ιδέα τί μπορεί να πήγε στραβά για να ξαναδοκιμάσω; επίσης όταν έκανα restore την miui δεν αναγνώριζε το pattern μου και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την rom από την αρχη...

 

Καλημέρα, αν κατάλαβα απο τα λεγόμενα σου εχεις αγορασμενη την συσκευή σου πρόσφατα.

Θα μιλήσω για την cm,το μονο που θα χρειάζεται για την εγκατάσταση θα ηταν το firmware, cm ROM,gapps,radon kernel (v.3.0 & πανω) που έχει μέσα το patch για FP ,δεν θυμάμαι για την κάμερα.

Αν παλι η κάμερα δεν. . . .περνά αυτό το ζιπ μέσω recovery.

https://drive.google.com/open?id=0B-Fin8UxrD6PdzItRldIQlh3Z2M ή αυτό https://drive.google.com/file/d/0B8198j2pU-9ZaUwxM0Fqd1hIcUE/view?usp=drivesdk

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κατάλαβα απο τα λεγόμενα σου εχεις αγορασμενη την συσκευή σου πρόσφατα.

Θα μιλήσω για την cm,το μονο που θα χρειάζεται για την εγκατάσταση θα ηταν το firmware, cm ROM,gapps,radon kernel (v.3.0 & πανω) που έχει μέσα το patch για FP ,δεν θυμάμαι για την κάμερα.

Αν παλι η κάμερα δεν. . . .περνά αυτό το ζιπ μέσω recovery.

https://drive.google.com/open?id=0B-Fin8UxrD6PdzItRldIQlh3Z2M

 

ναι αγόρασα καινούρια συσκευή τον Σεπτέμβρη γιατί στην προηγούμενη βγήκε off μία πλακέτα. firmware, cm και gapps πέρασα, μόνο του radon δεν προσπάθησα. αυτό το blob w/e το flashαρα αλλά δεν έφτιαξε το θέμα με την κάμερα. αν ξανακάνω μια προσπάθεια, αποτύχει και θέλω να ξαναγυρίσω miui, έχουμε καμιά λύση στο πρόβλημα με το pattern; διάβασα ότι αρκεί να μην επιλέξω firmware στο restore αλλά και πάλι μου το έκανε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αγόρασα καινούρια συσκευή τον Σεπτέμβρη γιατί στην προηγούμενη βγήκε off μία πλακέτα. firmware, cm και gapps πέρασα, μόνο του radon δεν προσπάθησα. αυτό το blob w/e το flashαρα αλλά δεν έφτιαξε το θέμα με την κάμερα. αν ξανακάνω μια προσπάθεια, αποτύχει και θέλω να ξαναγυρίσω miui, έχουμε καμιά λύση στο πρόβλημα με το pattern; διάβασα ότι αρκεί να μην επιλέξω firmware στο restore αλλά και πάλι μου το έκανε το πρόβλημα.

Εγώ έτσι το έκανα restore (χωρίς το firmware δηλαδή) και δουλεύει κανονικά :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αγόρασα καινούρια συσκευή τον Σεπτέμβρη γιατί στην προηγούμενη βγήκε off μία πλακέτα. firmware, cm και gapps πέρασα, μόνο του radon δεν προσπάθησα. αυτό το blob w/e το flashαρα αλλά δεν έφτιαξε το θέμα με την κάμερα. αν ξανακάνω μια προσπάθεια, αποτύχει και θέλω να ξαναγυρίσω miui, έχουμε καμιά λύση στο πρόβλημα με το pattern; διάβασα ότι αρκεί να μην επιλέξω firmware στο restore αλλά και πάλι μου το έκανε το πρόβλημα.

 

Απο recovery εχεις αυτό ?https://drive.google.com/file/d/0B8198j2pU-9ZaUwxM0Fqd1hIcUE/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Απο recovery εχεις αυτό ?https://drive.google.com/file/d/0B8198j2pU-9ZaUwxM0Fqd1hIcUE/view?usp=drivesdk

 

ναι, το Aika έχω

θα κάνω άλλη μία προσπάθεια μέσα στο σ/κ για cm13 αυτή τη φορά και με radon και θα δω πώς θα πάει...

