Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου στειλη κάποιο πρόσθετο για twrp?? Δεν μού βγάζει όλες της επιλογές για backup.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψάξε για Alka TWRP.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ψάξε για Alka TWRP.

Πως ακριβώς το εγκαθιστώ με φλας μέσω twrp

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ή τελευταία stable ελληνική είναι ή 8.0.1? Δεν έχουν μείνει λίγο πίσω? Βλέπω ή global stable είναι στην 8.0.6...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ακριβώς το εγκαθιστώ με φλας μέσω twrp

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα το κάνεις install μέσα από το ήδη υπάρχον twrp λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω διαπιστώσει πολύ χάλια φωτογραφίες παρόλο τα 16MP. Ξέρεις κανείς τι ρυθμίσεις να κάνω ή κανένα καλύτερό πρόγραμμα από το μαμά;

Για ημερήσιες δεν νομιζω να εχεις θεμα.

Έχεις δοκιμασει να βγάλεις φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού με χειροκινητες ρυθμίσεις;

 

πιο συγκεκριμενα τραβηξα σειρά φωτογραφιών με χειροκίνητη ρυθμιση iso 200 και φλας και το αποτέλεσμα ηταν να εχω φωτογραφίες χωρις θορυβο και ποιοτικές (κατά την γνώμη μου).

 

ρομ εχω την τελευταία global dev και χρησιμοποίησα την μανισια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα και εγώ το κινητό την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ δυνατό για τα λεφτά του σε επιδόσεις, αλλά έχω πρόβλημα με τα hands free.

 

Συγκεκριμένα όταν τα βάζω μπορώ εγώ να ακούσω τον άλλο αλλά δεν μπορεί αυτός να με ακούσει! Το κινητό για κάποιο λόγο συνεχίζει

να έχει ως μικρόφωνο αυτό της συσκευής και δε γυρίζει στο μικρόφωνο του hands free! Αυτό γίνεται μόνο στις απλές κλήσεις. Στο Viber

πχ λειτουργεί κανονικά.

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Σκέφτομαι να πάρω ένα bluetooth αλλά φοβάμαι μήπως δεν λειτουργεί και με αυτό.

 

Να σημειώσω ότι έχω την official global έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς το εγκαθιστώ με φλας μέσω twrp

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Βάλε αν θες το δικό μου από εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/19687-TWRP-by-CrisBalGreece-Για-Xiaomi-συσκευές/?pageNo=1 έχει και οδηγίες ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα και εγώ το κινητό την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ δυνατό για τα λεφτά του σε επιδόσεις, αλλά έχω πρόβλημα με τα hands free.

 

Συγκεκριμένα όταν τα βάζω μπορώ εγώ να ακούσω τον άλλο αλλά δεν μπορεί αυτός να με ακούσει! Το κινητό για κάποιο λόγο συνεχίζει

να έχει ως μικρόφωνο αυτό της συσκευής και δε γυρίζει στο μικρόφωνο του hands free! Αυτό γίνεται μόνο στις απλές κλήσεις. Στο Viber

πχ λειτουργεί κανονικά.

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Σκέφτομαι να πάρω ένα bluetooth αλλά φοβάμαι μήπως δεν λειτουργεί και με αυτό.

 

Να σημειώσω ότι έχω την official global έκδοση.

 

Έχει αναφερθεί νομίζω και σε προηγούμενα σχόλια...Είναι πρόβλημα της ρομ...Σε κάποιες ρομ νομίζω φτιάχνεται...Ας σου πει κάποιος που το έχει φτιάξει...εγώ είμαι με cyanogen...πάντως δεν φταίει το bluetooth σου...Μην αγοράσεις αλλο...αν έχει ελληνικά η ρομ που έχεις πάνω έχεις multi και σου συμβουλέυω να την αλλάξεις ακολουθώντας τον οδηγό στη πρώτη σελίδα...Λογικά στην 8.0.6 global stable θα έχει διορθωθεί...Βέβαια miui είναι αυτό...δεν ειναι να το εμπιστέυεσαι σε τέτοια ζητήματα...Πολύ ωραίο λειτουργικό αλλά έχει bugs ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί νομίζω και σε προηγούμενα σχόλια...Είναι πρόβλημα της ρομ...Σε κάποιες ρομ νομίζω φτιάχνεται...Ας σου πει κάποιος που το έχει φτιάξει...εγώ είμαι με cyanogen...πάντως δεν φταίει το bluetooth σου...Μην αγοράσεις αλλο...αν έχει ελληνικά η ρομ που έχεις πάνω έχεις multi και σου συμβουλέυω να την αλλάξεις ακολουθώντας τον οδηγό στη πρώτη σελίδα...Λογικά στην 8.0.6 global stable θα έχει διορθωθεί...Βέβαια miui είναι αυτό...δεν ειναι να το εμπιστέυεσαι σε τέτοια ζητήματα...Πολύ ωραίο λειτουργικό αλλά έχει bugs ακόμα