 

με το θέμα που δεν μου επιτρέπει το MIUI να επιτρέψω τα permissions όταν γίνεται prompt μέσα από την εφαρμογή, υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

με 6.10.20 του gkalen είμαι, και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... όταν μια καινούρια εφαρμογή μου ζητάει permissions, δεν μπορώ να επιλέξω allow παρά μόνο deny και πρέπει μετά να πάω να δώσω τα permissions μέσα από την λίστα των εφαρμογών.

 

επιπλέον, έκανα χθες μία προσπάθεια για cm13... εγκαταστάθηκε κανονικά, δούλεψαν και οι δύο κάρτες μια χαρά, αλλά δεν μου έβγαλε ποτέ επιλογή για fingerprint και η μόνη κάμερα που μου δούλεψε είναι η selfοκάμερα ενώ απ'ότι διάβασα, έπρεπε να συμβαίνει το ανάποδο. Firmware καινούριο πέρασα αλλά τζίφος, το ίδιο και με flash των radio.zip και του patch για την κάμερα. καμιά ιδέα τί μπορεί να πήγε στραβά για να ξαναδοκιμάσω; επίσης όταν έκανα restore την miui δεν αναγνώριζε το pattern μου και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την rom από την αρχη...

Η 6.10 του @gkalen τ έκανε αυτό γι αυτό σταμάτησε και βγάζει μόνο XTRV με mix source code. Αν θέλεις να πηγαίνεις σε CM από miui στα Backup να απενεργοποιήσεις τα κλειδωματα πρώτα και μετά να παίρνεις Backup γιατί αυτό που σου έκανε το κάνει σε όλους. Έχει ολόκληρο section στο xiaomi-miui.gr γι αυτό το θέμα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κατάλαβα απο τα λεγόμενα σου εχεις αγορασμενη την συσκευή σου πρόσφατα.

Θα μιλήσω για την cm,το μονο που θα χρειάζεται για την εγκατάσταση θα ηταν το firmware, cm ROM,gapps,radon kernel (v.3.0 & πανω) που έχει μέσα το patch για FP ,δεν θυμάμαι για την κάμερα.

Αν παλι η κάμερα δεν. . . .περνά αυτό το ζιπ μέσω recovery.

https://drive.google.com/open?id=0B-Fin8UxrD6PdzItRldIQlh3Z2M ή αυτό https://drive.google.com/file/d/0B8198j2pU-9ZaUwxM0Fqd1hIcUE/view?usp=drivesdk

 

φίλος παίζει να φτιάξεις έναν οδηγό με τα πιο πρόσφατα links και την σειρά που κάνεις τα flash?

Και αν γίνεται κάποιος mod να το βάλει στην πρώτη σελίδα διότι ενδιαφέρει πολύ κόσμο η CM13 και έτσι όπως ανεβαίνουν τα post το νήμα θα χαθεί στις 1000+ :wacko::wacko::wacko: σελίδες

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

φίλος παίζει να φτιάξεις έναν οδηγό με τα πιο πρόσφατα links και την σειρά που κάνεις τα flash?

Και αν γίνεται κάποιος mod να το βάλει στην πρώτη σελίδα διότι ενδιαφέρει πολύ κόσμο η CM13 και έτσι όπως ανεβαίνουν τα post το νήμα θα χαθεί στις 1000+ :wacko::wacko::wacko: σελίδες

 

Αν δεις δεν είμαι μόνος που παίζει μς cm13,όπως και πολλοί άλλοι χρήστες εδώ μέσα.

Εχεις δίκαιο που χάνονται τα link,μέσα στο χαμό!

Άκου τι θα γίνει, να το κάνω είναι ευκολο το μονο που θέλω απο τα παιδιά (ξέρουν ποιοι;)) όταν το ανεβασω να μου προσθέσουν οτι ακόμα είναι για να το κανει μετα ένας mod.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις δεν είμαι μόνος που παίζει μς cm13,όπως και πολλοί άλλοι χρήστες εδώ μέσα.

Εχεις δίκαιο που χάνονται τα link,μέσα στο χαμό!

Άκου τι θα γίνει, να το κάνω είναι ευκολο το μονο που θέλω απο τα παιδιά (ξέρουν ποιοι;)) όταν το ανεβασω να μου προσθέσουν οτι ακόμα είναι για να το κανει μετα ένας mod.

 

+1 και απο μενα για εναν οδηγο που θα τον βαλει ενας mod στην πρώτη σελίδα.. Οποτε για οσους θελουν να βαλουν cm13 official η σειρα που οι πιο πολλοί καναμε αφου έγιναν τα απαραίτητα wipes(εγω εκανα και system) με σειρά

 

1:firmware

2:rom

3:gapps

4:radon η οποιον αλλον kernel θέλετε που να εχει τα fix για καμερα fingerprint και λοιπά.

Τωρα υπάρχουν και ρομ οπως οι RR και Mookee και αλλες οι οποίες μπορούν να δοκιμαστούν..Στο xda στο νυμα του Redmi Note 3 pro (snapdragon) εχει πολλά θέματα για το κινητό μας.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η 6.10 του @gkalen τ έκανε αυτό γι αυτό σταμάτησε και βγάζει μόνο XTRV με mix source code. Αν θέλεις να πηγαίνεις σε CM από miui στα Backup να απενεργοποιήσεις τα κλειδωματα πρώτα και μετά να παίρνεις Backup γιατί αυτό που σου έκανε το κάνει σε όλους. Έχει ολόκληρο section στο xiaomi-miui.gr γι αυτό το θέμα.

 

thank you! :up:

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα για εναν οδηγο που θα τον βαλει ενας mod στην πρώτη σελίδα.. Οποτε για οσους θελουν να βαλουν cm13 official η σειρα που οι πιο πολλοί καναμε αφου έγιναν τα απαραίτητα wipes(εγω εκανα και system) με σειρά

 

1:firmware

2:rom

3:gapps

4:radon η οποιον αλλον kernel θέλετε που να εχει τα fix για καμερα fingerprint και λοιπά.

Τωρα υπάρχουν και ρομ οπως οι RR και Mookee και αλλες οι οποίες μπορούν να δοκιμαστούν..Στο xda στο νυμα του Redmi Note 3 pro (snapdragon) εχει πολλά θέματα για το κινητό μας.

 

Οκ δώσε μου χρονο να το ετοιμασω και θα στο στείλω να βαλεις οτι επιπλέον χρειάζεται.

Αυτό ισχύει και όσους θέλουν να προσθέσουν κάτι που θα λείπει.:D

 

Φιλέ την Mokee την είχα περάσει πριν την cm ,οπου την είχα για κάνα μήνα πανω.Την RR δεν έχω γνώμη σε αυτό,σε άλλο κινητό μου άρεσε πολύ.

Καλύτερα μην τα μπλεξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στη MIUI 8 Global 6.11.3 πως μπορώ να κάνω root?

Κάθε άρθρο ή ποστ που διάβασα τις τελευταίες 2 βδομάδες σε διάφορα σάιτ με μπέρδεψαν παρά βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που έχεις είναι unofficial από κινεζομάγαζο. Όπου και βλέπεις 0.0 στο τέλος είναι unofficial.

Πρέπει πρώτα να βάλεις Official Global Developer μέσα από το Stock recovery ή από το miui update.

Μετά να κάνεις αίτηση εχθές στην Xiaomi για επίσημο ξεκλείδωμα bootloader και αφού σου έρθει το οκ να το ξεκλειδώσεις και να βάλεις μετά οποία ρομ θέλεις. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος χωρίς κίνδυνο Brick. Βέβαια υπάρχουν κι άλλοι τρόποι Force unlock αλλά δεν τους συστήνω.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Official Global Developer δεν περασε απο updater εβγαλε λαθος

Αρα μαλλον μενει η μεθοδος με το ξεκλειδωμα

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Official Global Developer δεν περασε απο updater εβγαλε λαθος

Αρα μαλλον μενει η μεθοδος με το ξεκλειδωμα

 

Λοιπόν για να μην μπλεξεις και τρέχεις μετα αρχισε με αυτό τον οδηγό https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-Unbrick-Flash-Official-Rom-για-το-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

.