 

Η ΧTRV 6.11.10 παίζει μια χαρά πάντως.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μία ερώτηση γιατί είμαι καινούργια χρήστης της Miui. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω το μηνιαίο όριο δεδομένων; Το έβαλα δοκιμαστικά κ τώρα δεν μπορώ να το βγάλω...

 

Άκυρο, νομίζω το βρήκα. Ευχαριστώ.

Edited by xionistra3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, εχω την ελληνικη dev 6.11.3 εχω παρατηρησει οτι στο πρωτο κλικ αυξησης της εντασης, η ενταση ειναι πολυ υψηλη και ενοχλητικη πολλες φορες. υπαρχει τροπος ρυθμισης της εντασης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, εχω την ελληνικη dev 6.11.3 εχω παρατηρησει οτι στο πρωτο κλικ αυξησης της εντασης, η ενταση ειναι πολυ υψηλη και ενοχλητικη πολλες φορες. υπαρχει τροπος ρυθμισης της εντασης?

 

κλεισε το dolby atmos

Link to comment
Share on other sites

κλεισε το dolby atmos

 

+1....;) ή απλά ρύθμισέ το χαμηλά...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πήρα και εγώ το κινητό την προηγούμενη βδομάδα. Πολύ δυνατό για τα λεφτά του σε επιδόσεις, αλλά έχω πρόβλημα με τα hands free.

 

Συγκεκριμένα όταν τα βάζω μπορώ εγώ να ακούσω τον άλλο αλλά δεν μπορεί αυτός να με ακούσει! Το κινητό για κάποιο λόγο συνεχίζει

να έχει ως μικρόφωνο αυτό της συσκευής και δε γυρίζει στο μικρόφωνο του hands free! Αυτό γίνεται μόνο στις απλές κλήσεις. Στο Viber

πχ λειτουργεί κανονικά.

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? Σκέφτομαι να πάρω ένα bluetooth αλλά φοβάμαι μήπως δεν λειτουργεί και με αυτό.

 

Να σημειώσω ότι έχω την official global έκδοση.

 

Και εγω με την ιδια ρομ εχω παρομοιο προβλημα που λυθηκε κατεβαζοντας το soundabout απο playstore

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την ιδια ρομ εχω παρομοιο προβλημα που λυθηκε κατεβαζοντας το soundabout απο playstore

 

Έφτιαξε με το soundabout! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στην official global 8.0.6.0 η μπαταρία επανήλθε σχεδόν στα επίπεδα που είχα και στις miui 7 rom.

 

Τωρα είμαι με 25% μπαταρία με 7 ώρες οθόνη και 2 ημέρες & 7 ωρες από την τελευταία φόρτιση. Συνεχώς ανοιχτά wifi, data, viber αλλά χωρίς παιχνίδια.

 

Ελληνικά έχει αυτή?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδια, ή τελευταία stable ελληνική είναι ή 8.0.1? Δεν έχουν μείνει λίγο πίσω? Βλέπω ή global stable είναι στην 8.0.6...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα το κάνεις install μέσα από το ήδη υπάρχον twrp λογικά.

 

Η ΧTRV 6.11.10 παίζει μια χαρά πάντως.. ;)

 

Παιδιά η ελληνική κοινότητα της xiaomi δεν έχει βγάλει ακόμη την 8.0.6.0 !!!

Έχει ελληνική γλώσσα στα μενού;; την έχουν βάλει επιτέλους ή μόνο στις dev εκδόσεις

Από μπαταρία ποια είναι καλύτερη, η stable 8.0.6.0 ή η dev XTRV 6.11.10 ;

 

http://mi-globe.com/index.php/2016/11/11/huge-battery-savings-with-qualcomms-mpdecision-for-all-xiaomi-snapdragon-phones/

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλως ηρθα στο νημα.

Νεος κατοχος του redmi note 3 pro.

3 μερες τωρα καταευχαριστημενος και δεν προκειται να ασχοληθω με customιες οσο η συσκευη μου λειτουργει απροβληματιστα.

Ερώτηση 1: παιζουν οι 2 sim και η microsd ταυτοχρονα οπως βλεπω στα video? Παιζει να κολλησει καμια σιμ μεσα στα πινακια?

Ερώτηση 2: οι ηχογραφήσεις κλησεων δεν εχουν ειδικο "μενου" που εμφανίζονται οπως σε παλιότερες εκδόσεις? Μονο μεσα απο τον File Explorer?

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλως ηρθα στο νημα.

Νεος κατοχος του redmi note 3 pro.

3 μερες τωρα καταευχαριστημενος και δεν προκειται να ασχοληθω με customιες οσο η συσκευη μου λειτουργει απροβληματιστα.

Ερώτηση 1: παιζουν οι 2 sim και η microsd ταυτοχρονα οπως βλεπω στα video? Παιζει να κολλησει καμια σιμ μεσα στα πινακια?

Ερώτηση 2: οι ηχογραφήσεις κλησεων δεν εχουν ειδικο "μενου" που εμφανίζονται οπως σε παλιότερες εκδόσεις? Μονο μεσα απο τον File Explorer?

 

Υπαρχει στο μενου. Εργαλεια >Ηχογραφηση>εγγραφες

Εκτος αν εννοεις κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες , το rmn3 pro με τα 2gb το έχει κανείς; Να πάρω αυτό ή με τα 3gb έχει τόσο μεγάλη διαφορά .
Link to comment
Share on other sites

Hello παίδες , το rmn3 pro με τα 2gb το έχει κανείς; Να πάρω αυτό ή με τα 3gb έχει τόσο μεγάλη διαφορά .

 

Αν σκοπεύεις να το κρατήσεις καιρό πάρε αυτό με τα 3. Δεν έχουν μεγάλη διαφορά στα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα και καλως ηρθα στο νημα.

Νεος κατοχος του redmi note 3 pro.

3 μερες τωρα καταευχαριστημενος και δεν προκειται να ασχοληθω με customιες οσο η συσκευη μου λειτουργει απροβληματιστα.

Ερώτηση 1: παιζουν οι 2 sim και η microsd ταυτοχρονα οπως βλεπω στα video? Παιζει να κολλησει καμια σιμ μεσα στα πινακια?

Ερώτηση 2: οι ηχογραφήσεις κλησεων δεν εχουν ειδικο "μενου" που εμφανίζονται οπως σε παλιότερες εκδόσεις? Μονο μεσα απο τον File Explorer?

 

Βαλε acr εφαρμογη απο playstore και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω ότι αυτό το θέμα περπατάει περισσότερο τoυ redmi note 3 είναι όντως τόσο πολύ καλύτερη η pro έκδοση και υπάρχει και international έκδοση της?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει στο μενου. Εργαλεια >Ηχογραφηση>εγγραφες

Εκτος αν εννοεις κατι αλλο

Αυτο θυμαμαι να υπηρχε στις παλιοτερες εκδοσεις. Αλλα σε εμενα δεν υπάρχει αυτο το μενου στα εργαλεια...

Να πω οτι το εχω με android 5.1.1 και MIUI 8.0.1.0.0

Μου βγαζει οτι ειναι το last update.

Βαλε acr εφαρμογη απο playstore και εισαι οκ

Αφου εχει native εφαρμογή που κανει τελεια τη δουλεια γιατι να βαρυνω το σύστημα? Απλα εκει που εχει τις ηχογραφήσεις σε εμενα ειναι λιγο "κρυμμενες" και δε με βολευει.

επειδή βλέπω ότι αυτό το θέμα περπατάει περισσότερο τoυ redmi note 3 είναι όντως τόσο πολύ καλύτερη η pro έκδοση και υπάρχει και international έκδοση της?

Αν δεν εχεις δουλεψει ποτε και τα 2, και το 3αρι ειναι οκ. Αν δεις καποια βιντεο στο YouTube θα δεις διαφορα ομως.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θυμαμαι να υπηρχε στις παλιοτερες εκδοσεις. Αλλα σε εμενα δεν υπάρχει αυτο το μενου στα εργαλεια...

Να πω οτι το εχω με android 5.1.1 και MIUI 8.0.1.0.0

Μου βγαζει οτι ειναι το last update.

 

Αφου εχει native εφαρμογή που κανει τελεια τη δουλεια γιατι να βαρυνω το σύστημα? Απλα εκει που εχει τις ηχογραφήσεις σε εμενα ειναι λιγο "κρυμμενες" και δε με βολευει.

 

Αν δεν εχεις δουλεψει ποτε και τα 2, και το 3αρι ειναι οκ. Αν δεις καποια βιντεο στο YouTube θα δεις διαφορα ομως.

Εννοείται να προτιμήσω την international έκδοση?

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Xceed kernel v7n

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...