Κάνε ακριβώς κατα γράμμα για να ξενοιασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω διαβάσει τόσες σελίδες και έχω καταμπερδευτεί:

 

Θέλω να πάρω αυτό το κινητο σε καλή τιμή και απλά να υποστηριζει ελληνικά.

Δε θα του αλλαξω ποτέ τη rom, ούτε το θέλω για πολλά πολλά, εφαρμογές κλπ όμως θέλω να υποστηρίζονται στα ελληνικά.

 

Απο που μου προτείνεται να το πάρω?Και ποιά έκδοση?Μπορεί κάποιος να στείλει καποιο λινκ?

Φυσικά μιλάω για την έκδοση 3gb 32gb

Παλαιότερα πήρα το redrice από TO2C αλλά βλέπω τώρα το έχει ακριβό το redmi note 3 pro.

Εχω wind

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! το βρίσκω στο vickmall σε χρυσό, εδώ: http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html και εδώ http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery-smartphone-golden.html με διαφορετικές τιμές. Η διαφορά στην τιμή είναι μόνο και μόνο λόγο επιλογών σε ROM? αυτό το vickmall όλο μας μπερδεύει...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδια.

Το ένα είναι με Media Tek επεξεργαστή Redmi Note 3 prime και το άλλο είναι με Snapdragon Redmi Note 3 Pro

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να πω και εγώ κάτι,ο φίλος όταν τελείωσε το μήνυμα το έγραψε πως έχει Wind,αρα μήπως θα ηταν καλυτερα να δει για το kate.?

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φίλε, σωστός! δεν το παρατήρησα κάπου :) Ευχαριστώ πολύ!

 

@filosofos77 Ναι αν τον ενδιαφέρει το 4G θα πρέπει να κοιτάξει το Kate. Προσωπικά βέβαια, με 3G είμαι μια χαρά καλυμμένος ακόμη και σε youtube stream. Αυτά βέβαια είναι περί ορέξεως.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο kate ρε παιδιά με μπερδέψατε παλι...

 

Δε με πολυενδιαφερει το 4g σε επαρχία μένω και η wind σχεδον ούτε 4G δε μου προσφερει!

Edited by trixoptosi
Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

και το redmi 3s/3x μετά το mimax πήρε official miui 8 STABLE ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ με το τελευταίο update.

Ελπίζω και στα δικά μας :)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το τηλέφωνο με 3 gb 32gb?

 

http://www.shopweb.gr/%CF%84%CE%B5%CF%87%CE%BD%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1/%CE%9A%CE%99%CE%9D%CE%97%CE%A4%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9B%CE%95%CE%A6%CE%A9%CE%9D%CE%91/xiaomi-redmi-note-3-pro-32-gb-GOLD

 

Εχω τη δυνατοτητα να απαλλαγης φπα, μήπως να το παιρνα από εδώ ρε παιδιά για να μην περιμένω??

167 ευρώ βγαίνει χωρίς φπα, τόσο θα το πληρώσω.Τι λέτε?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο kate ρε παιδιά με μπερδέψατε παλι...

 

Έτσι λέγεται η έκδοση που υποστηρίζει την 800άρα μπάντα στην οποία εκπέμπει σε πολλές περιοχές η wind (ειδικά στην επαρχία) και είναι απαραίτητη για να έχεις 4G δίκτυο στο κινητό σου. Υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το kate το οποίο αναφέρεται ως Special ή International Edition. Η έκδοση αυτή δεν υποστηρίζει ακόμα (εάν θυμάμαι καλά) στη stable έκδοση της rom ελληνικό μενού στη συσκευή. Περισσότερα θα διαβάσεις στο αντίστοιχο νήμα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...